Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Luske na nosu (in obrazu)

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Lunča
Starost: n/aPridružen: 14. mar 2006Prispevkov: 1075Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. maj 2006 16:36
Povezava do prispevka
A tako je to... hvala


0
Nazaj na vrh
Orhideja
Starost: 46Pridružen: 19. feb 2004Prispevkov: 1430Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 2. maj 2006 18:21
Povezava do prispevka
Jaz imam tudi zadnje čase tak nos, je pa kar očitno ko sem napudrana.


Orhideja
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2011 21:53
Povezava do prispevka
Ker se v raznoraznih temah non stop ponavlja isto vprašanje, bom še enkrat citirala svoje odgovore v ustrezno temo:

Tanja je napisal/a ... se mi povrhnjica non stop lušči, posebej na T predelu, ki pa je masten z dnevno zamašenimi porami in manjšimi aknami, cistami.

Si kaj iztiskaš pore, mozolje?
lencica je napisal/aJa, seveda, skoraj vsak dan, če ne že kar vsak dan. Ker to počnem že deset let, imam že kar izmučeno kožo.

Tanja je napisal/aNo, zato se ti koža lušči, ker je non stop poškodovana od iztiskanja in gre odmrla koža dol. In komot vzameš 2 % salicilne, ker 1 % je res bolj za 'smrt rešiti'.

bubika je napisal/aPo nosu se mi lušči, po licih se svetim čez dan...

Tanja je napisal/aSi kaj iztiskaš pore na nosu?

bubika je napisal/ajap...A je to slabo?

Tanja je napisal/aNe, ampak zato se ti nos lupi - odmrla koža gre dol.

Torej večina, ki se ji lupijo določeni predeli kože, si tam iztiska nečistoče. To povzroči površinske poškodbe, zaradi česar se začne čez nekaj dni, ko se koža obnovi, vrhnja poškodovana koža luščiti. Če to delate non stop, se seveda koža lušči non stop.

Za to najbolj pomagajo radirka pilingi (klik). In noben korektor ali puder tega ne more prekriti, ampak le še poudari, tako, da če želite lep in neluskast videz kože, se morate najprej znebiti lusk.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 10. jan 2012 15:38
Povezava do prispevka
V zadnjem tednu so se mi na nekaj mestih na obrazu začele delati annoying luske, najverjetneje od mraza (in ne zaradi stiskanja, saj se pojavljajo na drugih predelih - pod očesom, pod nosom, na bradi). Najbolj mi pomaga olivno olje, ki pa zaradi mastnega leska in razmazovanja ličil ni primerno za čez dan. Še kar mi pomaga tudi Mega Omegas, ampak se moram milijonkrat namazati. Še kakšen predlog?
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 12. jan 2012 13:07
Povezava do prispevka
Radirka piling in manjša količina olja. Ker za ponoči nič hudega, če smo mastni, čez dan pa že zaradi ličil ne pride v poštev, tako, da najbolje, da se nanese manj - toliko, kot je nujno potrebno, da je koža lepo nahranjena.
Druga varianta so še lekarniške kreme za suho kožo.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. jan 2012 15:22
Povezava do prispevka
Tudi jaz sem imela problem sedaj pozimi s kožo; delale so se mi luskice, predsem okrog ust in po bradi in to kljub redni uporabi retinoidov ter kreme za čez dan. Derma E Skinbiotics mi je bila malo premalo, zato sem namešala notri malenkost olivnega olja. In koža več nima nobene luskice :). (Imam pa drugače mastno kožo, nagnjeno k mašenju por, pozimi pa zna biti povrhnjica izsušena, letos so se mi celo pojavile luskice.)
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
beybika84
Starost: 39Pridružen: 1. maj 2005Prispevkov: 1999Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. jan 2012 15:48
Povezava do prispevka
Meni pri luskah najbolj pomagajo AHA kisline, konkretno PC 5% iz linije Resist. Radirka pilinga še nisem probala, se ga bom pa poslužila poleti.
Smeh je pol zdravja :)
0
Nazaj na vrh
lesoleil
Starost: n/aPridružen: 11. nov 2011Prispevkov: 5Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. jan 2012 1:13
Povezava do prispevka
Sploh ne vem, v katero temo naj pišem. Zadnji teden so se mi po celem obrazu začele delati luske, koža je čisto hrapava, kot ko si prehlajen, samo da je taka po celem obrazu. Najprej se mi je to pojavilo samo okoli oči, sem mislila, da zaradi nove maskare. Naslednji dan sem imela že po celem obrazu.

Kaj sem spremenila? Sicer uporabljam kremo La Roche Posay Hydreane Legere, ampak sem jo pozabila doma, v Sloveniji, kjer je bilo okoli 0°C, potem pa sem šla nazaj v Španijo (živim tu) na cca 15°C. No in ker sem pozabila svojo kremo doma, sem parkrat uporabila Guerlainovo Aqua nekaj, ker sem ravno imela testerček. Voda tu je precej slaba, vsi se pritožujejo, da imajo slabšo kožo, ampak meni se pred tem nikoli kaj takega ni zgodilo, da bi imela tako bogo kožo.

Kakorkoli, potem sem želela probati z olivnim oljem, pa me je po nanosu peklo. Pa tudi sicer se kar malo bojim olja, nimam sicer mastne kože (mislim, da ne, no) ampak ziher dobim 2 mozolja na teden, pa se ravno zacelita in sta tu nova dva in potem madeži in to. Pa jaz res od vsega dobim mozolje, ampak me je tako zategovalo, da sem rekla bom pa probala. Mozoljev sicer nisem dobila, bolje pa tudi ni bilo. Potem me je koža pekla tudi po umivanju in po vsem, zato si je dva dni nisem očistila (ne me linčat), ker se mi je zdelo, da je čisto preboga za karkoli gor dajat.

Danes zvečer sem si jo umila in gor na debelo nanesla LRP (ki sem jo vmes kupila, ampak me je pekla), zdaj je bolje, ampak mislim, da je še zmeraj suha (itak imam pa problem ločit med suho in izsušeno kožo, ampak ker tale LRP ni ravno hranilna, tako da je potem verjetno suha?).

Skratka ne vem kaj narest, to traja že en teden in ni mi všeč. Ne vem, od česa je, ker je tu bolj toplo kot v Slo, kjer sem imela čisto lepo kožo, če je od vode, zakaj se mi to ni pojavilo že prej, če je od maskare (ker je bilo najprej okoli oči), zakaj je potem po celem obrazu, če je od tiste kreme, bi pa tudi do zdaj lahko že izginilo. Vseh hranilnih krem in tega se pa bojim, ker, kot rečeno, od vsega dobim mozolje. Kakšen nasvet?



Zaradi lažje berljivosti in boljše preglednosti narejeni odstavki.
Tanja

0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 16. jan 2012 19:11
Povezava do prispevka
Meni to zveni kot ekcem, alergija (Guerlain kreme so precej parfumirane, pa tudi sicer so sestavinsko bolj tako-tako). Na tvojem mestu bi nanašala samo ribjo mast oz. ribje olje, dokler koža ne pride k sebi, nič drugega, čiščenje pa s kakšno lekarniško ali otroško zadevo brez vonja/parfuma za zelo občutljivo, razdraženo kožo.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
lesoleil
Starost: n/aPridružen: 11. nov 2011Prispevkov: 5Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. jan 2012 21:52
Povezava do prispevka
Ja, sem tudi jaz pomislila na ekcem. Bom upoštevala, hvala!! Thumbs Up
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. jan 2012 11:00
Povezava do prispevka
lesoleil je napisal/aKakorkoli, potem sem želela probati z olivnim oljem, pa me je po nanosu peklo.


To je bilo najbrž zaradi predhodne razdraženosti, si morda poskusila še 1x? Olivno olje res ne vsebuje dražečih sestavin, sicer odvisno morda od proizvajalca, aditivov, stanja, je pa super za kožo, poleg ribje masti (ki je itak No.1). Samo pikico in bo OK.
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
lesoleil
Starost: n/aPridružen: 11. nov 2011Prispevkov: 5Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2012 23:51
Povezava do prispevka
Sem šla v par lekarn, pa ne poznajo ribje masti, je ena farmacevtka še naokoli klicala pa so samo čudno gledali. Sem potem nadaljevala z olivnim oljem, ne peče, pa malo bolje je Smile Mislim, zdaj je v bistvu že čisto ok, sam še ful se mi lupi koža oz. imam luske. Drugače je pa ok.
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2012 1:04
Povezava do prispevka
Pravilno se reče ribje mazilo. Ampak mi je čudno, da v lekarni ne bi vedeli, glede na to, da veliko ljudi reče tudi ribja mast. Večina lekarn ima tudi svojo znamko tega mazila.
0
Nazaj na vrh
lesoleil
Starost: n/aPridružen: 11. nov 2011Prispevkov: 5Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2012 9:05
Povezava do prispevka
Ne ne, sem v Španiji pa tu tega ne poznajo, kar se mi sicer tudi čudno zdi.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 19. jan 2012 10:45
Povezava do prispevka
Kaj si pa vprašala v lekarni? (mislim, je komunikacija problem?) Sicer mislim, da obstaja v Španiji eno mazilo za dojenčke, ki vsebuje ribje olje - Halibut pomada infantil, vsebuje pa še cink, tako da je morda bolj gosta.
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Luske na nosu (in obrazu)
Stran 2 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.