Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Nega mešane kože

Pojdi na stran 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38
Binas
Starost: 36Pridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 1239Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2011 15:05
Povezava do prispevka
Oj!

Predragi brskalnik mi ni povrgel nobenih podatkov o tej kremi na vašem forumu. Je katera uporabljala od Oriflame Essentials Balancing Face Cream?
TO so sestavine.
AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, PETROLATUM, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ACETATE, CETYL ALCOHOL, PEG-20 STEARATE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, STEARYL ACETATE, CARBOMER, PROPYLENE GLYCOL, OLEYL ACETATE, METHYLPARABEN, SODIUM HYDROXIDE, ACETYLATED LANOLIN ALCOHOL, PROPYLPARABEN, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, SORBITOL, ETHYLPARABEN

Meni se blazno hitro zamašijo pore, delajo ogrci, mozoljčki...za znoret! Nisem še odkrila kreme ali pa tonika, ki bi mi resnično ustrezala. Pa še k rdečici imam nagnjeno kožo. Finančno pa sem tudi kar omejena-drage kozmetike tipa Clinique, Lush, Loccitane...Odpade. Tam do 10 eur za kremo/fluid/tonik. Pa še omejitev je, da je firma, ki ne testira na živalih.
100% predanost, 100% zagnanost.....vmesne poti ni!
http://tecem26.blogspot.com/
0
Nazaj na vrh
biži
Starost: 38Pridružen: 19. sep 2006Prispevkov: 192Kraj: GoriškaStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2011 15:12
Povezava do prispevka
Tanja, še enkrat najlepša hvala za nasvete, pomoč in seveda prijaznost  Se bom verjetno odločila kar za tisto z vitaminom C...Zveni vsekakor zelo obetavno
0
Nazaj na vrh
tincekmandarincek
Starost: 32Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. nov 2011 15:25
Povezava do prispevka
Pozdravljene!

Sem nova na forumu. Veliko sem že tudi prebrala na vašem forumu in tudi drugje. Moj problem je koža polna mozoljev, ni pa tako problematična da bi me zdravnica poslala k dermatologu. Bila sem nekajkrat tudi že pri kozmetičarki, ki mi je povedala da nimam mastne kože. Moja koža naj bi bila mešana oz. suha.

Uporabljala sem kolekcijo Nivea Visage Pure and Natural, ker mi je kozmetičarka rekla da ne smem mešati izdelkov različnih znamk - danes vem, da temu ni tako. Ugotovila sem da vsi izdelki iz te Nivejine linije vsebujejo alcohol denat zato sem vse te izdelke umaknila iz uporabe. Prebrala sem si tudi v nekem članku, da jojoba deluje kot kožni loj. Ko na obraz naneseš jojobo koža misli da je proizvedla loj in, da jo tako prelisičiš. Prebrala sem tudi, da kvas pomaga pri mozoljih, zato sedaj vsako jutro na tešče pijem kvas.

Kupila pa sem si naslednje izdelke za nego obraza, malček po svojem občutku s pomočjo vašega kozmetometra, me pa sicer malce moti, ker je pri nekaterih izdelkih ocena le ene/ga uporabnika/ce:
mleko - ombia reinigungsmilch,
pena - afrodita clean phase,
piling - alverde peeling aprikose calendula,
brezoljni odstranjevalec ličil - nautrogena visibly clear make-up remover in
cattier jojobino olje.

In še eno - mogoče malce neumno - vprašanje:
Doma sem našla tudi čistilni gel Avon clearskin dual action cleanser with microbeads, ki pa je star že sigurno 5let in me zanima če ga še lahko uporabljam ali je glede na svojo starost za ga odstranit.

Prosila bi za nasvet glede izdelkov ali jih imam sedaj dobre v uporabi in če se vam zdi, da bi mi katera mogoče še lahko kaj dobrega svetovala v zvezi z mojim problemom.

Najlepša hvala za odgovor.
Tina

0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 20. nov 2011 18:51
Povezava do prispevka
Biži, z veseljem, pa poročaj potem, ko boš nekaj časa uporabljala. Upam, da boš tako zadovoljna kot s(m)o ostale.

Tincekmandarincek, dobrodošla na Planetu Lepote!
Ker imaš mozolje, ti bom odgovorila na bolj ustrezni temi.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
MissCarrie
Starost: 34Pridružen: 3. dec 2011Prispevkov: 292Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2011 13:36
Povezava do prispevka
Za mešano kožo odkrila (končno!) meni najboljšo kremo. Seveda po nasvetih planetk
In sicer Clinique DDMG.
Nisem je še kupila, ker so mi v Maxiju prijazno konkretno napolnile posodico za testerčke. Sem sprobala zvečer in zjutraj. Nič mastna koža, nobenega težkega "filma" na obrazu, ne zateguje...uglavnem same pohvale. Meni ustreza in si jo grem defenitivno kupit!
0
Nazaj na vrh
Tammy
Starost: 38Pridružen: 26. nov 2005Prispevkov: 1598Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2011 15:02
Povezava do prispevka
Miss Carrie, tudi jaz sem zelo zadovoljna s to kremo in jo uporabljam redno že kakšnih 5 let. Upam, da ti bo odgovarjala na daljši rok, ker je res super. Jaz imam po njej veliko lepšo kožo in manj mozoljev. Vsi so opazili, da se mi je stanje izboljšalo, ko sem jo že nekaj časa uporabljala. Pa res je super lahka in meni se pod pudrom zelo dobro obnese.
0
Nazaj na vrh
MissCarrie
Starost: 34Pridružen: 3. dec 2011Prispevkov: 292Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2011 16:13
Povezava do prispevka
Zaenkrat po treh nanosih sem izjemno zadovoljna, pod pudrom je res zakon. SPloh ker sem tako dolgo časa iskala kremo zase, da je navdušenje še toliko večje, še bol vesela sem ko sem prebrala tvoj pozitiven komentarček, tudi kar se mozoljev tiče, ki so se mi v pol leta tako razbuhteli, kot še nikoli! Ko bodo kaj bolj vidni in občutni rezultati tudi sporočim, zaenkrat pa vsem blebetam kok sem navdušena nad mojo novo kremo (gelom) 
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. dec 2011 18:19
Povezava do prispevka
Kopiram v ustrezno temo:

ricola je napisal/aKaj je boljše za nego kož obraza namesto kreme? Iščem izdelek, ki je čim bolj naraven (sestavinsko da ni strupenih sestavin) ,po možnosti nealergen in priporočjljiv glede na izkušnje!

- jojobino olje (Mueeler)

- arganovo olje: http://www.bbnatura.si/si/akamuti/1805/ ali
                       to http://www.bbnatura.si/si/argandia/arganovo-olje/1161/

- avokadovo olje http://www.bbnatura.si/si/akamuti/1123/

- olivno olje (Mercator)

- tonik http://www.bbnatura.si/si/aubrey_organics/suha-in-kombinirana-koza/224/

zanimajo me še vaša priporočila za izdelke naravne & učinkovite!
Do sedaj še nisem nikoli uporabljala naravne kozmetike. Rada pa bi zamenjala celotno kozmetično omarico, kjer so trenutno same svinjarije (Vichy, Nivea, ipd.).
Upam na vašo pomoč!


mijauuu je napisal/aMislim, da je precej odvisno od tvojega tipa kože. Če je koža suha bodo olja bolj primerna. Mene je zelo presenetil ta izdelek http://www.bbnatura.si/si/derma-e/vitamin-a/1692/ Ampak je bolj namenjen vlaženju kože. Ima zelo malo sestavin. Če imaš suho kožo definitivno ne bo dovolj. Preberi si malo ostale teme o negi kože. Je že zelo veliko napisanega. Mogoče lahko tam vprašaš kaj bolj specifičnega.


Ricola, tvojo temo sem ustrezno prestavila, za kasnejša morebitna vprašanja pa te prosim, da pred objavo vprašanja z iskalnikom desno zgoraj vedno preveriš, ali tema, ki bi bila primerna za tvoje vprašanje, že obstaja.

Prav tako, če želiš, da se pokomentira posamezne izdelke, za katere si dala povezavo- da le-te povezave urediš oz. še enkrat prilepiš, ker zdaj je pravilna le ena povezava, vse ostale pa vodijo na prvo, začetno stran BB Nature.
Najbolje bo, da povezave narediš tako, da kopiraš link iz določene strani, napišeš v sporočilo določeno besedo (npr.tale krema), označiš ti 2 besedi, potem klikneš na gumb in tja skopiraš povezavo. In se bo ustvaril hyperlink.
Hvala .
 
Edit: pa če kdaj pozabiš kaj dopisati, lahko vedno svoj post spremeniš s pomočjo gumba spremeni na desni strani vsakega tvojega sporočila. Na ta
način se izognemo zaporednim sporočilom.


0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 8. dec 2011 0:22
Povezava do prispevka
ricola je napisal/aKaj je boljše za nego kož obraza namesto kreme?

Tudi kreme so lahko popolnoma naravne - npr. Derma E, John Masters Organics, Terra Naturi ...

Poleg tega so lahko 'strupene' oz. koži škodljive tudi naravne sestavine (mušnic ravno ne bi jedli, čeprav so naravne, a ne?). Marsikatera naravna krema je za kožo veliko bolj škodljiva kot kakšna 'nenaravna'. Zato, če trenutno obstaja trend, da se vse, kar ni naravno, razglasi kar za strupeno, še ni treba, da temu tudi nasedete. Tudi Vichy in Nivea imata precej dobrih izdelkov.

Predlagam, da za zimo pogledaš kremo Derma E Avokado, če nočeš kreme pa tale tonik, ki je izjemno vlažilen.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
*Ar|anchy*
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2006Prispevkov: 79Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. dec 2011 20:10
Povezava do prispevka
Evo pa da še jaz pristavim svoj piskerček...
Stara sem 24 let in imam mešano kožo, mastno na T predelu. Moram priznati, da sem dokaj lena glede čiščenja kože in to počnem zelo redko Embarrassed Sedaj sem se pa odločila da to navado malo spremenim in bi potrebovala par dobrih izdelkov. Veliko sem prebrala tudi o kremah in tonikih Derma E, vendar ne vem, katero izbrati...
Zaenkrat imam od Dermalogice čistilni gel Dermal Clay cleanser, potrebovala pa bi nasvet za tonik in kremo... Big smile
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 0:33
Povezava do prispevka
quote:990fffc99f="*Ar|anchy*"Moram priznati, da sem dokaj lena glede čiščenja kože in to počnem zelo redko Embarrassed
Jouzes! Bo treba !

Gremo po vrsti:
  1. domača naloga: branje članka o čiščenju kože.
  2. tonik: Derma E katerikoli, vsi so top (resno).
  3. ima tvoja koža tudi nečistoče, ali je le mastna?
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
*Ar|anchy*
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2006Prispevkov: 79Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2011 21:42
Povezava do prispevka
Ja, vem da bom mogla bolj resno vse skupaj zastaviti... Embarrassed

Glede nečistoč: Imam kar veliko ogrcev na nosu in bradi. Nekaj zelo problematične kože nimam, tu pa tam kakšen podkožen mozolj in kakšni izbruhi majhnih mozoljčkov...
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2011 22:12
Povezava do prispevka
Poleg tonika in kreme potrebuješ kisline proti ogrcem. Na izbiro imaš:
  1. Derma E gel z glikolno in salicilno kislino
  2. PC tekočino s salicilno
  3. PC gel s salicilno
  4. Avene Triacneal
  5. Skinoren
Uporabljaš vsak večer (prvih 10 dni vsak drugi večer) po umivanju, za dnevno nego nekaj z osnovno UV zaščito, za nočno kakšno vlažilno, npr. Derma E z vitaminom A.
Za dnevno pa TS z UV zaščito ali PC.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
MissCarrie
Starost: 34Pridružen: 3. dec 2011Prispevkov: 292Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2011 16:51
Povezava do prispevka
Da poročam o DDMG po malo daljši uporabi. Koža se mi je že po enem tednu izredno poboljšala! Ni več zoprnega sijaja na čelu in nosu, mozolji na čelu so nekam izginili (me ne zanima kam)  Poleg tega po ličkah ne zateguje in mi ni izsušil kože. Resnično same pohvale.
Ker pa mi je ravno zmankalo tonika (imela sem afrodito za občutljivo kožo), me zanima kater tonik priporočate za mešano kožo, ki pa ni nevem kako mastna, le tisti zoprni sijaj in ogrci po nosu ter kakšen mozolj na čelu in bradi. Bi pa eno bolj ugodno varianto, ker rabim še druge stvari pa še ta december je poln stroškov Morm rečt, da pri toniku nekako nikoli nisem zaznala kateri je boljši slabši, izbirala sem samo po tem, da ni imel alkohola. Mogoče sem malo čudna
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2011 17:23
Povezava do prispevka
MissCarrie tema o tonikih ti bo verjetno še najbolj v pomoč (+ da ne bomo zašle v OT tukaj). Wink
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Nega mešane kože
Stran 33 od 56
Pojdi na stran 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo