Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Akne, mozolji, mastna koža

Pojdi na stran 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40
gmety
Starost: 41Pridružen: 16. maj 2011Prispevkov: 24Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. maj 2011 22:20
Povezava do prispevka
Živjo Tanja,

hvala za odgovor Smile
Pa je bil še en zgrešen nakup Unhappy
Trenutno uporabljam dnevno kremo Essential Care Rose + Avene ZF 30 (stara različica); sedaj pa sem mislila uporabljati eno zgoraj naštetih krem + Nivea Sun Kids ZF 30.
A te 2 kremi sta komedogeni? Bi ju lahko uporabljala brez da bi mi povzročali mozoljčke? Seveda z zaščitnim faktorjem Smile

hvala za odgovor in lp, M
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 19. maj 2011 22:46
Povezava do prispevka
Gmety, komedogenost je delno relativna reč - nekdo lahko po nekomedogeni kremi dobi nečistoče in drugi jih po komedogeni ne. Gre bolj za to, da se mi zdita ti dve kremi 'pretežki', preveč hranljivi za mastno kožo, vsaj čez poletje (spravi ju v hladilnik do jeseni) - zdaj pa raje kaj lažjega.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
gmety
Starost: 41Pridružen: 16. maj 2011Prispevkov: 24Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. maj 2011 22:49
Povezava do prispevka
Deal, Tanja Smile
Hvala
0
Nazaj na vrh
Hrca
Starost: 34Pridružen: 22. okt 2010Prispevkov: 863Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2011 7:36
Povezava do prispevka
Jaz sem imela pa že prav lepo kožo zadnji mesec, zdaj pa spet živci in se je že začelo Unhappy Doma imam še Skinoren, ki mi ga je enkrat predpisala zdravnica; a ga lahko uporabljam tudi če ni še najbolj grozno stanje? Ali je to namenjeno bolj za hardcore grozno kožo (kar bo moja tudi postala do konca naslednjega tedna - garantiram)? Ker takrat ko mi ga je predpisala skupaj s še enim zdravilom (neko raztopino), sem imela res obup na obrazu Unhappy
There are clubs you can't belong to, neighbourhoods you won't live in, schools you can't get into. But the roads are always open.
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2011 10:53
Povezava do prispevka
Jaz ga uporabljam tudi v milejših fazah ali celo preventivno. In ponavadi preprečim razvoj raznih kraterjev po čelu. Ni tako hardcore zadeva, da bi morala čakati na bistveno poslabšanje.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
gmety
Starost: 41Pridružen: 16. maj 2011Prispevkov: 24Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2011 11:07
Povezava do prispevka
Hej punce!
 
Evo, če katero (tako kot mene) zmede katere sestavine so in katere niso komedogene, si preberite tukaj: ...



Povezava umaknjena. Komedogene sestavine so navedene na portalu Planet Lepote v članku in tudi na forumu.
Tanja

0
Nazaj na vrh
Hrca
Starost: 34Pridružen: 22. okt 2010Prispevkov: 863Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2011 13:00
Povezava do prispevka
Meri, hvala. Smile Upam da tudi meni uspe, da zatrem mojo sveto trojico, ki je kot vedno prva na bojišču (indijska pika + dva spodaj - res zoprno simetrično in trikotno, še dobro da imam lase :D)
There are clubs you can't belong to, neighbourhoods you won't live in, schools you can't get into. But the roads are always open.
0
Nazaj na vrh
soncnica19
Starost: 122Pridružen: 9. dec 2007Prispevkov: 596Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. maj 2011 15:55
Povezava do prispevka

Punce,

imam mešano kožo, po nosu in bradi imam ogrce, ki si jih ne morem nikakor znebiti, občasno se mi vnamejo, lica so normalna (redko kak mozoljček). Občasno se mi naredijo podkožni mozolji na bradi. Rada bi kupila naravno kozmetiko, kaj mi predlagate? Gledala sem Sophyto, sicer ni ravno poceni, ampak nekaj izdelkov bi vseeno poskusila, če bi se mi stanje kaj izboljšalo? Lahko predlagate tudi kakšno drugo naravno kozmetiko? Ali je boljše da se kupi cel komplet izdelkov iste znamke ali je boljše kombinirati?


0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 21. maj 2011 17:39
Povezava do prispevka
Edini izdelek, ki mi pade na pamet, da je naraven in bi lahko pomagal, je Derma E AHA Beauty Fluid, ki vsebuje glikolno:

image file name: 2k8143928f0a.jpg
bbnatura.si

Vse ostalo, kar vsebuje salicilno ali glikolno, pa je 'nenaravno'.

Glede ostalih vprašanj pa priporočam branje člankov:
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
soncnica19
Starost: 122Pridružen: 9. dec 2007Prispevkov: 596Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. maj 2011 19:18
Povezava do prispevka
Hvala Tanja. 
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. maj 2011 13:44
Povezava do prispevka
Pri Paul Penders in Melviti imaš tudi kremo z AHA kislinami...
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 23. maj 2011 10:29
Povezava do prispevka
Poročam - o še vedno trajajoči grozi.

In sicer;

Trenutno imam full razdraženo kožo, povrhnjico zaradi hudega mapada mozoljev, nato alergične reakcije (ki je sledila) na nego aknaste kože.
Zdaj je stanje precej boljše. Bila sem kot kuhan rak po celem, celem obrazu s hudo gnojnimi mozolji in raznimi bulicami. Srbelo, peklo, ni da ni. Danes je to vneto stanje omejeno le na področje okoli nosa, ust in malce po ličkih. Zato ker je še vedno boleče, hudo rdeče, vneto - je to področje še bolj dovzetno za okužbe.
Uporabljam nežno olivno čistilo, nato ker mi koža 'gori' (tak občutek je) Avene termalno vodo, nato pa malce olivnega olja. Drugi, tretji dan pa Diacneal (pred temu 7dni Klindamicin pa je bilo bolj žalostno), nato olivno ali kokosovo olje. Pod make-up uporabim le t.vodo in olivno/kokosovo olje. Morala sem zamenjati puder -zdaj mi DMM nekako zdrži do konca dneva, se ne odpirajo rane, napihujejo bule, iz katerih curlja, kar se mi je dogajalo pri Bourjois HM-u.



Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
sabrinchy
Starost: 37Pridružen: 25. maj 2010Prispevkov: 24Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. maj 2011 11:09
Povezava do prispevka
Kokosovo olje je zelo komedogeno, zato ti svetujem da ga ne uporabljaš. Žal pa kakega drugega pametnega nasveta nimam
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. maj 2011 12:25
Povezava do prispevka
No, ni ravno nujno "zelo komedogeno", meni recimo ne povzroča (novih) problemov, čeprav imam mešano kožo z ogrci. Je pa res, da je večja možnost, da bo mašilo pore.

Bi morda lahko za vsak slučaj razmislila o olju grozdnih pečk.
0
Nazaj na vrh
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 23. maj 2011 13:06
Povezava do prispevka
Jh, kokos mi full pomiri srbečico, kožo na splošno. Zadnjič sem ga nanesla za razdraženo, srbeče lasišče - zakon! Kakšno olajšanje! Zato ga uporabljam, a le občasno, in takrat naredim 2v1, ker se hkrati znebim ogromno ogrcev (kot OCM).
Olja grozdnih pečk nimam, imam pa na zalogi olje granatnega jabolka. Bo tudi ok?

Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Akne, mozolji, mastna koža
Stran 35 od 100
Pojdi na stran 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.