Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Sestavine - III. del

Pojdi na stran 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2010 14:42
Povezava do prispevka
Tinchka je napisal/a
Gre se za tonik Balea Vital Sanftes Gesichtswasser. Pa če mi znate povedat, za kakšno kožo bi bil primeren, jaz namreč ne znam več dovolj nemško
 
Tonik je namenjen zreli koži (reife haut). Glede sestavin ne morem kaj veliko pomagat. Ampak glede na to, koliko jih poznam, se mi ta tonik ne zdi nič kaj posebnega. Naj me katera popravi, če se motim.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Tinchka
Starost: n/aPridružen: 28. okt 2007Prispevkov: 770Kraj: CaliforniaStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2010 14:55
Povezava do prispevka
Aha, v bistvu me je zanimalo ali je namenjen suhi ali mastni koži. Če je namenjen zreli, bo verjetno bolj za suho, ne? Ampak že odgovor nič posebnega mi bo kar zadostoval. Iščem namreč kaj z antioksidanti, pa da bi bilo za mastno kožo. Hvala, bubica10
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2010 15:03
Povezava do prispevka
Tinchka je napisal/aČe je namenjen zreli, bo verjetno bolj za suho, ne?
 
Ja, ponavadi je v kozmetični industriji tako mišljeno - zrela koža je suha koža.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 6. dec 2010 11:06
Povezava do prispevka
Citirano iz te teme:
 
anna55 je napisal/aProsila bi za mnenje.Namreč, zanima me, če je ta kremica vredna toliko, glede na to, da je na prvih mestih alkohol, da bi jo uporabljala? Hvaležna bom za vsakršno mnenje.
 SESTAVINE so:Aqua,Olea Europaea Oil*,Glycine Soja Oil*, Alcohol*,Glycerin,Hydrogenated Palm Glycerides,Rhus Verniciflua Cera, Butyrospermum Parkii Butter*, Amaranthus Caudatus Seed Extract*, Tricaprylin, Punica Granatum Extract*,CI 77891, Mica, Silica, Sodium Hyaluronate,Ubiquinone,Ceramide 3, Sodium Lactate, Sodium Cetearyl Sulfate, Saccharide Isomerate, Xanthan Gun, Hydrogenated Lecithin, Lisolecithin, Lecithin, Brassica Campestris Sterols, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum**, Geraniol**, Benzyl Salicylate**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Citral**, Farnesol**


 
mimika je napisal/aNe. Smile (Pa to najbrž bolj spada v temo Sestavine.)
 
anna55 je napisal/aNe. Smile (Pa to najbrž bolj spada v temo Sestavine.)
Mimika, to je Krema od Alverde, tako da sem mislila, da bo v redu, če tu vprašam.Tvoj odgovor pomeni, da ne vsebuje toliko dobrih sestavin, da bi lahko za alcohol zamižala na eno oko?Če se spoznaš na sestavine, bi te lepo prosila malo za obrazložitev.Pliiiz
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 6. dec 2010 11:08
Povezava do prispevka
Citirano iz te teme:
 
1_girl je napisal/a
Blue Green Algae with Grape Seed Extract Moisturizer SPF 15
Ingredients: Active Ingredient: Padimate O (PABA Ester). Inactive Ingredients: Coconut Fatty Acid Cream Base, Organic Aloe Vera, Deionized Water, Organic Shea Butter, Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E), Milk Thistle Extract, Organic Rosa Mosqueta® Rose Hip Seed Oil, Organic Jojoba Oil, Organic Evening Primrose Oil, Lavender Water, Canadian Willowherb Extract, Organic Lavender Oil, Organic Blue Green Algae, Grape Seed Extract, Organic Blue Camomile Oil.
 
jaz bi pa leppooo prosila, ce bi mi katera lahko pokomentirala tole kremico?
bi bila sestavinsko primerna za kozo, ki je izredno nagnjena k masenju por.
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. dec 2010 18:39
Povezava do prispevka
^Ne, ni primerna, sploh pa vsebuje še sporen UV filter.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
anna55
Starost: 68Pridružen: 21. jan 2010Prispevkov: 127Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. dec 2010 18:48
Povezava do prispevka
Nihče nič????  Kdorkoli?
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 7. dec 2010 19:06
Povezava do prispevka
Anna, spraševala si, ali je krema vredna toliko, da bi jo uporabljala. Mimika pravi, da ne. Torej, je to že odgovor, da krema ni v redu. 
Pa ta alkohol je res visoko. Potem so pa še parfum morali vtakniti v kremo. Jaz se sicer ne spoznam dovolj na sestavine, zato samo interpretiram Mimikin odgovor.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 7. dec 2010 19:47
Povezava do prispevka
Že mimika je povedala, da krema ni OK. Ne bom rekla, da je katastrofalno slaba, saj vseeno vsebuje veliko AOK, se mi zdi pa precej oljnata oz. mastna (mislim, da imaš mastno kožo?) in bi bila super za suho kožo, če ne bi imela alkohola na 4. mestu, kar je zelo visoko in predstavlja stres in izsušitev za kožo.  Parfum, ki predevam, da je drugo ime za eterično olje (glede na končne komponente) prav tako draži kožo.

Če želiš, lahko seveda zamižiš na eno oko ali na obe ;), vendar bo alkohol še vedno tam. Hočem reči, da same presodite, če boste izdelke uporabljale - nihče nikogar v nič ne sili, ne moremo pa reči, da je nekaj zelo dobro (sestavinsko), če to ni.

Ponovno bi prosila še, da pokažete nekaj samoiniciative in same preverite sestavine na spletni strani cosmeticscop - Slovarček sestavin. Kliknete na črko, na katero se začne vaša sestavina in jo poiščete, nato pa se orientirate po smeških - znanje angleščine ni potrebno.

Tega ne pišem, ker bi bila zlobna, ampak v smislu "namesto, da vam dam ribo, vas naučim loviti ribe". S tem, ko boste znale preveriti sestavine boste morda tudi ve lahko kakšni članici pomagale ali jo napotile na to stran in s tem olajšale delo moderatorkam in drugim članicam. Naj samo povem, da se (vsaj kar se tiče antioksidantov) vedno dodajajo nove sestavine in da tudi me nimamo vsega tega znanja v glavi, ampak se moramo tudi me posv
etovati s takimi stranmi. Hvala.

I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
1_girl
Starost: 32Pridružen: 24. sep 2006Prispevkov: 1010Kraj: ljubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. dec 2010 15:12
Povezava do prispevka
lahko se cisto malo pomoci.
neutrogena visibly clear-on the spot gel.
ingredients: aqua,alcohol denat, polyacrylate-13,salycilic acid,
cyclopentasiloxane,,polyisobutene,, C12-15 alkyl lactate, cetyl lactate,
PPG-2 isoceteth-20 acetate, lactic acid, butylene glycol, benzalkonium
chloride, hamamelis virginiana, sarcosine, cinnamomum zeylanicum, cedrus
atlantica, portulaca oleracea, polysorbate 20, isoceteth-20, capryloy!
glycine, alcohol, cocamidopropyl PG-dimonium chloride phosphate,
hydroxyethylcellulose, sodium chjloride, isopropyl alcohol, dipropylene
alcohol, hexylene glycol, dehydroxanthan gum, propylene cglycol,
disodium EDTA, acetic acid, sodium hidroxyde, phenoxyethanol,parfum.





zanima me predvsem zato ker vsebuje salicilno kislino, ki naj bi
zmanjsevala in pomagala pri aknavosti, samo so mi ostale sestavine zelo
sumljive Arrow
pa nekaj blazno veliko jih je.
ne zelim imeti se vec mozoljev, ker se mi izredno hitro zamašijo pore Evil or Very Mad
kupila sem jo pa zato, ker sem jo zamesala za bivso tako opevano neutrogeno kremico s salicilno.

lp
0
Nazaj na vrh
Aralyn
Starost: 36Pridružen: 2. jan 2010Prispevkov: 1297Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. dec 2010 15:00
Povezava do prispevka
Aralyn je napisal/a
Clinians Idratante Protettiva Trattamento Lenitivo All' Amido Di Riso con Fitollate di Rosa
Sestavine: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearly Alcohol, Cocos Nucifera Oil (Coconut Oil), Butylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Simmondisia Chinensis Oil (Jojoba Seed Oil), Oryza Sariva Starch Oil (Rice Starch), Glycerty Stearate, Panthenol, PEG-90 Stearate...


Sem rekla, da dopišem sestavine, če kupim kremo, in tako nadaljujem seznam (dopolnila sem še prejšnjega s sopomenkami):

Oryza Sativa Bran Oil (Oryta Sativa (Rice) Bran Oil), Bisabolol, Biosaccharide Gum-4, Rosa Canina Fruit Extract, Rosa Damascena Extract (Rosa Damascena Flower Extract), Inositol, Hydrolyzed Rice Protein, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Cetearyl Glucoside, Dimethicone, Potassium Cetyl Phospathe, Cera Alba (Beeswax), Pentylene Glycol, Glycerin, Lecithin, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexyglycerin, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Dehydroacetate, Phoneoxyethanol.

Tole so komplet sestavine. Po nekaj dnevih uporabe nisem zaznala mašenja por, skrbijo me le ogrci, ker se mi radi spackajo na obrazu, samo za to jo rabim uporabljat dlje časa. Zaenkrat mi zelo lepo ustreza, tako kot "prejšnja" verzija, bomo videli za naprej. Zanima pa me, ali je krema sploh dobra za kožo? Zdaj uporabljam še Natyr tonik z zelenim čajem, da se malce antioksidantov prinese še koži, je to potem (dokaj) ustrezna nega za mešano kožo, dobi, kar rabi? Ali bi rabila kremo ki bi bila bogatejša na kakšnem področju? Raje bi namreč imela kremo, ki naredi še kaj drugega poleg osnovne zaščite pred izsušitvijo. Smile Hvala za pomoč!
People listened instead of just waiting for their turn to speak. (C. Palahniuk, Fight Club)
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. dec 2010 15:57
Povezava do prispevka
Meni je na prvi uč krema presenetljivo precej všeč, nič slabega ne najdem.
Saj pri večini krem bi bilo lahko več antioksidantov notri, ampak mislim, da če kombiniraš s tonikom, je tvoja nega super, vsaj meni je všeč. 
0
Nazaj na vrh
Aralyn
Starost: 36Pridružen: 2. jan 2010Prispevkov: 1297Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2010 13:15
Povezava do prispevka
KillingLoneliness, oprosti, bila sem prepričana, da sem že odgovorila! Hvala za mnenje, se bom kar držala tega tretmaja! :) 
People listened instead of just waiting for their turn to speak. (C. Palahniuk, Fight Club)
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 0:42
Povezava do prispevka
1_girl,
 
krema ni v redu in po sestavinah (in imenu - spot on) sodeč niti ni namenjena negi obraza, ampak izključno za nanos na mozolj (jaz je niti za to ne bi uporabila). Za nego obraza ni primerna, ker ima na drugem! mestu alcohol denat (skupaj z navadnim alkoholom, alkoholom sd, benzyl alkoholom in še nekaterimi drugimi spada v skupino slabih alkoholov), količina salicilne kisline ni jasno izražena, vmes je nekaj dražečih ekstraktov (cinnammon -cimet, cedra, tudi hamamelis virginiana zna dražiti), na koncu še en alkohol in kozervansi. Nikakor ni nadomestek za opevano Neutrogenino kremo, zato ti priporočam, da jo vrneš, če je še nisi uporabila.
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Larii
Starost: -14Pridružen: 15. dec 2010Prispevkov: 52Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. dec 2010 17:32
Povezava do prispevka
lahko nekdo pokomentira sestavin garnier fructis galattung saidenglanz balzama:
water
cetaryl alcohol
peg- 180 -----------------------------najbolj me zanima kaj je to?
behentimonium chloride
niacinamide
sugar cane extract
hydroxyethylcellulose
dodecene
trideceth-6
chlorhexidine
digluconate
poloxamer 407
camelia sinesis extract
benzyl alcohol
linalool
amodimethicone --------------------- je to silikon?
isoprpyl alcohol
apple fruit extract
..........................
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Sestavine - III. del
Stran 34 od 100
Pojdi na stran 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo