Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Rumeni madeži od deodoranta

Katarinavelika
Starost: 48Pridružen: 5. okt 2007Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. mar 2009 20:28
Povezava do prispevka
ne vem kaj naj naredim, na svetlem perilo se pogosto pojavijo rumeni madeži od deodoranta, ki jih ni moč odstraniti z nobenim sredstvom za odstranjevanje madežev. Ali kdo pozna rešitev? prosim za pomoč Hvala
0
Nazaj na vrh
anci
Starost: 41Pridružen: 28. avg 2006Prispevkov: 718Kraj: MedvodeStatus:Offline
Objavljeno: 2. mar 2009 13:19
Povezava do prispevka
Jaz sem imela pri enem od dezodorantov tudi tak problem, da so mi na belih majčkah nastali rumeni fleki ... Ja jaz sem zamenjala dezodorant , ker sem pa res imela kar nekaj majčk uničenih ...
Sem razmišljala v tej smeri, da pa res mora biti močan dezodorant, da mi tako majčke uniči ... torej ni vredu za mojo kožo....

Skratka, zadevo lahko rešiš tudi tako, da kupiš barvo za barvanje
perila in si pobarvaš majčke nazaj na belo ... to je pač moja ideja,
ker jaz nisem spravila drugače ven rumenih madežev.
0
Nazaj na vrh
nova
Starost: 62Pridružen: 1. feb 2006Prispevkov: 512Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. mar 2009 10:03
Povezava do prispevka

S tem problemom sem se tudi jaz srečala in se občasno še vedno srečujem.

 

Po naključju smo prišli do ene rešitve in to je odstranjevanje takih madežev s peroksidom. S peroksidom je treba ravnati previdno: dozira se ga s kapalko po kapljicah na madež in postopek je treba večkrat ponoviti.

Če je tkanina bela, potem praviloma ni problemov. Če je tkanina obarvana, potem preizkusi, ali ji peroksid škoduje.

Peroksid se kupi npr. v Mavrici. Verjetno je podoben efekt z varekino.

 

 

 

0
Nazaj na vrh
Akasha
Starost: n/aPridružen: 12. okt 2004Prispevkov: 7649Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. sep 2010 22:26
Povezava do prispevka
Našla sem rešitev za bela oblačila in sem tako happy (večletno obupovanje nad temi madeži), da bom napisala, če še kdo rabi: citronska kislina (mala kockasta škatlica, ki se dobi npr. v Mercatorju), potresti po mokrem blagu kjer je madež in pustiti nekaj časa.

Pomaga proti rumenim deo madežem.

Ampak NE priporočam te metode za oblačila, ki niso bela, ker po moje lahko požre barvo.

Preizkušala sem pa na materialih pretežno iz bombaža.


Teh madežev mi prej ni zanesljivo odstranil niti Dr. Beckmann odstranjevalec za rjo&deo madeže.
THE SPIRIT OF FIRE !!!
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. apr 2012 16:52
Povezava do prispevka
Akasha pa je blago kjer je madež potem popoldnoma belo? Koliko časa pustiš na madežu?
 
Imam problem z belimi spodnjimi  majicami, so se mi v ene dveh mesecih naredili obupni rumeni madeži od Dusch Das antiperspiranta. Itak bom menjala antiperspirant, ampak si mislim, da to večina povzroča.
 
Sem šla prav poiskat temo ali pa bi jo sama odprla, ker imam tudi majice s kratkimi rokavi (bele) vse zaflekane.
 
Peroksid kaj poškoduje tkanino? Koliko časa je treba pustit na madežu? Na kakšni temperaturi je potrebno potem to perilo oprat, da gre vse ven, verjetno vsaj na 60?
0
Nazaj na vrh
pika_poka
Starost: -14Pridružen: 22. okt 2006Prispevkov: 119Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2012 13:12
Povezava do prispevka
Jaz sem uspešno odstranila rumene-deo madeže s citronsko kislino. Posula sem tista zrna po madežu poškropila z vodo in pustila nekaj časa namočeno (misilm, da par uric). Vmes sem malo kontrolirala kako izginja in na koncu dala prat. Sem bila prav presenečena, saj je vse šlo stran (iz vseh belih srajc, majic,...).

0
Nazaj na vrh
Pandica
Starost: 32Pridružen: 28. sep 2007Prispevkov: 338Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2012 14:33
Povezava do prispevka
Predvidevam da bi šlo tudi s C-vitaminom, askorbinsko kislino, ki se dobi v DM, prav njihova znamka Das Gesunde Plus in stane par evrov. Askorbinska kislina namreč deluje podobno kot citronska, naprimer če si to askorbinsko stresem v čaj se skoraj čisto razbarva. Torej, če ima katera ta C-vitamin prašek iz DM-a, ne škodi če sproba:-)
 
Lp, Maja
0
Nazaj na vrh
Binas
Starost: 36Pridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 1239Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. apr 2012 13:02
Povezava do prispevka
Jaz jih brez problema odstranim tako, da najprej z mrzlo vodo zmočim, nanesem malo Vanish Mila v kosu in zdrgnem, potem dam v pranje z ostalimi cunjami na 40C in ni več nič rumeno ali belo.
100% predanost, 100% zagnanost.....vmesne poti ni!
http://tecem26.blogspot.com/
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Rumeni madeži od deodoranta
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.