Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Menstrualne skodelice: Mooncup, Lunette

Pojdi na stran 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46
Blazy84
Starost: n/aPridružen: 7. jan 2008Prispevkov: 996Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2010 21:39
Povezava do prispevka
Blazy84 je napisal/aJaz sem tudi dala danes mojo lunetko namakati v kis... Koliko časa naj jo pustim v kisu? Upam, da ne bo potem smrdela po kisu, seveda pa jo bom še prekuhala po "kopeli". 


Poročam: lunetko sem en dan namakala v kisu in obarvanost je ostala ista. Tako da ni učinka, edino negativen in sicer vonj po kisu, kar me je tudi skrbelo Pa sem jo po namakanju prekuhala, pa še z milom dobro umila, nato pa še z razkužilom pošpricala.
0
Nazaj na vrh
Ketka
Starost: 46Pridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 1541Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. apr 2010 12:08
Povezava do prispevka
Blazy84, kis bolj pomaga pri vonju. Obarvanost je pri moji ostala enaka, mogoče malo manj rumenkasta. Jaz svojo Lunette uporabljam že 2 leti in je dobila tak čuden vonj, zato sem jo namočila v kis, ker sem bila že namenjena kupit novo. Obarva se pa verjetno tudi zaradi prekuhavanja.
0
Nazaj na vrh
Blazy84
Starost: n/aPridružen: 7. jan 2008Prispevkov: 996Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. apr 2010 14:54
Povezava do prispevka
A tako... no vonja pa itak moja še nima. Glede obarvanosti bi bilo boljše, če bi bila lunetka modra (se ne bi opazilo toliko), čeprav sama obarvanost pravzaprav ne igra neke pomembne vloge.
0
Nazaj na vrh
Ketka
Starost: 46Pridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 1541Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. maj 2010 14:34
Povezava do prispevka
 Zakaj pa modra? Si ne predstavljam, da bi si nekaj modrega dajala notri... Ne vem.. takoj sem dobila sociacijo na rokavice za pomivanje...     Lahko bi bila roza...
0
Nazaj na vrh
Blazy84
Starost: n/aPridružen: 7. jan 2008Prispevkov: 996Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. maj 2010 14:49
Povezava do prispevka
Modre vem, da obstajajo (kličejo se Selene), zato... A jo takrat, ko sem jo jaz kupovala, še niso imeli. No zdaj pa sem celo videla, da jo imajo tudi v zeleni po novem
klik
0
Nazaj na vrh
sea
Starost: 42Pridružen: 12. mar 2006Prispevkov: 1217Kraj: neskončni oceanStatus:Offline
Objavljeno: 5. maj 2010 18:05
Povezava do prispevka
Samo te barvaste se da nabavit le preko spleta ane? Jih je katera opazila kje v DM-u?
0
Nazaj na vrh
BuBBleOoO
Starost: 29Pridružen: 7. jul 2009Prispevkov: 7Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. maj 2010 18:14
Povezava do prispevka
za enkrat sem u dm-ju zasledila samo prozorne...pa saj preko neta niso dost dražje s poštnino vret.             ful bi mela zelenoo <3
0
Nazaj na vrh
Putka
Starost: 46Pridružen: 21. mar 2008Prispevkov: 164Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. maj 2010 11:27
Povezava do prispevka
Ja jaz bi tudi zelleeeno res mi je všeč, ker sploh ni nič prozorna ampak taka šik :) 
0
Nazaj na vrh
Soncika
Starost: 34Pridružen: 12. maj 2010Prispevkov: 6Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. maj 2010 19:44
Povezava do prispevka
Sama sem jo uporabljala kar nekaj časa in je odličen nadomestek ostalim stvarem (tamponom, vložkom), posebej pri slednjih sem se vedno počutila da imam plenice.

0
Nazaj na vrh
riry
Starost: n/aPridružen: 8. apr 2005Prispevkov: 357Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. maj 2010 18:06
Povezava do prispevka
Tikka je napisal/aJaz jo razkužujem, ker se mi ne da prekuhavati Ampak če si bolj občutljiva je prekuhavanje (jasno) boljše. Jaz jo našpricam z razkužilom in fajn sperem z vročo vodo. 


Tikka, katero razkužilo pa uporabljaš?
0
Nazaj na vrh
palacinka44
Starost: 51Pridružen: 24. jan 2010Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2010 17:04
Povezava do prispevka
---
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2010 19:46
Povezava do prispevka
Prvič, razširila si ne boš nič. 

Drugič, kako jo vstavljaš? Ali jo samo zviješ v C ali kako drugače? Tu (klik) imaš različne tehnike zlaganje in njihove medsebojne primerjave (tudi po velikosti), pa se malo pozabavaj in ugotovi, katera ti najbolj ustreza. Jaz sem že kakšno leto na tehniki "7" in mi je veliko lažje kot pri uporabi "C" tehnike.

Tretjič, Tikka je najbolje opisala izstavljanje. Prečekiraj njen spodnji post, poskusi in šlo bi bo bistveno lažje.

Tikka je napisal/a/P/oskusi Lunetko z mišicami čim bolj potisniti proti izhodu s kratkimi stiski,potem zagrabi dno da popusti vakuum in še nekajkrat stisni kratko, nato pa en dolg močan stisk - nožnica pri vhodu bo Lunetko sama zložila/stisnila skupaj, potem samo preprimeš in obdržiš s prsti skupaj in potegneš ven. Pri meni gre tako v sekundi ven, zdaj mi sploh ni treba v nožnico da bi popustila vakum (prej sem šla s kazalcem not), jo lepo postiskam dol, potem zagrabim pecelj in malce potegnem da zagrabim dno, stisnem skupaj dno skodelice in obenem močno stisnem mišico,preprimem in voila`. Še dodatno (moj začetni opis, zdaj sem že bolj zverzirana) za pomoč:

No če bo še kateri prišlo prav, še jaz opišem postopek:

- potegnem malce za peceljček in zgrabim dno lunetke
- s kratkimi stiski mišice porinem lunetko navzdol
- zadržim stisnjeno mišico, grem s kazalcem malce not in stisnem da popusti vakuum
- s kratkimi stiski porinem čim bolj ven, nato spet zadržim stisk, prepognem in voila.




Četrtič, mogoče je res nekoliko previsoko, če se peclja sploh ne vidi. Zapomni si, da ni potrebe, da je lunettka tako visoko kot tamponi. Vstavi jo tako nizko, da ti ni neprijetno in da se vseeno lepo odpre.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2010 21:03
Povezava do prispevka
Jaz bi tole Lunetko že zdavnaj kupila, ampak mi ni všeč nobena stvar, ki mora "bit not" in tam "žuli" (tudi tamponov ne maram, nisem se mogla nikoli navaditi nanje, pridejo poštev v le skrajni sili, kontracepcija s hormonskim obročem me tudi ne mika).
Tja noter po moje spada samo *...* (prepustim vaši domišljiji) Big smile

Jaz sem ZA bombažne vložke. Stare mame so že vedele. Sicer pa danes dobiš 100X boljše bombažne vložke kot pred 50. leti.
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Katrin
Starost: 47Pridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 1762Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. maj 2010 12:03
Povezava do prispevka
Stare mame so samo to vedele, kar so takrat poznale. Če je lunettka pravilno vstavljena, prav nič ne žuli. Je pa bombaž ena fajna naravna podlaga, kjer je v toplem in vlažnem okolju idealni dom za razvoj bakerij.

Palacinka44, tudi jaz jo imam bolj visoko. Baje je odvisno od oblike nožnice, ampak pri moji je pecelj povsem skrit v notranjosti. Če se mi takoj ne odpre, samo zravnam telo, malo pomigam z boki, pa se odpre. Vstavljanje zna bit neprijetno, ker si suha - tu si nekatere pomagajo z lubrikantom, jaz pa sem ugotovila, da mi čisto zadostuje, če je lunetka + roka mokra, ko gre noter Smile Poleg tega mi iz neznanega razloga bolj odgovarja, če jo dajem not z desno in ven z levo, dont ask me why Ampak take stvari moraš malo potestirat, pa bo.
Sem se pa tudi jaz 'učila' ob Tikkinih navodilih, tako da kar pogumno večkrat poskusit Smile
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 29. maj 2010 14:24
Povezava do prispevka
Ja, jaz sem tudi že prebrala kar nekaj o Lunetki - da baje gre težko noter in ven. Pomaga pa kak vaginalni gel.

Je pa res pri vsaki punci drugače, ali se nanjo hitro navadi ali pa kasneje.

Bakterije pa se razvijajo tudi v navadnih 'plastičnih' vložkih, kjer se razvije še bolj neprijeten vonj. Z bombažnimi pa tega neprijetnega vonja ni, potemtakem je tudi manj bakterij najbrž, ker je tak vložek bolj zračen. Pa udobni so, ker je material prijazen koži. Vložke (plastične in bombažne) je pač treba pogosto menjavati in se "tam spodaj" tudi pogosteje umivati (bide, tuš, intimni robčki), pa je vse OK.
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Menstrualne skodelice: Mooncup, Lunette
Stran 41 od 62
Pojdi na stran 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.