Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Utrujena, pusta koža

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Eni
Starost: 41Pridružen: 4. avg 2005Prispevkov: 621Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. nov 2007 11:19
Povezava do prispevka
Meni se pa zdi, da noben negovalni izdelek ne naredi ravno čudežev pri pusti koži...imam sama isti problem. Kot da bi raba pilingov in kislin še poslabšala vse supaj... Še najbolje se obnese uporaba iluminatorjev ali pa vsaj pudrov z mikro odbojnimi delci (Revlon, Chanel Vitalumiere, Collistar Illuminate), pa seveda pikico bronzerja čez.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 3. nov 2007 22:22
Povezava do prispevka
golobicka je napisal/aZanima pa me, če je to normalno, da imam veke temno rdeče barve?A bi mi kakšna krema za oči pomagala?
 
Odvisno od tega, koliko so rdeče. Koža je tam tanjša in se žilice bolj vidijo skozi, zato je normalno, da je koža tam bolj rdeča, temnejša, žilice pa bolj opazne. Razen če gre za res močno rdečico.
 
Krema pa ne bo pomagala nobena, kot tudi proti podočnjakom ne, razen prekrivanja.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
beybika84
Starost: 39Pridružen: 1. maj 2005Prispevkov: 1999Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2007 12:44
Povezava do prispevka
Pri meni čudeže dela le dovolj spanca, škoda le da si ga ne morem priboščiti več kot dvakrat tedensko. Se spomnim 2. letnika faksa, ko sem skoraj vsak dan spala 8-9 ur, redno športala, nisem se sekirala .... koža je bila skoraj perfect - le par mozoljčkov, drugače pa nobene gubice, uvele ali zmatrane kože.

No zdaj si med tednom pomagam s kakšno masko (Aldo Vandini čistila ali pa Lush Ayeesha), redno uporabo kreme, športanjem .... Pač nekaj kar požene kri Smile Poskušam se privaditi na to, da spijem več vode. Aja v lekarni sem kupila kapsule z magnezijem, cinkom in kalcijem - farmacevtka mi je rekla, da cink pomaga, da je koža lepša. Pijem tudi dodatne vitamine, občasno tudi antioksidante. Pred poletjem sem uporabljala beta karoten in je bila koža tudi ekstra zadovoljna in sijoča. Kakšna nežna masaža obraza najbrž tudi ne bi bila odveč. Pa tudi bronzer in rdečilo res delata čudeže - najbolje kakšen z nekaj shimmra Smile

LP
Smeh je pol zdravja :)
0
Nazaj na vrh
golobicka
Starost: 40Pridružen: 13. mar 2006Prispevkov: 106Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2007 17:33
Povezava do prispevka
Hvala vam za nasvete, bom poskusila še s kakšnim dodadkom k prehrani, vitamini in seveda s pitjem zadostne količine vode. Pri svoji negi obraza bom zaradi ogrcov zamenjala AOK tonik za Cliniquov Mild clarifying lotin in Cleneance K za Garnier Pure. In seveda triki MU bodo tud pomagali  
Hvala vsem in lep prihajajoči teden vam želim!
0
Nazaj na vrh
armyBITCH
Starost: 38Pridružen: 17. maj 2006Prispevkov: 1678Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2007 17:45
Povezava do prispevka
Jaz bi tule tudi mela vprašanje.
Tanja pred nedavnim si mi svetovala uporabo avene diacneala, ki ga uporabljam 4krat na teden, moja koža ga kar popije, tako da moram čez uporabiti še hranilno kremo in kljub rednim pilingom (mehanskim) in maskam (čistilnim in vlažilnim) je moja koža porazna. Pa ne zaradi mozoljev ampak je rdeča, zgleda kot presušena, nima nobenega pravega leska in kljub temu da se svetim kot pirh (po hranilni kremi), me še vedno zateguje...ne znam opisat. Zdaj bom dobila še 1% BHA gel od Paule in ga bom zvečer kombinirala z diacnealom,ampak potem pa res ne vem več kaj naj naredim?
Life begins at the end of your comfort zone
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2007 20:42
Povezava do prispevka
Kaj si pa prej uporabljala?
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
armyBITCH
Starost: 38Pridružen: 17. maj 2006Prispevkov: 1678Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2007 21:19
Povezava do prispevka
za nočno kremo sem uporabljala TC od garniera za dnevno imam pa od Loccitana olivno kremo z spf 15.
Life begins at the end of your comfort zone
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2007 22:15
Povezava do prispevka
Dnevna je ok, ampak morda bi spodaj potrebovala kaj vlažilnega, npr. Clinique DDMG ali kakšen serum.
Morda pa kožo že preveč obremenjuješ z vsem naštetim - poskusi omejiti mehanski piling do 1x na teden, glineno masko tudi 1x na teden (tri dni po pilingu, da je razporejeno), Diacneal pa daj za nekaj časa na stran, da vidimo, če ti ne ustreza, pa ga bomo kasneje ponovno uvedle z redkejšo uporabo.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
armyBITCH
Starost: 38Pridružen: 17. maj 2006Prispevkov: 1678Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. nov 2007 16:13
Povezava do prispevka
ja mogoče je res preobremenjena, manj je več ane?
samo ko se vidim kako se luščim se ne morem upret pilingu...ma nevem ta moja kože je živi dizaster :enkrat mozolji, enkrat sem kot mumija, čisto presušena in olupljena, enkrat oboje.
Niti ne bi znala določit svojega tipa kože ali je suha ali mastna...jaz bi rekla kar oboje
 
No bom probala zdaj brez diacneala. Aja, še to, zdaj čez diacneal uporabljam zelo hranilno kremo od afrodite (mandljeva)?
Ali je mogoče ta krema slaba?sestavine:
aqua, polyglyceril-2, sesquiisosterate, parrafinium liquidum, cera alba, cera microcristallina, magnesium sterate,aluminium sterate, isopropyl palmitate, helianthus annus seed oil, glycerin,prunusamygdalus dulcis oil,isopropyl myristate,petrolatium, triticum vulgare germ oil, butyrospermum parkii butter, hydrolyzed sweet almond protein, mel extract, royal jelly extract,retynil palmitate, tocopheryl acetate, dimethicone, sorbitan isostearate, polygliceryl-3 ricinoleate, octocrylene, parfum, propylene glycol, BHT, acsorbyl palmitate, glyceril starate, citric acid, methylparaben, propylparaben, diazolidinyl urea
 
Če ni dobra mi prosim svetuj boljšo za nočno (TC mi ne odgovarja vonj!). Hvalaaaa
Life begins at the end of your comfort zone
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2010 12:18
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:

sharon2 je napisal/aPozdravljene!

Imam mešano kožo, na T predelu je koža mastna in imam ogrce, na licih pa je suha, drugače pa koža izgleda zelo pusta, takšna brez življenja. Prosila bi nasvet kako jo naj negujem, pa da nebo več tako pusta in katere izdelke mi priporočate. Stara pa sem 25 let.

Hvala!

Maisie je napisal/aSharon pozdravljena na forumu. Na začetku ti priporočam, da prebereš oba dela članka Resnica o kozmetiki. Ta članek ti bo podal ogromno odgovorov. Malo pobrskaj po forumu o negi obraza, kjer te čaka ogromno odgovorov.
 
Žal iskalnik trenutno ne dela, zato ti predlagam, da v google vpišeš naprimer nega mešane kože planet lepote...in boš prišla do linkov.
Pomagaš pa si seveda lahko tudi z kozmetometrom, kjer uporabniki pišemo ocene proizvodov in naše izkušnje z njimi.


Bette je napisal/a
Za T predel bi ti jaz predlagala peeling, čistilno masko, kakšno kremo proti aknam (o katerih si lahko prebereš v zgoraj navedenih člankih), za lica pa bi ti priporočala hranilno masko in vlažilno kremo

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2010 12:21
Povezava do prispevka
ArmyBitch, predvidevam, da si že našla ustrezno kremo?

Sharon, kakšna pa je kaj tvoja nega zdaj?
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
sharon2
Starost: 39Pridružen: 15. feb 2010Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2010 13:05
Povezava do prispevka
Punce najprej hvala za vse odgovore!
Prvo bom res morala prebrati vse prispevke kot je napisala Maisie, ker se med to poplavo izdelkov za obraz več ne znajdem 

Tanja, trenutno uporabljam kremo za obraz (samo za lica) essentials od Oriflame, 2 in 1 čistilno mleko in tonik od Vitaskina, za normalno/mešano kožo, peneči čistilni gel od Clinians, pa različne maske za mešano kožo. Vem da nikakor ne paše skup in da se držite za glavo, ampak že sem cela zgubljena

Hvala!

Želim vam lep pustni dan!
image file name: 2k6234045e87.jpg


Nazadnje urejeno 16. feb 2010 13:11; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2010 13:10
Povezava do prispevka
sharon2 je napisal/aTanja, trenutno uporabljam kremo za obraz (samo za lica) essentials od Oriflame, 2 in 1 čistilno mleko in tonik od Vitaskina, peneči čistilni gel od Clinians. Vem da nikakor ne paše skup in da se držite za glavo, ampak že sem cela zgubljena

V katerem smislu pa naj ne bi pasalo skupaj?
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
sharon2
Starost: 39Pridružen: 15. feb 2010Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2010 13:13
Povezava do prispevka
Pa zdelo se mi je da vsi ti izdelki ne gredo skupaj, da nikakor niso povezani, pa da boste mislile da sem zmešana Prvo bom morala prebrati vse prispevke na planetu lepote.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2010 13:17
Povezava do prispevka
Kako pa naj bi bili povezani - z vrvico
Ja, res čim prej v branje, začni s tem in ne pozabi na 2. del.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Utrujena, pusta koža
Stran 2 od 5
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.