Jaz vas prav občudujem, ker lahko varčujete. Sama sem pravkar ostala brez financ (izgubila študentsko delo) in znova pristala na bremenih staršev, prihranke sem dala fantu, da si je lahko registriral avto, saj je brezposeln, išče službo vendar iskanje še ni obrodilo sadov. Tako, da letos niti dopusta ne bova imela kaj šele kakšen luksuz. Fant je svoj čas lepo zaslužil s štud. delom vendar je moral vzdrževati svojo družino.
Ko sem delala sem večino denarja porabila za hrano, saj sem živela pri fantu, malico v službi, tu pa tam sem si kaj privoščila (osnovne stvari za higieno, kakšen kos oblačila in obutve) + kavice s fantom, kjer sva se lahko pogovarjala na samem.
Stara sem 27 let in nimam prihrankov, niti službe, ampak bomo že tudi to uredili 1x. Je pa res, da prihajam iz družine, kjer smo se prebijali iz meseca v mesec, včasih težje, drugič lažje, oba starša imata kredit, dopust si ne moreta privoščiti in vozita avto star cc 15 let. Oba imata
minimalno plačo, doma si pridelata nekaj hrane, potrebno je vzdrževati hišo in živeti. Čedalje je težje in ne vem kam pelje ta svet

Vse kar sem v življenju privarčevala je bilo za lanski dopust. Kruta realnost. Tako, da ko berem vaše zgodbe ste lahko ponosne na vaše dosežke.
