Če kupujete recimo MAC,morate vedeti,da je ogromno ponaredkov,od takih da ti ni nič jasno kako lahko kaj takega sploh prodajajo (npr. MAC enojne senčke z ogledalcem in podobno) do takih,da to ugotoviš samo, če imap isti izdelek že doma. Seveda se veliko tudi orginalov,ampak tisto kar se najbolj prodaja,je najbolj na udaru za ponarejevalce-veliko je tudi starih LE/DC MAC pigmentov. Stila in podobne znamke so večinoma originali (saj se vidi že po številu zadetkov za posamezno znamko).
Naslednja stvar,na katero sem želela opozoriti, pa so čopiči. Izbira čopičev pri nas je res zelo slaba in zato so bili tudi moji prvi nakupi preko Ebaya čopiči(pa verjetno nisem edina).Čopiči so zelo dober posel za vse ponarejevalce-predvsem pa tiste znamke, ki so narejene na vzhodu. Tudi MAC je nekaj ponaredkov, vendar se pomavadi vidi ponaredke že na prvi pogled -če je slika seveda avtentična, največ pa je ponaredkov Trish McEvoy, NARS, Giorgio Armani in Chanel. Gotov tudi kak Bobbi brown,Lancome in Dior,vendar za te ne upam trditi. Ponovno so znamke,ki (še) niso najbolj na udaru Stila, Japonesque, Shu uemura, Sonia Kashuk, Essence of beauty... Za vse,ki spadajo v kategorijo popularnih ponaredkov je praktično nemogoče najti originale in zato nakup močno odsvetujem.
Zelo pomembno pri čopičih je tudi, da veliko ljudi (razen tistih,ki se spoznajo in imajo domaoriginale,da lahko primerjajo) ne ve da so ponaredki in ima posledično prodajalec lahko izjemno dober feedback .
Da se na hitro dotakenem še negovalne kozmetike. Z njo imam nekaj izkusenj in vse zelo pozitivne,tako da bi težko trdila, kaj se na tem podorčju dogaja, vendar ker je negovalna kozmetika tudi velik biznis, se gotovo najdejo napačne kreme v zelo dragih lončkih.
Nakupovanje z Ebaya je lahko zelo prijetno in udobno, sploh ker os nam dosegljive stvari, ki jih pri nas ni, vendar pa je potrebno biti zelo previden, ker je ponaredkov ogromno. Sama sem kupila tako lepo povedano OGROMNO čopičev z Ebaya,ampak po tem, kar se dogaja v zadnjem časune bom niti enega več.