Sama sem pavzirala že 1x, sem šla na zavod (so me poslali po delovno knjižico (ki je zdaj ni več) na občino in uredit osnovno zdravstveno zavarovanje, pravtako na občino, ker ti osnovno plačuje občina). Potem sem prišla nazaj s tem na zavod za zaposlovanje in me je vpisala v bazo, povedala sem, da sem pavzerka in kateri letnik faxa sem. Potem mi je dala termin za sestanek s svetovalcem in to je to. Hodila sem na 2 predavanj, neki motivacijski in kako iskati zaposlitev. Potem dela nisem dobila, rekla sem, da pošiljam prošnje naokoli in, da nihče noče študentke, ki še občasno hodi izpite polagat in nima vozniškega izpita. Svetovalec je malo zamižal na eno oko, poleti mi je pa moral dati mir, ker sem imela prakso in sem bila ''zaposlena''

Nato sem bila dalje redno vpisana. Preden se dalje vpišeš na fax (izpolniš vse obveznosti, ki jih prej nisi, pa si morala pavzirati), pa se greš izpisat iz baze na zavodu in prosiš za potrdilo, da ti ga dajo, da nisi več prijavljena kot brezposelna pri njih, ki ga neseš na fakulteto ob vpisu (pri nas na faxu so to zahtevali). Pa pri Vzajemni se moraš potem odjavit oz. zamrznit pogodbo o zavarovanju.
Urediti si moraš še dodatno zavarovanje pri eni od zavarovalnic, jaz sem bila pri Vzajemni, in ko sem plačala 1. položnico sem bila tudi dodatno zavarovana.
Na sociali pa je rekla, da če nisem podnajemnica ali kaj podobnega, da nimam dokaza da sem sama v gospodinjstvu mi je trgala podporo in sem prejemala 130€, medtem ko v MB-ju je znanka prejemala polno (cc 250) in prav tako živela pri starših in vse. Odvisno od svetovalca, kako te odobrava.
Upam, da boš rešila vse.