Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Glina kot maska za obraz

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
ssaaby
Starost: n/aPridružen: 5. dec 2004Prispevkov: 101Kraj: Novo mestoStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2005 10:30
Povezava do prispevka
nekje sm prebrala da je glina dobra za kožo-obraz-maska!
kaj veste o tem??
v kakšni obliki je najboljša(prašek...)?
katera?
za kak tip kože??
 
ma katera kakšne izkušnje s tem??
 
hvala:)
don t worry, be happy

uživajte!!!

by saby;)
0
Nazaj na vrh
Anne
Starost: n/aPridružen: 13. jan 2005Prispevkov: 2229Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2005 10:58
Povezava do prispevka
Glina  maskah je dobra z mastno kožo saj kožo učisti in se hitro suši.Dobra glinina maska je od Oriflame.
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2005 11:46
Povezava do prispevka
O glinenih maskah je tudi že bilo govora. Dajte si prej prebrati stvari, potem pa spraševati.
Glina je dobra za čiščenje mastne kože.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2005 13:51
Povezava do prispevka
Ssaaby, večina čistilnih mask temelji na glini - ponavadi je med sestavinami navedena kot bentonite, clay, kaolin.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 16:52
Povezava do prispevka
Citiram v ustreznejšo temo:

_maTEJA_ je napisal/aZanima me, kje lahko kupim glino, da bi si doma naredila masko? 

Jaz sem jo pred leti kupila v Sanolaborju (1 kg embalaža), imajo jih pa tudi v nekaterih prodajalnah z naravno kozmetiko, npr. Organique vem, da ima ghassoul glino.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 17:21
Povezava do prispevka
Jaz vem še za tole Akamutijevo glino (je dobavljiva tudi na BB naturi).
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 17:50
Povezava do prispevka
Ni sicer čista glina v prahu, ampak meni je super, zato bom tle omenila, če bo kateri pomagalo. V Mullerju se dobi čistilna maska v vrečki, firma je BULLRICH'S, reče se ji Heilerde Gesichtsmaske fur unreine und fettige haut.  Na prvem mestu spiska sestavin vsebuje zdravilno prst (loess), potem pa še vitamin E, ekstrakt kamilice, antiiritant bisabolol in nekaj olivnega olja. Meni je ta maska enkratna zato, ker res krasno razmasti kožo, ampak ob enem ni agresivna, po njej mi kože ne zateguje in nisem rdeča v obraz, kot po večini drugih čistilnih mask. Mi pa ful potegne ven nečistoče, če jo zvečer uporabim, mi bodo čez noč ''čudežno'' dozorele vse majhne pikice in mozolji v začetnem stadiju, tako da jih lahko zjutraj nežno stisnem. Potem jo naslednji večer spet uporabim in sicer zato, ker mi te postiskane ranice ful hitro posuši. Tako da jo jaz v bistvu uporabljam 2x na teden in sicer dva dni zaporedoma, npr. vsako soboto in nedeljo. Aja, pa ena vrečka je za 2x in stane približno 1€.

image file name: 2kf2bb941752.gif
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 18:12
Povezava do prispevka
Navadno glino dobiš v Sanolaborju, tako belo kot zeleno in rjavo. V Kalčku jo imajo tudi. Ghassoul se pa dobi tudi od Logone (150 g stane okoli 6€ in traja celo večnost, meni je super, ker je nežna in ne izsuši, pa še piling obenem).
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 19:26
Povezava do prispevka
-

Nazadnje urejeno 12. sep 2010 18:50; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. avg 2010 19:41
Povezava do prispevka
Jaz imam glino iz Sanolaborja (sestava: 100% zelena glina). Parkrat sem jo uporabila, ampak se mi ne zdi nič posebnega, nečistoč mi ni odpravila (mozoljev nimam, problem so ogrci - precej njih), po uporabi sem imela rdečo kožo pa tudi kožo mi je izsušila - je pa res, da imam že itak kožo izsušeno (tak, da verjetno ni najboljša ideja, da si dam še glino gor). Sem pa morala poskusit...
 
No, in sedaj sem se zagrela za JMO kozmetiko in ta ima tudi čistilno masko.
Sestavine - Moroccan Clay Purifying Mask: Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* rhassoul clay, helianthus annuus (sunflower) seed oil,* glycerin,* epilobium fleischeri extract, copaifera officinalis (balsam copaiba) resin,* carapa guaianensis seed oil,* euterpe oleracea pulp oil,* populus tremuloides (aspen) bark extract, sucrose cocoate, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf /flower water,* oat beta glucan, candida bombicola, glucose, methyl rapeseed ferment, potassium sorbate, lecithin, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract,* capryloyl glycine, undecylenoyl glycine, xanthan gum.
 
Bi bila ta kaj bolj primerna? Ker ima vsebuje tudi olja pa mogoče zato ni tako izsušujoča. Je pa ta zadeva kar draga - okrog 33 € - in ne vem, če bi riskirala in si jo nabavla ali ne. Nikjer na netu pa ne najdem nobene ocene ...
John pa obljublja: Kljub temu, da maska uspešno rešuje težave mastne kože, je pri tem ne izsuši in ne poruši delovanja naravnega kislinskega plašča.
Koža je po uporabi čista, gladka in lepo navlažena.
(iz spletne strani BB nature)

Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
_maTEJA_
Starost: n/aPridružen: 13. jul 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. avg 2010 10:57
Povezava do prispevka
Hvala za napotke!
http://majameli.blogspot.com/
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 21. avg 2010 11:46
Povezava do prispevka

-

Nazadnje urejal/a MeiMei 27. jul 2022 22:42; skupaj popravljeno 1 krat
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. avg 2010 16:41
Povezava do prispevka
Ja, glina potegne ven maščobo, tako da za kakšno zelo suho in izsušeno kožo ni. Sicer jo je pa treba na obrazu pustiti samo kakšnih 5 min, toliko da se posuši, če pustiš dalj ti bolj škodi kot koristi in lahko pride tudi do rdečice.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. avg 2010 22:31
Povezava do prispevka
Hvala, punce
 
MeiMei, sploh se nisem spomnila, da bi si par kapljic kakšnega olja; bom to poskusila naslednjič pa bol videla, kako bo. Mislim, da imam izsušeno kožo, po umivanju mi jo zateguje, enak občutek je, ko si nanesem tonik. Potem si dam še Mega Omegas pa je v redu.
 
Dow*, sem res verjetno predolgo pustila glino na obrazu, pač počakala sem, da se je posušila in seveda sem imela rdečo kožo. Ne bom se s tem več tak špilala
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 31. avg 2010 21:12
Povezava do prispevka
MeiMei, hvala za super nasvet
 
Sem zmešala zeleno glino z vodo in dodala malo mandljevega olja (do naslednjič si mislim nabaviti olivno, ampak imam odpor do tega, ker mi smrdi; bom potrpela). Ta maska mi pa fajn paše na kožo, praktično je ne izsuši, po drugi strani pa fajn očisti.
 
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Glina kot maska za obraz
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Raziskovalci so našli več dokazov, da ima suhi post (postenje brez hrane in tekočine) izjemen vpliv na splošno zdravje.