Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Zadeva: v cetrtek na oddaji Trenja o skodljivosti mesa

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Silver
Starost: -14Pridružen: 22. apr 2004Prispevkov: 2597Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 23. mar 2005 22:22
Povezava do prispevka
 

Zivjo!
 
Za vas imam zelo veselo novico. Pred nekaj minutami so me
poklicali iz ddaje Trenja in sporocili, da bo ta .cetrtek, 24. 3.
ob 20 uri oddaja o tem ali je meso potrebno za cloveka ali ne.
Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da bo prislo do te
oddaje.
V vsaki oddaji Trenja je tudi glasovanje. V tej bo najbrz
gledalcem zastavljeno vprasanje: Ali menite, da clovek potrebuje
meso ali ne? V Drustvu za osvoboditev zivali in njihove pravice
bomo hvalezni, ce boste dvignili slusalko in glasovali za zivali!
 
Lep pozdrav!
Damjan Likar
P.S. Posljite to sporociloo vsem, ki so vegetarijanci in tudi
tistim, ki se niso, vendar se zavedajo, da meso ni nujno potrebno
zivilo!
If you lose your mind
there s more space left
for poetry.

-Loesje
0
Nazaj na vrh
Kazi
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2003Prispevkov: 2457Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 8:58
Povezava do prispevka
Včeraj sem gledala Trenja... OMG samo to lahko rečem. Sploh ne vem zakaj toliko polemike. Kar naenkrat vegetarijanci hočejo prepovedat meso za vse. Mislim, pa kdo se vtika v njih. Zaradi mene lahko jedo vegetarijansko hrano, nimam čisto nič proti, jaz bom pa še vedno jedla meso. To je čisto moja odločitev in glede na to kar so včeraj pokazali in povedali, predvsem ga. Paulin da je vojna med ljudmi humana...Give me a break....Ostali gostje so bili lepo kulturni in polni argumentov, vegiji pa so se samo nekaj drli povprek in segali v besedo, povsem nesposobni debate na nivoju.
Cute but psyho...things even out
0
Nazaj na vrh
Ariana
Starost: n/aPridružen: 18. jan 2005Prispevkov: 4161Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:05
Povezava do prispevka
Se strinjam s Kazi. Tudi Jadranka Juras je šla tokrat malo predaleč. Jaz imam rada živali, zelo rada živali. Sem proti nošenju krzna...ampak tole z mesom so pa konkretno pretiravali.
 
Tisto da je vojna med ljudmi humana, je bila pa izjava leta.
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:09
Povezava do prispevka
Jadranka je dobro povedala: živi in pusti živeti. Ampak živi in pusti živeti živalim IN živi in pusti živeti drugače mislečim.
0
Nazaj na vrh
Andreja
Starost: 52Pridružen: 5. nov 2003Prispevkov: 931Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:24
Povezava do prispevka
Debate na nivoju pri Trenju tako nikoli ni. Oddaja je naravnan tako, da je čim bolj senzacionalistična in goste izbirajo temu primerno. Kar se tiče Paulinove spada pač med politike.
Za mnenje Jadranke Juras pa lahko rečem le, da se z njo v popolnosti strinjam. In mislim da prav vsak, ki so ga normalno vzgajali in je čuteč in sočuten človek ve, da je v današnjem načinu vzgoje živali in ravnanju z njimi, nekaj zelo zelo narobe.
Sicer pa ni bilo povedanega nič novega. Čudi me le, da nekateri ki zagovarjajo mesno prehrano še zmeraj opletajo z brezveznimi in neutemeljenimi argumeti, kot so rastline je tudi treba ubiti in ljudje bi stradali, če ne bi vzgajali živali za meso , ljudje si so izborili oblast nad živalmi in lahko z njimi počnejo kar hočejo .
 
Lep pozdrav
Andreja
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:25
Povezava do prispevka
Mislim, da se je Jadranka včeraj kar malo osmešila. O tem, da ona pa zelenjave ne " pobija". Jabolko pade z drevesa, to že. A za solato tudi čaka da zgnije, pa jo potem odreže???
Mislim, fejst so pretiravali.
O Pavlinovi in njenih izjavah pa samo . Vojna - humana?????
 
Glede športnega lova se pa strinjam. To bi morali ukiniti.
0
Nazaj na vrh
Kazi
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2003Prispevkov: 2457Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:33
Povezava do prispevka
Andreja verjemi mi, da nimam nič proti vegetarijanskemu načinu hranjenja, ampak najbolj me je pa zmotilo to, da ne pustijo, da se človek sam odloči, kaj bo jedel. 100 ljudi 100 čudi.
 
Cute but psyho...things even out
0
Nazaj na vrh
Andreja
Starost: 52Pridružen: 5. nov 2003Prispevkov: 931Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:33
Povezava do prispevka
Katja med tem, da odrežeš solato ali ubiješ žival vsekakor je razlika in mislim da jo vsi v sebi čutimo. Sicer bi enako z lahkoto kot za kosilo odrežemo solato ubili svojega psa ali mačko  in iz njega skuhal golaž.
 
 
  
0
Nazaj na vrh
Kazi
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2003Prispevkov: 2457Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:35
Povezava do prispevka
Oprosti, vendar psov in mačk pri nas ne redimo za golaže. Za to je govedo, svinjina, in drugo vrsta mesa.
 
Je pa glede odprave lova lepo opisal lovec:
 
Humanost ali nehumanost odstrela je zrasla na človeških zelnikih. Je brezpredmetna za dejavnost, ki jo ljudje moramo opravljati! In družba je za to opravilo določila lovce!
Počnemo pa samo to, kar bi sicer počela narava sama, če je ljudje za dobro svojih komotnih riti ne bi uničili do te mere, da ni več zmožna regulirati populacije divjadi tako v še naravnem kot tudi vedno bolj urbanem področju, kjer se divjad vedno pogosteje pojavlja. Govorim o tem, da imajo živali, ki so plen plenilcem po naravi dano dovolj veliko število potomcev in načine življenja, da prežive kot vrsta in so obenem obilna hrana plenilcem. Ko plenilcev več ni, ker jih ljudje nočejo imeti za vratom in so jih stoletja uspešno trebili, imajo živali - plen viške populacije. Ob presežkih populacije pa narava še deluje s svojimi mehanizmi - boleznimi.
Kdor se zavzema za odpravo lova, se zavzema za mučno smrt divjadi prekrito z garjami, shirano od zajedalcev, besno od stekline in izmučeno od ostalih bolezni!
Za povrhu je še lep del teh bolezni zoonoz, t.j. bolezni, ki se prenašajo na domače živali in človeka. Naj omenim samo steklino, svinjsko kugo in trihinozo!
 
Vir: motosvet.com
Cute but psyho...things even out
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:36
Povezava do prispevka
Andreja, to sigurno, da je razlika. A pa misliš, da solate ne boli, saj je tudi živo bitje? Samo glasilk nima, da bi se oglašala, pa oči tudi ne, da bi te gledala.
Pa ribe, veliko vegeterjancev je ribe. Kako se pa te ubije?
 
O lovu smo pa slišali, kaj se z gamsi dogaja, ker so zaščiteni. Umirajo v mukah.
0
Nazaj na vrh
Ariana
Starost: n/aPridružen: 18. jan 2005Prispevkov: 4161Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:39
Povezava do prispevka
Andreja oprosti ampak psov, mačk in podobnih živali ne jemo. Tako da ne vem kako lahko mečeš v isti koš domače živali in živali, ki so že odkar človek obstaja namenjene za meso.Jadranka Juras pa je pretiravala. Bila napadalna, živčna in tako naprej. Vsak ima svoje mišljenje. Zadnji stavek je bil dober: živi in pusti živeti. Zakaj pa potem ona tega ne upošteva?
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 9:54
Povezava do prispevka
jaz pa ne vidim razlike med psom in govedom! Kaj je slednji manj vreden?
0
Nazaj na vrh
Kazi
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2003Prispevkov: 2457Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 10:05
Povezava do prispevka
Ne ni manjvreden, samo že od vsega začetka, človek goji govedo za hrano, psa pa za čuvaja oz varuha. No sej se bo kdaj lahko tudi obrnilo in bomo imeli krave za čuvaje in pse za hrano
 
A se vegetarijanci zavedajo koliko hroščev, uši, bolh, gosenic, mušic, polžev in drugih živali je treba pobit, da od sadja in zelenjave na njivi še kaj ostane?
Cute but psyho...things even out
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 10:12
Povezava do prispevka
Saj Jadranka tudi teh živali ne pobija. Tudi komarjev ne. Verjetno ne fizično, ampak vklopi Raid.
 
Me zanima koliko jabolk bi bilo, ko se ti zaredi jabolčni zavijač, pa muha...
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 11:39
Povezava do prispevka
Zdaj bom dala pa še eno kost za glodanje... kako je pa z mučenjem ljudi?? Namreč, v državah tretjega sveta multinacionalke izkoriščajo ljudi za delo. In življenje teh ljudi, ki so popolnoma razvrednoteni tudi ni rožnato. Zato je tudi na kupcih, da ne podpiramo določenih firm s kupovanjem njihovih izdelkov, kajne?
 
(to je malo off topic).
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Zadeva: v cetrtek na oddaji Trenja o skodljivosti mesa
Stran 1 od 6
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.