Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Alternativne metode samopomoči

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 11. apr 2012 15:08
Povezava do prispevka
Mene tudi že en čas zelo zanimajo new age zadeve (sploh razno razna alternativna psihologija) in sem prav vesela, ko vse naokoli sebe (v življenju in tudi na tem forumu Prebrala sem že veliko knjig na to temo, malo prakticirala in mi pomaga. Že samo branje o teh zadevah prav odpre človeku ene nove poti, nove poglede. Thumbs Up
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. apr 2012 15:20
Povezava do prispevka
Mene nikoli niso, vedno sem smatrala, da je to pač nekaj za čudake oz. za ljudi s preveč časa in domišljije LOL

No, ko prideš na dno in ti to dobesedno pade v naročje ter ugotoviš, da se vse ujema, se pač spremeniš in sprejmeš (kar ni povsem enostavno in imam še vedno borbe). Itak je stvar percepcije, če si openminded raznorazne oznake/stigme itak odpadejo, sedaj vedno rečem 'whatever helps'.

To, da je pa vse to vedno bolj razširjeno je pa logična posledica življenja, vsi iščemo ljubezen, srečo, tu se pač to strne + kolektivna zavest.


Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
SwanHeart
Starost: n/aPridružen: 18. jul 2005Prispevkov: 1527Kraj: Nekje v temi s prekrizanimi rokamiStatus:Offline
Objavljeno: 11. apr 2012 22:24
Povezava do prispevka
Tocno tko...

Mislim... meni se je zivljenje v zadnjem letu popolnoma obrnilo. Sm spoznala osebo k je bla moj vodnik in moja opora, ker je bil par korakov pred mano. Dost sva se pogovarjala in sm zacela glodat sama pr sebi in zacenjala dolocene stvari razumet pr sebi in zdej bolj enostavno dojemam ljudi okol sebe, pa tud do dolocenih kljucev sm prsla in jih upostevala. Kakorkoli Tika... karte roxxx Wink

Joj cist smo offtopic Big smile
There is only 1 part of the universe you can change and that part is your own self.
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. apr 2012 9:17
Povezava do prispevka
SwanHeart je napisal/a
Tikka, nism vedla da si theta zdravilc Big smile


Hihi, se ne smatram za zdravilko (še), me še čaka kar nekaj dela na sebi prej LOL

Karte - Unicorns?

Lenccy kaj prakticiraš, kaj si prebrala?

V kratkem grem še na seminar Energetske medicine (odpiranje korenske čakre), sem bila včeraj na predstavitvi in me je navdušilo.

Lenccy je napisal/aMene tudi že en čas zelo zanimajo new age zadeve


Hecno je, da večina stvari sploh ni NEW age, ampak izhaja iz mnogih filozofij več tisočletij starih, ko so ljudje še znali 'živeti sami s seboj' in najti moč, ljubezen v sebi.

Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
SwanHeart
Starost: n/aPridružen: 18. jul 2005Prispevkov: 1527Kraj: Nekje v temi s prekrizanimi rokamiStatus:Offline
Objavljeno: 12. apr 2012 16:06
Povezava do prispevka
Ja Unicorns ;) 

V bistvu niso to newage zadeve, ampak recimo Reiki je stara japonska metoda, k jo je razvil Mikao Usui. Theta healing je mogoce mal novejsa, ampak vse pa temeljijo na duhovnosti in psihi, saj vsi problemi izvirajo iz nas samih. Vsekakor imam namen jt na predstavitev theta healinga, k me zanima kako to gre tocno. Pa tud z angeli mal eksperimentiram Big smile


There is only 1 part of the universe you can change and that part is your own self.
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 11:38
Povezava do prispevka
Yup, Unicorns rock LOL

Pojdi ja na Theto, že predstavitev je energetska bomba.


Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 12:47
Povezava do prispevka
New age se verjetno reče zato, ker je bilo na novo odkrito. Drugače pa je very old, ancient age, obstaja od začetka civilizacij Smile Gre za duhovni svet in njegove zakone.

Huh, ma vse sorte sem brala. Prakticiram pa meditacijo, dihalne vaje, avtogeni trening, avtosugestije, iščem pozitivno v negativnem ... Zaenkrat. Me čaka še veliko dela. Verjamem v reinkarnacijo, karmo, višji jaz, duše, angele, astrologijo ...

Theta healing in transcendentalna meditacija se mi slišita zanimiva. Pa regresivna terapija. Ampak ne bi šla kar tako k enemu šarlatanu, ker jih je ogromno naokoli. Znajo nič, nekje so nekaj prebrali, nimajo nekih (naravnih) sposobnosti za te stvari, kasirajo pa mnogo. Enako vedeževalci. Ponavadi tisti, ki res znajo, ki so nadarjeni, se ne izpostavljajo, ne kasirajo, tega ne počnejo množično in težje jih je srečati. Ampak ko si dovolj dolgo 'v tem noter', jih srečaš.

O teh stvareh bi se jaz lahko pogovarjala dan in noč, vsak prost trenutek in najraje v živo. Okoli sebe imam tudi tak krog ljudi. Dve moji prijateljici in mene to zanima, moj fant obvlada. To mi tako ni tema za forume, hehe, je pregloboko. Ker marsikdo, ki ne razume in to morebiti omalovažuje, lahko to tudi bere.

Od knjig za uvod priporočam Jamesa Redfielda (Celestinska prerokba in njena nadaljevanja). Drugače pa sem enkrat pred časom naključno naletela na en fantastičen seznam literature, več zanimivih področjih zbranih na kupu: http://www.prisluhni.si/Priporocena-literatura.html
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 13:05
Povezava do prispevka
Lenccy je napisal/aDve moji prijateljici in mene to zanima, moj fant obvlada. To mi tako ni tema za forume, hehe, je pregloboko. Ker marsikdo, ki ne razume in to morebiti omalovažuje, lahko to tudi bere.



Saj se te ne tiče kaj drugi mislijo, saj veš Wink najbrž res ni najprimernejše za forume, ker ni izmenjave energije, ampak se sedaj res požvižgam na mnenja, whatever works za kogarkoli, jaz kot bivši 'omalovaževalec', skeptik, pa še kaj bi se našlo, točno vem zakaj sem omalovaževala določene reči, ogledalo pač, eden izmed mnogih.




Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Dharma
Starost: n/aPridružen: 5. apr 2004Prispevkov: 179Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 13:17
Povezava do prispevka
Uff, super tema. Ravno me zanima... mi lahko poveste iz izkušenj o Thetal Healingu...predstavitev v Ljubljani sem sfalila ravno za en dan.....
 
Tikka ti si bila?
 
 
LP Dharma
------------------------
Shoes transform your body language and attitude. They lift you physically and emotionally.
… Christian Louboutin
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 13:20
Povezava do prispevka
Dejstvo je, da ljudje, ki v nekaj verjamejo, so bolj srečni, manj depresivni, več dosežejo. Znanstveni dokaz za vse skeptike :D. Tisti, ki pa imajo vednost oz. bolje rečeno (nad)naravno nadarjenost, torej jasnovidci, zdravilci, bralci misli in razni drugi mojstri/terapevti, so pa itak neomajni in izžarevajo energijo na vse strani.
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 13:25
Povezava do prispevka
Bila na začetnem seminarju + 3 srečanja (po seminarju hodiš, da 'ne padeš ven').

Sej bo ziher kmalu kaka predstavitev v LJ, večinoma pa piše na netu - osnove za kaj gre, tako da tega ne bi na široko pisala, je pa super izkušnja in dejansko spremeni poglede na življenje v smislu, najdeš vzorce v sebi, odpraviš, odpre ti oči, vidiš da zmoreš veliko več kot misliš, da se sam omejuješ big time, zaradi privzgojeni, pridobljenih, vsiljenih vzorcev in prepričanj.

Jaz sem se precej spremenila, no, niti ne vem kje začeti Big smile Saj je cel kup malenkosti, od tega da opažaš stvari drugače, da čutiš drugače, da ravnaš drugače kot v preteklosti, delaš nove stvari, ki si prej ne bi niti predstavljal, da bi ti ustrezale ali se ti zdele zanimive ipd. in vse to brez napora, pride samo od sebe, včasih niti ne opaziš, da si drugače ravnal, dokler se malce ne zamisliš. Izpostavila bi mirnost, neobremenjenost in joy. Za več pa je res potreben pogovor, ker je težko tako opisat, ker gre za mnogo drobnarij, ki tvorijo celotno t.i. revolucijo.

Na kratko: prideš v stik s super-tabo in najdeš joie de vivre Wink

Lenccy je napisal/aDejstvo je, da ljudje, ki v nekaj verjamejo, so bolj srečni, manj depresivni, več dosežejo. Znanstveni dokaz za vse skeptike.
:D.


In 'dovolj' je, da verjameš VASE. Kar veliko ljudi ne, saj niti ne vedo kdo so.

Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Dharma
Starost: n/aPridružen: 5. apr 2004Prispevkov: 179Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 13:34
Povezava do prispevka
Hvala Tikka, ravno si premaknila tisti mali del mozaika ki je prevagal v odločitvi. Ker rabim praktično vse kar opisuješ....
 
LP Dharma
------------------------
Shoes transform your body language and attitude. They lift you physically and emotionally.
… Christian Louboutin
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 13:38
Povezava do prispevka
Najbrž ni naključje Big smile


Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 14:12
Povezava do prispevka
Tikka, kam si šla na theto?
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2012 14:31
Povezava do prispevka
Hiša Radosti - Haris Omanović

Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Alternativne metode samopomoči
Stran 1 od 5
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.