Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Nega muckice

Pojdi na stran 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. sep 2008 14:43
Povezava do prispevka
Bom kar v tejle temi vprašala, se mi zdi še najbolje...
Še nikoli nisem imela kakšne živalce nameravam pa enega mucka pripeljat domov. Prebrala sem že kar nekaj zadev, da bom vedela kako se stvari streže. Pa vseeno imam še nekaj vprašanj.
Vem kakšne so približno cene veterinarske oskrbe in to, me pa zanima koliko bom na mesec porabila za hrano in za pesek, ker si sploh ne znam predstavljati.
0
Nazaj na vrh
candy
Starost: 42Pridružen: 27. avg 2004Prispevkov: 11856Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 3. sep 2008 20:09
Povezava do prispevka
Romy, to pa tako malo pride na eno muco, da se res ni potrebno obremenjevat. Ena vreča peska  stane v Hoferju in podobnih diskontih po 1,5 - 2 €. Mislim,pa da jo imaš tudi cel mesec. Hrana pa odvisno katero boš kupovala. Ali profesionalno hrano za muce ali tisto navadno v trgovinah. Potem pa si malo izračunaš. Vsekakor so največji stroški cepljenje in morebitno (upamo, da ne bo potrebno) zdravljenje in sterilizacija oz. kastracija.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. sep 2008 20:18
Povezava do prispevka
Treba je pa vedeti tudi to, da je poraba kvalitetnejše hrane manjša kot poraba cenejše (ki jo dobiš v raznoraznih trgovinah kot so Mercator, Špar ipd.), tako da se ti na koncu kvalitetnejša (in dražja) tudi bolj splača, tako z vidika financ kot tudi (kar je najpomembneje) muckinega zdravja. Tukaj najdeš več: Pravilna prehrana mačk Smile
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. sep 2008 20:22
Povezava do prispevka
Ne, ne saj se ne obremenjujem, samo si sploh ne znam predstavljat. Recimo koliko peska se porabi na mesec, koliko hrane. Evo jaz sem mislila, da porabiš na mesec ful več tega peska... Za hrano pa vem da je tista "profesionalna" hrana dražja. Pri hrani si tudi ne znam ravno najbolje predstavljat in izračunat. Ja, tako je to ko si na "stara" leta omisliš živalco

Sem si že toliko enih stvari prebrala o negi, hrani, zdravju, da sem že malo "zmešana"...
0
Nazaj na vrh
Braunkopf
Starost: 37Pridružen: 13. apr 2006Prispevkov: 602Kraj: LJStatus:Offline
Objavljeno: 4. sep 2008 17:28
Povezava do prispevka
Pesek je res najmanjši problem. Tudi kvalitetnejša hrana ni neki blazen strošek, z normalno plačo komot prehraniš tudi po več mačk, ne samo ene. Cene kvalitetne hrane pa variirajo, po spominu ti bom rekla da vrečka s koščki hrane stane od nekje 0.70€ do 1.15€, kupuješ pa lahko tudi pakete hrane po denimo 12 vrečk, kar te pride nekolikanj ceneje, pa briketi so še ena super naložba - zadostujejo vsem potrebam mačke, dobri so za zobe, količinsko se nakup splača. Spet je tu tudi problem v tem, da ene muce pojedo veliko več kot druge,tako da je s kakimi malce več stroškov kot z drugimi.
Moja prejšnja muca je bila sila zbirčna in je posnažila samo sokec iz vrečke, samih koščkov pa ne, hranili smo jo pa večinoma s sruovim in prekuhanim, nezačinjenim mesom, dobila je nekaj malega zelenjave. Zdajšnja huligana pa posnažita vse živo in bi stalno jedla, tako da je eden zdaj že na "dieti", da ne bo predebel.
 
Pa svetovala bi ti, da z muco najprej kreneš k veterinarju, magari da naredijo "kartonček" z osebnimi podatki muce in tebe, se dogovorite že vnaprej za cepljenje, oz. če ne drugega vsaj zato, da ti bodo tam svetovali o nakupu kvalitetne hrane za mlade muce in kdaj zamenjat za hrano za odrasle živali, pa katero opremo nakupit in igračke (merkaj da igračk ne bo možno razcefrat na dovolj majhne koščke, ki bi se lahko pogoltnili), pa pač splošno o skrbi za muco.
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. sep 2008 17:32
Povezava do prispevka
Hvala vsem za namige

Lai hvala za link, sem že prebrala + še en kup stvari na živalskih forumih.

Braunkopf, to v zvezi z veterinarjem pa seveda, niti pomislila nisem da ne bi, je to le neka osnova, ane
0
Nazaj na vrh
Braunkopf
Starost: 37Pridružen: 13. apr 2006Prispevkov: 602Kraj: LJStatus:Offline
Objavljeno: 4. sep 2008 18:36
Povezava do prispevka
Ja, žal ni vsem tako nedoumno, se še najdejo ljubitelji živali, ki npr. trdijo da je gonjenje mačkov in pobijanje malih pač naravno. Vse živo čuješ.
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. sep 2008 18:38
Povezava do prispevka
Imaš prav, meni se kar obrne, ko vidim, slišim..kaj se dogaja
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. sep 2008 21:57
Povezava do prispevka
Romy, jaz sem zdaj malce na hitro zračunala. Pri nas sta 2 odrasla mačka in gre 3 kilograme suhe hrane (briketov) na mesec. Kupujemo samo še Royal Canin, ker ga imata najraje. Za 7 - 8 kg briketov običajno plačam okrog 40 €. Zdaj si pa sama izračunaj, koliko bi prišlo na enega mucka za en mesec. Pa govorimo o kvalitetni hrani, ne o kakih Whiskasih.
Mokre hrane zdaj že nekaj časa ne kupujem več, ker zanjo ne kažeta več zanimanja. Kadar smo imeli kako drugo suho hrano, ki jima ni bila tako zelo slastna (npr. Almo Nature ni šel v promet), smo morali malce kombinirati s konzervicami.

Pesek kupujem tiste kristalčke, ki izgledajo kot silikagel in vedno, ko jih dobim kje v akciji za 3 € (kar je pogosto), vzamem nekaj paketov. Pri enem mačku naj bi en paket zdržal 3 tedne.

Cepljenje je na dve leti in gre za zanemarljiv strošek, če pomisliš, da mucka obvaruješ pred celo kopico bolezni. Če bo muc tudi zunaj ali v stiku z drugimi živalmi, se mu splača dajati še kak Frontline in na nekaj mesecev pol tablete proti notranjim zajedavcem (cela tableta stane mogoče kak evro).
0
Nazaj na vrh
candy
Starost: 42Pridružen: 27. avg 2004Prispevkov: 11856Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 4. sep 2008 22:56
Povezava do prispevka
Romy,a mucka/o imaš že nagledano? Boste jo kupili ali vzeli iz zavetišča...or?
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. sep 2008 10:09
Povezava do prispevka
Zelo ste prijazne. Hvala LIVvy Zdaj si res lahko predstavljam kako to gre. Ker si niti približno nisem znala predstavljat ali je to 100€ ali...ali  koliko.

Kar se tiče zdravstvenih zadev, kot si rekla. Ker ne mislim nič tvegat, spljoh.

Candy, vzela jo bova iz zavetišča najbrž (kupovala je ne bova, ker je dovolj "zavrženih" muc, ki si zaslužijo topel dom). Nagledano pa nimava še nič

Grem zdaj še v drugo temo zastavit eno vprašanje, ker je bolj specifično.
0
Nazaj na vrh
candy
Starost: 42Pridružen: 27. avg 2004Prispevkov: 11856Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 5. sep 2008 13:01
Povezava do prispevka
Bravo Romy, lepo da si pomislila na uboge mucice iz zavetišča - ta ti bo še veliko bolj hvaležna, ker bo videla, da jo ima nekdo rad Kaj pa dve, za družbo?
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. sep 2008 13:09
Povezava do prispevka
Romy Smile Leeeej Smile

0
Nazaj na vrh
candy
Starost: 42Pridružen: 27. avg 2004Prispevkov: 11856Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 5. sep 2008 17:43
Povezava do prispevka
OMG kiri lepotci:









0
Nazaj na vrh
Tinchka
Starost: n/aPridružen: 28. okt 2007Prispevkov: 770Kraj: CaliforniaStatus:Offline
Objavljeno: 8. sep 2008 13:56
Povezava do prispevka
Tudi mi imamo nekaj muck, ki rabijo pametne skrbnike: www.geocities.com/posvojitev 



Naj še jaz orišem naše stroške, samo tako za ilustracijo: zdaj imam
sicer dva mucka, ko pa je bila Maca še sama, je bilo nekako tako: ena
večja vreča briketov na mesec (1,5 ali 2 kg), ki stane od 10 do 15 eur.
Konzervice je pa pojedla tudi dve na dan, dajem ji pa samo kvalitetne
konzervice, ki stane ena okrog 1 eur. Potem pa to skupaj znese že okrog
70 eur na mesec Ampak je bila res požeruh, zdaj ni več in za oba skupaj zapravim približno toliko ali pa še manj.

Namesto peska tudi jaz uporabljam tiste kristalčke (ki so silica gel)
in gre ena vreča na teden, se pravi, če bi imela eno muco, recimo da bi
šla ena vreča na dva tedna. Kupujem v Tukanu, stane 4,17 eur, razen če
imajo kakšno akcijo je manj in takrat si tudi jaz naredim zalogo.



Ja, Frontline je dobro dajati vsak mesec, ena ampula stane 5 ali 6 eur.
Najbolje da se z veterinarjem pomenita, katera sredstva so najboljša za
zaščito tvoje mucke, jaz prisegam na kombinacijo Frontline + Profender,
pokrije vse zajedavce in oboje je v ampulah, tako da se ni treba matrat
z dajanjem tablet.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Nega muckice
Stran 7 od 10
Pojdi na stran 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zavedati se moramo ene pomembne stvari: eno so moda in trendi, ki pridejo in gredo; drugo pa je večna, ženstvena klasika.