Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Birokratske zadeve glede vpisa otroka v vrtec

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Charlie
Starost: n/aPridružen: 4. jan 2009Prispevkov: 257Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2010 23:45
Povezava do prispevka
Ne vem, če vprašanje paše prav v to temo- se mi pa dozdeva, da bi lahko, saj me zanima, kako je z birokratskimi zadevami in z oddajo vlog za vrtec (predvsem v Ljubljani, kjer je veliko vrtcev, pa malo mest...).
 
Torej, kako je s tem:
- kdaj je najbolje vlogo oddati (kar sem slišala je bolje čimprej oz. takoj po rojstvu)?
- ali se odda vlogo enemu "krovnemu" vrtcu (željenemu, ki ima potem več podenot in je npr. najbliži) ali v več različnih in kjer prej dobiš tam pač imaš ne glede na lokacijo, željo ipd. (ne vem, če že obstaja baza vseh podatkov, da bi zadostovala ena vloga v celi Ljubljani in bi se potem smotrno razporejalo)???
 
Sej vem, da sem zmedeno napisala vprašanje, samo res nimam pojma, dobila sem že zelo različne informacije, pa me zanimajo vaše izkušnje, predvsem tistih, ki v zadnjem času dajete vloge oz. vpisujete otroke v vrtec, ker naj bi se to pred kratkim spremenilo: http://www.uradni-list.si/1/content?id=91430.

-------------------
Tema je bila naknadno razdeljena.
moderatorka romy

0
Nazaj na vrh
Mis
Starost: n/aPridružen: 16. sep 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 8:43
Povezava do prispevka
V vrtcu, v katerega nameravam vpisati otroka naslednje leto (v LJ) po novem vloge oddane pred razpisom (ki je marca, aprila) zavržejo stran. Prej je veljalo (neuradno), da so upoštevali tudi datum prijave, če je imelo več otrok enako število točk.

V Lj se veliko govori in piše, da bo MOL v kratkem  uvedel podoben sistem kot za vpis v srednje šole - torej enotna vloga, v katero bodo starši napisali prioritetni seznam vrtcev.

Mi smo našega škratka že lani vpisali v vrtec za sezono 2010/2011 - s tem naj bi imel podoben status kot otroci na čakalni vrsti. Ko sedaj berem odlok, ugotavljam, da temu najbrž ne bo tako

Mi imamo sicer v rezervi privat varuško (ki že sedaj pazi ta velikega) in pa babico, vseeno pa bi rada, da gre vsaj starejši otrok v vrtec.
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 10:24
Povezava do prispevka
Jaz sem dala vloge v 3 LJ vrtce (poslala sem julija, mali je rojen junija), itak na vlogo označiš potem zaporedje njihovih enot, kako bi rad prioriteto.

Od tega mi iz 2 enot niso še nič odgovorili - če vlogo zavržejo, bi o tem morali izdati sklep, če me spomin ne vara, ker gre za upravni postopek (vprašanje koliko so sploh izobraženi na tem področju), iz enega vrtca so mi pa poslali potrdilo o prejeti vlogi, v skladu z zakonom in odlokom, in na podlagi tega potrdila ima vloga št. 90, bo pa obravnavana na prvi komisiji, se pravi konec marca, začetek aprila.

Tako da ne vem kako je s tem, da jih zavržejo. Vsekakor bi morali v tem primeru starše obvestiti.

Jaz nimam pojma kaj bomo naredili, ker mi ga junija itak noben ne bo vzel v vrtec, pa še september je vprašljiv, ker je precej takih iz letnika 2009/2010, ki še nimajo vrtca.

Charlie, tebi se ne mudi v bistvu, boš dala čez kak mesec vlogo, ko bo razpis zunaj.

Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Simona
Starost: 44Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 5512Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 11:55
Povezava do prispevka
A ni tako, da lahko daš vlogo le v en vrtec?  Kolikor se spomnim iz prijavnice, moraš tam označit, da si vlogo oddal le v ta vrtec.
Lep dan,
:*: Simona :*:
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 12:39
Povezava do prispevka
Na LJ vlogah tega nisem opazila.

Je pa tale stavek, vsaj na eni:

Dovoljujemo izmenjavo podatkov med ljubljanskimi vrtci glede stanja vlog za sprejem v vrtec.

Kar pomeni da vedo da dajemo vloge v več vrtcev, kar je normalno, glede na nenormalno gužvo.
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Simona
Starost: 44Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 5512Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 13:05
Povezava do prispevka
No, v MB občini lahko daš vlogo le v en vrtec. In vsaka prijavnica ima stavek:

"Izjavljam, da sem vpisal-a svojega otroka le v vrtec xx Maribor in ne v drugi vrtec v Mestni obcini Maribor."

 

Lep dan,
:*: Simona :*:
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 13:20
Povezava do prispevka
Hm... Mi je to razumljivo, če potem sigurno dobiš želeni vrtec. Ker če ga ne, si potem na suhem do naslednjega razpisa? V drugem vrtcu npr. pa imajo prazna mesta? 
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
tatjana001
Starost: n/aPridružen: 21. dec 2009Prispevkov: 22Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 21:05
Povezava do prispevka
ojla. ja nekaj takega je tisti dnar. je odvisno od obcine do obcine ja. Smile

vsaka obcina ima drugace urejeno, sam ce obstaja ,se kar pozanimajte o pogojih, ce jo lahko dobite. namrec pri nekaterih obcinah je dovolj, da se otrok rodi v tej obcini ne glede na dohodke druzine.

Vlogo je najbolje, da das takoj ko se otrok rodi. So neki pravilniki, ki se sicer razlikujejo od vrtca do vrtca, ampak vecinoma imajo vsi tocke. Pogledas koliko tock imas in ze lahko ves ali bos sprejeta ali ne, sploh ce gre na komisijo in denimo nimas stalnega bivalisca, si dala prepozno vlogo ali si brezposelna/študent si v - in je zelo malo možnosti, da bo otrok sprejet.

http://www.mss.gov.si/si/spletne_aplikacije_portal_mss/

izberes prosta mesta v vrtcih, po pgledas lahko kaj in kako je z vrtci
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 21:14
Povezava do prispevka
oh ja... čakalna doba, 3-6 mesecev, več kot 6 mesecev

se pravi septembra ne pridemo notri, ker ne bomo imeli dovolj točk (prvi otrok, nismo socialni primer, oba zaposlena...), potem pa še čakanje 6 mesecev, sredi leta itak ne vzamejo, pa smo na septembru 2011

Charlie, sem danes videla na spletni strani enega od Lj vrtcev, da se vloge oddajo najkasneje do 31.3.2010, kar pomeni da jih že sprejemajo. Tako da po rojstvu, ko boš imela čas lahko že oddaš.
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Charlie
Starost: n/aPridružen: 4. jan 2009Prispevkov: 257Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2010 22:36
Povezava do prispevka
Hmm, če prav vse skupaj razumem je najbolje, da vlogo oddam takoj po rojstvu otroka in to po možnosti v več različnih vrtcev (in označim željen vrstni red) ter upam na ugodno razrešitev...
 
0
Nazaj na vrh
Mis
Starost: n/aPridružen: 16. sep 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jan 2010 14:42
Povezava do prispevka
Tole s prijavami v MB pa tudi meni ni jasno. V LJ moraš obvezno oddati vloge v več vrtcev, ker je skoraj nemogoče, da dobiš prosto mesto (sploh če si "neproblematičen", kot je napisala Galyka).

Bilo pa bi fino, če bi vsaj v LJ vrtci imeli enak postopek vpisa. Vrtec, kamor nameravam vpisati svoj naraščaj, namreč ne omogoča vpisa pred razpisom (ki bo marca), očitno pa to ne velja za vse vrtce v LJ.
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 21. jan 2010 16:04
Povezava do prispevka
mis, se popolnoma strinjam. Če mene vprašaš, očitno v LJ vrtcih ni otrok 'vplivnežev' ali 'donatorjev', če ne bi bil odlok že zdavnaj spremenjen in bi uvedli enoten vpis... Pa še marsikaj drugega bi spremenili...

Važno da imamo nove tlakovce, posebne pluge za te tlakovce ipd. Sori za OT...
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Charlie
Starost: n/aPridružen: 4. jan 2009Prispevkov: 257Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jan 2010 23:04
Povezava do prispevka
galyka je napisal/aJaz sem dala vloge v 3 LJ vrtce (poslala sem julija, mali je rojen junija), itak na vlogo označiš potem zaporedje njihovih enot, kako bi rad prioriteto.

Od tega mi iz 2 enot niso še nič odgovorili - če vlogo zavržejo, bi o tem morali izdati sklep, če me spomin ne vara, ker gre za upravni postopek (vprašanje koliko so sploh izobraženi na tem področju), iz enega vrtca so mi pa poslali potrdilo o prejeti vlogi, v skladu z zakonom in odlokom, in na podlagi tega potrdila ima vloga št. 90, bo pa obravnavana na prvi komisiji, se pravi konec marca, začetek aprila.
 
Nisem prepirčana, če sem prav razumela, in sicer:
- ALI si dala vlogo v enega izmed 23 ljubljanskih vrtcev in na vlogi označila vrstni red glede željenega izbora (v tem primeru ti mora kakor sem jaz zasledila vrtec kot celota (z vsemi pod-enotami) odgovoriti in tako ne boš dobila odgovora od vsake pod-enote izbranega vrtca posebej);
- ALI si dala vlogo v tri izmed 23 ljubljanskih vrtcev in pri vsakem označila red glede željenega izbora ter potem ti je samo en vrtec odgovoril, dva vrtca (in ne enote) pa nista odgovorila...
 
Zanima me namreč ALI je smotrno dati vlogo samo enemu vrtcu in potem označi zaporedje njegovih enot ALI je potrebno večim različnim vrtcem.. 
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 22. jan 2010 9:21
Povezava do prispevka
pardon, narobe sem napisala...

vloge sem dala v 3 LJ vrtce (in na saki vlogi označila prioriteto enot), in mi iz 2 vrtcev niso nič odgovorili

sem pisala sedaj tudi načelnici za predšolsko vzgojo in čakam odgovor

definitivno oddaj v več vrtcev
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Mis
Starost: n/aPridružen: 16. sep 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. jan 2010 10:08
Povezava do prispevka
Jaz sem za tavečjega vlogo oddala, takoj ko se je rodil, odgovorili pa so mi šele, ko je bil razpis zaključen. Prej je vloga ležala na kupčku, očitno se je nihče ni niti dotaknil.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Birokratske zadeve glede vpisa otroka v vrtec
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.