Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Čopiči Sigma Makeup

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Saska1
Starost: 37Pridružen: 21. maj 2006Prispevkov: 214Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. jan 2010 21:59
Povezava do prispevka
Pred kratkim sem zasledila kar nekaj zelo dobrih ocen teh čopičev. In sicer jih prozvaja podjetje Sigma Makeup iz ZDA - tukaj je njihova spletna stran.

V bistvu gre za neke vrste ''Mac duplikate''. Imajo identične čopiče, iste oznake (edina razlika je, da je npr. namesto 187 tukaj SS187). So pa cenovno veliko ugodnejši. Za predstavo: komplet 12 čopičev, med katerimi jih je 5 za obraz (med njimi tudi opevan 187) in 7 za oči stane okoli 60 evrov - brez poštnine seveda.

Pogledala sem kar nekaj ocen na youtube-u in so skorajda vse odlične, prav tako so odlično ocenjeni tudi po tujih forumih.
Meni je bilo sicer malo čudno, ker se res zdi kot, da bi totalno kopirali Mac, vendar lastnica trdi, da je dala iste oznake izključno zaradi večje preglednosti ter da je njen namen nuditi zelo kvalitetne (pri nekaterih primerih tudi izboljšane) čopiče.

Ima morda katera od vas kakšen čopič? Če da, kako ste z njimi zadovoljne?

Pozdravček
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 4. jan 2010 22:35
Povezava do prispevka
Jaz sicer nimam nobenega Sigma čopiča, ampak ta mesec nameravam kupiti SS188 in mogoče SS197 (če mi CS Italian Badger Buffer Brush Large za nanos tekočega pudra ne bo všeč).  Se mi pa zdi zanimivo, da nihče ni doslej omenil/komentiral čopičev, ker so v tujini naredili pravi bum. 

Btw če bi se mi kdo pridružil pri naročilu, se lahko oglasi, pa naročimo skupaj npr. nekaj čopičev - na raznih forumih namreč trdijo, da zaposleni pri Sigmi vedno napišejo manjšo vrednost, da ni težav s DDV ali carino.

Kar se tiče oznak, bi bila sama izjemno vesela/hvaležna, če bi uvedli univerzalni sistem oznak čopičev. Ostajam optimistka, hehe.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. jan 2010 22:37
Povezava do prispevka
Jaz sem jih sicer opazila, ampak trenutno nimam čopičomanije, tako, da me niso posebej 'pretresli', čeprav zadnje tedne razmišljam o menjavi.
So mi pa že videti kakovostni.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
katkoc
Starost: 39Pridružen: 1. nov 2008Prispevkov: 1509Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. jan 2010 10:15
Povezava do prispevka
Jaz sem jih tudi že gledala. Zaradi mojih YT naročnin 

SS188 zgleda, kot da bi lahko imel malo predolge bele ščetine (hmm mogoče se motim).
No pa sej verjamem, da si že pregledala vse ocene

Meni trenutno za tekoči puder zelo ustreza Ebelin čopič, samo sem ga stisnila z gumico spodaj-da ima podobno obliko kot MAC 109 KrvavaMeri, pomoje sem to tudi od tebe pobrala
Coo-coo :)
0
Nazaj na vrh
dalichka
Starost: 40Pridružen: 15. jun 2007Prispevkov: 554Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. jan 2010 10:46
Povezava do prispevka
Opažam, da se podjetja vedno bolj poslužujejo oglaševanja preko youtuba, blogov in forumov. Najmanj kar lahko naredijo je, da zaposleni prispevajo svoje ocene njihovih odličnih izdelkov. Sem šla na mua preverit kako so ocenjeni čopiči in je po mojem mnenju premalo ocen zanje.
Jaz sem vedno bolj previdna ob gledanju ocen na youtubu. Na nekatere sploh nisem več naročena, ker ves čas promovirajo produkte, ki jim jih pošiljajo podjetja in ne premorejo niti kanček kritičnosti.

Aja, punce, v kolikor bo katera preiskusila te čopiče, pa bom izredno vesela vaše "neodvisne" ocene Smile

Če se v roku nekaj minut po oddaji sporočila še česa spomnite, prosim, da s pomočjo funkcije spremeni dodate v prejšnje sporočilo.
Tanja

Nazadnje urejeno 5. jan 2010 10:48; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 5. jan 2010 11:20
Povezava do prispevka
katkoc je napisal/aSS188 zgleda, kot da bi lahko imel malo predolge bele ščetine (hmm mogoče se motim).
No pa sej verjamem, da si že pregledala vse ocene

Meni trenutno za tekoči puder zelo ustreza Ebelin čopič, samo sem ga stisnila z gumico spodaj-da ima podobno obliko kot MAC 109 KrvavaMeri, pomoje sem to tudi od tebe pobrala

Hm, hm ... predolge bele ščetine? Bom morala preveriti, ker ga potrebujem za nanos in blendanje heavy duty korektorja, ki ga je težko čisto lepo nanesti. Najbolje bo najti kakšno konkretno primerjavo med Mac 188 in SS188, ker naj bi Macov lepo opravil to nalogo.

Tudi jaz sem dolgo uporabljala Ebelin čopič z elastiko (), ampak me moti, da se tako dolgo suši po umivanju. Res je košat ...

dalichka je napisal/aOpažam, da se podjetja vedno bolj poslužujejo oglaševanja preko youtuba, blogov in forumov. Najmanj kar lahko naredijo je, da zaposleni prispevajo svoje ocene njihovih odličnih izdelkov. Sem šla na mua preverit kako so ocenjeni čopiči in je pomojem mnenju premalo ocen zanje. Jaz sem vedno bolj previdna ob gledanju ocen na youtubu. Na nekatere sploh nisem več naročena, ker ves čas promovirajo produkte, ki jim jih pošiljajo podjetja in ne premorejo niti kanček kritičnosti.

Se čisto strinjam in mi je skrajno brez veze. Vseeno mislim, da je vsaj nekaj ocen Sigma čopičev na YT ocenjenih neodvisno. Najbrž pa so v manjšini.

Takoj ko naročim in dobim čopiče (no, pa seveda preizkusim), napišem konkretno oceno.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2010 14:23
Povezava do prispevka
Ok, jaz sem prejšnji teden naročila dva čopiča, in sicer SS188 in SS197. Shippana sta 7. januarja (četrtek), danes pa sem ju že prejela. Vse pohvale za hitrost, za lepo zaščitena in zapakirana čopiča (prosojna rdeča organza vrečka s trakcem) in za darilce. Zdaj ne pošiljajo več elf senčil. Dobila sem njihovo senčilo v odtenku Indian Girl, ki je prav čudovito.
Čopiča sem umila in se zdaj sušita. SS188 je izpadla ena ščetina, SS197 pa nobena. Zvečer ali jutri poročam o samih čopičih, kako se obneseta pri nanosu MU itd.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Palacinka
Starost: 11Pridružen: 6. nov 2006Prispevkov: 888Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2010 16:04
Povezava do prispevka
Meri, si potem plačala še davek? Mene ravno to moti pri teh čopičih, ker ne bi naročala samo enega (me pride potem že skoraj toliko kot Macov v UK), če pa dva naročim, je znesek že večji od 22 evrov Dead
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2010 16:13
Povezava do prispevka
O, pozabila sem še to napisati. Kot sem brala ne drugih forumih, so res označili manjši znesek (v mojem primeru namesto skoraj 30 samo $9.00) in da je gift. Tako da nobenega davka oz. carine.

Jaz sem prav zaradi majhne razlike v poštnini vzela dva (sem nameravala zgolj SS188, ker sem flat top čopiče že drugje našla za manjšo ceno). Se ne splača jemati samo enega, razen če gre za skupinsko naročilo.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Palacinka
Starost: 11Pridružen: 6. nov 2006Prispevkov: 888Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2010 16:22
Povezava do prispevka
Pa vedno tako naredijo, da napišejo manjši znesek ali kakor se jim ljubi? Ker enega se mi res ne splača naročati, to sem tudi sama ugotovila, ampak odkar sem enkrat plačala ogromno davka, si ne upam več naročati za več kot 22 evrov. Če je res tako, da se malce zlažejo glede zneska :D, si bom res kakega naročila
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2010 16:33
Povezava do prispevka
Jaz še nisem zasledila nobenega negativnega komentarja, da bi kdo plačal še kaj dodatno.  Sem bolj začetnica z naročanjem, zato sem vse preverila in se prepričala, da bo v redu.  Tako da mislim, da vedno napišejo tako (tudi ko so punce na Hrvaškem naročale cele sete čopičev, je bila vrednost pod 22 € napisana).
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 14. jan 2010 15:18
Povezava do prispevka
Naj poročam o čopičih, če bo kateri prav prišlo. Testirala sam ju sinoči in zjutraj za navadno nanašanje MU.
SS188 sem kupila za nanos in blendanje super težkega in pigmentiranega korektorja okrog oči. Delo je sicer opravil odlično (kljub izjemni prekrivnosti je bil videz skoraj air brushed), ampak je malo pikajoč za moje občutljivo področje okrog oči. Uporabljala ga bo vseeno, ker je tako dober za blendanje. Ker nimam prav ogromnih oči, mi je malenkost prevelik za to področje, zato sem dala elastiko pri začetku ščetin, da je ožji in učinkovitejše blenda. Sinoči in danes zjutraj se je odlično obnesel.
Sinoči sem ga preizkusila še za nanos tekoče pudra okrog nosu (kar je sicer težje zaradi prevelikih čopičev), nanos rdečila in highlighterja in nanos pudra v prahu. Vedno je opravil svojo nalogo več kot dobro. Vsekakor priporočam za obraz, okrog oči zgolj, če boste preživeli nekoliko pikanja.
Med prvim umivanjem je izgubil nekaj ščetin, med uporabo pa niti ene.

SS197 pa je moja nova ljubezen. Tako mehak in hkrati tako čvrst za buffanje tekočega pudra. CSwSF, ki je res zoprn za nanašanje, ker se tako hitro suši, je nanesel prav čudovito. Tako hitrega in brezhibnega nanosa mi do zdaj ni uspelo doseči (pa sem poskusila kar nekaj stvari) - puder nanese enakomerno, ga lepo vtre v kožo, da je neopazen, in izjemno hitro, ker ima kar velik premer za moj mali obraz (ok. 3,5 cm). Med umivanjem in uporabo ni izgubil niti ene ščetine. Eno veliko priporočilo z moje strani.

Če sem kaj pozabila povedati, pa katero zanima, naj kar vpraša.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Saska1
Starost: 37Pridružen: 21. maj 2006Prispevkov: 214Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2010 23:39
Povezava do prispevka
KrvavaMeri, a je SS197 tudi ''stippling brush'' kot SS187? Oz. če ni, na kakšen način uporabljaš ta čopič?

Hvala za pojasnilo
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2010 23:48
Povezava do prispevka
V bistvu je. Jaz ga uporabljam tako, da najprej potapkam puder po delu obraza (ker se CS tako hitro suši), npr. po čelu. In potem tapkam nekaj časa, da je res enakomeren nanos. Ko sem s tem zadovoljna, ga še malo buffam/vtrem v kožo s kroženjem. Čeprav buffanje ni vedno potrebno, ga opravim, ker mi je všeč občutek. Gre namreč za žametno mehak čopič. Mi je pa bolj všeč kot SS188, ker ima SS197 veliko več ščetin in se te ne upogibajo ali širijo.

Ampak tudi za SS188 sem našla drugo uporabo (okrog oči ni bilo ok, ker so se mi blazno (še bolj kot sicer) solzile ), in sicer nanos ELF rdečila, ki je zelo, zelo pigmentirano. 
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
crystal
Starost: 40Pridružen: 24. sep 2006Prispevkov: 527Kraj: TolminStatus:Offline
Objavljeno: 29. jan 2010 15:43
Povezava do prispevka
KrvavaMeri, po tvojem navdušenju nad čopičem SS197, sem ga kupila tudi jaz in sem ful navdušena. Prej sem uporabljala stippling brush od sephore, ki je tudi zelo dober, ampak ta mi je pa še bolj všeč. Revlonov puder se veliko lažje razmaže in končni videz je nekako bolj naraven. V glavnem jaz ga ne zamenjam več. 
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Čopiči Sigma Makeup
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.