Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Mineralno olje v kremi

emka
Starost: 44Pridružen: 30. okt 2007Prispevkov: 53Kraj: Chicago ZDAStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2008 3:45
Povezava do prispevka
Vceraj sem kupila Elizabeth Arden Millenium eye cream in sem med sestavinami prebrala "mineral oil "na drugem mestu. Ali je to skodljivo?
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2008 8:15
Povezava do prispevka
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Smrcek
Starost: n/aPridružen: 23. nov 2008Prispevkov: 8Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2008 12:38
Povezava do prispevka
Resnica je tudi ta, da je zelo komedogen (vsaj na moji koži :)).
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 5. dec 2008 13:21
Povezava do prispevka
Potem so tudi arašidi škodljivi, ker imajo nekateri alergijo na njih.
Komedogeno zagotovo ni, zakaj, je razloženo v članku - kar pa seveda ne pomeni, da bo vsakemu ustrezalo. Kar velja tudi za hrano in vse ostale kozmetične sestavine.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Diego
Starost: n/aPridružen: 5. dec 2008Prispevkov: 8Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2008 15:12
Povezava do prispevka
Tudi jaz vedno dobim ogromno mozoljev, če nanesem kremo z mineralnim oljem na obraz. Pa od silikonov me tudi zasujejo mozolji, medtem, ko mi v losjonih za telo oboje zelo odgovarja.
Zakaj taka razlika?
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 5. dec 2008 16:52
Povezava do prispevka
Diego, težko je reči zakaj, ampak ne ustreza vsakemu vse. To ne pomeni, da je zadeva škodljiva (razen, če si alergičen, ampak na omenjeno ni alergij), ampak ti preprosto ne ustreza.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
emka
Starost: 44Pridružen: 30. okt 2007Prispevkov: 53Kraj: Chicago ZDAStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2008 19:24
Povezava do prispevka
Meni kremica odgovarja...pusti mi prijeten obcutek na kozi okrog oci..kot nekaksen zascitni plasc in je dobro vlazilna.
0
Nazaj na vrh
Smrcek
Starost: n/aPridružen: 23. nov 2008Prispevkov: 8Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2008 1:03
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/aPotem so tudi arašidi škodljivi, ker imajo nekateri alergijo na njih.
Komedogeno zagotovo ni, zakaj, je razloženo v članku - kar pa seveda ne pomeni, da bo vsakemu ustrezalo. Kar velja tudi za hrano in vse ostale kozmetične sestavine.
 
Sem prebrala članek, s katerim se le delno strinjam, nikjer pa nisem našla argumentiranega odgovora na vprašanje, zakaj naj ne bi bilo komedogeno. Mnogokje je namreč prebrati (ko izluščiš zrnje od plev, je na internetu kar nekaj uporabne literature :)), da je komedogeno. In pri svoji koži to z gotovostjo lahko pritrdim.
 
 
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2008 11:48
Povezava do prispevka
^^ne maši por, saj se za razliko od naravnih maščob (olj in voskov) ne strdi in tako ne more zamašiti por (leta 2005 je bila zaradi trditev,da povzroča akne in maši pore, opravljena še ena raziskava, ki je ponovno potrdila, da to ni res. Opravljena je bila na prostovoljcih, ki so bili nagnjeni k aknam.)
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
maja571
Starost: 40Pridružen: 23. nov 2008Prispevkov: 7Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. dec 2008 17:28
Povezava do prispevka
Jaz se pa z člankom o mineralnem olju absolutno strinjam.Mineralno olje za kožo ni dražilno in ne povzroča kakšnih alergi,kar pa nebi mogla trditi za razne naravne zvarke.To da naravokozmetičarji delajo tak bavbav iz tega olja ,da povzroča negativen vpliv na lasten vlažilni sistem kože je še en absurd ,ki so se ga spomnnili naravokozmetičarji.Nevem zakaj se potem uporablja v kremah za razne ekceme in dermatitise če je tako slabo.Veliko več dražilnih sestavin lahko najdemo v naravni kozmetiki.Glede komodogenosti pa lahko rečem samo to saj tudi kakšna naravna olja mašijo pore.
0
Nazaj na vrh
1_girl
Starost: 32Pridružen: 24. sep 2006Prispevkov: 1010Kraj: ljubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. avg 2012 9:29
Povezava do prispevka
Jaz sem pred kratkim na Lekarna Ljubljana ugotovila da prodajajo čisto parafinsko olje. Ker mi je enkrat ze bilo predlagano, da bi uporabljala kreme s parafinskim oljem, zaradi zelo problematicne koze(luplenje,srbecica, mozolji), me sedaj zanima ali bi bilo smiselno to olje primesavati k ESI aloe veri?

Do sedaj sem uporabljala konopljino olje, pri katerem se mi je nenehno pojavljalo luplenje, ceprav mi je drugace super ustrezal, vendar mi ocitno ni bil dovolj. Pri jojobinem olju sem dobila hude mozolje. Pri karite maslu pa tudi ne morem za ziher zatrditi, da mi ne masi por pa se hitro obsedi na obrazu. Nekako sem ze skoraj obupala nad naravnimi olji. Sem pa na PL prebrala na mineralno olje za kozo sploh naj ne bi bilo skodljivo- naj bi bilo primerno za alergike in naj ne bi masilo por.

Ker pa so lekarniske kreme bajno drage in pa skoraj vse po vrsti vsebujejo glycerin ter disave, sem si rekla kaj pa ce bi si enostavno probala to olje primesati. Ker sem ugotovila, da mi in eno in drugo katastrofalno razdrazi kozo.

Se pravi, moje vprasanje je ali bi bilo to smiselno za mojo kozo?
Naj primesam pikico h gelu, preden nanesem na obraz, ali naj raje primesam kaksne 3 kapljice direktno v tubo?
ESI aloe vera mi sicer ustreza, ampak mi kot sama ni dovolj.
Hvala in Lp
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 27. avg 2012 14:52
Povezava do prispevka
1_girl, jaz bi na tvojem mestu vsekakor poskusila. Sicer ne vmešaj v kremo ampak vsakič pred nanosom zmešaj gel in kapljico (oz. kolikor boš pač potrebovala) mineralnega olja. Meni kreme (za obraz in telo) z mineralnim olejm blazno ustrezajo (sploh po telesu imam hiper suho kožo), poleg tega je tudi popolnoma nekomedogeno - ampak garancije, da ti ne bo povzročilo težav, pa seveda ni. Sploh, ker imaš tako občutljivo kožo na izbruhe.

Držim pesti, da bo ti ustrezalo, IMHO je med vsemi olji še največ možnosti, da bi ti. Pred naravnimi olji, voski in maščobami (oz. večino njih) ima namreč to prednost, da se na koži in v porah ne strdi, tako, da zelo težko verjetno, da bi mašil pore.

Drugače pa se v lekarni dobijo tudi nekatere neodišavljene kreme - priporočam ti, da greš tja, poveš, da bi rada testerje, ki ne vsebujejo dišav, pa naj ti dajo čim več različnih (LRP, Vichy, Eucerin, Avene ...). Pa magari potem tiste, ki vsebujejo kaj, kar veš, da ti ne ustreza, porabiš za roke.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
1_girl
Starost: 32Pridružen: 24. sep 2006Prispevkov: 1010Kraj: ljubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. avg 2012 18:24
Povezava do prispevka
Hvala Tanja, bom sprobala potem to varijanto Wink
Lp
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Mineralno olje v kremi
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.