Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Strah pred živalmi

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
majaaa
Starost: 42Pridružen: 25. avg 2006Prispevkov: 58Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2010 12:19
Povezava do prispevka
Jaz sem se pa bala vseh grdih žužkov, enkrat na festivalu sem skor znorela, ko je 1 strigelca šla v šotor in lezla po postelji ... sem prov histerično jokala! No, to se mi je pravtako zgodilo (jok), ko so me enkrat napadli majski hrošči ...
Potem pa sem bila 3 mesece v tropskih krajih in tam je toliko teh zadev (pa vse so večje kot v Slo, npr. kresnički sem tam rekla kresnica, ker je ogromna!), da sem se jih malo navadila ... vsaj tamajhnih ... me je pa vseeno dobro prestrašil en velik kosmat črn pajek v nedelujočem umivalniku, ko sem se ostalih zadev že navadila ... to sem kričala vsakič ko sem morala mimo tega umivalnika! Big smile
0
Nazaj na vrh
selma
Starost: 43Pridružen: 1. mar 2006Prispevkov: 959Kraj: Obala-MariborStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2010 12:28
Povezava do prispevka
Škorpijoni! Te golazni, ki se poleti rade plazijo po primorskih hišah in stanovanjih, nekateri so prav strašljivih dimenzij...
Kakšnih morskih psov in krokodilov pa ne srečujem prav pogosto oz. če sem iskrena sploh ne vem, če sem že kakega videla v naravi.
I will not lie in front of the school bus with ketchup on my face
0
Nazaj na vrh
flafi
Starost: 35Pridružen: 31. okt 2005Prispevkov: 2017Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2010 19:01
Povezava do prispevka
Jaz imam pa prav bolesten strah pred morskimi psi Ko sem v morju, moram vedno plavati tam, kjer vidim tla, ker sem le tako prepričana, da ni nobenega morskega psa okoli mene. Če tal ne vidim, me ponavadi čez nekaj časa taka panika zagrabi, da bi se lahko kar utopila, in se moram takoj obrnit in odplavat ven. Potem se pa kdaj poskusim na silo pomiriti, in si cel čas govorim, da ni nič, in da je vse okej, potem mi pa šine v glavo, da je do zdaj bilo vedno vse okej, in nikoli ni bilo morskih psov, in da danes pa sigurno ne bo, in me še hujša panika zagrabi, in moram takoj ven iz vode, in ji potem ene dva dni ne grem niti blizu Kakšno žoganje ali podobne igre v globlji vodi v morju so mi torej največja muka, ker če se igraš, ne moreš biti 100% pozoren na dogajanje okoli sebe
In ponavadi se nekaterim ljudem zdi to blazno zabavno, in zraven mene simulirajo kako jih morski pes pod vodo vleče. Mislim, wtf Ko sem bila mlajša, sem imela celo eno obdobje, ko sem stalno hotela morske pse jesti, ker če jih pojem, potem jih ne bo več v morju 

Sem se pa tudi zelo bala čebel, os in sršenov, ker me še nobena taka stvar nikoli ni pičila, pa še moj oče je nenormalno alergičen na njih, in nikoli nisem vedela ali je to dedno ali ne  Imajo pa pri fantu zdaj čebelnjak doma in sem vsaj strah pred čebelami in osami premagala Sršenov se pa še vedno zelozelo bojim, ampak njih lahko vsaj taktično ubiješ (ali se skriješ), ker jih vidiš in slišiš, morskih psov pa ne moreš
Everything you’ve ever wanted is on the other side of fear.
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 14. dec 2010 22:47
Povezava do prispevka
Jaz se bojim večine živali. 
Najbolj se bojim večjih psov (mladičkov ne), mačk in mrčesa. Teh se bojim vedno. Če je priložnost, se bojim tudi morskih živali, gozdne golazni in ptičev.

Jaz sem urbano dete v popolnem svetu brez živali. No, pa tudi brez mesojedih rastlin.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 9:48
Povezava do prispevka

KM muck se bojiš? Kaj pa ti povzroči ta strah? Misel, da bi ti lahko kaj storili, videz ali so ti celo odbijajoči? Se bojiš samo velikih ptičev ali vseh, tudi tistih drobcenih ( recimo vrabčki)? Saj ne, da bi ti hotela težiti, ampak res nisem vedela, da se lahko nekdo boji skorajda vseh živali. To mora biti verjetno precej, precej zoprno.
Sem pa nekaj opazila, recimo: sama se zelo bojim pajkov, ampak če se bo v službi odločil kakšen pajk spustiti iz stropa se bo zagotovo nad mojo mizo in na mojo tipkovnico, mož je alergičen na čebele, ose itd., vse te živali bodo zagotovo letale ravno okoli njega.
Nevem kot, da bi jih s to svojo negativnostjo prav privlačili.


0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 10:15
Povezava do prispevka
Jp, za mačke mislim, da so ful zahrbtne (don't kill me ) in da me bodo napadle (čeprav jim v življenju nisem storila hudega). Pogosto tudi sanjam, da hočem zapreti vrata pred mačko, ampak ji uspe priti za mano.

Bojim se večinoma velikih ptičev in Hitchcock scen , nimam težav z vrabčki, golobi, seničkami, če niso v letu in v jati.

Saj nimam fobije, ampak strah vseeno je. Zato se raje izognem vsem srečanjem z živalmi, četudi bi utegnila biti prijetna.
In neštetokrat bi lahko v temo Kaj vam gre na živce napisala svojo prijateljico, ki je kljub poznavanju mojega strahu pred pesi vedno silila k mimoidočim psom in jih božala, se veselo pogovarjala z lastniki. Jaz sem pa ostajala na drugi strani ceste ali v bližini vsa prestrašena. 
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 10:23
Povezava do prispevka

Dominika je napisal/a...ampak če se bo v službi odločil kakšen pajk spustiti iz stropa se bo zagotovo nad mojo mizo in na mojo tipkovnico...Nevem kot, da bi jih s to svojo negativnostjo prav privlačili.

Verjetno se tudi komu drugemu to zgodi, samo na to ne opozarja s kričanjem, tako kot ti.

Tale o kričanju je iz lastnih izkušenj, hehe, jaz vedno zacvilim, če srečam pajka v svoji bližini...

0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 11:57
Povezava do prispevka
Hm, moj um težko dojame kako je lahko nekoga strah pred mucami ali ptiči. Predvidevam, da je to privzgojeno, a ne?
Mačka te ne bo napadla. Kvečjemu, če boš silila vanjo, te bo opraskala. In niso zahrbtne, temveč samosvoje. Tako kot nam ljudem vedno ne paše, da nekdo sili v nas, tako imajo tudi mačke rade svoj mir.
 
Jaz imam strah kvečjemu pred nevarnimi in nevzgojenimi, ponorelimi živalmi (ne želim si srečati npr. krokodila, morskega psa ali pa ponorelega, nesocializiranega psa).
 
Nisem pa imela nikoli nobene fobije pred pajki itd.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 12:08
Povezava do prispevka

KM to mora biti res hudo. Ja , da so mačke zahrbtne pravi veliko ljudi, v bistvu so pa samo samosvoje, nepodrejene. Vsaj jaz jih vidim take.

Magrateja ti misliš, da samo kričim, ko vidim pajke, ja pa kaj še. Poleg kričanja je še bruhanje ali v malo boljšem primeru tik pred tem, pa vse mi gomazi po telesu, kar čutim jih kako hodijo po meni. Potem se praskam, pa gnusi se mi pogoltnit lastno slino... Ko me najhuje mine, me pa od šoka boli vso telo.
Sanjam, občasno, pa tudi jaz o pajkih, bljak.

0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 12:15
Povezava do prispevka
Sinthija, saj ni nujno, da naš um dojame prav vse. Ni privzgojeno, ker mi starša ali bližnji nikoli niso govorili, da me bodo živali napadle ali kaj podobnega. Nikoli nisem imela negativne izkušnje s katerokoli živaljo. Celo psičko smo imeli nekaj časa, ki sem jo naravnost ljubila.

Enostavno ne maram narave in se najbolje počutim v urbanem okolju, ker se mi zdi, da ljudi poznam bolje kot živali, in posledično se mi zdi, da je okolje bom predvidljivo. To je zame varnost.

Dominika, hvala.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 12:57
Povezava do prispevka
Ja, itak,da ni nujno, da vse dojame
Sem mislila, da so te starši strašili ali da se tvoji starši tudi bojijo živali.
 
No, pri meni je pa ravno obratno, zraven živali sem se že od otroštva počutila veliko bolje in bolj sproščeno kot zraven večine (ne vseh, da ne bo pomote) ljudi.
Ker za moje pojme živali nimajo nikoli zlobnih namenov, veliko ljudi pa pogosto.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 14:07
Povezava do prispevka

No, Sinthija še ena taka. Bi lahko odprle temo "strah pred ljudmi".

0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 14:17
Povezava do prispevka
Sinthija je napisal/a
Hm, moj um težko dojame kako je lahko nekoga strah pred mucami ali ptiči. Predvidevam, da je to privzgojeno, a ne?
Mačka te ne bo napadla. Kvečjemu, če boš silila vanjo, te bo opraskala. In niso zahrbtne, temveč samosvoje. Tako kot nam ljudem vedno ne paše, da nekdo sili v nas, tako imajo tudi mačke rade svoj mir.
 
V bistvu to sploh ni pomembno, ker je pri fobiji ponavadi strah itak neutemeljen.
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
emchy
Starost: 34Pridružen: 11. feb 2009Prispevkov: 816Kraj: niham med ptujem in ljubljano:)Status:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 14:18
Povezava do prispevka
Na praksi in preko študentskega dela sem se srečala in s pajki, kačami,biki, težkimi tudi po tono in več, da o mačkah in psih sploh ne govorim.
Na koncu pa sem se  izmed vseh živali bala samo dveh legvanov, ki sta znala zelooo udariti z repom (kar hitro prebije kožo) in kače podganarice, ki se je vedno pognala za tabo, tudi če je bila sita itd.Tako da imam strahospoštovanje samo pred res napadalnimi živalmi, nasplošno pa strah velikokrat pripišem kar temu,da človek ni seznanjen s samo živaljo.
Mojo mami je enkrat kača ugriznila in od takrat se boji tudi gumijaste...
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. dec 2010 14:47
Povezava do prispevka
emchy je napisal/a
nasplošno pa strah velikokrat pripišem kar temu,da človek ni seznanjen s samo živaljo.

S tem, emchy se pa ne strinjam popolnoma, če govoriš samo o strahu potem ja, se strinjam, res veliko ljudi se boji živali preprosto zato, ker jih ne razumejo ali pa se še niso nikoli pobliže spoznali z njo. Velikokat se celo zgodi, da mogoče kdaj ne ravno prostovoljno v svoje življenje sprejmejo kakšno žival in jih ta kasneje popolnoma osvoji in očara.
Če pa je govor o paničnem strahu se pa ne strinjam s teboj. Sama prav dobro vem, da mi večina pri nas živečih pajkov ne bodo nič hudega storili, ampak me njihova pojava vedno znova spravi v skrajno mučno stanje.

Nazadnje urejeno 15. dec 2010 14:51; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Strah pred živalmi
Stran 4 od 5
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.