Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kompaktni pudri

Pojdi na stran 1 , 2
nikapika
Starost: -14Pridružen: 14. jan 2008Prispevkov: 1120Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. feb 2008 19:34
Povezava do prispevka
Dejmo rečt še kakšno o kompaktnih pudrih - v mislih imam kremasto varianto, kombinacija tekočega pudra in pudra v prahu, npr. AD double finish. Se opravičujem, če je že kje tekla debata o tem, v temi o pudrih in pa z iskalnikom, nisem našla nič kaj pametnega. 
 
Zanima me, če jih uporabljate in kateri so vam najljubši?
 
lp 
0
Nazaj na vrh
nikapika
Starost: -14Pridružen: 14. jan 2008Prispevkov: 1120Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2008 20:30
Povezava do prispevka
A tega res nihče ne uporablja?
0
Nazaj na vrh
čola
Starost: n/aPridružen: 21. maj 2007Prispevkov: 210Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2008 21:18
Povezava do prispevka
Jaz ga. Čakam, da ga dodajo na KMM, pa napišem oceno za MAC Moisturecover.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2008 22:12
Povezava do prispevka
Jaz sem pred leti uporabljala Revlonovega, pa mi maskast videz ni bil pretirano všeč, tako da sem nasploh opustila uporabo takšnih pudrov, tudi sicer imam raje klasične tekoče pudre.

Čola, saj lahko tudi tu kaj napišeš Wink
0
Nazaj na vrh
čola
Starost: n/aPridružen: 21. maj 2007Prispevkov: 210Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2008 23:23
Povezava do prispevka
Bom pa tu napisala oceno za KMM in jo potem prekopirala:

Moj prvi kompaktni puder. Kupila sem ga znižanega v spletni trgovini in zadela
točno pravi odtenek - NC20. Ko sem ga prvič nanesla na obraz sem mislila, da bo
takoj letel med male oglase. Prav ustrašila sem se, saj se je koža začela
dobesedno dušiti. Deluje zelo težko in mastno. Toda presenetljivo, čez kratek
čas ta občutek izgine in pudra ni več čutiti prav nič, koža pa postane žametna. Deluje
zelo naravno, se kljub gostoti dobro razmazuje, je srednje prekriven in srednje
obstojen. Obstojnost bi res lahko bila malce boljša (tako na oko bom rekla, da
je kakšnih 4 - 6 ur). Včasih kar čudežno izgine in tudi pri čiščenju obraza za
vati opazim samo medle sledi. Zdi se mi, da ne deluje pusto, če ga primerjam z
MF Color Adapt 70, ki ga posedujem, vendar sumim, da temu botruje tudi izbira
odtenka. Ta je bolj rumen. Ne poudari lusk na suhih predelih, ampak vseeno zna
izsušiti, če spodaj ne uporabimo kreme. Po mojem je primeren za normalno do
suho kožo. Na bolj mastnih predelih dam čezenj obvezno še puder v kamnu (brez
tega se mi nos sveti kot žarnica). Puder sem želela prihraniti za pomlad, ampak
vidim, da se bo zdaj, v hladnejši dneh precej bolje odrezal. Za poletje bo
gotovo "pretežek", bojim se tudi, da bi se topil. Na površini pudra se mi od prvega odprtja nabirajo
smeti, dlačice, pa ga vedno nanašam na čist obraz. Za to ne krivim embalaže, ki
je odlična, temveč samo obliko pudra. Ampak saj sem sama izbrala kompaktnega.
Protiutež nehigieničnosti kompaktnih pudrov je gotovo praktičnost le-teh za
popravke kadarkoli in kjerkoli, sploh če imamo v eni sami lični in trdni
škatlici precej veliko ogledalce in uporabno gobico.
Za
izdelek sem plačala 14 eur, sicer je malce dražji, vseeno pa cenovno dostopen.
Ob vsakodnevni uporabi bi ga znalo precej hitro zmanjkati. 
 


Jaz sem bila tudi skeptična glede maskastega videza , ampak strah je bil odveč. Navadila sem se na drugačen nanos, z gobico, in mi je super, manj packarije, hitreje in bolj enakomerno. Edini minus je nesnaga, ki se nabere na površini. Upam, da sem bila v pomoč.
0
Nazaj na vrh
nikapika
Starost: -14Pridružen: 14. jan 2008Prispevkov: 1120Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2008 17:57
Povezava do prispevka
Hvala za mnenje oz. tvojo izkušnjo. Jaz kompaktni puder uporabljam občasno, tko za kakšen hiter neproblematičen nanos, zato rabi tudi nekaj temu primernega.  Takšen je npr. že omenjeni AD, ki je v bistvu poceni, če gledaš samo ceno refila. Ker pa se mi je škatlica poškodovala, sem razmišljala, da bi preizkusila še kaj drugega. Pred leti sem imela enega od Jade, pa enega od Loreala, ki sta mi bla super, pa so seveda oba že zdavnaj dali iz prodaje. Imela sem tudi enega od MF, ampak mi je bil pretežek.
 
Je katera preizkusila cliniqovega?
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:19
Povezava do prispevka
Že pred časom sem našla svoj #1 tekoči puder, a zadnje čase opažam, da sem se tekočih pudrov že malo naveličala in me vedno bolj mika kakšen kremast kompaktni puder. Imam mešano kožo (normalna lica, srednje masten T predel) in bi rada en dober kompaktni puder, ki se lepo razmazuje in srednje do dobro prekriva ter ob enem ne daje vidno maskastega in umetnega videza. Uporabljala bi ga namesto tekočega pudra, na tanko po celem obrazu, pudra v prahu čez ne uporabljam in ga tudi ne nameravam, zato bi bilo fino, če bi bil tudi malo matirajoč. Puder tudi nikakor ne sme biti komedogen.

Vem, da ima Chanel kar nekaj kompaktnih pudrov, pa mislim da ima tudi Shiseido enega, ampak kot že rečeno, nobenega ne poznam, zato so priporočila in nasveti dobrodošli.
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 17. mar 2008 22:24
Povezava do prispevka
Jaz tovrstnih pudrov ne maram iz preprostega razloga, ker se prehitro porabijo. Sicer pa so na voljo pri sledečih znamkah:
  • Avon
  • Clinique
  • Estee Lauder
  • Shiseido
  • CK
  • ...

Vse, ki sem jih doslej probala, so mi bili super - dobro prekrivni, naraven videz, obstojni. Ker pa jih ne uporabljam in niti ne gledam, ne vem, kako je s komedogenostjo. Morda pa bi lahko naredili en test samo teh pudrov ...

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
offo
Starost: 122Pridružen: 30. jan 2007Prispevkov: 2298Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:33
Povezava do prispevka
Dilema, moja kolegica uporablja tega od Chanela... Pravi, da je res božjastno drag za mini količino, ampak ga vedno znova kupuje, ker pravi, da ji naredi "pocelanasto" kožo in baje tega ni dosegla z nobenim tekočim ali kakšnim že drugim pudrom.
Vem pa, da jo na faksu vse sprašujejo, kaj uporablja, da izgleda tako lepo... Tako, da nek "feedback" tudi je.
"I don't think, I just walk." (Paris Hilton)
"Če ti, povem po pravici, sploh ne vem kaj bi in kok bi kej mazal." (neznani avtor)
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:37
Povezava do prispevka
Offo, tale omenjeni od Chanela je verjetno Teint Innocence, ane? Ta me tudi najbolj mika zaradi res odlične ocene na KMM, pa še škatlica, v kateri je spravljen, je res krasna in priročna. Mogoče kaj veš, koliko približno stane? Je dražji od tekoče različice? Ker do 40€ grem, več pa res ne bi dala ...

Drugače pa majhna količina oz. hitra poraba mene ne moti, ker se ne pudram vsak dan, ampak samo približno 2x na teden, pa še takrat sem skromna, kar se količine nanosa tiče.
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
offo
Starost: 122Pridružen: 30. jan 2007Prispevkov: 2298Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:42
Povezava do prispevka
Dilema, žal ne vem cene, ker se res ne spoznam na to. Jo pa lahko brez problema vprašam pa ti magari po ZS napišem.
Enkrat sem bil edino z njo, ko je kupovala refill, pa mislim, da je bil okoli 35€?
"I don't think, I just walk." (Paris Hilton)
"Če ti, povem po pravici, sploh ne vem kaj bi in kok bi kej mazal." (neznani avtor)
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:44
Povezava do prispevka
Ja, refill je cenejši. Verjetno je potem zadeva z 'ogrodjem' vred že blizu 50€, ampak morda stisnem zobe in si ga privoščim ... itak celotno zadevo kupim samo prvič, kasnejši refilli pa imajo še sprejemljivo ceno.
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
offo
Starost: 122Pridružen: 30. jan 2007Prispevkov: 2298Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:46
Povezava do prispevka
Lahko, da je takšna cena, ja. Več bom pa vprašal, če želiš...
"I don't think, I just walk." (Paris Hilton)
"Če ti, povem po pravici, sploh ne vem kaj bi in kok bi kej mazal." (neznani avtor)
0
Nazaj na vrh
la*BELLA
Starost: 39Pridružen: 18. maj 2007Prispevkov: 369Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:46
Povezava do prispevka
Dilema, kompaktni ziher ne stane več kot 38 eur.
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. mar 2008 22:55
Povezava do prispevka
A res? Hvala za info!

Offo, ti pa lepo prosim še vprašaj in mi sporoči, da bom za zihr vedela. ker če mi bo predrag, moram poiskat kakšno alternativo.
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kompaktni pudri
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.