Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Pomoč pri mozoljih in madežih - nujno

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
hicon
Starost: 34Pridružen: 5. dec 2007Prispevkov: 2Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2007 21:12
Povezava do prispevka

Pozdravljeni!

Sem 17-letni fant, ki se srečuje že približno 20 mesecev z mozolji oz. posledicami mozoljev (madeži)...Včasih sem jemal najprej klimicin in potem še skinoren, ki nista preveč oz. skoraj nič pomagala. Nato sem poskusil z Roaccutanom in stanje je bilo zelo boljše (mozolji so bili v 80 % odpravljeni)...Vendar pojavili so se madeži..hudi madeži..rdeči..od mozoljev (posledice stiskanja,praskanja,odpravljanja nasploh,itd.)Zelo me motijo,saj jih je ogromno, pa tudi MOJA KOŽA JE BOLJ RDEČA..pojavljajo se rdečice na licu..Roaccutane sem prenehal jemati, ker je premočen itd.

Zanima me naslednje:

KAJ MI SVETUJETE GLEDE MADEŽEV OD MOZOLJEV? KAKO NAJ JIH ODPRAVIM? S ČEM?

potrebujem točne podatke, lepo prosim...

Lepo Vas prosim za čimveč nasvetov, saj nujno potrebujem nasvete...

Slika (v resnici so te madeži bolj rdeči in jih je več, vendar se zaradi svetlobe na sliki tega ne vidi toliko):

http://uploadcentar.com/img3/view.php?id=5105asdasd-preurejena.jpg

OPIS slike: mozolji so le še na bradi, pojavijo se vsake 2-3 dni..pa zginejo..pa tko naprej...Na licu so pa rdečice in madeži (ostanki) mozoljev...

Vnaprej se Vam zahvaljujem!!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2007 23:14
Povezava do prispevka
Hicon, kot prvo, pusti kožo pri miru, da ne narediš še večje škode. Torej, ne praskaj, ne drgni, ne iztiskaj mozoljev, če ne znaš.
 
Proti madežem pa pomaga npr. glikolna kislina (Avene Cleanance K, Avon Clinical Peel, Avon Alternative nočna ...) in azelainska kislina (Skinoren). Vsekakor pa traja mesece, da madeži izginejo, tudi ob uporabi naštetih izdelkov, zato je treba biti potrpežljiv in vztrajati. Dokler ne bo boljše, pa lahko madeže prekriješ s kakšnim neopaznim pudrom v pravem odtenku.
 
(fotke pa ne prikaže niti ne odpre)
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Bonanza
Starost: n/aPridružen: 11. feb 2007Prispevkov: 1084Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2007 7:45
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a
Proti madežem pa pomaga npr. glikolna kislina (Avene Cleanance K, Avon Clinical Peel, Avon Alternative nočna ...) in azelainska kislina (Skinoren). Vsekakor pa traja mesece, da madeži izginejo, tudi ob uporabi naštetih izdelkov, zato je treba biti potrpežljiv in vztrajati.
 


Sem sem dobila odgovor tudi zase. Potrjujem tudi, da je resnično treba biti potrpežljiv, meni ni po 2 mesecih še nič izginilo...
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2007 12:43
Povezava do prispevka
Dva meseca za madeže nista nič. Traja najmanj pol leta do leto, lahko tudi več.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Bonanza
Starost: n/aPridružen: 11. feb 2007Prispevkov: 1084Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2007 12:48
Povezava do prispevka
Potrpim vse, samo da izgine.
0
Nazaj na vrh
hicon
Starost: 34Pridružen: 5. dec 2007Prispevkov: 2Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2007 16:37
Povezava do prispevka
Skinoren mi ni pomagal .
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2008 10:39
Povezava do prispevka

Citiram iz zaklenjene teme:

lukeeec je napisal/a

mene pa zanima s čim bi najhitrej zginle lise od mozoljev. kšna maska za obraz ?? kislina ??

lp
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Bonanza
Starost: n/aPridružen: 11. feb 2007Prispevkov: 1084Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2008 11:32
Povezava do prispevka
Meni super pomaga tretinoin. Pri nas se zdravila s to učinkovino (kolikor vem) ne da dobiti, v tujini pa lahko na primer kupiš RETIN-A. Sama sicer ne uporabljam tega, sem pa v Avstriji kupila v lekarni kremo z isto učinkovino. Pa še cenejša je bila. Madeži so začeli izginjati.
0
Nazaj na vrh
meadow
Starost: n/aPridružen: 19. jun 2007Prispevkov: 84Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2008 12:12
Povezava do prispevka
A lahko Retin-a uporabljam tudi druge pigmentacijske madeže? Po rokah imam namreč kar nekaj takih lis, ki me zelo motijo. Moja prijateljica si jih je namreč  šla odstranit z  laserjem, pa mi rezultat ni všeč. Še zdaj po skoraj treh mesecih, se ji poznajo lise, tako kot po opeklinah...kako pa izgleda po uporabi Retin-A?
0
Nazaj na vrh
Lisa
Starost: -14Pridružen: 27. jan 2006Prispevkov: 927Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2008 12:34
Povezava do prispevka
Meadow, s katerim laserjem pa si je tvoja prijateljica "odstranila" te lise?
0
Nazaj na vrh
birka
Starost: n/aPridružen: 16. feb 2007Prispevkov: 88Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2008 19:26
Povezava do prispevka
Jaz mam pa en problem. Moja koža izgleda grše kot kdajkoli. Morala sem nalimat smeškota, ker se mi že fant reži, namreč, odkar sem "obsedena" s planetom lepote, sem si nabavila že Skinoren (uporabljam ga približno 2 meseca), Retin-A (uporabljam približno 1 mesec), Avene Alternative nočno (uporabljam približno 2 tedna), tudi Diakneal (tega trenutno ne uporabljam, da ne bi bilo preveč vsega), moja koža pa nič boljša, oz. je slabša.
Vse te kisline uporabljam zvečer izmenično, včasih dvakrat zaporedoma katero od teh...En večer v tednu pa nobenih kislin, mogoče piling in Jojobo. Tudi čez dan uporabljam različne kreme, CadeaVera Serum, Alverde nočno olivno, SD če grem ven.
 
Stanje moje kože:
-pore se mi še naprej ful mašijo (včasih se mi katera kar zagnoji; saj ne vem, kako bi se izrazila, kar oteklinica mi nastane na licu, kjer mam kar fajn razširjene pore, in če stisnem, priteče ven vodeno-bela tekočina); pa si ogrce kar redno "fizično" odstranjujem.
-tudi mozolji se mi bolj pogosto pojavljajo, celo okoli ust, kjer jih nikoli nisem imela. Sicer nisem nikoli imela velikih problemov z mozolji. No, saj tudi zdaj nisem tak najstniško mozoljasta, ampak jih imam vseeno več kot kdaj prej.
-flekca, pigmentni madeža, ali kar koli že to je na obeh licih tik pod podočnjaki, tudi nič ne bledita.

V glavnem, ne vem kaj delam narobe. Je mogoče, da sem preveč agresivo napadla svojo kožo, pa je zato z njo vse slabše?
(aja, za čiščenje pa uporabljam najprej mleko za makeup, pol pa še Alverde gel iz alg, ko ga porabim bom pa Schellerevega mineralnega)

Se opravičujem za dolgovezenje, pa hvala za morebine nasvete, že vnapre
Bonbon
0
Nazaj na vrh
meadow
Starost: n/aPridružen: 19. jun 2007Prispevkov: 84Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2008 1:05
Povezava do prispevka
Ne vem, jo bom morala vprašati.
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2008 11:02
Povezava do prispevka
Birka: verjetno si res malo pretiravala z vsemi temi kremami Mogoče bi bilo kul, če daš koži malo pavze. Kakšno kožo pa sploh imaš? Če maš mastno oz. mešano, mogoče preveč krem uporabljaš?

BTW, si že probala kakšen Paulin BHA izdelek (proti ogrcem)?
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
guy
Starost: 34Pridružen: 1. dec 2006Prispevkov: 156Kraj: velemestoStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2008 11:05
Povezava do prispevka
Birka, tudi meni se zdi to zelo pretirano, še posebno če si zelo mlada (predvidevam da tvoja dejanska starost ni -2700let) je to res tu mač! 
Podpis ni potreben.
0
Nazaj na vrh
*nina*
Starost: 31Pridružen: 9. avg 2006Prispevkov: 185Kraj: obalaStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2008 11:51
Povezava do prispevka
Ojla.
Kaj pa bi meni priporočali za madeže od mozoljev??? Sem pa stara 15 let in mislim da sem premlada da bi si dajala kakšne kisline na obraz.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Pomoč pri mozoljih in madežih - nujno
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.