Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Grška otoka Kos in Samos

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
janusha
Starost: 43Pridružen: 19. jan 2006Prispevkov: 38Kraj: kranjStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2007 10:15
Povezava do prispevka
Prosim za kako mnenje in izkušnje, če je že kdo bil na omenjenih otokih, sama se sicer nagibam bolj za Kos, a slabo kaže glede rezervecije, zato imam v rezervi Samos. Vsako mnenje dobrodošlo!!
vedno bodi to kar si
0
Nazaj na vrh
A cad
Starost: 46Pridružen: 25. maj 2007Prispevkov: 265Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2007 10:38
Povezava do prispevka
Živjo Janusha
lani sem bila na Kosu, ne morem rečt, da je kej posebnega. Odvisno kaj ti je všeč.
Ta otok ni toliko obiskan je bilo bol pusto vse skup, predvsem ogromno sprostitve dobiš tam.
Nimaš kej videt, cel otok je ena pustinja, pa tut tam nonstop piha, pa to kar precej.
 
 
 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2007 12:12
Povezava do prispevka
Janusha, kdaj pa nameravaš iti? Moj brat in njegova punca sta bila lani na Kosu, trenutno sta na Samosu, tako da ti lahko drug teden napišem, kako in kaj (če ne bo že prepozno)
0
Nazaj na vrh
vixi
Starost: -14Pridružen: 1. sep 2005Prispevkov: 3749Kraj: Ljubljana-LogatecStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2007 13:10
Povezava do prispevka
Samos sem obiskala pred leti in se je morda od takrat kaj spremenilo. Otok ima nekaj zgodovine (Pitagora) in nekaj svojih znamenitosti, vendar ni ne vem kaj. Plaže so prodnate in nekje ena peščena. Otok je gosto poseljem z vojaškimi bazami saj so že od pamtiveka "skregani" s Turki, Turčija pa je le 3km (? - sem že malo pozabila) zračne razdalje stran. Razen Pitagoriona in Samosa, ni drugih zanimivih mest, glavno mesto je lepo, Pitagorion pa majhno, nekako jahtaško mestece. Takrat se je videlo, da je to tranzitni otoček kjer se ustavljajo jahtarji, da natankajo svoje velike čolne, saj je mesto razvito samo strogo ob obali.
 
Če te bo kdo vabil v največji naravoslovni muzej cele Grčije, nikar ne nasedaj in si naravoslovje poglej v našem lepo urejenem in bogato založenem naravoslovnem muzeju. Vsekakor si oglej Pitagorov vodovod in si kupi njegovo čašo. Zelo so ponosni na hribček ob mestu Samosu, ki spominja na dojko - vse kartice imajo seveda ta hribček slikan gor. Na Samosu je tudi ena največjih tovarn Uoza.
 
Meni se je zdel simpatičen, na trenutke malce Turški, zelo neturističen, vendar najmanj privlačen od treh grških, ki sem jih obiskala (Krf, Kreta, Samo - zmaga seveda Kreta).
In heaven all the interesting people are missing | Friedrich Nietzsche
Vixi's Craft Duck
0
Nazaj na vrh
janusha
Starost: 43Pridružen: 19. jan 2006Prispevkov: 38Kraj: kranjStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2007 13:51
Povezava do prispevka
LaiMing jaz se v bistvu še odločam, ker imava rezervacijo na Kosu pod vprašajnem, ker je full polno, odhajava pa avgusta, tako da lepo prosim za kak komentar ko se znanca vrneta - hvala - tudi ostalim!
vedno bodi to kar si
0
Nazaj na vrh
cafka
Starost: n/aPridružen: 2. jul 2006Prispevkov: 137Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2007 17:33
Povezava do prispevka
Hej....lani je bila prijateljica na Kosu in pravi, da ni nič posebnega,za Samos sem slišala, da je zelo lep...pa več je za vidt kot na Kosu....
0
Nazaj na vrh
Trinity
Starost: 42Pridružen: 27. sep 2004Prispevkov: 442Kraj: Okolica LjubljaneStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2007 17:58
Povezava do prispevka
Moj brat se je z družino ravno včeraj vrnil s Kosa in niso bili nekaj ekstra navdušeni. Po fotkah sodeč tudi mene ni prepričal (pa sem bila že 2× na Santoriniju, Kreti in Zakintosu in ni primerjave).
Best men are like coffee: rich, warm and can keep you up all night!
0
Nazaj na vrh
janusha
Starost: 43Pridružen: 19. jan 2006Prispevkov: 38Kraj: kranjStatus:Offline
Objavljeno: 29. jun 2007 13:50
Povezava do prispevka
Joj sem kar malo žalostna zdaj, ker so nama potrdili rezervacijo, tako da odhajam na Kos, ampak vseeno se mi zdi, da vsak presodi po svojih pričakovanjih, ker ima vsak svoje kriterije, sicer midva hodiva v Grčijo predvsem zaradi lepega, čistega morja, ter gurmanskih užitkov, tega pa se mi zdi nikjer ne manjka, če je pa poleg še kaj lepega za videti, pa toliko bolje!
vedno bodi to kar si
0
Nazaj na vrh
A cad
Starost: 46Pridružen: 25. maj 2007Prispevkov: 265Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 29. jun 2007 14:15
Povezava do prispevka
Ma sej bo lepo boš vidla, za jesti je super, sploh solatke, ki ti jih postrežejo fino mrzle, plaže niso prepolne, ogromno je samotnih kotičkov Smile
Pa  poglejta plažico zraven mlina na veter (cca 3km iz centra, malo stran od najbolj oblegane plaže Lambi), joj ko se ne morem spomnit kako se ji reče, sami domačini hodijo, pa krasna gostilnica-kafič je ob njej , res lepo.
lepe počitnice želim
 
0
Nazaj na vrh
janusha
Starost: 43Pridružen: 19. jan 2006Prispevkov: 38Kraj: kranjStatus:Offline
Objavljeno: 29. jun 2007 16:46
Povezava do prispevka
Hvala A CAD za tolažbico, ja saj pravim vsak ma svoje kriterije in glede na to, da sva komaj dobila aranžma za ta otok, govori o tem, da folk kar dosti potuje tja, tako da slabo ne more biti - absolutno greva pogledat predlagano plažo, sploh mi je všeč to, da obstajajo samotni kotički, ker lani sva bila na Zakintosu, kjer so plaže res nabito polne, me sicer ni motilo, a letos bi pasalo malo spremembe. Defenitivno bova uživala, kako že pravijo: " Če je družba dobra ni važno kje si "  - se bom držala tega. Kako pa drgače, a je otok drag ali primerljiv z našimi cenami, ker na Zakintosu, je vse nekako tako kot pri nas, recimo koktaili so pa sploh ceneje kot pri nas, cca. 2,5EUR, medtem ko pa sva bila tudi na Santoriniju, pa je otok kar drag - vsaj pijača je bla disti dražja.
Aja, pa zanima me ali je otok močno hribovit, ker bova rentala motor, da veva kako močnega je treba, da bo kam potegnil?!
 
vedno bodi to kar si
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. jun 2007 16:47
Povezava do prispevka
Janusha, vidim, da si se že odločila....no, sej bo tudi na Kosu lepo... pa drugo leto na Samos...jaz ga sicer še nisem uspela obiskati, vendar je bil vsem, ki jih poznam in ki so že bili tam zelo všeč (celo eni precej zahtevni frendici).
Sicer mi je bilo pa do sedaj v Grčiji povsod lepo in zanimivo.
 
Nujno pošlji kakšno slikico o Kosu, ko prideš nazaj  .
 
 
0
Nazaj na vrh
Anastazija
Starost: 41Pridružen: 25. jan 2004Prispevkov: 827Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. jun 2007 17:11
Povezava do prispevka
Janusha, jaz sem pa slišala kar nekaj pohval glede Kosa in tudi po slikcah mi je zgledal prav lepo. Sigurno se boš imela lepo, Grčija ima svoj čar in vsak otok je po svoje zanimiv, le prepusti se toku in čimveč raziskuj!
0
Nazaj na vrh
janusha
Starost: 43Pridružen: 19. jan 2006Prispevkov: 38Kraj: kranjStatus:Offline
Objavljeno: 29. jun 2007 17:40
Povezava do prispevka
Hvala vsem, seveda pošljem slikco, ampak žal bo treba še kak mesec počakat, no ne vem bomo vidli, pustimo se presenetit - če ma pa kdo še odgovor na zgornja vprašanja, pa jim z veseljem prisluhnem -
have a nice day
vedno bodi to kar si
0
Nazaj na vrh
A cad
Starost: 46Pridružen: 25. maj 2007Prispevkov: 265Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 2. jul 2007 9:15
Povezava do prispevka
Ja cene so podobne našim, ni pretirano(santorini je  najdražji med otoki). Hribovit sploh ni, no morda malo ponekod, večina se vozi kar z kolesi.
0
Nazaj na vrh
bambi
Starost: 45Pridružen: 27. jan 2005Prispevkov: 1610Kraj: Goriška stran SlovenijeStatus:Offline
Objavljeno: 2. jul 2007 14:00
Povezava do prispevka
Midve s prijateljico pa greva na Samos v sredini avgusta....
 
Komaj čakam  Potem pa še s fantom septembra!
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Grška otoka Kos in Samos
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.