Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kreme z zaščitnim faktorjem za normalno in suho kožo

Pojdi na stran 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64
snezka
Starost: n/aPridružen: 6. dec 2004Prispevkov: 914Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. apr 2010 10:31
Povezava do prispevka
Alena hvala! Ja tudi jaz iščem nekaj lažjega od Avene emulzije, ker če sm jo želela malo več nanest, je bila res pretežka in premastna.
be happy;)
0
Nazaj na vrh
veryberry
Starost: 38Pridružen: 28. nov 2009Prispevkov: 175Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 26. apr 2010 10:34
Povezava do prispevka
Puder ima spf 15 (Bellapierre), kremica pa spf 30. Hvala za nasvete
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. apr 2010 10:38
Povezava do prispevka
Samo, da veš: to dvoje se ne sešteje. Če kremo redčiš imaš na obrazu nekje 10 ali 15 faktor (ob dovolj veliki količini). Za sedaj in poleti ne bo vredu. Samo kremo spf 30, pa še to bi jaz večji faktor nabavila.
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. apr 2010 12:38
Povezava do prispevka
Lenccy je napisal/aKako se pa obnese matirni fluid Eucerin SPF 50, če ga katera uporablja? Je tako "varen" in nekomedogen kot Avene, da ne povzroča mozoljev?
 
Lenccy, jaz sem imela lani Avene fluid in kremo 50, letos pa Eucerin mat fluid 50. Od vseh se mi zdi Eucerin najlažji in se po njem najmanj svetiš (čeprav se vseeno svetiš-kot če imaš mastno kožo, zato dam jaz čez puder v prahu). Do sedaj ga uporabljam kakšna dva tedna (ampak ne vsak dan ker je bilo deževno vreme vmes pa mi je bilo škoda) in se mi zdi, da mi ne povzroča nekih dodatnih problemov s kožo. Nobenega izbruha ni bilo, kar je zelo vredu. Mislim da ne bo mašil pore (vsaj meni ne). Od obeh Avene mi je kjub težji teksturi bolj ustrezala krema, ker sem po njej imela manj ogrcev in nobenih mozojčkov kot je to bilo po Avene fluidu. Čudno, vem, ampak tako je bilo pri meni.
V glavnem: Eucerinov fluid se mi zdi do sedaj najboljši.
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
sea
Starost: 42Pridružen: 12. mar 2006Prispevkov: 1217Kraj: neskončni oceanStatus:Offline
Objavljeno: 27. apr 2010 16:59
Povezava do prispevka
Alena, kaj pa če primerjaš Niveino in Eucerinovo? Katera je lažja in po kateri se manj svetiš?
Verjetno Eucerinova nima alkohola?
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. apr 2010 19:35
Povezava do prispevka
Kakšne so pa sestavine te Niveine kreme? Jaz jih nikjer ne najdem
Nazadnje urejeno 29. jun 2010 0:43; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. apr 2010 20:03
Povezava do prispevka
Sea, kar se nanosa in vpijanja tiče je Niveina lažja, zaradi alkohola. Sem pa ugotovila, da se po njej prej svetim (če imam čez še tekoč puder in puder v kamnu), ampak v mejah normale.
Ne, Eucerinova nima alkohola. Ampak tudi v Niveini se ga začuda ne čuti.
 
Sestavine Nivea Sun Children`s Pocket Size SPF 30:

Aqua, Alcohol Denat., c12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecanol, Butyl Methoxydibenzolmethane, Octocrylene, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Tocopheryl Aletate, Glycerin, Diethylhexyl Butamido Triazone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tapioca Starch, Glyceryl Stearate SE, Xanthan Gum, PEG-40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycarprylylsilane, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crossmolymer, Limonene, Linalool, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Citral, Parfum

Nazadnje urejeno 6. maj 2010 15:43; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Mis
Starost: n/aPridružen: 16. sep 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 8:19
Povezava do prispevka
Mis je napisal/aPo naključju sem kupila kremo Climb On Mineral Sunscreen SPF 30, z namenom, da bi z njo mazala svoja otročička. Zdaj pa nisem prepričana, če zadeva dovolj ščiti pred UV žarki.

Sestavine: 20% cinkov oksid (brez nano delcev), olje marelične peške, olje grozdnih pešk, karitejevo maslo, aloe vera gel, meden vosek, pšenično olje, vitamin E,  et. olje sivke in nerolija.

Moja koža je to kremo super prenesla (imam zelo suho kožo), nisem pa prepričana, če bo dovolj zaščitila kožo malčkov, skrbi me tudi eterično olje - je to primerno za nežno kožo otrok? Naj povem, da se krema super maže (v nasprotju z večino mineralnih krem, ki sem jih do sedaj poskusila).


Končno je moč pokazalo svojo moč. Ugotavljam, da ta krema ni OK, saj imamo vsi (vključno z dojenčkom) kljub običajni frekvenci mazanja lepo zagorelo polt. Sicer ni nihče opečen, zaščita pa očitno ni zadovoljiva.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 11:14
Povezava do prispevka
Mis, saj nobena krema (ne glede na proizvajalca in SPF) ne zagotavlja 100 % zaščite. Največ je nekje 97 %.
Pa ste redno obnavljali nanos in nanašali na debelo?
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Mis
Starost: n/aPridružen: 16. sep 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 11:37
Povezava do prispevka
Mazali smo se nekje na 3 ure, na debelo. (se mi zdi, da se pri kremah z mineralnimi filtri težko namažeš na tanko). Lani smo se vsi mazali s Sundance kremo SPF 20 in Nivejinim sprayem SPF 30, pa celo poleti nismo pridelali take barve. 
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 11:40
Povezava do prispevka
Zanimivo ... Možno je tudi, da krema v resnici ne vsebuje toliko UV filtra, kot je navedeno in posledično seveda ne nudi tolikšne zaščite. Tega pa seveda ne more noben uporabnik vedeti, ugotovi se šele na raznih testih ...
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Marilyn
Starost: 35Pridružen: 2. avg 2007Prispevkov: 82Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 15:13
Povezava do prispevka
Mene pa zanima zakaj se faktor kreme zniža in je treba vsako leto kupit novo? Rabim tako bolj strokovno razlago. Smile

Drugače pa jaz sem letos kupila Sundance sensitive SPF30, kljub slabim ocenam glede alkohola, jaz ga namreč ne zavoham sploh. Smile
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 20:15
Povezava do prispevka
A to ve uporabljate kreme z zaščitnim faktorjem pod pudrom tudi, če se samo peljete v avtu v službo in nazaj ali samo, če veste, da boste hodile peš po soncu?
Kako pa je kaj Ombia anti age sensitiv s faktorjem 50? Se mi zdi, da so jo v preteklosti hvalili.
Jaz se bojim, da bi se moji koži zmešalo, če bi dala normalno kremo za sončenje (pa četudi je za obraz) pod puder.
Nazadnje urejeno 28. apr 2010 20:58; skupaj popravljeno 1 krat
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 20:47
Povezava do prispevka
Jaz praktično nikoli ne grem samo v avto in iz avta, ponavadi grem vsaj med malico malo ven, tako da ja, v sončnem delu leta imam vedno konkreten SPF na obrazu. Sinthija, a Avene emulzijo si že probala? Jaz sem imela ful odpor pred raznimi težkimi, mastnimi, komedogenimi zadevami, ampak to je pa čisto nekaj drugega. Jaz sem zvesta uporabnica že eno leto in razen za kakšna tropska potovanja (tam se držim Babylove 50+) ne zamenjam.
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2010 21:35
Povezava do prispevka
Mimika, emulzije še nisem sprobala, sem pa imela nekaj časa nazaj kremo od Avene in tudi od Evcerina in sta se mi obe grozno svaljkali.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kreme z zaščitnim faktorjem za normalno in suho kožo
Stran 59 od 85
Pojdi na stran 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.