Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Sicilija

Pojdi na stran 1 , 2
powerpuff
Starost: 38Pridružen: 25. jun 2006Prispevkov: 49Kraj: ljStatus:Offline
Objavljeno: 11. feb 2007 21:27
Povezava do prispevka
Zivjo,
je sla katera kdaj malo potovat po Siciliji? Ne mislim hotelov pa tega, bolj sprehajanje okol z nahrbniki, kampi, v tem stilu..
Kaj priporočate, predlagate, odsvetujete?
hvala!
0
Nazaj na vrh
cunimuni
Starost: n/aPridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 1276Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2007 12:08
Povezava do prispevka
Predlagam ogled vulkana Etna ( pot gor je sicer dolga - 1.900m , vendar zanimiva ), kanjona Alcantare, mesteca Taormine, Palerma,...Če boš imela kaj viška denarja pa vsekakor pojdi  tudi na Eolske oziroma Liparske otoke.
 
 
www.natasamedvesek.com
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2007 14:35
Povezava do prispevka
Dodajam še: Agrigento in dolina templjev, Cefalu, rimski ostanki v Tindariju, Siracusa...
0
Nazaj na vrh
Kirka
Starost: 42Pridružen: 12. apr 2004Prispevkov: 3553Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2007 16:31
Povezava do prispevka
Jst sem šla pred 3 leti za 1. maja za 10 dni z avtom na Sicilijo.
Predlagam, da si pogledaš
1.Taormino
image file name: 2kdc4ecf32a8.jpg
2. Greš na Etno:
image file name: 2kace1f3adae.jpg
image file name: 2k9ff08bb3b0.jpg
image file name: 2k56bea5b659.jpg
3. Si ogledaš mesto Siracusa (prekrasno tipično silijansko mesto, s trgom (Piazza Duomo) kjer so snemali Maleno in Arheološkim parkom Neapolis):
image file name: 2k3ae8aa7198.jpg
image file name: 2k50f21f9373.jpg
image file name: 2kd0bfe32365.jpg
image file name: 2k119ec0a871.jpg
 
 
4. Nekje na poti med Taormino in Siracuso leži Isola Bella:
image file name: 2k091d2b8661.jpg
5. Naravni rezervat Vendicari (južno od Siracuse)- midva sva se kopala tukaj za 1. maja
image file name: 2k75307dd6cc.jpg
image file name: 2k977ca30515.jpg
Kjer se lahko izgubiš v neskončnih mivkastih poteh, speljanih ob obali. Medtem pa opazuješ prebivalce tega čudovitega rezervata:
image file name: 2k37cd5abe77.jpg
6.Potem ti nujno predlagam, da se zapelješ v notranjost in si ogledaš nekaj čudovitih vasi na hribčkih (Modica, Ragusa, Noto).
Ena slikca za pokušino:
image file name: 2kd9aa4e4a1c.jpg
 
 
7. Lepo je tudi mesto, ki se ukvarja z izdelovanjem keramičnih ploščic in ima tudi znano stopnišče, ki je sestavljeno iz samih keramičnih ploščic, imenuje pa se: Caltagirone:
image file name: 2ka13ba619f0.jpg
7. Pokrajina v notranjosti je tudi prekrasna in vredna ogleda:
image file name: 2k32dddc15c4.jpg
 
8. Lepo je tudi mesto Enna (najvišje ležeče mesto na Siciliji):
image file name: 2kbc598de63f.jpg
 
9. Agrigento:
image file name: 2k4ed53030ea.jpg
10. Ko si enkrat na Siciliji je seveda tudi nujen ogled mesta Corleone (ki ga pa nažalost nimam na nobeni sliki), imam pa eno slikco pokrajine okoli Corleone.
 image file name: 2k2a65be8d0f.jpg
 
11. Vredna ogleda so tudi soline v mestu Trapani (na SZ Sicilije):
image file name: 2kca6103c20f.jpg
image file name: 2k7f9ea48c03.jpg
12. Prekrasno mesto Erice, ki kraljuje na hribu nad Trapani (tukaj imajo čisto na vrhu mesta najboljše čokoladne rogljičke na svetu ), z njega pa je tudi prekrasen razgled na obalo proti Palermu:
image file name: 2k2a9d70c545.jpg
 
image file name: 2k6dbcfc4a86.jpg
13. Vredna ogleda je tudi grobnica s slovitimi mumijami v kapucinski cerkvi v Palermu (tale slika ni moja, ker se notri ne sme slikati):
image file name: 2k4988749198.jpg
in nenazadnje stolnica v Monrealu:
image file name: 2kb5404cc42d.jpg
 
Tako, upam da sem ti kaj pomagala. Sicilija je res krasna dežela in se jo splača ogledati. Nama s fantom je zmanjkalo časa za severni del Sicilije (Cefalu, Liparske otoke,,), ki pa je menda tudi krasen.
Če te pa še kaj zanima pa vprašaj
[color=orange:ddc61ba942]
0
Nazaj na vrh
powerpuff
Starost: 38Pridružen: 25. jun 2006Prispevkov: 49Kraj: ljStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2007 21:51
Povezava do prispevka
Uau, ful hvala za use tole!
0
Nazaj na vrh
Braziliano
Starost: 65Pridružen: 13. jun 2005Prispevkov: 721Kraj: Down under!Status:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 0:19
Povezava do prispevka
Pa še Catanio obišči baje se tam v zadnjem času kar precej dogaja.

Vojni dopisnik.press
Was wir alleine nicht schaffen
Das schaffen wir dann zusammen
Dazu bruachen wir keinerlei Waffen
Unsere Waffe nennt sich unser Verstand
0
Nazaj na vrh
kittycat
Starost: 40Pridružen: 15. maj 2005Prispevkov: 1058Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2007 22:03
Povezava do prispevka
Če boš šla poleti, ti notranjost (predvsem vasico Corleone- ni resnično
nič pametnega, razen tega, da imajo vse, od piva do vode označeno s
podobami iz filma Boter, temu primerno pa so navili tudi cene)

Na Siciliji sem bila že trikrat, nazadnje lani v Siracusi, ki je
študentom zelo prijazno mesto, lahko si najameš dokaj poceni stanovanje
in potem potuješ po otoku.
0
Nazaj na vrh
Kirka
Starost: 42Pridružen: 12. apr 2004Prispevkov: 3553Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. feb 2007 22:27
Povezava do prispevka
Meni je bila notranjost zelo všeč. Se strinjam, da samo mesto Corleone ni nič posebnega, je pa zato pokrajina okoli njega fantastična.
[color=orange:ddc61ba942]
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. mar 2007 2:29
Povezava do prispevka
V nekaj dneh se moram odločiti glede kratkega obiska Sicilije, ker moram rezervirati let. karte.
 
Oba s fantom sva na Siciliji že bila, tako da jo poznava in je obema všeč. Tokrat naju mika le kratek skok do Catanie za par dni, samo se še odločava glede termina. Jaz sem imela v mislih te prvomajske praznike, a sva se kasneje odločila, da bova takrat raje doma ploščice polagala. Junija so izpiti, julija pride drug dopust, avgusta jug Italije odpade zaradi gužve in tako sva pristala na septembru, bolj drugi polovici septembra, mogoče celo prve dni oktobra.
 
Je kdo že bil tak čas na Siciliji in kakšno je takrat vreme, temperature zraka, morja? Skratka, se vam zdi september/oktober primerna izbira glede vremena in temperatur?
Če bi bilo kot lani, bi bilo idealno, a take sreče najbrž ne bova imela. Lani sva septembra nameravala na Sardinijo, a sva si avgusta premislila zaradi slabega vremena. Potem je bila pa tako lepa jesen, da nama je bilo žal.
 
Če se je slučajno kdo potepal okrog Catanie in naletel na kak simpatičen apartma ali poceni hotel, pa kar z besedo na dan.
0
Nazaj na vrh
soncek
Starost: 45Pridružen: 22. okt 2003Prispevkov: 784Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 22. jul 2007 9:50
Povezava do prispevka
No punce, zdaj pa rabim pomoč še jaz. S fantom zaradi narave dela ne moreva prej na dopust ko septembra, pa še to po 18.9. Zdaj na Hrvaško mi ni za iti, razmišljam pa ali o Korziki, ali Sardiniji ali Siciliji. Na niti enem od teh otokov še nisem bila, tako da bi bilo to prvič, šla pa bi z avtom. Predvsem me zanima vreme v drugi polovici septembra - če seveda katera to ve. Pa kateri otok obiskati - kateri je "boljši"? Če mi lahko katera svetuje ji bom zeeeeloooo hvaležna  
"Misli nas varajo...Občutki nikoli!" (E. Flisar)
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. jul 2007 19:33
Povezava do prispevka
Joj, glede vremena mislim, da ni človeka, ki bi ti lahko pomagal....lahko bo čudovito, lahko bo deževno.....dandanes vreme ni več "normalno".... mogoče je na Korziki vseeno malo bolj spremenljivo kot južneje.
 
Kateri otok je lepši....vsi trije so čudoviti, nepozabni in edinstveni  !
 
Mogoče ti lahko namignem edino to, da Sicilija nima tako lepih plaž kot ostala dva, predvsem pa kot Sardinija, tu so plaže najlepše.....toliko, če se boš odločala glede plaž.....po drugi strani pa ima Sicilija največ kulturno-zgodovinskih znamenitosti....in da je narava na Korziki najbolj raznolika, pa tudi plaže so lepe.
 
Katerikoli otok boš izbrala, ne bo ti žal.
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jun 2008 14:48
Povezava do prispevka
Kopiram iz zaklenjene teme:

Sinthija je napisal/a
Sicilija je moja želja že od nekdaj. Zdaj se odločava ali iti tja in kako ter kam.
Se sploh splača hodit dol z avtom, kako dolgo se vozi? Pa priporočilo kraja, hotela in agencije je zaželjeno. Ali ste rezervirale hotel kar direktno preko neta?


karmen_j je napisal/a
Sinthija, lahko preko neta, ampak samo, če lahko 100 % potrdijo rezervacijo (če ne plačaš nič vnaprej, včasih temožnosti nimaš), drugače pa je bolje, da poiščeš pri nas kakšno agencijo in prek njih rezerviraš (je bolj sigurno, da imaš streho nadglavo). Če greš s svojim avtom računaj na kakšen zastoj kje nacesti, lahko se ti avto pokvari....., najbolje je z letalom in te nič ne skrbi, je pa res malce dražje, ampak......


Sinth, sem bila na Siciliji že z obema prevoznima sredstvoma in bi ti priporočila avto, če nameravata potovati naokrog. Na poti čez Italijo si lahko sproti ogledaš še npr. Pompeje, Paestum, Assisi ... Glede na to, da gre za približno 1400 km, bi to pomenilo vsaj 14 určiste vožnje brez postankov, zato bi najbrž morala računati še na kakonočitev vmes po poti čez Italijo.
Lani sva midva sicer šla z letalom, ampak le zato, ker sem dobila poceni karte in ker sva ostala stacionirana v enem mestu. Če se odločiš za letalo (udobnejša in hitrejša varianta), na Siciliji raje razmišljaj o rent-a-caru kot pa javnem prevozu. Prekalkuliraj pa sama, koliko pride ta možnost dražja.

Jaz sem namestitve rezervirala kar prek neta in je bilo popolnoma zanesljivo. Teh strani, ki ti to omogočajo, imaš na spletu malo morje. Jaz najpogosteje uporabljam Hostelworld.

Glede zanimivih krajev imaš pa že zgoraj kar nekaj napisanega.
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. jun 2008 18:48
Povezava do prispevka
Hvala za info. Zdaj, ko sva se že skoraj res odločila za Sicilijo, bova nabrž rezervirala kar prek zadnjaminuta.com, imajo dokaj ugodne ponudbe. Nama je pa najolj ok Taormina-hotel Antares Terrazze & Olimpo. Kaj je boljše rent a car ali skuter, ker nameravava spati v enem kraju.
Uf, 14 ur same vožnje je pa preveč.
A ima kdo izkušnje glede rezervacij prek zadnja minuta ?
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. jun 2009 8:30
Povezava do prispevka
Citiram iz zaklenjene teme:
tanjal je napisal/azanima me, kaj se splača prinesti s sicilije, razen seveda klasičnih spominkov. lp

0
Nazaj na vrh
flamingo123
Starost: -14Pridružen: 2. sep 2008Prispevkov: 430Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. jun 2009 11:27
Povezava do prispevka
Mi smo si limonovec.
Kaj bi si pa rada prinesla?
Lepe slike meni so najbolj ostali v spominu Eolski otoki .Salina in Lipari potem  pa še Catanio in Taormino Isola Bella (lepi otok)
Je pa že,kar dolgo,kar sem bil na Siciliji
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Sicilija
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Gillian je bila stara komaj sedem let, vendar je bila njena prihodnost že ogrožena.