Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Prijava na zavod za zaposlovanje (študent)

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
penelopa
Starost: 39Pridružen: 27. jan 2005Prispevkov: 206Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 14:46
Povezava do prispevka
Sem izredna študentka in ker letos ne bom imela statusa študenta se želim prijaviti na zavod za zaposlovanje. Pa me zanima če kdo ve ali je res novi zakon, ki ne dovoli, da se na Zavod prijavijo izredni študentje oz. osebe ki študirajo?
Lepe brunarice in lesene hiše: brunarice.org
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 14:49
Povezava do prispevka
 to pa prvič slišim
 
jaz sem sicer redna študentka, za oddat imam še diplomo, pa bom letos tudi brez statusa ... ampak na zavod se pa zaenkrat ne bom prijavila, ker bom probala najt kakšno delo prek študentskega servisa.
 
sicer si pa sedaj menda lahko ponudijo kakršno koli zaposlitev, ne samo primerno oz. ustrezno in če je ne sprejmeš, ti ukinejo denarno podporo.
0
Nazaj na vrh
*urška*
Starost: 40Pridružen: 31. jan 2005Prispevkov: 4944Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 15:00
Povezava do prispevka
Gita, če si brez statusa, kako si boš pa poiskala delo preko študentskega servisa? A eno leto še lahko potem delaš preko študenta, če že tega nisi prej izkoristil ali kako je s tem?
 
Ker jaz imam sicer absolventa podaljšanega do 31.12.2006, ta čas pa upam, da bom diplomirala.Potem pa ne vem, če še lahko delam preko študenta ali se naj prijavim na zavod.
0
Nazaj na vrh
pikica
Starost: 40Pridružen: 26. okt 2003Prispevkov: 10153Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 15:03
Povezava do prispevka
penelopa je napisal/aSem izredna študentka in ker letos ne bom imela statusa študenta se želim prijaviti na zavod za zaposlovanje. Pa me zanima če kdo ve ali je res novi zakon, ki ne dovoli, da se na Zavod prijavijo izredni študentje oz. osebe ki študirajo?

Res je. Sem bila pred kakim tednom s prijateljico na zavodu in so rekli, da se ne more prijaviti, ker je izredna študentka. Ta zakon velja menda od konca julija.
0
Nazaj na vrh
Mimi_M
Starost: 44Pridružen: 13. dec 2005Prispevkov: 2127Kraj: PrimorskaStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 15:07
Povezava do prispevka
Študent se ne more prijaviti tako reden kot itreden, to je menda izključujoče in jasno.
Vendar če je oseba brez statusa, to pa nism zihr, če se res ne bi smela...
Je pa mal delikatno lahko, ker od tebe pričakujejo, da boš aktivno iskala zapposlitev in ne sam vlekla socialne.
tako da ne vem...
Po diplomi pa tudi baje ne moreš več delat preko študenta, tisto leto "lufta" lahko izkoristiš do diplome, če pavziraš, recimo.
"Odločimo se, da je nekaj mogoče in da hočemo to storiti, pa bomo našli tudi način."
(A. Lincoln)
0
Nazaj na vrh
Suzek
Starost: 43Pridružen: 10. apr 2005Prispevkov: 1960Kraj: Breg pri PolzeliStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 15:21
Povezava do prispevka
Eno leto po preteku statusa še lahko delaš, moraš pa preden ti to omogočijo, na študentskem servisu podpisati izjavo, da še nisi diplomirala. Po diplomi nimaš več možnosti dečati prek napotnic.
0
Nazaj na vrh
verano
Starost: n/aPridružen: 12. avg 2006Prispevkov: 203Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 16:00
Povezava do prispevka
Tega novega zakona še sicer nisem brala; ampak kolikor sem seznanjena, je tako da se pavzerji  (ne glede na to, ali so redni ali izredni  študentje) ne morejo več prijaviti na Zavod za zaposlovanje in posledično tudi ne več ne prejemati denarne socialne pomoči. Tako, da  ti je edina rešitev, če se želiš prijaviti na Zavod, da pač tam rečeš, da sploh ne boš več študirala oz. da si pustila faks... no, ampak to ne vem kako bi se izšlo, zna se namreč zgoditi, da bi potem zahtevali potrdilo o izpisu iz fakultete..

LP
0
Nazaj na vrh
ally
Starost: 43Pridružen: 9. sep 2004Prispevkov: 7298Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 18:05
Povezava do prispevka
Punce, malo mešate pojme - razlika /zelooooo na splošno/ je med nadomestilom za brezposelnost ("daje" ga Zavod za zaposlovanje, vendar moraš biti zanj prej zaposlen Wink ) in socialno pomočjo (do nje je upravičen vsakdo, ki nima lastnih prihodkov in je tudi dohodek vseh članov gospodinjstva nižji od določenega, "daje ga Center za socialno delo).
 
To, da se študent (redni ali izredni) ne more prijaviti na Zavodu za zaposlovanje, pa drži. Samo če nimaš statusa (torej tudi če pavziraš), NISI študent, torej se lahko prijaviš. Je pa vprašanje, koliko je to smiselno - če se s svojim svetovalcem zmeniš, da te pusti "na miru", dokler ne diplomiraš/se vpišeš v  naslednji letnik, je ok, sicer pa ...
 
Gita, kako boš pa imela urejeno zavarovanje? SEm namreč na istem, pa še ne vem, kaj naj... :s
0
Nazaj na vrh
gejba
Starost: 44Pridružen: 15. nov 2005Prispevkov: 1283Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 18:21
Povezava do prispevka
Samo, a ni tako, da socialne ne dobiš, če nisi prijavljen na Zavodu? 
0
Nazaj na vrh
ally
Starost: 43Pridružen: 9. sep 2004Prispevkov: 7298Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 18:31
Povezava do prispevka
ja, seveda - ker "moraš" dokazat, da nimaš dohodkov.
 
in
0
Nazaj na vrh
verano
Starost: n/aPridružen: 12. avg 2006Prispevkov: 203Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2006 18:53
Povezava do prispevka
Ally, tudi za prejemanje denarne socialne pomoči iz CSDja je lahko pogoj prijava na Zavodu za zaposlovanje..saj je čisto logično, država pač naj ne bi podpirala neupravičene delovne neaktivnosti!

24. člen Zakona o socialnem varstvu:


Do denarne socialne pomoči ni upravičena oseba, ki ne
dosega minimalnega dohodka iz razlogov, na katere je mogla vplivati
oziroma lahko vpliva, ali ki brez utemeljenih razlogov zavrača, se
izogiba ali opušča aktivnosti, ki bi lahko oziroma lahko privedejo do
zaposlitve
oziroma do drugega načina izboljšanja socialnega položaja
zanjo ali njene družinske člane.
    Za razloge iz prejšnjega odstavka štejejo zlasti:
? neprijavljenost pri pristojnem organu za zaposlovanje, kadar bi se
oseba po predpisih o zaposlovanju in zavarovanju za primer
brezposelnosti lahko štela za brezposelno osebo;


Do zdaj pavzer, ni mogel dobiti denarne socialne pomoči, če se ni prijavil na Zavodu in postal t.i. aktivni iskalec zaposlitve!!

Ja, do zdaj je bilo tako, da si se lahko kot pavzer s svojim svetovalcem zmenil, "da te pusti na miru" in ker se je to tudi dejansko na veliko prakticiralo, se je država odločila nekaj ukreniti -  in prišla je zloglasna novela F Zakona o zavarovanju in zaposlovanju za primer brezposelnosti,  ki bi naj pavzerjem več ne dovoljevala prijave na Zavod.
LP
0
Nazaj na vrh
ally
Starost: 43Pridružen: 9. sep 2004Prispevkov: 7298Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 30. sep 2006 12:19
Povezava do prispevka

Verano, saj ;)

gejba je napisal/aSamo, a ni tako, da socialne ne dobiš, če nisi prijavljen na Zavodu? 

 
ally je napisal/a
ja, seveda - ker "moraš" dokazat, da nimaš dohodkov.
 
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 30. sep 2006 12:25
Povezava do prispevka
ally, zavarovanje sem si uredila:
 
- obvezno na občini - kot občan (nevem, verjetno je to možno na vsaki občini)
 
- dodatno na eni izmed zavarovalnic (jaz sem šla na adriatic). cena za dodatno je 4.969  če se prav spomnim (na mesec seveda)
 
v 30-ih dneh od takrat, ko si urediš obvezno zdravstveno zavarovanje, si moraš uredit tudi dodatno, sicer imaš potem 3 mesece čakalne dobe ... se pravi, da ti zavarovanje tri mesece ne velja, čeprav ga moraš plačat   
 
glede tega, če po diplomi še lahko eno leto delaš prek študenta, pa kakor jaz vem, lahko ... imam pa ravno eno kolegico, ki je diplomirala in prej delala v eni trgovini prek študenta ... jo moram vprašati, če še vedno dela, se pravi, če dela, se lahko še eno leto po diplomi dela tako.
sedaj, ko pa še nismo diplomirali (tisti ki nismo :)) in nimamo statusa, pa lahko sigurno še eno leto delamo prek študenta.
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. sep 2006 16:26
Povezava do prispevka
Kolikor jaz vem, je to res, da se ne moreš prijaviti na zavodu za zaposlovanje, če nimaš statusa, pa nisi dokončno pustil faksa.
Ker poznam eno, ki se je želela prijavit-ni več statusa, diplomirala pa še ni in so ji rekli, da se bo lahko prijavila na zavod za zaposlovanje, ko bo diplomirala.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
ally
Starost: 43Pridružen: 9. sep 2004Prispevkov: 7298Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 30. sep 2006 16:31
Povezava do prispevka
Sinthija, jaz sem pa ravno z eno sošolko govorila, o tem, kaj naj naredimo - statusa ni več, diplomirale pa tudi še nismo - in je kao "problem" v tem, da se sicer lahko vpišeš na zavod za zaposlovanje, vendar ti upoštevajo srednješolsko izobrazbo + aktivno moraš iskat zaposlitev.
 
Druga opcija je pa, da se še nekam vpišemo kar tako, zaradi statusa. Je katera to naredila? (Je ravno od 3. oktobra naprej vpis v 3. roku)
 
Gita, zakaj ti nisi tega naredila? Si že enkrat ponavljala oz. pavzirala?
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Prijava na zavod za zaposlovanje (študent)
Stran 1 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:

Preberi še


Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.