Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Visoke pete

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 8. sep 2006 23:10
Povezava do prispevka
Zanima me sledeče, kako pogosto nosite visoke pete in kako ste se navadile, da vas noge ne bolijo po eni uri? Zanima me tudi kako izbrati prave škornje za jeseni in pozimi (s peto), in da te ne zebe v noge saj imajo nizek podplat.
 
Jaz se ne morem navadit na čevlje, mam bolj široko nogo in malo bolj visok nart (večni problem), zgornji del stopala...in težko najdem kaj zase. Pa še občutek mam, da ne znam hoditi z njimi, da sem čudna v njih, nelagodno in neseksi se počutim. Kako naj spremenim mišljenje, saj mi je po drugi strani všeč, da bi se lahko navadila petk.
 
Kašne so negativne posledice nošenja pet, poleg tega, da vplivajo na hrbtenico in obremenijo sprednji del stopala?
 
Hvala, lp
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
sarah
Starost: 12Pridružen: 8. mar 2004Prispevkov: 2346Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 11:26
Povezava do prispevka
Jaz jih nosim  približno 3x na teden. Včasih pa sploh ne, zelo
odvisno od oblačil, ki jih nosim tisti dan. Pri zelo visokih petah noge
prcej bolj trpijo, sploh pa če je slabo kopito.  Za pozimi imam
ene škornje brez pete in ene s klasično peto, ki so bolj topli.
Letošnji škornji, ki so bolj kavbojskega stila, debela, ne visoka peta
se mi zdijo za nošenje super.
Fashion passes. Style remains. -Coco Chanel
0
Nazaj na vrh
Anina
Starost: 122Pridružen: 15. jan 2006Prispevkov: 7001Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 12:24
Povezava do prispevka
AngelEye je napisal/a
Kašne so negativne posledice nošenja pet, poleg tega, da vplivajo na hrbtenico in obremenijo sprednji del stopala?


Počasneje hodiš kot v supergah LOL
0
Nazaj na vrh
I cukrcek I
Starost: 49Pridružen: 15. dec 2005Prispevkov: 1353Kraj: JeseniceStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 13:23
Povezava do prispevka
Jaz sem včasih, nosila pete tudi po cel dan in uživala. Najlažje se boš navadila na njih, če si boš postopoma poviševala peto - z menjavo čevljov seveda. Začneš s 4 cm, pa potem 5, in 6 - me razumeš? Lažje je hoditi s čevljem, ki ima malo širšo peto, kot pa da je peta tenka kot igla...pa tudi to se da.
Jaz osebno ljubim pete, to mi deluje tako sexy, ženstveno, telo in noga dobita obliko, stegna se malo zmanšajo, ko si na petah - ker ti vizualno podaljša nogo. No jaz jih ne smem nositi in to mi je najhujše, kar me je doletelo...
Če ti je neudobno v petah, si v lekarni kupi silikonske vložke - to se postavi pod nart in je manjši pritisk na stopalo, mislim da stane okoli 10 evrov.
Idealna višina pete, (samo držo, in tudi za hrbtenico) je 3 cm. Danes delajo pete bolj na sredino, tako da ko si kupuješ čevelj, naj ti ne bo žal dati denarja za kvaliteto - boš vsaj vedela kaj nosiš....
Upam, da sem kaj pomagala...
                                              image file name: 2k58f5607742.gif
En sam pogled, lahko ustvari vesolje...(Morgenstern)
0
Nazaj na vrh
Pegasus
Starost: 40Pridružen: 22. okt 2005Prispevkov: 13101Kraj: LitijaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 13:33
Povezava do prispevka
Jaz pete nosim kar pogosto in v njih uživam, je pa res, da največ nosim tiste do 6 cm (imam le dvoje z cca 10-centimetrskimi petkami, le za posebne priložnosti). Čevlji s petko so udobni, če je kopito pravo in petka stabilna, kar so že druge povedale in niti ne bom ponavljala. Pozimi nosim usnjene polškornje v kavbojskem stilu s široko peto, ki so udobni in topli, noge me nič ne bolijo.
Če nosim čevlje s tanjšo petko, se mi zdijo najbolj udobne in stabilne tiste, ki so pri vrhu širše, nato se stanjšajo, pri tleh pa spet razširijo.
 
Glede tvojih težav: ali te noge bolijo zaradi visoke pete ali zato, ker ti čevelj stiska nogo? Če te boli celoten spodnji del, je to najbrž zaradi ozkosti čevlja, zaradi petk boli bolj sprednji del stopala (spodaj) in pa prsti. Poskusi najprej kakšne balerinke z 2, 3 cm petko, tako se boš tudi lažje naučila pravilne hoje v petkah.
You have enemies? Good. That means you ve stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 17:21
Povezava do prispevka
Ponavadi me sprednji del prstov pač boli....sicer pa bo kmalu jesenska zaloga (zdaj imajo še bolj malo) pa bom šla pogledat kaj se bo dalo dobit.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
sanda
Starost: 41Pridružen: 5. jun 2005Prispevkov: 4168Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 18:27
Povezava do prispevka
Meni so tudi všeč petke, samo sama ne nosim višjih od 4,5 cm, ker me preveč boli nart in podplati. Imam pa ponavadi kar težave najti lep čevelj z malo nižjo peto (trenutno iščem take škornje pa brez uspeha )
0
Nazaj na vrh
juki
Starost: n/aPridružen: 13. jul 2004Prispevkov: 867Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 18:39
Povezava do prispevka
Mene tudi neznasko boljijo stopala v petkah, tako da si probam kupovati le tiste s polno peto, te so mi za nosit res super, včasih si pa ne morem upreti in kupim take s navdno petko, ki jih potem skraj nič ne nosim, ker me stopala preveč bolijo.
Stoj zravnano, veselo se nasmehni, in pusti, da razmišljajo, zakaj si vedno dobre volje.
0
Nazaj na vrh
goga
Starost: 45Pridružen: 14. avg 2004Prispevkov: 8885Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2006 19:52
Povezava do prispevka

Jaz pa rada obujem čevlje s petko, ker sem bolj majhne sorte ;)

V službi se preobujem, ker bi noge preveč trpele (8-9 ur).
Čez poletje se mi noge razvadijo v natikačih in me potem, ko jih navajam na čevlje, kar nekaj časa bolijo.
0
Nazaj na vrh
andrejqa
Starost: n/aPridružen: 25. maj 2004Prispevkov: 129Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. sep 2006 22:45
Povezava do prispevka
jaz sem skoz v petkah. visokih petkah. pravzaprav skoraj ne znam več hodit v nizkih čevljih.
noga se navadi. pogosteje jih nosiš... prej se bo navadla. jaz sem lahko cele dneve v njih, veliko hodim ... pa bo enako kot če bi bila v supergah.
 
ni pa ravno najbolj zdravo.
0
Nazaj na vrh
makik
Starost: 42Pridružen: 7. jun 2005Prispevkov: 382Kraj: celjeStatus:Offline
Objavljeno: 12. sep 2006 14:38
Povezava do prispevka
Jaz se sploh ne počutim fajn v nizkih petah in nosim skoraj samo visoke. Izjema so pumovke in kakšne natikače poleti, vendar je to res izjema. Letos sem si kupla zaradi tega dvojne polne visoke pete in sem v njih res lahk cel dan, sicer pa me tudi drugače pete ne "mučijo" preveč in sem na jih navajena. Je pa pri tem seveda pomemeno, da je čevelje dober, kvaliteten ter peta stabilna.
 
Je pa res, kot je rekla andrejqa, ni najbolj zdravo za hrbtenico....samo jaz se temu moju fetišu ne bom odpovedala.
največja tragedija v življenju ni smrt, temveč to kar umre v nas, ko smo še živi
(franklin)
0
Nazaj na vrh
Layla_
Starost: 39Pridružen: 16. okt 2005Prispevkov: 4694Kraj: Vedno na sončni strani...Status:Offline
Objavljeno: 12. sep 2006 15:44
Povezava do prispevka
Jaz sem včasih veliko bolj nosila čevlje s petami (vsaj 8cm, ker sem bolj majhne sorte)...zadnji dve leti pa malo manj...sploh poleti sem večinoma v kakih "na easy" natikačih ali kake supergice. Jeseni in pozimi pa imam res bolj čevlje ali škornje s petami...
Sicer je bilo čudno, ko sem po kar dolgem obdobju nošenja čevlji s petami prešla na bolj nizke, ampak sem se kar navadila na to, da sem mala.
Wink
Spogledljivost pristoji le srečni ženski.
(Honoré de Balzac)
0
Nazaj na vrh
Ushy
Starost: 39Pridružen: 1. feb 2006Prispevkov: 764Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. sep 2006 16:08
Povezava do prispevka
vse govorite samo o hrbtenici..kaj pa krčne žile, ali ni to prav tako ena od negativnih posledic nošenja pet?
Kupiti ali ne kupiti..?
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. sep 2006 18:14
Povezava do prispevka
Ena od neugodnih posledic za zdravje je tudi (ob stalnem nošenju visokih pet) počasna prikrajšava zadajšnjih golenskih mišic in posledično otežena hoja brez pet (vendar to ni ireverzibilno). Glede krčnih žil je veliko več škode od sedenja s prekrižanimi nogami kot pa od hoje s petkami.
Za navaditi se so najboljši kaki gležnjarji ali celo škornji (za to so letos zelo priročno moderni booties), ker nogo boljše držijo in dejansko lahko bolj suvereno obremenjujemo nogo na pravilen način, torej najprej na peto in tudi stojimo na petah in ne toliko na delu stopala pri prstih. Pomembna je tudi dobra izdelava, najhujše so tiste nestabilne srednje visoke ali visoke petke, ki se kar spodvijajo nazaj in naprej, celo postrani, skratka po svoje. Po najstrožjih merilih elegance se nosijo petke do največ 5,5 cm višine, višje naj bi že ne bile več elegantne , jaz bi z veseljem kršila to pravilo, če bi mi le šlo. Tako pri višjih petkah običajno kmalu obupam in olajšano sestopim.
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
el sol
Starost: 34Pridružen: 26. jun 2006Prispevkov: 329Kraj: mbStatus:Offline
Objavljeno: 12. sep 2006 20:32
Povezava do prispevka
jas tudi obožujem pete, a jih bolj malo nosim ker se bolje počutim v teniskah, ampak ko se mi je pa si jih z veseljem obujem
Every guy always ask me: what does he have that i dont? And i reply: my HEART!
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Visoke pete
Stran 1 od 14
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zavedati se moramo ene pomembne stvari: eno so moda in trendi, ki pridejo in gredo; drugo pa je večna, ženstvena klasika.