Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Iščem nov parfum

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jun 2006 18:26
Povezava do prispevka
že kar nekaj časa iščem nov parfum, starega sem se že malo naveličala. Problem je v tem, da mi noben drugi ni všeč, večina popularnih pa mi prav smrdi. Kadarkoli grem v trgovino, porabim eno uro in ne najdem ničesar.
No, tale moj vonj, ki ga uporabljam že pol svojega življenja, je ta prvi roza Vanderbilt. Česa drugega, ki bi mi bilo tako všeč, pa nisem našla že enih petnajst let.  Bi rekla, da se z njim kar identificiram. Tisti vonj sem jaz. Po eni strani mi je to všeč, po drugi pa mi gre že na živce.
 
Prijetno so mi dišali še tile vonji: Indian summer, Minotaver (moški), ambra in vanilija od L occitana ampak spet ničesar, kar bi me obnorelo tako kot Vanderbilt.
 
Kak predlog, v kaj naj vtaknem nos?
0
Nazaj na vrh
Eliana
Starost: 38Pridružen: 13. maj 2006Prispevkov: 60Kraj: KškoStatus:Offline
Objavljeno: 18. jun 2006 19:37
Povezava do prispevka
Mislim, da bi ti glede parfumov težko svetovale, ker vsem vsak parfum ne diši. Odvisno je od strukture kože kože. drugače pa meni osebno dišijo tisti mali parfumčki, ki stanejo od 1000 do 2000. Majhni in dolgo dišijo.
Z besedo predaja človek človeku svoje misli, z umetnostjo pa ljudje drug drugemu predajajo čustva.
0
Nazaj na vrh
Iree
Starost: 56Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 9321Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 18. jun 2006 20:05
Povezava do prispevka
Vanderbilt v lila škatli in z labodom na steklenički? Predlagam ti Avonov Treselle, ki se mi zdi podoben tip dišave.
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jun 2006 22:44
Povezava do prispevka
Ja, točno tale Vanderbilt. Ta vonj sem jaz, heheh.
 
Hvala za nasvet glede Avonovega parfuma, bom povohala in preizkusila.
Eliana, kateri mali parfumčki, čigavi?
 
Mi pa verjetno ustreza tak vonj, ki ga na forumu opisujete kot pudrast, dojenčkast , pa vanilija verjetno. Ker Ambra od L occitana, ki je naslednji parfum, ki si ga bom privoščila, ima, kot sem ugotovila pri branju, tudi vanilijevo noto. Trenutno uporabljam pa L occitanovo vanilijo in mi je všeč samo nos se je hitro navadi. Obožujem pa vonj tistega mila z mandljevimi luščinami.
 
Bi znala katera definirat vrsto vonja, ki mi je všeč? Bi bila orientacija med milijon parfumi že lažja.
0
Nazaj na vrh
tanjal
Starost: 69Pridružen: 21. okt 2003Prispevkov: 5870Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. jun 2006 8:12
Povezava do prispevka
pudrast je tudi fleur od kenzota. lp.
tanjal
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 19. jun 2006 10:54
Povezava do prispevka
Galaksija, preveri naslednje:
  • Ulrich Varens - Duo Poudre roza (dm)
  • Armani - Sensi
  • Kenzo - Flower
  • Dior - Dune
  • Lancome - Hypnose
  • Burberry - Baby Touch
  • Trussardi - Skin (če ga boš še kje dobila)
  • Chanel - Allure Sensuelle

Morda ti bo pa kakšen ustrezal.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. jun 2006 11:55
Povezava do prispevka
Hvala, bom ob priliki preizkusila vse naštete vonje.
Pa sporočim rezultate. Me res zanima, če bo kaj za moj nos prijetnega.
0
Nazaj na vrh
Iree
Starost: 56Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 9321Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 19. jun 2006 18:32
Povezava do prispevka
Če ti je všeč puder, potem preizkusi tudi D&G Feminine (je tudi zelo ugodna cena).
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. jun 2006 12:44
Povezava do prispevka
Galaksija, labodek bi se uvrstil nekam med pudrasto-dojenčkasto-cvetlične, poleg že naštetih preveri še Chanel "navadni" Allure, D&G Light Blue, Kenzov Summer, SJP Lovely, morda celo Narciso Rodriguez, Guerlainov Champs Elysees, Puma ta rdečega, ...
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. jun 2006 13:59
Povezava do prispevka
No, Champs Elysees in Light Blue se pa res ne moreta niti od daleč primerjati z Vanderbiltom, predvsem pa ne Champs Elysees  !
 
Bushbaby..na vonje, ki niso prav ultra zadnji se pa malo bolj razumem
 
Nikke
 
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. jun 2006 17:16
Povezava do prispevka
no, jaz pa bi ti v okviru pudrastih vonjev priporočala naslednje:
-kot so rekče že punce pred mano, ulrich varens "duo poudre", kenzo "flower"
-cacharel "noa"
-D&G "sicily" in "feminine"
-malo težji pudrček: hermes "caleche"
-morda celo nina ricci "l air du temps"
Nazadnje urejeno 20. jun 2006 17:39; skupaj popravljeno 1 krat
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. jun 2006 17:23
Povezava do prispevka
Nikke, ravno tako bi se lahko kdo spotaknil, da se niti ta dva (D&G Light Blue in Champs Elysees) ne moreta primerjati med sabo, dejstvo pa je, da imajo vsi skupaj precej izraženo nežno (nedolžno Smile ) sladko komponento, in če želi Galaksija nov vonj, ki bo staremu nekako podoben, ima tu predloge.
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. jun 2006 17:45
Povezava do prispevka
spomnila sem se še treh, ki so za moj okus tudi pudrasti (čeprav sta dosti več kot le to, ampak tako linearen pudrček, kot je labodji vanderbilt, boš že skoraj težko našla):
-laura biagiotti "roma" (krasen žajfkasto-začinjen, rahlo mentolasto-bergamotkast pudrček)
-annick goutal "eau de charlotte" (pudrasti kakav z malo borovnic, sicer ni ravno vanilijast, ampak vsekakor "mlečen" za moj okus)
-guerlain "l instant" (ta pa je pudrast IN vanilijast, če bi rada ti dve noti skupaj)
Smile
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. jun 2006 22:29
Povezava do prispevka
Uuu, punce, zdaj ste mi pa dale domačo nalogo.
Danes zjutraj sem veselo pomakala nos v prvo listo, ki so mi jo dale Iree, Tanja in Bushbaby. Nekaj jih nisem našla, nekaj je bilo za moj nos precej neprijetnih tako da jih nisem niti našpricala na kožo, nekaj sem jih ampak ker se mi niso zdeli nič posebnega sem potem lepo pozabila kje je kaj. Potem pa je čez nekaj ur začel en prijetno odstopati in se do večera spremenil v pravo omamo. Tako rahlo trpko, se mi zdi rahlo ambrasto. Ni sicer podoben Vanderbiltu ampak je meni zelo všečen. Pa zelo dolgo časa diši in zelo spreminja note.
Zdaj pa nimam pojma, kateri je bil, heheh. Bo potrebno še enkrat v Muller.
 
Vsem puncam, ki ste se še kasneje oglasile, pa tudi hvala. Bom preizkusila počasi vse, ker mi vonj telesa res veliko pomeni in ker se nekako z vonjem identificiram, je iskanje pravega obup.
Takole za orientacijo, če bo katera še kaj dodala: Flower od Kenzota mi je naravnost smrdel (se opravičujem oboževalkam), Feminine (D&G) sicer ni bil tako hud mi pa ni bil všeč. Odpade tudi Lancomov Hypnose - če me spomin ne vara.
Se mi zdi, da je od ostalih tale izbranček moral biti Sensi ali Dune. Zna pa bit, da je bil eden čisto xy, ki sem ga slučajno zagledala in mi je padel v oči. In ker jaz to sem, sem ga preizkusila.
... nekaj podobnega "individual women"
 
Poročam. Smile 1
 
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jun 2006 11:34
Povezava do prispevka
bushbaby je napisal/aNikke, ravno tako bi se lahko kdo spotaknil, da se niti ta dva (D&G Light Blue in Champs Elysees) ne moreta primerjati med sabo, dejstvo pa je, da imajo vsi skupaj precej izraženo nežno (nedolžno Smile ) sladko komponento, in če želi Galaksija nov vonj, ki bo staremu nekako podoben, ima tu predloge.
 
Bushbaby, ne bit takoj huda, sem se hotela samo pohecati (sej veš, zaradi Escade).
 
Jaz nisem primerjala Light Blue in Champs Elysees, izpostavila sem ta dva, ker ju zelo dobro poznam, se pa kar strinjam, da se ne moreta primerjati.
Poznam pa tudi Vanderbilta, ker sem ga uporabljala pred davnimi leti.
Zato lahko še enkrat potrdim, da si predvsem z Champs Elysees nista niti malo podobna, v bistvu se meni zdi Champs E. bolj cvetlični kot pudrast.
 
Je pa Galaksija v prvem in drugem postu omenjala, da ji je všeč vanilija ...no, ne Champs E. ne D & G nista podobna vaniliji (sta pa malo pudrasta, še posebej zadnji je kar precej), ker ju potem jaz definitivno ne bi uporabljala.
Mislim pa, da tudi Vanderbilt ni podoben vaniliji, pa tudi ne vem kako pudrast ni, je čisto specifičen vonj. Zato je res težko svetovati podobnega.
 
Galaksija jaz ti svetujem, da ali si spet kupiš Vanderbilta, ali pa greš v parfumerijo in jih tam par povohaš in se potem odločiš in vzameš enega, ki ti bo res full všeč. Ker nekaj zelo podobnega Vanderbiltu ne boš dobila. Tako, da bolje, da iščeš nekaj novega kar ti je všeč. Kot so ti že ostale povedale je težko tako preko neta svetovati, ker lahko prafum na različnih kožah različno diši.
 
Nikke
 
 
 
 
 
 
 
 
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Iščem nov parfum
Stran 1 od 18
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo