Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Portorož

Pojdi na stran 1 , 2
*milla*
Starost: n/aPridružen: 26. apr 2005Prispevkov: 804Kraj: domžaleStatus:Offline
Objavljeno: 14. jun 2006 13:43
Povezava do prispevka
konec julija se s kolegico odpravljava v portorož. če ima kakšna stanovanje ali pa apartma za oddajo naj mi javi na zs.
hvala!
0
Nazaj na vrh
Jerca
Starost: n/aPridružen: 15. maj 2004Prispevkov: 7789Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 15. jun 2006 10:37
Povezava do prispevka
*milla*
Goflja
Goflja

avatar


Pridružen: 26. apr 2005
Prispevkov: 488
Kraj: domžale
*milla* je online Blog

PrispevekObjavljeno: 15. jun 2006 10:29    Naslov sporočila: portorož-UGODNO!!Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo Izbriši to sporočilo Prikaži IP avtorja

naša sem si stanovane za počitnice. do 24 junija ima gospa še prosto. garsonjera je 100m od obale, (med merkatorjem in avditorijem), velika je 28 m2. lahko za 2-5 oseb.. cena je 6000 sit na dan- za stanocanje.
če je katera zainteresirana naj pokliče na   xxxxxx
 
                Uredila Jerca
     
Post premikam sem, ker ni potrebno za vsako sporočilo na to temo odpirati nove teme.
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jun 2006 14:04
Povezava do prispevka
Bom kar v tej temi zastavila vprašanje, ker se mi zdi naslov teme primeren.
Za par dni se odpravljam na slovensko obalo (Portorož, Lucija...). Ker ne mislim cel ljubi dan ležati na plaži, me zanima, kaj še početi...oz. kam se splača it peš (lahko tudi z avtom), kaj si ogledati, poizkusiti  (hm, no denarja ni ravno na pretek)....
Vsak predlog bo dobrodošel...
0
Nazaj na vrh
strella
Starost: -14Pridružen: 31. maj 2005Prispevkov: 4794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jun 2006 15:03
Povezava do prispevka
romy, meni se zdi slovenska obala ful fajn za rolat, sploh zdaj ko je cela kolesarska pot asfaltirana. S fantom sva se prerolala od Kopra do Lucije in nazaj.
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jun 2006 17:59
Povezava do prispevka
Strella....(saj mi je ubistvu ful nerodno)....ampak ne znam rolat... Sem parkrat poizkušala pa ni šlo(mam zelo slabo ravnotežje)... In me je zelo hudo, ko vidim kako se imajo ostali fajn!
0
Nazaj na vrh
strella
Starost: -14Pridružen: 31. maj 2005Prispevkov: 4794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jun 2006 18:34
Povezava do prispevka
romy, poznam to. Wink Joj, ko bi mene videla, kako je bilo ko me je fant učil rolat.  Sploh mi ni šlo in sem ful preklela rolarje in razočarala fanta, ko sem jih vrgla v omaro in se nisem več rolala. No, potem je pa naslednje leto prišla nova sezona in sem za hec ponovno poskusila. Sploh nisem mogla verjeti sama sebi. Kar naenkrat sem kar uredu rolala in izgubila strah, tako da še danes ful rada rolam.
Tko da poskusi še kdaj, mogoče bo pa šlo.
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 21. jun 2006 18:46
Povezava do prispevka
Peš po slovenski Obali

Koper - Izola
Kopru velja posvetiti nekaj več pozornosti, saj si lahko v tej starodavni prestolnici Istre ogledamo bogato stavbno dediščino. A treba bo dalje. Gremo ob obali do ceste proti Izoli in nadaljujemo po urejeni pešpoti, ki si jo delimo s kolesarji in rolarji ob obalni cesti. Do Izole je 6 km. Obidemo ladjedelnico in nadaljujemo ob obali mimo marine proti Simonovem zalivu, kjer se začenja Oljkarska pot.

Izola - Piran
V Simonovem zalivu se začenja naravni rezervat Strunjan, ki sega do Strunjanskega zaliva. Njegova značilnost je prepadna flišna stena - klif, ki z višino do 80 metrov velja za najvišjo flišno steno ob jadranski obali. Steza nas vodi tik ob morju, ob visoki plimi ali valovanju pa se lahko umaknemo tudi nad prepadni rob. Sprehod je prava mala šola o geologiji fliša, saj si sestavo flišne stene lahko ogledamo čisto od blizu. Za rtičem Ronek pridemo v odmaknjeni Zaliv sv. Križa. Njegovo drugo ime, Mesečev zaliv, mnogo pove o njegovi obliki. Po nekaj serpentinah se povzpnemo do križa na rtiču Strunjan. V njegovi bližini je majhen Marijin kipec, nekakšno svetišče. To je točka, za katero poznavalci trdijo, da seva zdravilno energijo. Od tod se spustimo v Strunjanski zaliv. Za sprehod ob strunjanskem klifu bomo porabili vsaj dve uri, saj se nam mimo tolikih naravnih znamenitosti ne mudi preveč. Varianta: Do Strunjana lahko pridemo v eni uri po označeni pešpoti, ki sledi trasi nekdanje ozkotirne železnice iz Jagodja skozi strunjansko dolino, ki vodi skozi predor v Portorož.

Strunjan - Piran
Ostanemo na obali in pridemo do Strunjanskih solin. Nastale so v 13. stoletju in v njih še zdaj pridelujejo sol. Prečkamo območje solin in na drugi strani naletimo na sprehajalno pot št. 2, ki nas usmeri po asfaltni cesti v klanec. Na levi serpentini nas oznaka usmeri na stezo, ki prečka strma pobočja visoko nad klifom. Po njej pridemo v Pacug, kjer smo spet na asfaltu. Spustimo se v Fieso, od koder vodi tik nad obalo steza do cerkve sv. Jurija v Piranu. Do sem smo iz solin potrebovali dobro uro. Pod nami je rt Madona, morje okoli njega je zavarovano kot naravni spomenik. Sprehodimo se skozi slikovito sredozemsko mestece, ki je v celoti pod zaščito spomeniškega varstva.

Piran - Portorož - Seča - Sečoveljske soline
Nadaljujemo ob obali mimo Bernardina do Portoroža ter dalje do Lucije. Za to bomo porabili kako uro, če se ne bomo zasedli na terasi katerega izmed številnih lokalov v turistično vabljivem Portorožu. Tu zavijemo proti kampu, kjer imamo dve možnosti. Na koncu kampa gremo ostro levo in se povzpnemo do Forme Vive na polotoku Seča, kjer so na prostem razstavljene številne kamnite skulpture kiparjev z vsega sveta. Sestopimo po drugi strani. Rt lahko obhodimo tudi po poti tik ob obali. Pri gostilni Ribič pridemo na asfaltno cesto ob obali in nadaljujemo po njej do tovarne Droga. Iz Lucije do sem potrebujemo slabo uro, če si ne bomo predolgo ogledovali razstavljenih skulptur. Tu je vhod v krajinski park

0
Nazaj na vrh
Tiyana
Starost: 37Pridružen: 29. dec 2005Prispevkov: 197Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. jun 2006 15:21
Povezava do prispevka
Romy jaz grem tud v Portorož ta vikend...mogoče se še kaj vidive na plaži
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. jun 2006 15:56
Povezava do prispevka
Gita, to si super našla!
Tyana, ne bova se videli, ker grem naslednji vikend...30ega! Hm, ko boš prišla nazaj poročaj kako kaj stanje...da se pripravim...
0
Nazaj na vrh
Tiyana
Starost: 37Pridružen: 29. dec 2005Prispevkov: 197Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. jun 2006 18:57
Povezava do prispevka
ok
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 24. jun 2006 8:23
Povezava do prispevka
Jaz sem bila v Portorožu v ponedeljek in se mi je zdel superrrrrrr. Prenovljene trgovinice, plaža, morje toplo in dokaj čisto, ljudje, ambinet, to je prvič po vseh mojih izletih v Portorož, da sem si dejansko želela kar počitnikovati tam! Še bom šla...o ja, že ta petek šibamo dol. Big smile
 
ps. edino kar me moti je to, da ravno v največji sezoni razkopavajo cesto (verjetno zaradi Palace hotela).
0
Nazaj na vrh
StellaRI
Starost: 40Pridružen: 31. maj 2006Prispevkov: 124Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. jun 2006 9:39
Povezava do prispevka
Tudi jaz grem letos v Portoroz na morje, in sicer z mojim osemmesecnim necakom!! Smile
Kako mu bom sla na zivce...! Ce je pa tak cuker!
Lp!
0
Nazaj na vrh
babyface***
Starost: 36Pridružen: 25. feb 2006Prispevkov: 161Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 3. jul 2006 9:45
Povezava do prispevka
 Jaz sem bila v sredo v portorožu in je blo zakon, zdej upam da grem ta vikend spet  žurka
0
Nazaj na vrh
Mimi_M
Starost: 44Pridružen: 13. dec 2005Prispevkov: 2127Kraj: PrimorskaStatus:Offline
Objavljeno: 29. okt 2006 17:39
Povezava do prispevka
Kako je pa kaj čez novoletne praznike na Obali, se kaj dogaja, organizirajo kakšna silvestrovanja na prostem?
Letošnje novo leto bom tokrat očitno pričakala ob slovenskem morju...
"Odločimo se, da je nekaj mogoče in da hočemo to storiti, pa bomo našli tudi način."
(A. Lincoln)
0
Nazaj na vrh
lunca :)
Starost: 40Pridružen: 25. sep 2006Prispevkov: 403Kraj: primorskaStatus:Offline
Objavljeno: 29. okt 2006 20:47
Povezava do prispevka
Ponavadi so organizirana silvestrovanja na trgih, tako v Kopru kot tudi
v piranu. Poleg pa še številni koncerti. Bomo videli kaj bodo letos
pripravili lepega.
...in uživajte... :)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Portorož
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Mirno lahko rečemo, da je dogodek Met Gala največja modna noč!