Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Sreča!

Pojdi na stran 1 , 2
malecka
Starost: 42Pridružen: 12. dec 2005Prispevkov: 87Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 15:53
Povezava do prispevka
Glede na to da se nam toliko stvari dogaja v življenju me zanima Question
Ali ste srečne ?
0
Nazaj na vrh
Maja85
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2004Prispevkov: 1565Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 16:33
Povezava do prispevka
Lahko bi bilo bolje.
0
Nazaj na vrh
geja
Starost: 38Pridružen: 14. dec 2005Prispevkov: 3001Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 16:35
Povezava do prispevka
So trenutki, ko sem res srečna (k sreči so bolj pogosti kot včasih), na splošno pa nisem srečen človek Upam, da to še pride
0
Nazaj na vrh
malecka
Starost: 42Pridružen: 12. dec 2005Prispevkov: 87Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 16:57
Povezava do prispevka
Opa,sem mislila da bom dobila boljše odgovore.
Kaj je narobe da je tako?
0
Nazaj na vrh
femme
Starost: 44Pridružen: 5. nov 2005Prispevkov: 19Kraj: CE-LJeStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 17:34
Povezava do prispevka
Zase lahko rečem, da sem srečna s svojim življenjem, četudi me
sedajletako boli glava, da bi najraje kr umrla; četudi sem samska in še
nisemsrečala svojega dragega; četudi sem spet  študentka in
simoram  poiskat delo; četudi nism še nikoli zadela na igrah
nasrečo; četudi mi ni ravno postlano z rožcami ... ker se tolko
vsegadogaja in gre včasih vse v franže in je treba  začeti znova
...SEM SREČA!

Zavidaj mi, ker si upam živeti tako, kakor ni je všeč. Nadarjenost, uspeh in bogastvo ti odpustijo, samo sreče ne odpuščajo. (Hanse Habe)
0
Nazaj na vrh
Mimi_M
Starost: 44Pridružen: 13. dec 2005Prispevkov: 2127Kraj: PrimorskaStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 17:41
Povezava do prispevka
Tudi pri mni bi lahko bilo bolje, ampak se s tem ne obremenjujem, ker vem, da bo vse prišlo ob svojem času, do takrat pa poskušam uživat dejansko v vsakem dnevu in sproti.
 
Na splošno nisem človek, ki bi se dosti obremenjeval s sabo ali še huje - z ostalimi,
tako da so mi že večkrat "očitali", če se sploh kdaj sekiram in če mi sploh kaj pride do živega.
Mi, ampak morda tega ne pokažem navzven in se hitro sprijaznim ter poskušam najti rešitev.
"Odločimo se, da je nekaj mogoče in da hočemo to storiti, pa bomo našli tudi način."
(A. Lincoln)
0
Nazaj na vrh
Cosma
Starost: 40Pridružen: 18. jan 2006Prispevkov: 98Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 18:10
Povezava do prispevka
Najlepše misli glede sreče, ki sem jih kdajkoli prebrala, prihajajo prav od našega predsednika: (vredno prebrati)
color=olive:87df0874de
Kaj storiti, če smo nesrečni?

Mislite samo na ta trenutek, ki ga živite ? tukaj, zdaj. V njem ni nesreče. Nesreča je v našem spominu, strah je v naših mislih na jutri. Če ste samo tukaj in zdaj, ni prostora ne za nesrečo, ne za strah. Važno je le bivanje, vse drugo smo si naprtili sami. In zato pozabljamo na bivanje samo, na ta trenutek. Razmišljamo, kaj bo, spominjamo se, kaj je bilo. Trenutek tega bivanja tukaj, zdaj, pa nam uhaja. In na koncu sploh ne bivamo. Samo mučimo se s strahovi, bojimo se jutri, očitamo si včeraj.

Pa je življenje lahko tako enostavno in lepo. Zakaj se mučiti s tem, kaj bo? Nihče zares ne ve, kaj bo. Tudi tisti ne, ki mu danes prihodnost izgleda rožnata. Morda bo drugačna. In tudi tisti ne, ki se je boji. Če se ne bo preveč ukvarjal z njo, bo lahko drugačna. Če izkorišča trenutek za trenutkom, uro za uro, dan za dnem, potem bo strah izginil. Bodo samo trenutki. In enkrat se tako vsakomur končajo. Pa naj bo cesar ali smetar, modrec ali norec.

Vendar, če tiste trenutke, ki jih imamo na tem svetu, preživimo sproščeno, če se ne ukvarjamo preveč sami s sabo, s svojimi ambicijami, s težnjo po bogastvu, oblasti, potem smo jih res živeli. Če nas ne obremenjujejo pretirani načrti, imamo čas za življenje. Če nas ne skrbi, da bomo izgubili denar, oblast, smo mirni in sproščeni. Če smo skromni in se ne obremenjujemo s pretiranimi željami, bomo prej srečni. Če pomagamo drugim ljudem, imamo občutek, da ima naše življenje smisel, da ni namenjeno samo sebi. Če se pretirano ne bojimo zanj, bo najbrž daljše. Če si ne nalagamo preveč skrbi in zahtev, bomo mirnejši in ne bomo zboleli.

Če bomo uredili najprej sebe in se šele potem lotili urejanja drugih, bomo morda uspešni. Če bomo pozitivni do drugih, bodo tudi drugi pozitivni do nas. Če nas ne bo preveč obremenjeval naš lastni Jaz, bomo lažje prenašali sami sebe, pa tudi drugi nas bodo imeli raje. Če ne bomo lagali sami sebi in drugim, bo svet veliko enostavnejši. In v takem svetu bomo lahko celo srečni.

živi torej danes, tukaj, to je edino, kar obstaja. Vse drugo je proizvedel naš um. Vse skrbi in bojazni, strahove in upanja. Iz tega pa izhaja vse trpljenje. Če smo mirni in zbrani v vsakem trenutku, če se zavedamo njegove izjemnosti, nam ne bo ušel. V njem lahko začutimo povezanost s stvarstvom, z vsem bivajočim, z naravo in vesoljem. Z večnostjo. In to nam daje občutek blaženosti. Smo hkrati v vesolju in tukaj. Večni in umrljivi. Obstajata samo večnost in trenutek bivanja, ki se ga zavedamo. V njem smo hkrati sami in povezani z vsemi živimi bitji. In če ob tem pogledamo tisti naš Jaz, ki se muči z ambicijami, željami, skrbmi, ki tekmuje z drugimi, ki mu je važen prestiž, ki prešteva svoj denar, se nam kar zasmili. Pa še malo smešen je. Čas svojega bivanja tukaj zapravlja s kratkimi utvarami. Če se bo manj trudil, bo lahko vse to imel, pa še veliko več.

Če se ne navežeš na preveč na svoj Jaz, na denar, uspeh, priznanje, če si pripravljen na to, da lahko kadarkoli vse to izgubiš, boš ustvaril pogoje za svojo srečo. Kadar si pripravljen vse izgubiti, takrat boš lahko zares vse imel. Brez skrbi, bojazni, brez trepetanja za prihodnost. Lahko boš užival tukaj, zdaj, povezan s celotnim stvarstvom, z vsemi bitji. In nič slabega se ti ne more zgoditi. Na vse si pripravljen, na nič nisi vezan. Lahko pa delaš dobre stvari. Prepuščaš se notranjemu glasu, ki te bo vedno usmerjal v skladu z zakoni stvarstva. Ne boš imel slabega občutka, slabe vesti, ne boš nesrečen. Ne boš deloval ne proti stvarstvu, ne proti sebi. Boš samo kapljica v morju vesoljne zavesti. Sama se hitro posuši, v vesoljnem morju pa ostane večno.


dr. Janez Drnovšek
življenje je kot najlepša skladba - zapoj jo s posluhom :Y:
0
Nazaj na vrh
Cosma
Starost: 40Pridružen: 18. jan 2006Prispevkov: 98Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 18:13
Povezava do prispevka
Ah ja, pa še to.... JA, SEM SREČNA.

Čeprav ni vedno vse rožnato, sem srečna. Lahko bi bilo veliko slabše, pa tudi veliko boljše. Vsak vedno hoče več. Vsa umetnost je samo v tem, da se zavedamo kaj imamo in to znamo ceniti.

LP!
življenje je kot najlepša skladba - zapoj jo s posluhom :Y:
0
Nazaj na vrh
Spelly
Starost: 41Pridružen: 18. nov 2005Prispevkov: 3014Kraj: gorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 18:25
Povezava do prispevka
Sreča je odvisna od veliko stvari. Če ti nekaj gre dobro, če si ti izpolni kakšna želja, če si zaljubljen,.... lahko hitro poveš drugim da si srečen.
Ampak sreča je lahko minljiva. Pridejo trenutki, ko nikakor ne znaš več biti srečen in nimaš pojma, zakaj je sreča ravno tebe zapustila, zakaj ne moreš biti srečen.
Srečo pa lahko najdemo že v majhnih stvareh. Sama sem lahko srečna že ob majhnih in "brezplačnih" stvareh kot so nasmeh, iskren pozdrav, topla beseda.
Čeprav trenutno ne morem trditi, da sem srečna, ker mi ne gre vse tako, kot bi si želela, sem na nek drugi način v bistvu srečna. Po eni strani bom vedno srečna, ker imam ob sebi osebo ki me ljubi, prijatelja ki me razume in mi pomaga, stanovanje katerega sem si tako zelo želela,....
Ampak četudi veš, da si lahko srečen za to kar imaš, vedno najdeš nekaj, za kar trdiš, da če bi se ti pa to izpolnilo, bi bil pa še bolj srečen.  
 
0
Nazaj na vrh
Nessie
Starost: 41Pridružen: 4. dec 2005Prispevkov: 318Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 20:03
Povezava do prispevka
Jaz sem v splošnem srečna-večino svojega življenja (vsaj zadnjih nekaj let)! Pridejo pa trenutki, ko se se sama sebi zdim nesrečna, večinoma popolnoma brez pravega razloga(takrat sem prav jezna nase, ko se spomnim ljudi, ki so v resnično težkih položajih (huda bolezen, slepota, brez nog/rok, stradajo..), jaz pa se smilim sama sebi zaradi bedarij!). Predsednik je zelo lepo napisal-natanko tako kot je-srečen si, kadar se ne obremenjuješ s svojo prihodnostjo in preteklostjo-ko znaš uživati v sedanjem trenutku in ceniti kar imaš!
There are 10 kinds of people in the world-those who understand binary, and those who don t...:)
0
Nazaj na vrh
Nessie
Starost: 41Pridružen: 4. dec 2005Prispevkov: 318Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 20:06
Povezava do prispevka

Mini, ti si pa srečka-marsikdo bi ti zavidal tvojo lastnost hitrega premagovanja težav in trdnosti!

There are 10 kinds of people in the world-those who understand binary, and those who don t...:)
0
Nazaj na vrh
Pegasus
Starost: 40Pridružen: 22. okt 2005Prispevkov: 13101Kraj: LitijaStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2006 22:25
Povezava do prispevka
Ja, sem srečna. Zakaj? Ker imam to srečo, da sem obkrožena z ljudmi, ki me imajo radi takšno, kakršna sem. To je najpomembnejše.
 
Predsednikov zapis me je fasciniral...ga moram še enkrat natančneje prebrat.
You have enemies? Good. That means you ve stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
0
Nazaj na vrh
kallisto
Starost: 34Pridružen: 7. mar 2006Prispevkov: 2Kraj: nekje med vzporednimi svetoviStatus:Offline
Objavljeno: 19. mar 2006 18:02
Povezava do prispevka
.....zase ne morem v bistvu reči ali sem srečna ali nisem..
enkrat se imam dobro se smejim,uživam sem srečna da sem tu...po drugi strani pa pride kak dan ki je tako temen in solze tečejo po licih........
najbolje da rečem da sem nekje vmes......ampak lahko bi bilo bolje=)
.........It happens, you know. Somewhere they all did live happily ever after.........
0
Nazaj na vrh
I cukrcek I
Starost: 49Pridružen: 15. dec 2005Prispevkov: 1353Kraj: JeseniceStatus:Offline
Objavljeno: 19. mar 2006 18:16
Povezava do prispevka
Srečna sem da imam topel dom, da imam ljubljeno osebo zraven sebe, ki ni idealna ampak se spoštujeva. Imam težave z zdravjem ampak sem srečna, ker lahko hodim, kaj če ne bi mogla hoditi. živim v miru, ni vojne - le kako bi lahko človek rekel da je nesrečen, ko je pa toliko razlogov za srečo.
En sam pogled, lahko ustvari vesolje...(Morgenstern)
0
Nazaj na vrh
SaMa
Starost: 40Pridružen: 1. avg 2005Prispevkov: 2138Kraj: LjStatus:Offline
Objavljeno: 19. mar 2006 19:54
Povezava do prispevka
Cukerček se popolnoma strinjam s teboj.
 
Na splošno sam kar srečna, čeprav bi bilo lahko bolje. Upam, da bm čim prej dobila službo, si uredila stanovanje in potem končno okusila popolno srečo! Ampak nikoli se ne ve, kaj bo življenje prineslo.
Lp, SaMa
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Sreča!
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.