Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Krema/gel/emulzija z UVA in UVB zaščito za mastno kožo

Pojdi na stran 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2011 14:19
Povezava do prispevka
Pa to ni res, sem ravno hotela zamenjati mojo Uriage (ima octocylene na 5. mestu) za Avene, pa ugotovim, da je ta po novem še slabša od moje.

Sem pregledala sestavine od Bioderme, pa ima tudi octocrylene (razen mineralne, ki ima pa BHA).

Obupujem...
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
tina*
Starost: n/aPridružen: 2. jun 2005Prispevkov: 66Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2011 16:24
Povezava do prispevka
Alja - morda veš v čem je ta tvoja željena krema boljša od recimo JMO Natural Mineral Sunscreen? Sama še vedno iščem tisto pravo, čim bolj naravno zaščitno sredstvo za obraz..
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2011 17:50
Povezava do prispevka
Dow*, kakšne so pa sestavine od te Uriage kreme?

Kljub temu, da ima Bioderma oktokrilen (mislim da je načeloma v vseh njihovih "kemičnih" kremah na 3. mestu), ima takoj potem UVA filtre, torej je pomojem boljša od Avene.
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2011 19:04
Povezava do prispevka
Cendrillon je napisal/a
Danes sem presenečena ugotovila, da je nova krema, torej Avene 50SPF+ obarvana Po izgledu sta povsem identični, napis enak, stara je z belo teksturo nova pa z rjavo Danes grem še enkrat preverit v lekarno, čeprav sem že stran vrgla račun. 


Na spletni strani piše, da obstajajo 3 različice - poleg navadne (invisible) še obarvana (tinted) in neodišavljena (fragrance-free).
0
Nazaj na vrh
Alja
Starost: -14Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 3759Kraj: NaokoliStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2011 7:33
Povezava do prispevka
Jupiiiiii:

Hello Tanja,

Thanks for your interest in Marie Veronique Organics.
We can ship to Slovenia, but we must use Express Shipping because it offers tracking.
And, we cannot be responsible for the package after it leaves our hands.
If
you will email me the exact products you'd like to order, along with
your address, I can calculate the cost of the order, including shipping
charges.

Express International (with tracking) is usually around
$33. - $45. dollars, however if you order at least $250. we ship to you
free of charge by Express Mail International.

I will use Pay
Pal to collect your payment for the order, unless you prefer to supply
me with your credit card and billing information.

Best,
Claire

@tina* samo sestavine primerjaj, pa boš videla razliko. Poleg tega pa je ultra lahka in še obarvana. Zame je perfektna! Aja, pa še precej cenejša je od JMO, tudi če prištejete carino je še vedno ugodnejša. Srčno upam, da se nas dovolj zbere. Če ne bom pa že prišla do nje, se ne dam.


Kar te ne ubije, te okrepi!
0
Nazaj na vrh
Cendrillon
Starost: 122Pridružen: 19. avg 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2011 7:49
Povezava do prispevka
magrateja je napisal/a
Na spletni strani piše, da obstajajo 3 različice - poleg navadne (invisible) še obarvana (tinted) in neodišavljena (fragrance-free).


Problem je v tem, ker na na embalaži nič ne piše. Sem petkrat obrnila okoli škatlico. Prav bizarno. Pa tudi farmacevtka bi me verjetno morala opomniti... No ja, k sreči je še kar v redu odtenek 
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2011 8:46
Povezava do prispevka
Jaz sem v obupu ponovno poskusila Niveino "žepno izdajo" SPF30 in LRP fluid SPF 50 in ponovno sem ugotovila, da mi res nobena ne ustreza
 
Mislim, da bom šla na lov za staro verzijo Avene. Dokler ne najdem(o) česa novega.
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Drejchika
Starost: 39Pridružen: 12. jul 2007Prispevkov: 92Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2011 9:58
Povezava do prispevka
Tudi jaz sem včeraj še dobila staro verzijo Avene. Danes skočim še po eno, na zalogo. Rok trajanja je do 5.2013 tak da ni panike. Upam da potem najdemo ustrezno zamenjavo za Avene 
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. apr 2011 13:47
Povezava do prispevka
KillingLoneliness je napisal/aDow*, kakšne so pa sestavine od te Uriage kreme?

Kljub temu, da ima Bioderma oktokrilen (mislim da je načeloma v vseh njihovih "kemičnih" kremah na 3. mestu), ima takoj potem UVA filtre, torej je pomojem boljša od Avene.
 
Ekola, sestavine (imajo vse njihove kreme podobne):
 
image file name: 2k51200357b5.jpg
vir: neseser.hr
 
 
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
sarika
Starost: 35Pridružen: 29. jul 2009Prispevkov: 153Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. apr 2011 11:12
Povezava do prispevka
Punceeee, pomagajte:)
 
Imam precej problematično kožo-mozoljčki,ogrci (se mi res kar hitro "zapaca" koža),vendar pa če krema ni prava,premalo vlažilna mi zelo rado izsuši povrhnjico. Z "zimsko" Sothys kremico sem bila zadovoljna, vendar pa sedaj obupano iščem in delam kobinacije za poletno verzijo.
Odločam se med Dr.Murad Energizing Pomegrante Moisturizer SPF 15 - taka čisto lahko emulizja, kozmetičarka pa mi je svetovala tudi Sothys Hydra-Matt fluid (brez faktorja) in pa Sothys Cellu Guard tenirano kremico SPF 10 ali 30. Doma pa imam še Dr.Murad kremo za mastno kožo SPF 15 (ki sem jo kupila pozimi in mi ni odgovorjala ker mi je preveč izsužila povrhnjico,ampak morda bi jo sedaj poleti lahko kako uporabila),mi je škoda denarja, če bi jo vrgla stran.
 
Vem da sem vas zasula z informacijami ampak se ne morem odločiti. Kozmetičarka je rekla da je v kremah s faktorjem preveč kemije za vsakodnevno uporabo-čeprav ne vem,kaj je slabše krema brez faktorja,ali kemija... Zelo mi je všeč Sothys obarvana krema, ker se lahko izogneš uporabi pudra (no morda minimalno) in da lep zagorel ten,brez sonca, ne vem pa če je to za vsakodnevno uporabo.Samo krema,ki jo ima ona trenutno v salonu ni Oil free...in se bojim, da mi bo prebogata. Sem pa na internetu zasledila da obstaja vezija Oil free-anti age..je kaj narobe če pri svojih 23 letih uporabljam anti age?:D
 
Že vnaprej sem vam zelo hvaležna za mnenja
 
Prilagam še sestavine kremic:
Dr.Murad Energizing Pomegrante Moisturizer SPF 15
 
Active Ingredients: Avobenzone (2.5%), Octinoxate (7.5%), Oxybenzone (2.0%)

Other Ingredients: Water (Aqua), Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Neopentyl Glycol Diisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Punica Granatum Extract, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Lactic Acid, Copper Gluconate, Panthenol, Epilobium Angustifolium Extract, Artemia Extract, Alnus Firmifolia Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,
Disodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Benzyl Salicylate, Fragrance (Parfum)

Sothys Hydra Matt fluid
 
Ingredients

Absorbing Powders: Synthetic powder which absorbs excess sebum without drying the skin and gives a soft skin with matt feeling. Studies show that these powders absorb 3 times more sebum than traditional powders (kaolin, talc...), but does not absorb any water.
Almond Protein: Obtained from the grains of soft almonds, it is very rich in amino acids, which make up an important part of the NMF (Natural Moisturizing Factor). It forms a protective film that helps to hydrate the superficial layers of the skin, while maintaining it soft and supple.
Biotechnological Complex (Yeast Protein, Provitamin B5, Vitamin B6, Vitamin H): The extraction and purification of polypeptides of yeast, enriched in Vitamin B and synergic substances such as allantoin. The active elements regulate sebum secretion by reducing sebaceous excretion and inhibiting its activity.


in pa Sothys Cellu Guard (to je tista verzija oil free)
 
Sothys Soins Soleil Cellu-Guard / Low Protection Age Defying Tinted Care SPF 10 Ingredients:
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Butylene Glycol, Tribehenin PEG-20 Esters, Ethylhexyl Salicilate (Octisalate), Isohexadecane, Nylon 12, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Butylmethoxydibenzoylmehthane (Avobenzone) Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Octocrylene, Talc, Propylene Glycol, Pisum Sativum (Pea) Extract, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Squalane, Cl 77492 (Iron Oxides), Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Cl 77499 (Iron Oxides), Cl 77491 (Iron Oxides), Glycine Soja (Soybean) Oil Unsaponifaibles, Parfum (Fragrance), Triticum Vulgare (Wheat ) Germ Oil Unsaponifiables, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tetrasodium EDTA, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Xanthan Gum, Methyl Paraben, Phenoxyethanol, Pollen Extract, Sodium Methylparaben, Sorbic Acid, Propylparaben, Centella Asiatica Extract, Sodium Citrate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Ethylparaben, Butyl Paraben, Potassium Sorbate, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Chlorphenesin, Isobutylparaben, Tocopherol.


0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. apr 2011 12:55
Povezava do prispevka
Dr.Murad Energizing Pomegrante Moisturizer SPF 15 vsebuje že na tretjem mestu komedogeno sestavino. Če imaš kožo, ki je nagnjena k ogcem, je ne bi bilo pametno uporabljati.
Pri ostalih ti ne morem pomagati. So pa faktorji 10 ali 15 prenizki za poletno uporabo.
 
Si si prebrala Tanjin članek Zakaj je treba uporabljati izdelke z zelo visoko UV zaščito? - priporočam v branje, lahko ga tudi h kozmetičarki odneseš.
 
Imaš pa tudi v tej temi kar nekaj predlogov krem, ki bi bile primerne za kožo, nagnjeno k nečistočam (verjetno so tudi cenovno bolj dostopne kot salonske kreme?), lekarniške LRP, Vichy ali Avene imajo tudi boljše, bolj stabilne filtre. Čeprav je zadnje čase med sestavinami veliko problem octocrylene. Malo pobrskaj.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
sarika
Starost: 35Pridružen: 29. jul 2009Prispevkov: 153Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. apr 2011 11:03
Povezava do prispevka
Bubica10 hvala z odgovor. Torej ena kremica že takoj izpade.
 
Članka pred tvojo objavo res nisem prebrala, sem ga pa zato zdaj. Ja saj vem, da je faktor pomemben, samo glede na to da sem v službi v pisarni za čez dan niti ne bi rabila tako visokega faktorja, za trenutke na soncu se pa strinjam da je 10 res malo premalo.
 
Saj ta obarvana različica (Sothys) obstaja tudi s SPF 30. No upam, da se najde katera, ki bo še te sestavine pokomentirala. Drugače bom pa kakšno drugo najdla, ki so omenjene tudi v tej temi.
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. apr 2011 10:39
Povezava do prispevka
KillingLoneliness je napisal/aJaz sem pa šele zdaj opazila, da so pri Avene dali v SPF50 emulzijo octocrylene na 2. mesto + UVA filtre so prestavili nižje na seznam.


Ko sem tole prebrala sem se tudi sama podala v lov za staro verzijo Avene. Kmalu sem jo našla v skoraj da domači lekarni in jo včaraj kupila. Police so bile še polne stare verzije Avene emulzije SPF 50- torej brez octocrylena. Tako da planetke če katera neuspešno išče staro verzijo Avene, ji jo lahko tudi jaz kupim in pošljem (seveda dokler ne poidejo zaloge). Aja je pa datum uporabe do nekje prvi meseci leta 2013 (ne spomnim se točno).


0
Nazaj na vrh
Lunja
Starost: 35Pridružen: 5. avg 2009Prispevkov: 162Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. apr 2011 12:01
Povezava do prispevka
Pred kratkim sem kupila LRPjev fluid SPF 50+ in sem z njim zelo zadovoljna... Pred tem sem imela Avene SPF50 emulzijo po kateri se mi je koža hitreje zmastila, težje sem jo lepo razmazala in pustila mi je nekakšno belo plast, ki je bila sicer vidna samo čisto od blizu, a občutek kljub temu ni bil prijeten. Teh problemov z LRPjevim fludiom nimam, tudi koža se mi manj masti (imam mešano kožo z nečistočami).

Ampak kolikor sem uspela razbrati iz napisanega ima Avene (star) boljše sestavine kot LRP... Tiste, ki se spoznate.. Kateri izdelek bolj priporočate? Ker če so sestavine v Avene toliko boljše, raje potrpim malce maščenja kože... Wink
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. apr 2011 14:22
Povezava do prispevka
Stara Avene je brez octocrylena, LRP ga pa ima (ampak ne toliko kot večina ostalih), in kolikor vem ima LRP fluid alkohol, ki se mu jaz izogibam, saj imam kljub mešani koži izsušeno povrhnjico in res ne bi tvegala dodatnega izsuševanja.


Si Avene zagotovo imela emulzijo, ne mineralne kreme? Čudno se mi zdi, da bi ostalo kaj belo (ampak jaz imam itak tako svetlo polt, da verjetno ne bi opazila ).
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Krema/gel/emulzija z UVA in UVB zaščito za mastno kožo
Stran 53 od 100
Pojdi na stran 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.