Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Krema/gel/emulzija z UVA in UVB zaščito za mastno kožo

Pojdi na stran 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. maj 2012 18:07
Povezava do prispevka
bubica10 je napisal/aPa smo že sploh odkrile kakšno kremo za mastno kožo brez vseh škodljivih filtrov?
Ammmm, ne, ker (verjetno) ne obstaja. Sej vsi proizvajalci uporabljajo enake UVA/UVB filtre.

Sicer ni ravno izrecno za mastno, pa vseeno:

mimika je napisal/aJaz sem čisto pozabila na tole, najbrž si jo bom spet kupila. Če so navedene sestavine prave, nima škodljivih filtrov ala octocrylene, ethylhexyl methoxycinnamate ... Sicer je mastna, ampak se mi vseeno zdi uporabna za vsak dan, če jo matiram s pudrom v kamnu. Moram napisati oceno, meni se sploh ni zdela težko mazljiva.

Sestavine na KMM so prave, pred kratkim sem jo spet nabavila in se mi super obnese. Sem jo že tolikokrat omenila, da se počutim, kot da delam reklamo
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 11. maj 2012 18:19
Povezava do prispevka
Ur totally suspicious.


A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. maj 2012 18:22
Povezava do prispevka
Ta od Daylonga vsebuje filter avobenzone, oba pudra, ki ju uporabljam, pa imata filter TD, zato iščem kremo brez avobenzona. In tudi večina, ki sem jih imela na seznamu, vsebuje avobenzone. Očitno bom na koncu res pristala na mineralnih kremah.

Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. maj 2012 18:35
Povezava do prispevka
Avobenzone - to je butyl methoxydibenzoylmethane? Ne gre skupaj s TD ali kako?

Jaz sem tudi nameravala prešaltati na mineralne in sem si nabavila tole, ampak je ful gosta in pušča sledi, pa še napudrati se ne morem lepo čez, tako da za vsakodnevno uporabo odpade.

Tanja Tongue
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 11. maj 2012 18:53
Povezava do prispevka
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. maj 2012 22:19
Povezava do prispevka
mimika je napisal/aAvobenzone - to je butyl methoxydibenzoylmethane? Ne gre skupaj s TD ali kako?

 
Ja, bolj slaba kombinacija sta. Čeprav, če pogledam z druge strani - idealne kreme ne bom našla. Ali ne gresta skupaj avobenzone in TD, če nista ta dva problem, so problem škodljivi filtri (octocrylen, oxybenzone ...), krema z mineralnimi filtri pa tudi ne gre s pudrom, kot si že ti napisala.
Pa še - te kreme itak ne bom ne vem kako pogosto uporabljala, na morje ne grem, po bazenih se tudi ne kopam, kremo rabim za primere, če grem kam za cel dan in vem, da bom veliko na soncu.
Recimo, da bom nehala komplicirat, za te nujne primere pa bom že nekaj kupila.
 
 
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. maj 2012 22:41
Povezava do prispevka
Danes sem videla reklamo za Ducray Melascreen. Imajo kremo s SPF 50 in emulzijo SPF 50. Naj bi nudila zaščito ter preprečevanje in posvetlitev hiperpigmentacije.
Zveni zanimivo. Sedaj bo treba pa še kakšne sestavine izbrskat ali kakšen tester.
Upam, da bo v torek kaj časa po službi, da grem malo v izvidnico.
 
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. maj 2012 22:57
Povezava do prispevka
To so sestavine za kremo Ducray Melascreen SPF 50, je ena od tistih na mojem seznamu:
 
Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate , Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C-12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum.
 
Pa še emulzija:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Cyclomethicone,Isodecyl Neopentanoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Glycerin,Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PVP/Eicosene Copolymer, BHT Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum


Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
BlackCat
Starost: 38Pridružen: 24. jun 2007Prispevkov: 850Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. maj 2012 23:03
Povezava do prispevka
Baje jo imajo v Limoniju v Italiji. Grem ju3 pogledat...

EDIT: Nisem je našla... baje tudi v italijanskih Limonijih ne držijo Clarinsa zaenkrat. Na spletu so jo sicer najde, ampak bom še malo poiskala naokoli čez mejo. Unhappy
A moment of silence...
0
Nazaj na vrh
neferati
Starost: n/aPridružen: 27. feb 2010Prispevkov: 90Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. maj 2012 13:22
Povezava do prispevka
A je Clinique City Block spf 25 primerna za mastno kozo? Kaksna je obarvanost, bi bila ok za svetlo kozo z rumenim podtonom? 
0
Nazaj na vrh
Starlight
Starost: 36Pridružen: 16. dec 2008Prispevkov: 1869Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2012 18:48
Povezava do prispevka
Po prebiranju te teme sem nekako prišla do zaključka, da sta Uriage Bariesun spf50 in Eucerin Sun Fluid SPF 50 še najboljši in oklevam med njima. Katero mi bolj priporočate? Embarrassed
size=9:68afaea634(če je pa kakšna krema, ki se vam zdi boljša od teh dveh, pa prosim povejte. Sem čisto zmedena od branja te dolge teme Confused )
“Strive for perfection in everything you do.“ (Sir Henry Royce)
0
Nazaj na vrh
petsi
Starost: n/aPridružen: 28. okt 2011Prispevkov: 205Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. maj 2012 8:13
Povezava do prispevka
Jaz sedaj približno en mesec uporabljam Eucerin Sun fluid 50 in sem končno zadovoljna . Imela sem kar nekaj testerjev drugih krem, rezultati so bili ali mrliško bel obraz po kremah z mineralnimi faktorji, ali razdražena rdeča koža zaradi preveč parfumiranih krem, pa izbruh mozoljev,...
Eucerinova pa je zakon, ker je neodišavljena, kože mi ne draži, mozoljev mi ne povzroča, pa tudi svetim se ne po njej. 
Vsebuje pa octocrylene , ki ga spregledam glede na to, da je težko dobiti sončno kremo, ki ti ustreza.
0
Nazaj na vrh
JoLynn
Starost: n/aPridružen: 17. nov 2010Prispevkov: 1285Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. maj 2012 9:29
Povezava do prispevka
Petsi, koliko stane ta Eucerin fluid? In kolokšna je količina? Uporabljaš ga samo za obraz ali za celo telo?

Hvala Smile
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. maj 2012 9:55
Povezava do prispevka
Tega fluida je 50 ml, stane okrog 16,70 € (iz ene od spletnih lekarn).
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
petsi
Starost: n/aPridružen: 28. okt 2011Prispevkov: 205Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. maj 2012 10:02
Povezava do prispevka
Uporabljam ga samo za obraz, v lekarni sem zanj dala okrog 15 EUR.
 
 
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Krema/gel/emulzija z UVA in UVB zaščito za mastno kožo
Stran 75 od 100
Pojdi na stran 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.