Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Toniki

Pojdi na stran 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76
Katjuschka
Starost: n/aPridružen: 21. apr 2009Prispevkov: 113Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. okt 2009 22:37
Povezava do prispevka
No, se še najdejo stare zaloge
Tudi jaz imam enega na rezervi...
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 18. dec 2009 14:04
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:

Lenccy je napisal/ahttp://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=izdelki_zeliscni_tonik_za_obraz

Tole prodajajo Mariborske lekarne. Ne bi kupila, zdi se mi, da je not preveč antiseptičnih oz. antibakterijskih zelišč in definitivno preveč alkohola. Dražeče do amena. Jaz imam najraje tonik Dvorec Trebnik Čajevec (nova verzija brez alko) - škoda da ga ni na Kozmetometru, da ga ocenim.

Sestavine tonika Čajevec (Trebnik):
aqua, lavandula officinalis flower extract, glycerin, propylene glycol, citrus grandis fruit extract, hamamelis virginiana extract, panthenol, citrus limonum peel extract, camellia sinensis leaf oil, benzyl alcohol, methylisothiazolinone, citral, d-limonene
Vonj tonika je pa tipičen, po avstralskem čajevcu, nekaterim je odvraten, meni je super.

Občasno, da kožo globinsko očistim (enkrat na 14 dni, pa pustim samo kake pol ure na obrazu), pa uporabim tonik Vichy Normaderm (glikolna in salicilna kislina). Bog ne daj, da to pogosto uporabljam. Moja koža enostavno ne prenese takih ''čudežnih izdelkov'' za akne ali mastno kožo.


mimika je napisal/aTudi tale Trebnikov vsebuje kup dražečih zadev, npr. sivka že na 2. mestu, pa methylisothiazolinone ne bi smel ostajati na koži, ker lahko povzroči dermatitis.


Tanja je napisal/aMimi, res je, pa še citrusi ...


Lenccy je napisal/aMeni zaenkrat tonik še paše, kljub citrusom, nikoli me ni dražil. Vsakič, ko pa porabim kak tonik, kupim kakšnega drugega, ker se vsakič najde kaj boljšega.

Tanja in Mimika, kateri pa je vama najljubši?

Lenccy, draženje ne pomeni nujno, da ti koža pordi, peče ipd. Draženje se odvija v vsakem primeru, če izdelek vsebuje koži škodljive, dražeče sestavine - in ta jih. Meni tudi ni slabo po junk-foodu, tudi bruham ne po njem, nič me ne boli ... ampak to ne pomeni, da ni škodljiv ali da je celo zdrav.

To, da se ti zdi, da nekaj paše na kožo, še ne pomeni, da ji tudi koristi in ne škoduje (again, moja primerjava z junk foodom).

Meni so krasni Green Line Lift Stimulative, Garnier roza, Suki in Sophyto.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Tia5
Starost: n/aPridružen: 2. jun 2007Prispevkov: 118Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2009 0:10
Povezava do prispevka
Hei Smile

Jaz sem danes kupila tonik od Clinique in sicer v paketu za 3 step čiščenje. Takoj, ko sem doma odprla tonik sem zavohala alkohol.

Clinique Clarifying Lotion 3




Tonik za normalno kožo z mastno T-cono.



Sestavine: hamamelis virginiana (witch hazel ), alcohol denat, aqua
purificata (purified water), salicylic acid, butylene glycol, disodium
edta, benzalkonium chloride, artificial coloring.

Imam mešano kožo, mozolje in večno rdečico na zgornjem predelu ličnic.

Danes sem ta trema prvič skozi speljala in nimam pripomb. Da bi rekla, da me je dražilo ne, vem pa da stvar ni v tem, da se škoda vidi ali občuti takoj.

Tako, da me zanima ali je "varno" uporabljati ta tonik ali ne? Je pa v tem paketu, kjer prideta še gel za umivanje in vlažilni losjon (gel = moisturizer).
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2009 8:59
Povezava do prispevka
Že večkrat bilo na forumu povedano, da ti cliniquovi toniki s številkami niso dobri za kožo, torej niso priporočljivi... kot si že sama ugotovila imajo precej alkohola pa tudi ta witch hazel, vendra mene ni najbolj navdušil.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
nikapika
Starost: -14Pridružen: 14. jan 2008Prispevkov: 1120Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2009 10:44
Povezava do prispevka
Jaz tonika na bi uporabljala, ker je čisto preveč agresiven. Sama sem enkrat v obliki testerja dobila njihov tonik št. 1, pa se je alko tako vohal, da so se mi solzile oči.
 
3 step system na forumu ni dobil dosti pohval, v spominu mi je ostala tema, ki je zdajle kot nalašč ne najdem, ko je ena uporabnica pisala, da ji je ta sistem "skuril" kožo - v smislu do konca razdražil.
 
Poleg slabega tonika tudi čistilec ni najbolj OK, gel (ne pa tudi losijon) pa je dober.
 
0
Nazaj na vrh
Tia5
Starost: n/aPridružen: 2. jun 2007Prispevkov: 118Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2009 10:57
Povezava do prispevka
No, zanimivo je, da mene na koži ni nič motil (vem, da lahko vseeno škoduje, čeprav se ne vidi ali čuti tega zdaj), tudi peklo me ni.

Poznam eno, ki ta 3 step system uporablja že več kot eno leto in ji je kožo čist spucal mozoljev in ma zdej skoraj popolno ( kak mozoljček se še včasih pojavi).

Tonika je 100 ml, mislite, da bi ga vseeno porabila ( škoda se mi zdi stran metati) in bi potem kupila bolj primernega? Je tveganje preveliko = bodoča škoda?
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2009 10:59
Povezava do prispevka
Jaz ga definitivno ne bi uporabljala za cel obraz, je pa primeren samo za na posamezne mozoljčke, če jih imaš.
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Tia5
Starost: n/aPridružen: 2. jun 2007Prispevkov: 118Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2009 11:05
Povezava do prispevka
aha, ok. To pomeni nakup dodatnega tonika in potem kombinacija. Hvala za nasvet 
0
Nazaj na vrh
nikapika
Starost: -14Pridružen: 14. jan 2008Prispevkov: 1120Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2009 12:01
Povezava do prispevka
Tudi jaz bi ga porabila le lokalno - na problematičnih delih.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 19. dec 2009 15:18
Povezava do prispevka
Tia5 je napisal/aPoznam eno, ki ta 3 step system uporablja že več kot eno leto in ji je kožo čist spucal mozoljev in ma zdej skoraj popolno ( kak mozoljček se še včasih pojavi).

To je čisto logično, glede na to, da tonik vsebuje alko in salicilno. Problem je v tem, da zaradi zelo visoke vsebnosti alkohola hkrati tudi škoduje. Ima pa ta znanka očitno manj občutljivo kožo, ker mnogim kožo že takoj po prvi uporabi (ali zelo kmalu) skoraj dobesedno skuri. Kar pa seveda ne pomeni, da ji (tudi) ne škoduje zraven, žal.

Upam sicer, da nisi kupila 3-step s trdim milom in DDML, ker je praktično skoraj direkt za v kanto (oz. tonik občasno na kritične predele, milo za roke in telo, DDML za stopala).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 22. dec 2009 7:45
Povezava do prispevka
Sophyto tonik je res dober, če katera kupuje novega...zelo priporočam.

0
Nazaj na vrh
beybika84
Starost: 39Pridružen: 1. maj 2005Prispevkov: 1999Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. dec 2009 11:24
Povezava do prispevka
Katjuschka je napisal/aJa, imajo še stari zeleni garnier, kjer še ni prišla nova zaloga. Jaz sem ga kupila v Sparu. Če ima nove sestavine, potem na levi strani, nad napisom Fresh (Essentials) piše "New". V Müllerju v Mb so imeli že pred 14 dnevi novo linijo, sem slučajno opazila (v Italiji so imeli pa že poleti novo). Malo poglej po različnih trgovinah  (ne samo po drogerijah, tudi po hipermarketih).

Kaj pa roza verzija? Ima še vedni isto sestavo?

Alexa, kje se pa dobi Sophyto tonike?
Smeh je pol zdravja :)
0
Nazaj na vrh
A cad
Starost: 46Pridružen: 25. maj 2007Prispevkov: 265Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 23. dec 2009 11:53
Povezava do prispevka
Poznavalke kaksen se vam zdi tale tonik?
Sestavine:

Sestavine (INCI):
Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Aqua,
Euterpa Oleracea (Açaí) Fruit Extract*, Chamolilla Recutita Extract*, Equisetum
Arvense (Horsetail) Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Extract*, Lavandula
Officinalis (Lavender) Extract, Vegetable Glycerin, Citrus Aurantium Dulcis
(Sweet Orange) Oil*, Citrus Reticulata (Manderin) Oil*, Lavandula Officinalis
(Lavender) Oil     



0
Nazaj na vrh
catwomen
Starost: 122Pridružen: 16. okt 2008Prispevkov: 2182Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. dec 2009 12:23
Povezava do prispevka
Vlažilen in naraven tonik, ki pa vsebuje dražeče snovi (sivka, citrusi in še kaj), kar pa je seveda pomankljivost pri naravni kozmetiki.
For beautiful eyes, look for the good in others; for beautiful lips, speak only words of kindness; and for poise, walk with the knowledge that you are never alone.

Audrey Hepburn
0
Nazaj na vrh
Lubenica
Starost: n/aPridružen: 10. jul 2006Prispevkov: 6018Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. jan 2010 9:28
Povezava do prispevka
A je še katera opazila, da so spremenili sestavi Garnier Essentials (Fresh) tonika? Antioksidanti so kar nekako izginili v ozadje... Question
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Toniki
Stran 71 od 100
Pojdi na stran 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.