Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kako naj zmanjšam pore?

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
armyBITCH
Starost: 38Pridružen: 17. maj 2006Prispevkov: 1678Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 10. sep 2007 13:14
Povezava do prispevka
hej:)
že nekaj časa sem članica PL in s pomočjo vaših nasvetov (hvala hvala hvala), se mi je koža po približno enem letu popolnima spremenila, je čista, brez mozoljev....skorja krasna uglavnem:P
Za nego uporablajm L`occitanov čistilni gel sivka, garnier tonik, SD za mešano kožo oz. zvečer garnierjev TC. Enkrat tedensko uporabim tudi piling in garnier čistilno masko-tisko ki ima nek grelni učinek.
Moj problem je sledeči: tu pa tam se mi še vedno naredi kakšen mozolj, in imam grozno razširjene pore na nosu in ob nosu (kakšna 2 cm od nosa na vsako stran). Prej sem se bolj sekirala zarad mozoljev, zdaj ko jih nimam več, pa me zanima kaj bi morala uporabljati, da se mi te pore zmanjšajo? Sicer mislim da pore niso zamašene, ampak samo razširjene. Moja koža je tudi občutljiva. ko sem probala z garnierovim HAUTKLAR A, ki ima salicilno je blo najprej uredu, potem pa je moja koža postajala rdeča in...nevem, kot bi me oblila rdečica oz. kot bi zafarbala, samo da nisem:)))verjetno zaradi alkohola? zdaj me pa zanima, kaj naj uporabim, da se bodo te pore zaprle, oz, da ne bodo več tako opazne?
upam,da mi biste lahko pomagale, in da nisem brezveze odprla nove teme
hvala punce
Life begins at the end of your comfort zone
0
Nazaj na vrh
BlackCat
Starost: 38Pridružen: 24. jun 2007Prispevkov: 850Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. sep 2007 15:35
Povezava do prispevka
armyBITCH, žal te moram  razžalostit, ampak por ne boš nikoli zožala, tako kožo pač imaš in se ne da spremenit. Lahko pa te pore le prekriješ s pudrom. In zelo važno je, da jih vzdržuješ čiste.
A moment of silence...
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 10. sep 2007 22:29
Povezava do prispevka
ArmyBITCH, zelo zelo rada bi ti rekla, da kupi to in to ali naredi to in ono in se ti bodo pore zmanjšale. Vendar je to žal popolnoma neizvedljivo - ga ni izdelka niti posega na svetu, ki bi to omogočal (tudi na mojo porasto žalost).
 
Zelo pomembno je, da so vedno čiste, prazne, ker če so "zabasane" z nečistočami, se spet širijo. In to je vse oz. največ, kar lahko narediš - seveda poleg optičnih "zmanjševalcev" por in pudrov.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 10. sep 2007 23:19
Povezava do prispevka
Jah, kot sta že Tanja in Black Cat povedali, zares zožati jih ne moreš z nobenim izdelkom. Za lepši izgled pa ti lahko pomaga redno čiščenje (preberi si članek, če ga še nisi), kakšna kremica za navidezno zožanje por (samo pazi pri sestavinah, veliko jih je nabitih z alkotom), zeleni čaj in pa dober puder. Lepo kožo ti želim!
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
damjan123
Starost: 42Pridružen: 5. feb 2007Prispevkov: 32Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. sep 2007 16:53
Povezava do prispevka
vitamin b5 10g na dan
0
Nazaj na vrh
rene
Starost: n/aPridružen: 17. jun 2005Prispevkov: 3686Kraj: spinning around ...Status:Offline
Objavljeno: 11. sep 2007 22:36
Povezava do prispevka
10g ?


"Arguing on the internet is like winning the special olympics, even if you win, you are still retarded."
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. sep 2007 23:18
Povezava do prispevka
sem malo pogooglala in našla naslednje: po študiji singaporskega zdravnika dr. Lit-Hung Leunga naj bi vitamin B5 ali kalcijev pantotenat v dozah 10 g dnevno s skoraj 100 % uspehom odpravljal akne zaradi regulacije izločanja loja (čeprav je smiselno poudariti, da akne in razširjene pore niso ena in ista zadeva). je pa zgoraj omenjena študija (zaenkrat) edina, ki je bila objavljena na to temo, in še ta je kritizirana, namreč tovrstne študije morajo biti dvojno slepe (skupina, ki prejema zdravilo in skupina, ki prejema placebo; niti kandidati niti zdravniki pa ne vejo, kdo prejema zdravilo in kdo placebo - tako se zagotovi objektivnost), kar pa ta ni bila. tako da jaz bi tole vzela cum grano salis ;).

http://acnevitamintreatment.com/lithung.htm

http://www.acne-remedy.org/articleitem.php?articleid=149

http://en.wikipedia.org/wiki/Pantothenic_acid


http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
rene
Starost: n/aPridružen: 17. jun 2005Prispevkov: 3686Kraj: spinning around ...Status:Offline
Objavljeno: 12. sep 2007 10:40
Povezava do prispevka
10g je res "konjska" doza vitamina. 
"Arguing on the internet is like winning the special olympics, even if you win, you are still retarded."
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. sep 2007 11:09
Povezava do prispevka
ja, glede na to, da so tablete vit. b5 ponavadi tam 500 mg, jih je treba pojesti 20 na dan, da dosežeš 10 g (to je pa že kar problem, sploh glede zadovoljive absorpcije, pa če zraven jemlješ še kakšna druga zdravila ali dodatke,...).
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
damjan123
Starost: 42Pridružen: 5. feb 2007Prispevkov: 32Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. sep 2007 22:23
Povezava do prispevka
panthotenic acid (b5) je topen v vodi tako da ga je nemogoce vzet prevec ker ga polulaš ven Smile drugace pa.... deluje po podobnem principu kot accutane le da je 10x manj nevaren
0
Nazaj na vrh
kajci.p
Starost: 36Pridružen: 2. jan 2007Prispevkov: 27Kraj: PostojnaStatus:Offline
Objavljeno: 23. sep 2007 13:16
Povezava do prispevka
to je pa še več kot konjska doza :). jemljem trenutno take multivitamisnke tablete za ljudi s povečanimi potreba (bodybuilderji itd.) in sem jemala kar po celo tableto, sem imela prav nočne more, včeraj sem vzela pol tablete in sem normalno spala ... pa cela tableta skupaj nima 10g niti približno ...

0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. jan 2009 20:50
Povezava do prispevka
Citiram v ustreznejšo temo:

mimika je napisal/aRavno danes zjutraj sem občudovala, kako mi Paulin BHA gel skoraj "zradira" pore, ful so stisnjene skupaj in veliko manj opazne. Sicer to traja samo, dokler ga redno uporabljam vsak drugi večer, ampak vseeno sem zadovoljna.


0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2009 8:25
Povezava do prispevka
Tako nekako meni Skinoren takoj, ko si ga namažem in potem še nekaj časa.
Pol pa spet jovo na novo. 
0
Nazaj na vrh
Barbye
Starost: n/aPridružen: 9. avg 2006Prispevkov: 310Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2009 10:08
Povezava do prispevka
http://www.vitaminb5acne.com/

predlagam da si preberete ta članek.


Vse kar prebereš je napisano z razlogom
0
Nazaj na vrh
Nadine
Starost: 41Pridružen: 13. nov 2003Prispevkov: 1498Kraj: Maribor-BresternicaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2009 10:33
Povezava do prispevka
Alexa,
kak si ti namažeš Skinoren? Jaz imam po nosu in ob nosu pod očmi neke čudne pore, naj si po celem predelu namažem?? Malo čudno vprašanje, vem... Grem kmalu k zdravnici po recept, pa sprašujem.

[img]http://lbdf.lilypie.com/9e0Op2.png[/img]
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kako naj zmanjšam pore?
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.