Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kreme z zaščitnim faktorjem za normalno in suho kožo

Pojdi na stran 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48
Tammy
Starost: 38Pridružen: 26. nov 2005Prispevkov: 1598Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 14. avg 2008 23:44
Povezava do prispevka
Jaz se namažem samo takrat, ko grem ven iz hiše in sicer s Clinique City Bock Sheer spf 25, kadar pa vem da bom precej izpostavljena soncu, se pa namažem s fluidom LRP Anthelios spf 50. To sicer pomeni, da poleti vsak dan uporabim kremo z UV zaščito, ampak nisem pa namazana čisto cel dan, ker sem tudi redkokdaj cel dan zunaj, razen seveda na morju. V vseh ostalih letnih časih pa uporabim samo Clinique DDMG in pa puder z zaščito, če sem pa na soncu brez pudra potem pa seveda uporabim kremo z zaščito.
 
Kiely, Garnier Sheer se na žalost pri nas ne dobi, Sensitive pa verjamem, da ti je preveč mastna. Jaz jo na svojo mastno kožo res nebi upala namazat, ker bi se verjetno potem utopila v vsej tisti maščobi. Če se ti Avene ne zdi dovolj učinkovita, Garnier ti je pa premastna, ti jaz svetujem da sprobaš LRP Anthelios fluid, ki ima tudi spf 50. To je res zelo lahek fluid, ker je praktično skoraj tekoč. Pa da ne boš po nepotrebnem vrgla denar stran, jih najprej prosi v lekarni za tester, da boš videla če ti odgovarja. Je testerja količinsko kar precej, tako da se da dobro sprobat.
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 15. avg 2008 9:17
Povezava do prispevka
Tammy sem bila letos na takih počitnicah, da sem bila večino dneva na morju, izpostavljena soncu, tudi v tistih najhujših urah in mi je bilo vseeno če sem se svetila, važna je bila dobra zaščita. Za letos bom še obdržala te 2, naslednjo leto pa sprobam LRP. Škoda za garnier sheer, da je ni pri nas. 
0
Nazaj na vrh
sea
Starost: 42Pridružen: 12. mar 2006Prispevkov: 1217Kraj: neskončni oceanStatus:Offline
Objavljeno: 16. avg 2008 18:54
Povezava do prispevka
Kiely je napisal/a
Zdaj sem iskala garnier spf30 sheer, samo jo v Sloveniji mislim, da ni?


Si ti mal smotka?  Tongue V Franciji v Leclercu ali carefourju bi jo dobila za 10 eur Smile
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 16. avg 2008 20:39
Povezava do prispevka
Ej Sea sem pred Frnacijo prebrala tole izjavo, 

sem pa to pravo sheer kremo za skromnih 10 eur kupila v franciji Smile jupiii in je res fina!

in sem prav zaradi tega gledala v Leclerku pa so jo očitno pobrali. No kje drugje pa nisem pogledala.  Grem kar na SD nazaj, za dneve ko bom pa več na soncu (šport in podobno) pa garnier spf 50 na tanko namazana. 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. avg 2008 21:56
Povezava do prispevka
Bonbonchy je napisal/aPo Avene emulziji pa sem slišala, da se svetiš?


Jaz se ne, imam pa drugače suho kožo z občasno zmešanim obdobjem, ko se čelo zasveti vsake toliko. Sem izredno zadovoljna z njo, ker je zelo lahka, prijetna, lahko mazljiva ... Nimam pripomb. Sicer sem pričakovala konkretnejšo zaščito, ker sem v preteklih dneh na dopustu pri 40°C pridelala nekaj barvice (sicer minimalno, pa vendar).

Drugače pa, po mojih izkušnjah se boš svetila po večini zaščitnih krem, sploh, če imaš mastno kožo. Je pa lahko rešitev transparenten puder v kamnu in potem svetleče predele lepo matiraš, pa je.

Za LRP bodite pozorne, ker so nekateri izdelki komedogeni, če se prav spomnim.

Kiely je napisal/aImam pa avene emulzijo spf 50 in garnier ambre solaire uv sensitive spf 50.
Obe sta mi povzročili ogromno mozoljev. Sumim, da moji kože ne odgovarjajo kakšni filtri in da sta kremi pač pretežki.


Garnier ne poznam oz. ne vem, katere filtre ima, ima pa Avene kemične filtre, ki marsikomu ponagajajo in povzročijo napad mozoljev. Si morda preizkusila Mineral Cream SPF 50 od Avene? Je tudi krasna, fino mazljiva, sploh za kremo z mineralnimi filtri. Obstajajo tudi testerji v majhnih tubicah, ki zadostujejo za konkretno testiranje pred nakupom.

shy je napisal/aPozdravljeni 

Iščem kremo s faktorjem za obraz za vsak dan in se že iskal City Block od Clinique in emulzijo od Avene pa je v Kopru nisem našel, potem pa sem v članku Vichy Capital Soleil opazil neke kao lahke fluide za obraz in izpostavljene dele telesa pa me zanima če slučajno lahko kdo napiše sestavine in če ima kdo kakšne izkušnje (obstajata faktor 30 in 50).

Hvala in lep pozdrav


Shy, sama sem preizkusila tistega s SPF 60 in se mi je zdel prijeten in lahek, v sestavine se pa še nisem poglobila. Po lahkotnosti primerljiva z Avene emulzijo SPF 50 (katero ti tudi priporočam, če se ne odločiš za Vichy).

Lubenica je napisal/aA ve vsak dan skozi celo leto na obraz nanašate tako visoke faktorje UV zaščite? Sama se vse bolj nagibam k temu, da bi to počela v korist kože, ampak me zadeva malo skrbi, ker moji zelo mastni koži ne paše niti najlažja emulzija ali losjon za matiranje, se po eni uri svetim kot svetilka, če preko ne nanesem mineralnega pudra v prahu. A je taka kombinacija pretežka za kožo (mislim zaščitna krema + puder)?


Čez leto SPF 20-25, poleti 40-50, se počutim bolj varno, četudi nisem na direktnem in močnem soncu. Pretežka v kakšnem smislu, da bi lahko škodila?


0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 17. avg 2008 20:22
Povezava do prispevka
Lai Ming glede mineralnih filtrov sem mislila, da le-ti lahko mašijo pore. Namenoma sem zato potem kupila avene, ki je nekomedogena. Ja garnier pa vsebuje med drugim tudi kemične filtre.

Hvala za nasvet, verjetno bo potem naslednja samo z mineralnimi, ker reakcija na ti dve kremici letos je bila res grozna.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. avg 2008 20:37
Povezava do prispevka
Preglavice lahko povzročajo tako mineralni kot kemični, zato pa moraš preizkusiti izdelke, ki vsebujejo ene in druge, da vidiš, kaj tebi bolj ustreza. Nikar ne skenslaj kakega izdelka samo na podlagi vsebovanja dol. sestavine, če še nisi preizkusila, kak učinek ima na tvojo kožo - čisto možno je, da ti ne bo nič nagajala. 
0
Nazaj na vrh
shy
Starost: 30Pridružen: 3. jul 2008Prispevkov: 24Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2008 9:50
Povezava do prispevka
No, na koncu sem se odločil za Estee Lauder losjon za obraz s SPF 30. Ima kemične filtre in ko sem jih malo raziskoval sem na wikipediji prebral, da je en od njih fotokarcinogen in sicer je to oxybnzone. Potem sem tudi na škatlici od losjona opazil nalepkico, kjer posebej piše, da vsebuje oxybenzone, vendar ne piše zakaj poudarjajo da je to notri. Tako da se zdaj malo bojim s tem mazat pa me zanima kaj si o tem mislite.

LP vsem


0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2008 21:03
Povezava do prispevka
Citiram v ustreznejšo temo (začetek je v temi Skinoren):

quote:e3a413e13a="Lai Ming"quote:e3a413e13a="*bučka*"Ker si res nočem poškodovane kože.. Vedno pa uporabim UV zaščito (SD Clinique).


Avene so krasne, sploh emulzija SPF 50. Tudi La Roche Posay ima dobre, če se prav spomnim (je pa ena komedogena). Drugače pa tudi "navadne" kreme za sončenje, Sundance ima odlične kreme/losjone; potem Babylove, če ti mineralni filtri ne povzročajo preglavic. Moj glas gre vsekakor Avene emulziji, za obraz se mi je ta najbolj dopadla
0
Nazaj na vrh
*bučka*
Starost: 31Pridružen: 3. sep 2006Prispevkov: 66Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2008 21:12
Povezava do prispevka
Hvala Lai Ming, bom poskusila Avene.
*Divje ljubi me pred mestom, divje da poletim, divje tu in zdaj*
0
Nazaj na vrh
*Ka*
Starost: n/aPridružen: 2. mar 2007Prispevkov: 368Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. okt 2008 18:08
Povezava do prispevka
Trenutno za pod puder uporabljam Avene High Protection SPF 50 in se takoj, ko nanesem puder, že svetim. Seveda počakam, da se krema malce vpije, ampak ne morem pa čakati pol ure. Samo zanima me, ali bi bilo kaj bolje, če bi uporabljala Avene Emulsion Oil Free SPF 20. Bi se manj svetila ali je vse tole približno isto? Hvala.
Unlock your imagination.
0
Nazaj na vrh
Tammy
Starost: 38Pridružen: 26. nov 2005Prispevkov: 1598Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 6. okt 2008 21:34
Povezava do prispevka
Ka, za tole kremo sem že večkrat slišala kakšno kritiko glede svetlečega izgleda. Sicer sprobala tiste Oil Free verzije nisem, ampak naj bi se človek manj svetil po kremi, ki ne vsebuje olj in raznih drugih zadev. Jaz bi jo sprobala na tvojem mestu, ker praktično nimaš kaj izgubit. Pa verjetno za trenutno vreme tudi zaščita ne bo prenizka, če pa uporabljaš še puder z zaščito, potem pa sploh ni problema. 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. okt 2008 21:46
Povezava do prispevka
Po mojih izkušnjah se boš po vsaki kremi z zaščito nekoliko svetila (pri nekaterih res ne pride do izraza, drugi se svetijo kot lučke), to lahko rešiš čisto preprosto - s pudrom v kamnu (transparentnim npr., če ne želiš -"obarvanega") ali pa matirnimi robčki. 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2008 18:32
Povezava do prispevka
Citiram v ustreznejšo temo:

gost777 je napisal/aJaz bi Tanjo prosil za nasvet za kakšno negovalno kremo,ki vsebuje UV mineralne filtre in ni mastna  oz. naj bi bila primerna za občutljivo mastno kožo.Sem probal od Clinique sity block spf25,pa me zateguje tako,da sem že čisto obupal,ker ne najdem prave.Pa
še tale krema me zanima od Clinique CX soothing moisturizers če je primerna za občutljivo mastno kožo brez aken.



Tanja je napisal/aSaj lahko pod City Block naneseš kakšno drugo kremo ali serum. Če ne, poglej Vichy-jeve, Avene in La Roche Posay, pa seveda Sun Dance otroške (dm) in Garnier. Druge pa ne poznam.



gost777 je napisal/aTanja hvala za nasvet.Te lekarniške firme naj bi imele vse zanesljive filtre a ne. Samo Vicy krem se jaz ne dotaknem ,mogoče edino La roche posay,samo bi mel
pa te Francozi lahko mal več domišlije in dodali kakšen antioksidant,ker so vse te lekarniške kreme bolj boge z antioksidanti.Moram najti eno dobro vlažilno kremo za pod clinique,ki naj nebi bila komodogena.



Tanja je napisal/aJa, super filtre imajo. Za pod Clinique pa poglej serume.


0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. feb 2009 20:45
Povezava do prispevka
Citiram v ustreznejšo temo:

Navy je napisal/aPunce, jaz bi pa samo rada vprašala ali se kremo z
zaščitnim faktorjem nanase pred kremo, ki jo uporabljamo ali po?
Namreč, jaz sprva uporabim čistilno mleko nato tonik ter za tem garnier
total fresh, sedaj pa bi rada kupila še kakšno z zaščitno in razmišljam
o bebe kremi. Verjetno jo moram nanesti po svojem garnierju? Hvala.


KrvavaMeri je napisal/aDa, krema s SPF je zadnja reč, ki jo naneseš pred MU (če ga uporabljaš).



Tinka je napisal/aSaj mogoče dve kremi niti nista nujni. Če ima tista z UV zaščito tudi nekaj AO, je kar dovolj.



Pegasus je napisal/aLahko pa antioksidante dobiš iz tonika


Navy,
imaš v mislih bebe kremico s SPF 15? Ta faktor bo počasi premalo, ker
se bliža pomlad z močnejšim soncem in se bomo tudi več zadrževali na
prostem. (Samo dobronamerno opozorilo
)



Navy je napisal/aPunce, hvala za nasvete. 
Danes sem v DM iskala tole Bebe in sem potem po obhodu po trgovini
ugotovila, da verjetno te znamke ne držijo. No, še dobro da je nisem
dobila- Pegasus, hvala za nasvet. Če bi zjutraj brala PL bi ga opazila,
pa se sploh ne obremenjevala z nakupom. Big smile Sem pa potem v DM vzela
Sundance  kremo za sončenje za obraz ZF20 - upam, da bo ok. Kar se pa
AO tiče, pa uporabljam Garnier zelen tonic (mislim, da je bilo za tega
rečeno, da je preplavljen z njimi?)

Poleti bom ap faktor še zvišala.



Pegasus je napisal/aBebe imajo samo v Muellerju
Ta
Garnier tonik uporabljam tudi jaz, ni ravno aok bomba, jih pa vsebuje
in je ok. Meni od vseh tonikov ta še najbolj odgovarja, ga redno
uporabljam že kar dolgo.


Ne
samo poleti, faktor zvišaj, ko boš več na soncu. Ali pa bolj na debelo
nanesi to Sundance kremo, za pomlad bo tako pomoje čisto ok.






0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kreme z zaščitnim faktorjem za normalno in suho kožo
Stran 43 od 85
Pojdi na stran 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.