Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Nega mešane kože

Pojdi na stran 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21
GlamShine
Starost: 42Pridružen: 7. maj 2008Prispevkov: 166Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 31. jul 2008 9:42
Povezava do prispevka
Hvala za informacijo Lai Ming. Bom narocila testerje, ce ne bo vredu bom pa probala kaksno od teh, ki si jih nastela.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. sep 2008 23:45
Povezava do prispevka
Oh boy, črni tulipan, pa si ostala brez odgovora (čisto slučajno sem našla tole temo, ko sem iskala nekaj drugega). Kakšno je trenutno stanje, se je kaj izboljšalo/poslabšalo?
0
Nazaj na vrh
Lolle
Starost: 31Pridružen: 14. feb 2007Prispevkov: 159Kraj: FinskaStatus:Offline
Objavljeno: 17. sep 2008 17:21
Povezava do prispevka
offo, kateri pa so to - nestabilni filtri? oz. da bolje vprašam: katere firme imajo kvalitetne UV filtre ?
 
Behind every bitch there is a guy that made her that way.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. okt 2008 12:48
Povezava do prispevka
Citiram iz zaklenjene teme:

MALIERIK je napisal/a
Pozdravljene,
 
Kot nova članica in kot taka, ki se ne razume v kozmetiko bi rada kakšen nasvet.
 
Stara sem 28 let - dosedaj nisem pretirano skrbela za svojo kožeo - ne uporabljam pudrov, šmink, ličil za oči ... skratka nobene dekorativne kozmetike. Posledično sem svojo kožo čistila le z navadno vodo. Čez zimo sem uporabljala kremo GArnier Fresh poleti nič - saj imam mastno kožo.
 
In sedaj opažam, da se moja koža slabša. Mastnost na koži in posledično ogrci se stopnjujejo - a kljub temu, da upoabljam garnier fresh imam vsak dan bolj pekoč občutek na ličnicah in se mi zdi da se mi koža že lušči na nekaterih mestih (čeprav nimam suhe kože) saj mislim da ne. In mi krem nič ne pomaga.
 
Ker še naprej ne mislim uporabljat dekorativne kozmetike bi rada le nasvet za kakšno dobro kremo. Sama razmišljam liniji Vichy in Eucerin  
 
Priznam da sem zadnji dve leti bila samo doma -težavna nosečnost in otrok. In da nimam blage veze katere kreme so dobre in kvalitetne. A ker se omenjeni prodajata v lekarnah se mi zdita med boljšimi.
 
Ko sem se pred tremi ali štirimi leti tukaj posvetovala sem glede na takratno stanje kože dobila priporočila za garnier in z njo bila zadovoljna. Sedaj pa spet prosim, vas ki se bolje razumete v kozmetiko, za kakšen dobronamerni nasvet.
 
Se opravičujem na dolžni mojega pisma.  Hvala za kakršen koli nasvet in lep vikend



mimika je napisal/a
A ker se omenjeni prodajata v lekarnah se mi zdita med boljšimi.
To še nič ne pomeni, zato se raje ne na to zanašat, zanesljivi so samo seznami sestavin. Če še nisi prebrala člankov Resnica o kozmetiki 1 in 2, ti ju zelo priporočam, sta zelo koristna.
 
Glede tvoje kože - a imaš mogoče mešano kožo, torej mastno T-območje in suha lička? Ali imaš povsod kožo mastno, obenem pa izsušeno povrhnjico?



MALIERIK je napisal/a
Zdaj sem si vzela malo časa pa našla daleč daleč nazaj - da vichy normaderm ima alkohol in ste ga odsvetovale, tako, da sem res v pravi temi...
 
MOja koža je na čelo mastna, tudi nos je masten. Ličnice pa so trnutno suhe, pečejo in koža
se lušči drugače pa so bile do sedaj mastne ? zato menim d ami grema več ne zadostuje.



mimika je napisal/a
Za lička bi bila super stara Alverde jojoba, ampak je žal ni več, nova pa vsebuje alkohol. Mogoče bi ti bila v redu tudi Alverde avokado, ki je super za zelo suho kožo. Lahko se tudi na tanko namažeš z olivnim oljem.
 
Rabiš še nekaj za čiščenje kože - če ne uporabljaš pudra in drugih ličil, ni treba mleka,
bo najbrž pena ali gel dovolj. Meni trenutno zelo ustreza Scheller Waschgel Seealge. Tonik uporabljaš kakšen? Kaj pa piling?
 
Aja, za mastne predele kože bi ti svetovala še kakšno glineno masko, odlične so npr. Suki, Dr. Hauschka, Chantelle...




0
Nazaj na vrh
dorotheja
Starost: 39Pridružen: 17. maj 2008Prispevkov: 38Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2008 17:19
Povezava do prispevka
Jaz pa iščem ideje za dobro glineno masko. Ravno zgoraj sem prebrala 3 ( Suki, Dr. Hauschka, Chantelle). Zanima me, katera bi bila najboljša za zelo mastno kožo (sicer imam mešano, ampak si bi jo nanašala samo na T predel) in kako pogosto jo druge uporabljate.

Pa če je možno kakšno cenejšo varianto, ker nisem ravno med najbogatejšimi...

Hvala za predloge.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2008 18:05
Povezava do prispevka
Maske za obraz
Glinena čistilna maska Dr. Hauschka
Čistilna maska (ocene na KMM) Smile
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2008 20:11
Povezava do prispevka
Dorotheja, Chantelle so dobre in poceni (okrog 1 € en paketek, ki ga imam jaz za 4x). Jaz sem zaenkrat sprobala tole, tale me pa še čaka.
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
cristallyne
Starost: 46Pridružen: 21. mar 2006Prispevkov: 2686Kraj: NMStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 6:23
Povezava do prispevka
tale mi je povsem ok, cena pa tudi ni astronomska
image file name: 2k223de187cc.jpg
 
"Dve stvari sta brezmejni: vesolje in človeška neumnost. Za vesolje nisem povsem prepričan".(Einstein)
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 10:46
Povezava do prispevka
Dorotheja, če imaš zelo mastno kožo, bo najbrž še najboljša izbira navadna glina v prahu, ki jo kupiš v Sanolaborju (morda še kje, ampak tu vem, da jo imajo) in jo pred uporabo majhno količino zmešaš z vodo, če želiš še aok, pa z zelenim čajem npr.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 13:32
Povezava do prispevka
Ja, pa še cenejša je. Se pa dobi tudi v Kalčku, jaz imam zeleno glino.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
la*BELLA
Starost: 39Pridružen: 18. maj 2007Prispevkov: 369Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 15:40
Povezava do prispevka
meni je čudovita maska Circaroma za normalno do mastno kožo, imenuje pa se "Obnovitvena maska iz vrtnic in limone". Vsebuje same naravne zadeve in je res ful učinkovita...v primerjavi z vsemi drugimi maskami, ki jih imam doma, je ta daleč najboljša.

0
Nazaj na vrh
dorotheja
Starost: 39Pridružen: 17. maj 2008Prispevkov: 38Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 15:51
Povezava do prispevka
O, super. Hvala vsem.
Tanja, a to naredim tako, da dam namesto vode kuhan zeleni čaj? Na to pa res ne bi pomislila.
Pa misliš, da bo v redu 2x tedensko?
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 18:08
Povezava do prispevka
Dorotheja, točno tako. Tako sem delala tudi sama, pa še nameravam. Pa še daaaleč najceneje je, ker je pol kg gline (ali je 1 kg? nisem sigurna, mislim, da je pol kg), kolikor jo prodajajo, za celo večnost in zelo poceni. Ja, 2x na teden mislim, da bo super.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Talita
Starost: n/aPridružen: 24. nov 2005Prispevkov: 989Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 20:37
Povezava do prispevka
Tanja, ti bolj ustreza tak način priprave glinene maske ali AOK maska?
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 26. okt 2008 21:53
Povezava do prispevka
Talita, taka maska mi najbolj ustreza, kadar imam zelo mastno kožo, si jo pa že dolgo časa nisem naredila, ker je moja koža manj mastna, pa tudi nimam časa. Si jo pa nameravam vsekakor še delati, sploh poleti in po iztiskanju por, ker je "čista" v smislu, da ne vsebuje nobenih sestavin, ki bi lahko mašile pore, temveč samo glino in aok.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Nega mešane kože
Stran 16 od 56
Pojdi na stran 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Mirno lahko rečemo, da je dogodek Met Gala največja modna noč!