Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

nos - ušesa

xtinax
Starost: 15Pridružen: 15. mar 2004Prispevkov: 4071Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. jun 2005 12:42
Povezava do prispevka
že kakšen mesec mi stalno teče iz nosu (čistim s fiziološko in nič ne pomaga); najbolj zoprn pa je občutek v ušesih, ko pravzaprav same sebe ne slišim (ne vem kako bi opisala), verjetno mi odteka tudi tja. Problemi z ušesi so se začeli šele pred kakšnim tednom. Poznate morda kakšen trik, kako to sčistiti?
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 2. jun 2005 12:49
Povezava do prispevka
Ušesa si grej in redno si čisti nos. Fiziološko si našibaj v nos s curkom, da ti priteče v grlo. Samo tako se dobro očisti nos.
0
Nazaj na vrh
xtinax
Starost: 15Pridružen: 15. mar 2004Prispevkov: 4071Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. jun 2005 15:17
Povezava do prispevka
pa saj to delam - špricam noter Sterimar - pa ni nič bolje.  Imam že čisto zadosti te zamašenosti.
0
Nazaj na vrh
VaNnY
Starost: n/aPridružen: 26. maj 2005Prispevkov: 483Kraj: somewhere between heaven and hell ;)Status:Offline
Objavljeno: 2. jun 2005 16:14
Povezava do prispevka
hmm moj bratranec ma tut skos problemi z ušesi...
pa mu je zdravnica rekla ko se mu zamašijo naj
si nosnice zapre (pač si nos zapre hehe) in z uso močjo
zrak pihne in pri tem ma zaprta usta... pa se mu zmer odmašijo
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. jan 2006 14:26
Povezava do prispevka
Joj obup, kako me zdaj boli ko to pišem...imam balončke v ušesih (podoben občutek, kot pri menjavi pritiska), samo da tokrat ni imel pritisk nič pri tem Skratka na kakšne 10-15 minut se mi tako "zamašijo" ušesa in precej boli pa zoprno je za crknit. Pred nekaj dnevi sem bila prehlajena in nisem imela teh težav (le zamašen nos), sedaj pa me ušesa "bašejo". Kaj je lahko temu vzrok in kako to preprečim / pozdravim?
 
Najlepša hvala za pomoč
 
PS: če uporabim metodo izenačevanja pritiska (z zamaševanjem nosa ipd.) zelo boli
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Pegasus
Starost: 40Pridružen: 22. okt 2005Prispevkov: 13101Kraj: LitijaStatus:Offline
Objavljeno: 17. jan 2006 14:38
Povezava do prispevka
Da se ti ni okužba slučajno prenesla na ušesa?
You have enemies? Good. That means you ve stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
0
Nazaj na vrh
marymary
Starost: 43Pridružen: 16. maj 2004Prispevkov: 791Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. jan 2006 15:01
Povezava do prispevka
Meni operil odmaši nos ko šus! In tudi lahko prepreči vnetje ušes (mi je bushy povedala na temi vprašanje za bushbaby Big smile )
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. jan 2006 18:37
Povezava do prispevka
Operil sem uporabljala...še preveč (To bi me Bushy za ušesa- bi se takoj odmašila) Skratka Operil vedno uporabljam ko je tako stanje, saj ne znam dihat skozi usta...sploh ponoči in diham potem ko kakšen buldog. Sem ga pa skoraj cel teden zvečer špricala..(čez dan sem se šparala da nisem, tako da sem lahko več dni zvečer...čeprav ne vem, če ima ta moja logika kakšno uporabno/zdravstevno vrednost). No upam da ni to kakšna posledica prekomerne uporabe Operila, ali pa tudi kakpnega prenosa okužbe. Upam da bo kakšna bolj nedolžna razlaga
 
Zdaj me že od popoldneva nič ne maši/boli. Upam da bo tako ostalo...
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. jan 2006 19:01
Povezava do prispevka
Kot je že Marymary napisala, Operil lahko take težave začasno ublaži, je pa to včasih pridruženo okužbi dihal (angina ali viroza, ipd.), ker otečejo žrelne tonzile, tudi tiste okrog izvodila ušesnih trobelj in so te posledično zamašene, moteno je "uravnavanje pritiska" v srednjem ušesu, lahko se zakuha tudi vnetje srednjega ušesa. Operil zmanjša oteklino in tako "odpre" ušesni troblji. Pritiska ne poskušaj izenačevati, precej boleče in lahko celo škodljivo, loti pa se kakega večjega žvečilnega, morda s čeljustno "gimnastiko" odpreš ustja ušesnih trobelj.
Je pa res, da se sluznica slej ko prej Operila "navadi" in potem je učinek manjši, če sploh je, na dolgi rok je uporaba škodljiva. Poskusite lahko tudi s Plivamedom ali Cold3 (nekaj, kar vsebuje peroralni dekongestiv), sploh, če imate še pridružene simptome (bolečine, suh kašelj,...).

Če se kdaj znajdete na kakem letališču (pred odletom) z zamašenim nosom (zamašen nos ob takih višinskih spremembah je jako (ušesno) boleča zadeva) in brez Operila, lahko v letaliških trgovinah (pri nas sicer ne, ampak v tujini, kapljice za oči imajo skoraj povsod, Operila in podobnih sredstev pa ne) kupite kapljice proti rdečim očem (a la Visine), ki vsebujejo podobno učinkovino kot Operil, le da je manj koncentrirana in prilagojena očesni uporabi (sterilna ipd.), in jih uporabite namesto Operila. (obratno pa seveda ne gre, da ne bo pomote - namesto Visine Operil v oči - škodljivo).
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. jan 2006 20:10
Povezava do prispevka
Dobro, bom žvakala
 
Hvala za zelo uporabno info Bushy!
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Metka
Starost: 44Pridružen: 7. dec 2003Prispevkov: 1272Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2006 22:58
Povezava do prispevka
Ker se tukaj že govori o ušesih...
 
že 1 leto mi šumi v desnem ušesu. Bila sem pri zdravnik, ki mi je uho 2-krat spucal, vendar ven ni prišlo nič - menil je, namreč, da imam zamašeno uho. Na začetku je bilo to šumenje dokaj nedolžno - občasno, niti ne vsak dan. Zadnje mesece pa me spravlja ob živce (dobesedno). Velikokrat ne morem zaspati, nujno moram ležati na desni strani (blazina nekoliko omili ta šum), zvečer se zaradi tega "ropota" velikokrat zbudim. Zanimivo je, da je ta zvok slišen tudi drugim - mož je prislonil svoje uho na moje in slišal to šumenje. Z možem sva malo raziskovala po netu in prišla do te "diagnoze" - "objective tinnitus". Bushy, kaj meniš?
"Rule your mind or it will rule you." (Horace)
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. jan 2006 18:57
Povezava do prispevka
Kopiram kar odgovor iz sosednje teme:
Forum: Zdravje   Objavljeno: 27. dec 2005 14:20   Naslov sporočila: Vprasanje za Bushbaby


Najverjetneje
gre za simptom, imenovan tinitus, torej največkrat zvonjenje, pa tudi
sikanje, hreščanje, piskanje, brenčanje v ušesih (ko za to ni nekega
zunanjega vzroka), lahko traja nekaj sekund in je tiho, lahko pa
je stanje kronično in precej "glasno", lahko onemogoča spanje,
zbranost,... Zadeva je precej pogosta, zlasti pri starejših, možnih
vzrokov je precej: starostna izguba sluha (od nekako 60. leta dalje,
presbiakuza), poškodba notranjega ušesa (lahko tudi zaradi daljše
izpostavljenosti hrupu,..), poškodba glave, motnje krvnega obtoka v
notranjem ušesu, tudi mišični krči, okužbe srednjega ušesa, sinusov,
otoskleroza (zakostenevanje majcenih sklepov med ušesnimi koščicami),
zobozdravstene težave, nepravilen položaj čeljusti, tudi bolezni srca,
čezmerno delovanje ščitnice, nabiranje ušesnega masla, mnoga zdravila
(denimo, visoki odmerki Aspirina)). Ogibati se velja kofeinu, čokoladi,
nikotinu (cigaretam) in alkoholu, ki lahko vsi tinitus poslabšajo.
Sicer obstajajo možnosti za zdravljenje, od antidepresivov do posebnih
slušnih aparatov, ki oddajajo nizkofrekventni "noise", da tinitus
zamaskirajo,... Vsekakor pa bo najbolje, če se čimprej odpravi do
otorinolaringologa, ki ga bo pregledal, napravil avdiogram, morda celo
magnetnoresonančno preiskavo,...
Upam, da bo kar samo od sebe čimprej minilo Smile

Je pa res, da je to, drugim slišno zvonjenje, sila redko.

[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Metka
Starost: 44Pridružen: 7. dec 2003Prispevkov: 1272Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. jan 2006 1:32
Povezava do prispevka
Bushbaby, hvala za odgovor.  (Sem mislila, da je moja težava tako edinstvena, in sploh nisem šla gledat, ali je kdo že postavil podobno vprašanje. )
"Rule your mind or it will rule you." (Horace)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
nos - ušesa
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.