Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Medikamentozno zdravljenje mozoljavosti

Alja
Starost: -14Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 3759Kraj: NaokoliStatus:Offline
Objavljeno: 22. dec 2003 14:32
Povezava do prispevka
živjo, forumovke:)

 

Zanima me nekaj v zvezi z medikamentoznim zdravljenjem problematične kože. Vem, da obstajajo razna zdravila, kot so Clinofug, Diane 35, Vibramicyn, Accutane, Roaccutane...A mi lahko mogoče tiste, ki jih jemljete (pa tudi tiste, ki veste kaj o tem) poveste za kakšne vrste mozoljavosti oz. aknavosti se predpisujejo. A je to odvisno od vrste mozoljev? Za kakšne vrste problemov so jih vam predpisali dermatologi (posamezne vrste zdravil)?

 

Najlepša hvala.

 

Alja
Kar te ne ubije, te okrepi!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 22. dec 2003 15:48
Povezava do prispevka
Jaz sicer še nisem nobenih jemala, vem pa, da v tujini predpisujejo Accutane za težje mozolje, pa tudi za ekstremno mastno kožo.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Alja
Starost: -14Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 3759Kraj: NaokoliStatus:Offline
Objavljeno: 22. dec 2003 17:04
Povezava do prispevka

Moja koža se zadnje čase na T-coni zelo masti, posledica tega so pa zamašene pore in pa tud nekaj podkožnih mozoljev. Zdaj pa ne vem, ali obstajajo kakšne tabletke, ki povzročijo, da koža izloča manj maščobe. Ker glih aken v hudi obliki nimam, ampak mozoljev pa veliko. Predvsem se mi zdi, da bi rabila tabletke, ki ne bi imele tako velik vpliv na kakšne podkožne mozolje, ampak predvsem na pretirano izločanje maščobe. Ali katera kaj ve o tem?

Kar te ne ubije, te okrepi!
0
Nazaj na vrh
mojca
Starost: 42Pridružen: 25. okt 2003Prispevkov: 4866Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. dec 2003 17:10
Povezava do prispevka
Meni so Clinofug pomagale proti podkožnim mozoljem, v kombinaciji z Differin gelom. Najbolje da te pregleda dermatolog in ti predpiše nekaj za tvoje težave.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 22. dec 2003 17:14
Povezava do prispevka

Alja, saj pravim Accutane oz. pri nas menda Roaccutane. Vprašaj svojega zdravnika, če bi prišle v poštev zate, ali bi bile kakšne druge primernejše...


Ali pa Differin, če ga morda še nisi probala?

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 22. dec 2003 17:32
Povezava do prispevka
Jaz sem imela Acne vulgaris in sem jedla Clinofug, mazala s Climicinom in Antoparjem, ter jedla Diane 35.
0
Nazaj na vrh
Alja
Starost: -14Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 3759Kraj: NaokoliStatus:Offline
Objavljeno: 22. dec 2003 18:32
Povezava do prispevka

Differina nisem še imela, mal se bojim, da bi se mi koža še bolj luščila kot se mi sedaj...ker moj problem je tud v tem, da se mi koža masti, ampak hkrati je pa suha tako da se lušči. Zdi se mi pa, da mi koža tud hitro poroženi in se mi zato pore toliko mašijo. Jutri sem naročena pri dermatologu dr. Kralju v TPC Murgle. Poročam, kaj mi je predpisal.


Tanja: Accutane in Roaccutane so pa dvoje različnih tabletk..sem mal prebirala tam pri popovih zdravnikih, pa je dr. Adamičeva tako napisala. Sam ne vem kakšna je razlika, verjetno so ene močnejše od drugih, kaj pa vem...oboje se pa pri nas dobijo. Sam pomojem mi jih dermatolog ne bo prepisal, ker so kar resna zadeva in nimam tako hude oblike, vsaj zdi se mi da ne.


Držite pesti, da mi bo kaj pametnega predpisal, ker sem že takoooooooooo sita teh težav s kožo.


Lep zasnežen pozdravček.


Alja

Kar te ne ubije, te okrepi!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 22. dec 2003 18:44
Povezava do prispevka
No, jaz že 2 meseca uporabljam Differin zaradi povčanih in rado-mašečih-se-por in sem zelo zadovoljna. Prva dva tedna sem se sicer luščila, in res ni bilo lepo, ampak potem se je koža navadila in je zdaj veliko lepša. Jaz milsim, da se tudi tista 2 tedna splača potrpet - skratka, jaz Differin vsekakor priporočam. Pa tudi idealen je za prehitro poroženevanje.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Alja
Starost: -14Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 3759Kraj: NaokoliStatus:Offline
Objavljeno: 22. dec 2003 21:03
Povezava do prispevka
Tanja, bom omenila mojemu dermatologu kar se prehitrega poroženevanja tiče, pa če mi ga bo pol predpisal bom pač potrpela 2 tedna..sej luscim se tok al tok...
Kar te ne ubije, te okrepi!
0
Nazaj na vrh
Alja
Starost: -14Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 3759Kraj: NaokoliStatus:Offline
Objavljeno: 23. dec 2003 22:08
Povezava do prispevka
Takole...bila sem pri dermatologu...sva se pogovarjala o različnih možnostih. In mi je rekel, da bi bil zame sicer primeren Roaccutane, kar se tiče mastenja kože, ker deluje na lojnice, ampak ker je to precej agresivno zdravilo mi ga zaenkrat ne bi predpisal, mogoče kasneje, če drugo ne bi pomagalo. Mi je pa za zdaj predpisal Diane 35 in pa Differin, s katerim naj se mažem zvečer. Tako da grem sedaj do moje genikologinje po te tabletke. Tako, to je vse. Je pa rekel, da je poslabšanje kože najverjetneje povezano s prenehanjem jemanja kontracepcije.
Kar te ne ubije, te okrepi!
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Medikamentozno zdravljenje mozoljavosti
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.