Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Aknasta koža pri 30ih

jagoda_m
Starost: n/aPridružen: 1. jan 2005Prispevkov: 188Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2005 20:15
Povezava do prispevka
Kaj priporočate za nego aknaste kože pri 30. po prenehanju jemanja kontracepcijskih tabletk? Stanje je zaskrbljajoče. Koža je sicermešanega tipa, vendar trenutno zelo izsušena. Zanima me čiščenje, toniranje, krema, puder. Mogoče uporaba Differina?
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2005 21:38
Povezava do prispevka

Differin krema (ker je izsušena), če ne boš dobila kreme, ampak gel, čez 5 min po potrebi nanesi čez kremo, ki ti odgovarja (pazi na komedogenost).


Čiščenje karkoli od že neštetokrat omenjenega, tonik MCL ali Neutrogena VR, če uporabljaš obstojen puder, Alverde čistilno mleko.


Pudri so pa meni fantastični Revlon Colorstay - vsi. Več o njih pa je napisano na dekorativi.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Alice
Starost: n/aPridružen: 13. jan 2005Prispevkov: 4Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 13. jan 2005 22:53
Povezava do prispevka

Pozdravljena Tanja in vse ostale udelezenke foruma!


 


Povsem slučajno sem se pred nekaj dnevi znašla na teh straneh, ki se mi zdijo ne le praktične in uporabne, temveč tudi občudovanja vredne. In to ne samo zaradi nasvetov in znanja, ki je ob dajanju le-teh potreben, ampak tudi zato, ker so danes

0
Nazaj na vrh
Silver
Starost: -14Pridružen: 22. apr 2004Prispevkov: 2597Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 14. jan 2005 8:14
Povezava do prispevka
Alice, pozdravljena. Kaj pa si že kupila za nego in čiščenje?
If you lose your mind
there s more space left
for poetry.

-Loesje
0
Nazaj na vrh
Alice
Starost: n/aPridružen: 13. jan 2005Prispevkov: 4Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 14. jan 2005 11:59
Povezava do prispevka

kupila sem alverde mleko, schellerjev gel z algami, cliniquov MCL. Vse našla tukaj. Za kremco se se odločam.


Pred tem sem imela en kup enih izdelkov. še najbolje se je obnesel eucerin in pa od elisabeth arden moisture lotion.

0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 14. jan 2005 16:43
Povezava do prispevka

živjo Alice in dobrodošla na forumu.


Torej zdaj jemlješ Diane 35? Koliko ti pomagajo?


Na tvojem mestu bi vseeno probala še z Differinom, pa salicilno kislino (na temi tonik imaš recept, ali krema Neutrogena VC). Če po 1 mesecu ne bi bilo čisto nič izboljšanja, pa bi šla k dermatologu na posvet, če bi morda zate prišle v poštev Roaccutane. To je sicer precej močna zadeva, ima tudi precej stranskih učinkov, ampak tako, kot vsa zdravila, ga nekateri prenašajo bolje, drugi slabše. Je pa edina stvar, ki kožo dejansko pozdravi - torej se ne poslabša nazaj tudi ko se preneha z jemanjem.


Skratka, probaj še z Differinom, pa še ne bo nič pomagalo (ampak mislim, da bi moralo), pojdi k dermatologu se pozanimat za Roaccutane.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
jagoda_m
Starost: n/aPridružen: 1. jan 2005Prispevkov: 188Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. jan 2005 13:10
Povezava do prispevka

Ok, bom povedala kolegici, hotela sem samo vprašat, preden greva v nabavo. Kokr sem gledala po drugih forumih, so strokovnjaki odgovarjali, da akne niso redek pojav pri 30-letnicah. Samo to ni noben odgovor.


V glavnem, hvala !

0
Nazaj na vrh
Alice
Starost: n/aPridružen: 13. jan 2005Prispevkov: 4Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 15. jan 2005 19:05
Povezava do prispevka

Tanja hvala za odgovor!


Diane 35 jem še vedno( 3 leta). Koža se je izboljšala po dobrem letu in pol jemanja. Ne vem če je to možno pripisati tem tabletom, ali pač?


Ja, nameravam poizkusiti z salicilno in Differinom. Poznam tudi Roaccutane in njegove stranske učinke, vendar stanje ni več tako zaskrbljujoče da bi bilo to zdravljenje potrebno.


Kolikokrat dnevno priporočaš uporabo tonika s salicilno kislino?

0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 15. jan 2005 20:00
Povezava do prispevka

Odvisno od % salicilne: če boš kupila Clinique MCL, lahko kolikorkrat hočeš, če boš dala delat 1% v lekarno, zjutraj in zvečer.


Hja, po tolikem času res malo težko, da bi imele tablete vpliv.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Alice
Starost: n/aPridružen: 13. jan 2005Prispevkov: 4Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 16. jan 2005 13:29
Povezava do prispevka

Tudi jaz izboljšanja nisem pripisovala tem tabletom, temveč bolj naravnim procesom kože (obnavljanje in stranje..) in skrbni negi obraza, verjetno je nekaj prispevalo tudi hormonsko ravnotezje zaradi jemanja tablet.


Poznam pa nekaj zadovoljnih uporabnic Diane 35. V treh mesecih se jim je koža vidno izboljšala.


Imam pa se eno, bolj teoretčno vprasanje.  Jaz nanj namreč ne najdem odgovora. Zanima me, kako globoko v kožo prodirajo vse te substance v kremah, in sicer predvsem tiste, ki so potrebne in bi ble dobrodošle malce globlje v koži, npr.antioksidanti. Maščobe in vlažilne snovi svojo nalogo itak opravljajo v vrhnjih plasteh.


   


 


 


 


 

0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Aknasta koža pri 30ih
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Kar nekaj zvezdnic se je odločilo, da se ne bodo podvrgle kirurškim popravkom temveč sprejele svoj naravni videz.