Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Drugi izdelki iz živalskega krzna oz. dlak

Tea1
Starost: 51Pridružen: 4. feb 2004Prispevkov: 2803Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2007 13:10
Povezava do prispevka
Kako industrija pridobiva dlake za npr. čopiče za ličenje?
0
Nazaj na vrh
ivaiva
Starost: 43Pridružen: 25. feb 2006Prispevkov: 9Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2007 13:21
Povezava do prispevka
ostrižejo jih!   živali mislim.
0
Nazaj na vrh
Tea1
Starost: 51Pridružen: 4. feb 2004Prispevkov: 2803Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2007 13:24
Povezava do prispevka
A, ok . Kje jih imajo pa pospravljene do striženja in še naprej?
0
Nazaj na vrh
ivaiva
Starost: 43Pridružen: 25. feb 2006Prispevkov: 9Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2007 13:36
Povezava do prispevka
Ne vem. To tudi mene muči. Posebaj, ker so dlake za čopiče iz veveric, kun in tibetanskih koz, ki so vse prej kot domače živali. No, mogoče koze že...
 
Človek se malenkost bolje počuti, če ve, da žival ne umre nasilne smrti za čopiče, ampak vseeno je grozno, če si predstavljaš boge veveričke po kletkah, ki čakajo na striženje.
 
Po pravici povedano se mi tovrstne zadeve zdijo tak dvorezen meč in se ob debatiranju o tem počutim tako hinavsko.
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2007 13:38
Povezava do prispevka
Ja, verjetno jih imajo v kletkah, ker kar dvomim, da bi brivci po drevesih lezli za vevericami.
Meni se zdijo čopiči z umetno dlako čisto kul.
Nazadnje urejeno 26. feb 2007 14:46; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Tinka
Starost: n/aPridružen: 27. mar 2005Prispevkov: 2751Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2007 14:42
Povezava do prispevka
Jaz bi tudi raje imela DOBER čopič iz umetnih vlaken, pa sem v Tanjinem članku o novostih zasledila le za kompaktni puder in šminko od Clarinsa, ostali pa so veveričji, kozji... Kateri so dobri čopiči za ličenje iz umetnih materialov in da se dobijo pri nas?
0
Nazaj na vrh
MegWhite
Starost: 44Pridružen: 13. jun 2005Prispevkov: 1128Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2007 17:57
Povezava do prispevka
Ma jaz sem opazila, da posamezni izdelovalci čopičev posebej poudarjajo to, da so narejeni iz dlake striženih živali, tako da to ni tako samoumevno. Če za vašo znamko na netu ne dobite info, v katerem je izrecno navedeno, kako pridobivajo dlako, je po mojem logično sklepati, da dlake pridobijo s striženjem kož, ki niso več prilepljene na njihovega lastnika, if you know what I mean. Ker je dejstvo, da je izdelek "animal cruelty free" tudi dobra reklama in je mogoče na račun tega izdelek prodajati po višji ceni, jaz sklepam, da proizvajalci, ki se s tem ne palijo, čopiče delajo iz kože ubitih živali. Lahko se pa motim.
Vsaj za veverice in kune si res ne predstavljam, da bi se pri polni zavesti veselo prepuščale striženju. Confused

btw, jaz imam za puder velik čopič iz toraya (umetnega materiala), ki sem ga kupila v Hoferju. Je presenetljivo mehek in kvaliteten, meni čisto zadostuje, poleg tega se mi zdi, da so umetni materiali bolj higienični in vzdržljivi. Res pa je, da se čopiči iz umetnih materialov uporabljajo bolj za mokra ličila, za ličila v prahu naj bi bili primernejši naravni čopiči. Po mojem pa bodo kmalu na voljo kvalitetni umetni materiali, ki jih bodo nadomestili in bodo veverice končno pustili pri miru.
Thank you ...namaste... and god luck.
0
Nazaj na vrh
tanjal
Starost: 70Pridružen: 21. okt 2003Prispevkov: 5870Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. mar 2007 8:27
Povezava do prispevka
jaz sem tudi prepričana, da čopiče delajo iz kožic, ki ostanejo po izdelavi plaščev ipd. jaz jih sploh ne uporabljam, za ličenje uporabljam samo gobice na palčkah. imam samo en čopič za lica, ki pa je iz umetnih dlak. lp.
tanjal
0
Nazaj na vrh
rene
Starost: n/aPridružen: 17. jun 2005Prispevkov: 3686Kraj: spinning around ...Status:Offline
Objavljeno: 1. mar 2007 10:56
Povezava do prispevka
tea1, dobro vprasanje, ravno o tem sem tudi jaz razmisljala.
 
a kdo pozna copice paula dorf, na njeni strani pise, da so 100% cruelty-free?
"Arguing on the internet is like winning the special olympics, even if you win, you are still retarded."
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Drugi izdelki iz živalskega krzna oz. dlak
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Nošenje bele barve v vročih poletnih mesecih je skorajda obvezno – in tako so tudi lahke in zračne bele obleke obvezen del poletne garderobe.