To velja tudi za medsebojne interakcije, na podlagi katerih potem mladi odrasli poročajo o depresivnem počutju, je pokazala raziskava, opravljena na univerzi Pittsburgh, katere izsledki so bili objavljeni v strokovni publikaciji Depression and Anxiety.
Strokovnjaki so ugotovili, da lahko pozitivne izkušnje na družbenih medijih le blago omilijo depresivne simptome – v večini primerov pa sploh ne. Medtem ko negativne izkušnje pustijo močan pečat in vplivajo močno depresivno.
PREBERITE TUDI: Kako Facebook povzroča depresijo?
Poleg navedenega so ugotovili tudi, da imajo negativne izkušnje na ženske bolj depresiven vpliv kot na moške; ter na manj izobražene bolj kot na višje izobražene. Opozorili so tudi na pojav spletnega žaljenja in nasilja, ki je prisotno tudi med odraslimi.
Strokovnjaki zato v izogib depresivnemu počutju priporočajo, da se čim manj časa preživi na družbenih omrežjih kot sta Facebook in Instagram ter da se odprijatelji in odsledi skupine in 'prijatelje', ki na nas vplivajo negativno, ter se več druži v živo in hodi v naravo, ki na nas deluje sproščujoče in pozitivno.