Nekaj je, če mačka sama ulovi žival, nekaj drugega pa da jo ti z namenom daš v sobo, da ti poje neko žival, sploh če imaš milijon drugih možnosti da se je rešiš. Poleg tega pa so netopirji z zakonom zaščitene živali, ker so ogrožene, in tvoje ravnanje je res neprimerno in neopravičljivo. Muhe, žužki, miši in druge omenjene živali imajo hiperprodukcijo in so daleč od tega, da bi bile ogrožene. Za razliko od netopirjev, ki imajo na leto 1 mladiča (redko redko več), poleg tega pa obstajajo še ljudje, ki se jim zdijo nagravžni, ogabni itd in se jih skušajo rešit na obupne načine.
Veliko lažje bi bilo, če bi preprosto poklicala zavetišče, veterinarja, društvo,... in bi ti oni svetovali kaj je najbolje, da narediš. Da pa nad njega spustiš mačka pa je res nehumano.
Mimogrede swopo - netopir se ti ne bo zakadil v lase. Sem brala nek članek, kjer so delali prav poskuse in se ti ne bo zapletel v lase, če se mu ne boš ravno slučajno pojavila na njegovi letalni poti. Pa tudi če se že slednje zgodi, bo netopir poskušal čim prej stran iti. On od tvojih las nima nobene koristi - ne prehranske, ne obrambne, nič. To so samo stare vraže
