Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Šamponi in sestavine

Pojdi na stran 1 , 2
laury
Starost: 33Pridružen: 26. feb 2004Prispevkov: 1425Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2005 18:48
Povezava do prispevka
Lep pozdravček vsem!
 
Jst mam en predlog , ... kaj ko bi pod to temo pisali o dobrih in slabih sestavinah v šamponih, (ker jst res nimam pojma o tem)
 
-  a bi lahko katera napisala vse sestavine ki so silikoni?
- je res to da šamponi za volumen izsušijo lase?
 
LP,
0
Nazaj na vrh
kiara
Starost: 49Pridružen: 5. nov 2004Prispevkov: 2540Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2005 19:41
Povezava do prispevka
O, super. To pa mene tudi zanima. Nekje sem že videla, da ste omenjale sestavino dimetiko...  ne vem kaj. A je to v redu ali ne? Sem pogledala in je v vseh mojih šamponih bolj na začetku.
Nikoli se ne kregajte z idiotom,spravil vas bo na svoj nivo in premagal z izkušnjami!
0
Nazaj na vrh
laury
Starost: 33Pridružen: 26. feb 2004Prispevkov: 1425Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2005 19:58
Povezava do prispevka
Jst vem samo da so kao silikoni škodljivi in da naj šampon nebi vseboval sodium laurly sulfata, tea lauryl sulfata,... se mi zdi da je tanja enkrat omenla, da jih babydream šamponi ne vsebujejo in da so full blagi, ampak pomojem ti sploh las ne očistijo dobro in bi imela potem še prej mastne kot ponavadi?(mam prov???) kakšna čistila pa naj potem vsebuje na začetku?

 

0
Nazaj na vrh
Thalia
Starost: 40Pridružen: 6. avg 2004Prispevkov: 828Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2005 22:08
Povezava do prispevka
TEA-lauryl sulfate. While there is abundant research showing sodium lauryl sulfate to be a sensitizing cleansing agent, there is no similar supporting research for TEA-lauryl sulfate. However, because the relationship between the two is so close, I decided to recommend against the use of either of them. The basis for this is a judgment call, made from a desire to protect skin from sensitization; however, there are no specific studies I can cite for this recommendation, although there are those who will understandably disagree with my conclusion.

TEA laureth sulfate- naj bi bil, če se prav spomnim podoben prejšnjemu, čeprav trenutno nimam nobenih dokazov.

Sodium Laureth Sulfate. Can be derived from coconut; it is used primarily as a detergent cleansing agent. It is considered gentle and effective.

Cocamidopropyl Betaine. Considered one of the more gentle surfactants used in skin-care products.

Decyl Glucoside. Used as a gentle detergent cleansing agent. (Mislim, da je ta eden najbolj nežnih.)

PEG-80 Sorbitan Laurate. Mild surfactant.

Alkyloamides. Identified on skin-care product labels as DEA (See diethanolamine), triethanolamine (TEA), and MEA (monoethanolamine), these are used primarily for their foaming ability in shampoos, but can also be used as thickening or binding agents. They can be skin irritants. In addition, alkyloamides contain a free amine that can combine with formaldehyde-releasing preservatives in cosmetics, and there is concern that they may form carcinogens.
0
Nazaj na vrh
laury
Starost: 33Pridružen: 26. feb 2004Prispevkov: 1425Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. apr 2005 16:03
Povezava do prispevka
Hm... bl mal razumem
0
Nazaj na vrh
Dina
Starost: 43Pridružen: 12. jun 2004Prispevkov: 3221Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 7. apr 2005 18:11
Povezava do prispevka
Fina tema, tudi mene zanima, kakšne sestavine naj bi bile v šamponih,
da so dobri. Ravno zdaj enkat si moram nabavit nov šampon in bi ga rada
zbrala na podlagi sestavin.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 7. apr 2005 18:26
Povezava do prispevka
Enako, kot čistila za kožo, naj tudi šamponi ne vsebujejo agresivnih sestavin, navedenih v članku o čiščenju kože.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
kiara
Starost: 49Pridružen: 5. nov 2004Prispevkov: 2540Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 7. apr 2005 21:33
Povezava do prispevka
V eni temi je že bila omenjena sestavina dimethicone, vendar nisem dobro razumela ali je dobra ali slaba. Kaj to sploh je?
Nikoli se ne kregajte z idiotom,spravil vas bo na svoj nivo in premagal z izkušnjami!
0
Nazaj na vrh
Lumpa
Starost: 41Pridružen: 2. nov 2004Prispevkov: 7406Kraj: VrhnikaStatus:Offline
Objavljeno: 7. apr 2005 22:02
Povezava do prispevka
A bi bla katera tolk prijazna pa napisala kakšne šampon k nej bi imel ok sestavine...trenutno uporablam HE, pa sestavine niso glih hvale vredne
 
LP
Spet se mi je na bolš poslabšal.
0
Nazaj na vrh
Kylie
Starost: 42Pridružen: 23. jun 2004Prispevkov: 966Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. apr 2005 14:35
Povezava do prispevka
Ne vem zdaj vsega, ampak šamponi in balzami naj ne bi vsebovali ...lauryl sulfatov in silikonov (vse, kar se konča na -thicone). Silikoni naj bi las preveč obložili-oblekli, ga "plastificirali", zato las ne diha, se suši in poka. Tiste silikonske kapljice tudi naj ne bi bile v redu, ker so v bistvu čisti silikon, samo ene punce pravijo, da jim odgovarjajo. Meni ne. Sicer je las prvi dan ful lep, drug dan je pa že ful suh in krepast.
Če uporabljate šampone/balzame/maske s silikoni, potem je obvezno vsaj 1x na mesec lase oprati s clearyfing (ne vem, kako se po slovensko reče )šamponom, da sperete vse obloge, ki so se na lasu naredile, da lahko ta ponovno zadiha.
0
Nazaj na vrh
anneta
Starost: -14Pridružen: 18. feb 2004Prispevkov: 2680Kraj: raj na zemljiStatus:Offline
Objavljeno: 8. apr 2005 14:39
Povezava do prispevka
A za balzame to velja isto?
0
Nazaj na vrh
Kylie
Starost: 42Pridružen: 23. jun 2004Prispevkov: 966Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. apr 2005 14:42
Povezava do prispevka
Meni je še celo bolj logično, da to velja predvsem za balzame. Ker šamponi imajo v sebi čistilo in sproti sperejo oz. nekako izničijo tisti silikon. medtem, ko so balzami ponavadi sami silikoni in je težko najti takega, ki je brez.
Odkar pazim na te silikone, imam ful boljše lase.
Pa še punce, ki imajo sredstva za pred likanjem - to so ponavadi ful silikonske bombe. Zgleda že dober, ko si zlikaš, sam dolgoročno pa je to ful sh*t.
0
Nazaj na vrh
Andy
Starost: n/aPridružen: 27. okt 2003Prispevkov: 9911Kraj: in paradiseStatus:Offline
Objavljeno: 8. apr 2005 14:48
Povezava do prispevka
Kylie je napisal/a
s clearyfing (ne vem, kako se po slovensko reče )šamponom, da sperete vse obloge, ki so se na lasu naredile, da lahko ta ponovno zadiha.
čistilni šampon
0
Nazaj na vrh
Kylie
Starost: 42Pridružen: 23. jun 2004Prispevkov: 966Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. apr 2005 14:55
Povezava do prispevka
Ja, sej vem, da je to čistilni šampon, sam ne vem, kako to pri nas prevedejo in pol punce ne bi znale kupit. Lahko pa, da ravno tako gor piše, ne vem  Zato sem pa raje v angl. pustila (pa še to sem ziher narobe napisala), ker v angleščini pa zihr piše.
0
Nazaj na vrh
Baby
Starost: n/aPridružen: 11. mar 2005Prispevkov: 2553Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. apr 2005 15:01
Povezava do prispevka
Jaz sem opazila, ko sem uporabljala šampon Head&shoulders, da sem dobila prhljaj. Očitno res vsebujet preagresivne sestavine. Mislim da je podobno pri Fructisu.Zdaj pa uporabljam Schaumo in mi je najbolj ok.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Šamponi in sestavine
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.