Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

kje kupujete meso?

Pojdi na stran 1 , 2
anni
Starost: n/aPridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 797Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 13:13
Povezava do prispevka

se vam zdi bolje kupovati meso pri kaksnem kmetu ali v mesnici/trgovini?


zadnic ko mi je ena zenska na copovi poturila eno knjigco s slikami iz klavnice, se mi je obracal zelodec. Boge krave pri polni zavesti dajejo iz koze, ker so pac zgresili tisti strel s katerim naj bi jo omamili. in seveda se podobne grozote. je potem morda se vedno najbolsa "stara metoda" kjer zival zakoljejo in izkrvavi? vem da se slisi kruto... ampak tukaj vsaj najprej umre?


zdaj sem cisto zmedena  in vas prosim za vase mnenje!

Imam svoje napake, spreminjanje mojega razpoloženja pa ni med njimi.
0
Nazaj na vrh
daisy
Starost: 47Pridružen: 26. okt 2003Prispevkov: 666Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 13:17
Povezava do prispevka
Mi kupimo kar v našem Mercatorju, je ceneje kot pri mesarju. Smo tako dobra stranka, da si že vsi tamkajšnji mesarji želijo enkrat videti našega psa.
0
Nazaj na vrh
Lenči
Starost: 42Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 5979Kraj: ..........Status:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 13:17
Povezava do prispevka

Mi ga kupujemo pri sosedu- kmetu, za katerega smo prepričani, da je vse ok. Krave hrani samo z doma pridelano hrano ( nobenih krmil).

0
Nazaj na vrh
anni
Starost: n/aPridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 797Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 13:23
Povezava do prispevka

ok, ja ni me ravno zanimalo kje je meso bolse sej vsi vemo da je bolse pri kmetu kot pri zokiju


ampak kaj se vam zdi bolj humano? ce je ubijanje sploh lahko humano...

Imam svoje napake, spreminjanje mojega razpoloženja pa ni med njimi.
0
Nazaj na vrh
tanjal
Starost: 69Pridružen: 21. okt 2003Prispevkov: 5870Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 14:18
Povezava do prispevka






meso kupujem pri svojem mesarju ali pa v mercatorju.


"humano" pa naj bi bilo ubijanje z omamljanjem, potem pa žival zakoljejo. lp.


tanjal
0
Nazaj na vrh
Lenči
Starost: 42Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 5979Kraj: ..........Status:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 14:21
Povezava do prispevka
Saj kmetje tudi ne smejo več živali pobijati doma. Peljejo kjih v klavnico, potem pa dobijo ven meso. Tako, da je glede tega vseeno!!!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 15:01
Povezava do prispevka
anni je napisal/a

zadnic ko mi je ena zenska na copovi poturila eno knjigco s slikami iz klavnice, se mi je obracal zelodec. Boge krave pri polni zavesti dajejo iz koze, ker so pac zgresili tisti strel s katerim naj bi jo omamili. in seveda se podobne grozote.



 


Tole pa jaz ne verjamem. Se pač še enkrat ustreli, ne?


Kolk mi gre tak folk na živce, ki hoče na tak način doseči, da bi bili vsi vegetarijanci! To se mora odločiti vsak pri sebi.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
smrketa
Starost: 44Pridružen: 26. mar 2004Prispevkov: 1959Kraj: Ljubljana-KranjStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 15:16
Povezava do prispevka

To o klavnicah pa na žalost kar drži. Pa še veliko hujšega se dogaja...Znanec se je s tem zelo resno ukvarjal, saj je želel doseči uvedbo avstrijskega sistema (manjše zasebne klavnice in večje število, da živali ni treba prepeljati tako daleč) Obiskal je večino slovenskih klavnic in njegovo poročilo je bilo grozovito. Ne samo, da govedo čaka na zakol po več dni (ob tem se v telesu živali sprošča adrenalin, ki se nalaga v mesu, ki je posledično živo rdeče barve, za kar laiki mislijo da je sveže, bio...blabla...v resnici je adrenalinska bomba, ki jo človek zaužije) najdejo se celo primeri, ko bika dobesedno skipajo iz tovornjaka in si pri tem polomi noge...in potem ga pustijo v mukah kakšen dan ali dva...Lahko še naštevam stvari, ki so resnične in se dogajajo, vendar ne bi rada da kdo reče, da skušam vsiljevati vegetarijanstvo, oz. nekonzumiranje mesa.


 


ps. nisem vegetarijanka, pojem pa zelo malo mesa in še ta je kupljen pri domačem kmetu (vsak kmet, ki goji govedo za lastno uporabo, ima možnost v klavnici dobiti svoje meso in del klavne linije spremljati, tako da je meso odpeljano v hladilnico še isti dan, kot je pripeljano govedo, tako da ne čaka predolgo) Nekaterim, ki gojijo za masovno proizvodnjo je pa vseeno in zato se dogajajo take grozote. Med najhujšimi je pa klavnica v Škofja Loki.

0
Nazaj na vrh
anni
Starost: n/aPridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 797Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 15:20
Povezava do prispevka

ja pa res mislis da se ozirajo na to? enkrat je bil se dokumentarc na discovery o tem in dobesedno tako delajo. ista fora je bla letos po casopisih pa tv o pobijanju tjulnev gor na severu ko je bla polemika ravno glede tega da jih dajejo iz koze brez da bi se preprical ce je zival prej umrla. biznis je pac biznis


ja, kmetje naj ne bi vec oz. ne smejo vec pobijati zivali doma, niti za lastne potrebe, kar se meni zdi cisti absurd. seveda da ne, ko pa ima vse klavnice v lasti zoki


p.s: sicer pa ne razmislam o kaksnem vegetarijanstvu

Imam svoje napake, spreminjanje mojega razpoloženja pa ni med njimi.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 16:08
Povezava do prispevka
Ne rečem, da se tudi to ne dogaja in vem, da so klavnice grozne, ampak mislim (in upam), da je to prej izjema, kot pravilo.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
smrketa
Starost: 44Pridružen: 26. mar 2004Prispevkov: 1959Kraj: Ljubljana-KranjStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 19:16
Povezava do prispevka

Na žalost je v slovenskih klavnicah to bolj pravilo...A je že katera videla kako naložijo govedo pri kmetu preden jih odpeljejo na zakol?  Brez elektrošokov (tako močnih da žival poskoči), brc in vpitja ne gre nikoli. Potem čaka žival še dolga vožnja naokoli, da poberejo čimveč živali, potem jih odpeljejo v kakšno oddaljeno klavnico, kjer jih raztovorijo, spet z elektrošoki...in potem naj bi žival nekaj časa čakala, da se pomiri (vprašanje je, kako naj se umiri, saj je v tujem okolju, prestrašena in sliši kako mukajo uboge krave tik pred smrtjo.) In to ni izjema, je vsakdanjik. In začetek potovanja goveda v klavnico na tako nehuman način sem videla že večkrat na lastne oči in zato dvomim, da je bila vsakič izjema, da so pač posegli po elektrošokih


Jaz sem mnenja, da je žival veliko bolj spoštovana od kmeta, ki jo goji zato da preživi in nahrani sebe in mogoče še kakšno kilo mesa proda. Vendar so način klanja doma za lastne potrebe prepovedali. Tu se do neke mere strinjam, saj nadzor nad bse mora biti, vendar če bi se zgledovali po sosednji Avstriji, bi bilo našim kmetom in govedu veliko lažje. Njihov princip je tak, da imajo privatne klavnice (skoraj v vsaki vasi), oz. zadružne klavnice, kjer kmet svojo žival zakolje sam (oz. pač najame mesarja) Vprašajte katerega koli kmeta, če se mu žival smili, ko mu jo odpeljejo iz hleva v klavnico...Vsak bo zagotovo rekel da ja, in da če bi imel možnost, bi poskrbel da ne bi trpela. Tako pa nad dogajanjem v velikih klavnicah nima nadzora. Nadzor ima samo nad tem, da preveri številke, če v resnici dobi nazaj svoje meso....

0
Nazaj na vrh
Glory
Starost: 45Pridružen: 6. nov 2003Prispevkov: 3914Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 19:24
Povezava do prispevka
Jaz nisem vegetarjanka, res pa da jem bolj malo mjesa... Dogajajo se res grozne stvari v klavnicah ampak mislim da ni treba ljudi posiljevat s tem samo da se bi spreobrnili... Je pa tudi res da tudi če bi vsi po vrsti postali vegetarjanci bi mogli ubit te boge živali ker dovolj hrane za njih in za nas ni...
Glory ima vas rada >:D<
0
Nazaj na vrh
Zoey
Starost: n/aPridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 2502Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 21:34
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a

zadnic ko mi je ena zenska na copovi poturila eno knjigco s slikami iz klavnice, se mi je obracal zelodec. Boge krave pri polni zavesti dajejo iz koze, ker so pac zgresili tisti strel s katerim naj bi jo omamili. in seveda se podobne grozote.



 


Tole pa jaz ne verjamem. Se pač še enkrat ustreli, ne?


Kolk mi gre tak folk na živce, ki hoče na tak način doseči, da bi bili vsi vegetarijanci! To se mora odločiti vsak pri sebi.



 


saj ne vem ali jaz ne dojemam dobro ali pa noben ni napisal,da si zeli,da folk ne bi vec jedu mesa oz.da hoce koga spreobrnit???prav na zivce mi gre,ko nekdo predstavi en vidik pridelave mesa in potem vsi skocijo in ga napadajo,da sili folk ne jesti mesa...
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 22:31
Povezava do prispevka
V mislih sem imela linke, knjige in podobno, kjer predstavljajo zadeve na tak način, da je to več kot očitno. In če ji je kar ena ženska pomolila tako knjigo pod nos, ji verjetno ni zato, da bi rekla: njam njam, zdaj bom pa še bolj meso jedla, kako lepe slikce!?
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Simona
Starost: 44Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 5512Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2004 22:48
Povezava do prispevka

Tanja se popolnoma strinjam s teboj. Tudi meni gre na zivce ce me kdo posiljuje z kao groznimi primeri iz klavnic..... potem pa navrze, da le te obstajajo le zaradi nas, mesojedcev. Jaz nobenega ne silim kaj naj je in zato pricakujem, da tudi vegetarjanci pustijo mene pri miru.


PS: tud Jehove price ne kazejo zarad lepsega svojih revij na cesti, a ne?

Lep dan,
:*: Simona :*:
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
kje kupujete meso?
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.