Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kreme z mineralnimi SPF - za alergike

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 22. jun 2011 10:06
Povezava do prispevka
Zanima me katere kreme ste zasledile, ki imajo izključno samo mineralne filtre? Jaz že pri hintu kemičnih filtrov v kombinaciji s 'poletnim' soncem dobim alergično reakcijo v obliki dermatitisa, bi pa rada vedela kaj imam sploh 'na razpolago'.

večkrat sem imela L'Occitane Buriti do Para kremo (SPF 30), a vidim, da sedaj ni več v spletni trgovini, morda je šla celo iz prodajnega programa. Problem je tudi v tem, da je krema kar draga (po spominu nekje 25€) in jo porabim takoj, zato bi rada vedela kakšne so še alternative.

Našla sem še to od Aubrey Organics: Aubrey 30 SPF

Še kakšni predlogi, izkušnje?


Nazadnje urejeno 30. jun 2011 9:53; skupaj popravljeno 1 krat
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Minta
Starost: 43Pridružen: 21. jan 2010Prispevkov: 825Kraj: Sever EvropeStatus:Offline
Objavljeno: 22. jun 2011 11:19
Povezava do prispevka
Jaz sem letos (tudi glede na PL) kupila mineralni losijon Avene 50+ SPF. Vsebuje samo mineralni filter titanijev dioksid, namenjen je občutljivi koži, je brez vonja in parabenov ter ni komedogen (vsaj tako pravi proizvajalec, jaz pa tudi nimam nobenih problemov pri tem izdelku). Zadeva je dejansko rahlo obarvana krema (svetla bež). Meni je kar všeč, je pa res, da nisem strokovnjakinja za sestavine.
Kaunis on joka kauniisti tekee.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 22. jun 2011 11:26
Povezava do prispevka
Ampak tole je za obraz, Tikka bi pa rada nekaj za celo telo. Saj drugače je vseeno, samo verjetno bo Avene malce predraga, ker je embalaža majhna.
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Minta
Starost: 43Pridružen: 21. jan 2010Prispevkov: 825Kraj: Sever EvropeStatus:Offline
Objavljeno: 22. jun 2011 12:03
Povezava do prispevka
Mhja, bo že držalo, moja embalaža je sicer 100 ml in losijon je namenjen celemu telesu (torej obraz in telo), ampak sama se z obarvano kremo res ne bi mazala po telesu...
Kaunis on joka kauniisti tekee.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. jun 2011 13:42
Povezava do prispevka
Se mi zdi, da se je nekaj podobnega že enkrat debatiralo, možno sicer da je bilo vmes v kakšni od tem...

V glavnem, kar se iz glave spomnim in še ni bilo omenjeno (nisem pa 100% da so to čisto vse samo z mineralnimi filtri!):
- Babylove (ne vem če imajo še, losjon je bil meni kar dober za po telesu)
- Sante (tudi klasična mineralna krema, nekaj so sedaj sicer formulacijo spreminjali, faktor gre žal samo do 30)
- Lavera (alkohol)
- Badger (bolj mini embalaža - cca. 90 ml)
- Mustela (baby spf 50 krema, mislim da je 100ml)
- Uriage (tudi baby spf 50)
- Burt's Bees (ne vem če se pri nas dobi)
- Sundance (ena iz sensitive linije, mislim da ima alkohol)
- Biosolis (v DMu)
- Alverde (imajo navadne in Kinder linijo, nimam pojma če se pri nas dobijo)
- Ultrasun (sem v Nami gledala, otroška zgleda obetavna, 100ml)
- Paul Penders (samo 70ml, spf le 22)
- Melvita (spf 30 in 15, le 75 ml)
- ClimbOn! (spf 30, 85ml)

Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 24. jun 2011 8:05
Povezava do prispevka
OMG Dow hvala!

Minta hvala tudi tebi, malce pre-majhna, obarvana tudi a-a

Vmes je bilo precej ja, saj sem jaz pisala, ampak sem zdaj kar odprla novo temo, ker vedno za nazaj iščem.

Včeraj sem videla Aubrey, je malce majhna embalaža - 118ml, to porabim takoj, pa za to ceno (18€) bi jo raje prej preizkusila (mazljivost, vonj), tester embalaže pa ni bilo.

Sedaj ima tudi Eucerin, za otroke s 25SPF - ampak mi obupno smrdi, težko razmazljiva, ampak to je nekako običajno za mineralne (no, Buriti se krasno maže). Cena je nekje 14€.

Babylove sem imela nekaj let, kar se tiče zaščite super, nobene alergične reakcije, ampak mazanje je cela muka, madeži na oblačilih, ipd. mi je malo presedla. No, če ne bo druge bom šla pogledat spet za to, če jo sploh še imajo.

Kje prodajajo Lavero? V Muellerju je nisem videla.

Drugače faktorji pri 'mineralnih' kremah ne gredo nad 30, ampak je to čisto OK zame.
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 24. jun 2011 12:46
Povezava do prispevka
Tikka je napisal/aKje prodajajo Lavero? V Muellerju je nisem videla.

Jaz sem videla v dm, ampak so imeli le ZF 20.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jun 2011 10:33
Povezava do prispevka
Imajo jih tudi v Sanolaborju in večjih Mercatorjih (M. centri, ki imajo oddelek z naravno kozmetiko so še najbolj založeni). Se pa dobijo tudi preko spleta seveda.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Miškolina
Starost: n/aPridružen: 4. jul 2004Prispevkov: 3061Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. jun 2011 11:02
Povezava do prispevka
Lavero imajo tudi v Kalčku.
0
Nazaj na vrh
Sofija
Starost: 41Pridružen: 27. jun 2011Prispevkov: 5Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jun 2011 23:03
Povezava do prispevka

Živjo punce!

 

Tudi sama se vsako leto soočam z močno alergijo (najprej je bila v obliki gobastih, rdečih, srbečih izpuščajev, kasneje pa mallorca akne), ki nastane v kombinaciji sestavin v kremah in sončka. Zato že nekaj let raziskujem in iščem ustrezno mineralno zaščito. Moje izkušnje:

 

Začela sem z Green Apple Body Antioxidant Moisturizer SPF 20, ki mi je bil cca. 2 leti super (super mazljivost, lep vonj, doza na pumpico in radodarna količina. Juice beauty sem uporabljala tudi za obraz (medium tinted različico) – (imam normalno do mešano kožo), po nanosu sem se čez nekaj časa pričela svetiti, ampak vzamem v zakup pri dobri zaščiti,

 

Zaradi pojava mallorca aken sem bila lani primorana poiskati alternativo – gel na vodni osnovi brez emulgatorjev in s pretežno kemičnimi filtri. Preizkusila sem Sundance MED Sonnenbalsam 30 (ima TD), ki mi ni všeč, saj pušča svetlo modro sled in je zelo težko mazljiva. Imam tudi manjšo različico na pumpico (SPF 25), ki prav tako zaradi prej naštetih lastnosti čaka na naslednjo čistko v kopalnici oz. ju imam za rezervo, saj mi nobena ne povzroča alergije.

 

Potem sem našla kremo Ilrido Sonnen gel (v nekaterih lekarnah) SPF 25, ki je prav tako brez emulgatorjev, a ima le kemične filtre. Krema je dobro mazljiva in nudi dobro zaščito. Meni ne povzroča alergije.

 

Letos sem poskusila Aubrey Organic Natural Sun SPF 15 (aktivna sestavina je ZO), ki se mi zaenkrat odlično obnese (na pravem dopustu še nisem bila, sem pa v njeni družbi preživela že precej sončnih dni). Uporabljam jo vsakodnevno, saj se lepo maže in ima prijeten vonj.

Slednji gresta letos z mano na dopust.

 

Preizkusiti imam namen še Badgerja (ki ga je še manj kot Aubreya), ClimbOn in Lovleo, ki so mislim da vsi izključno mineralni.

 

Za obraz pa je moj ultimativni dnevni zmagovalec od aprila do oktobra JMO SPF 30.

 

Ker je govora tudi o alergijah, sem omenila tudi dve »kemični« kremi, zgolj v primerjavo in kot možni alternativi v iskanju tiste prave sončne kreme v primeru občutljivosti in alergij.

 

Zanima pa me, s čim se lotevate alergijskih izpuščajev v primeru, da vam vseeno nastanejo.

0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jun 2011 7:36
Povezava do prispevka
Tikka, jaz sem kupila za preizkus od Dadosens gel, ki je fet free, na naravni osnovi in brez parfuma(vonja) in brez barvil, parabenov in silikona.
Ko sem povedala, da dobim hitro alergije in ko je videla mojo svetlo in občutljivo kožo, so mi priporočali ta gel, ki je posebej za ljudi, ki imajo probleme z alergijo. Pa mastne kreme navadno ta problem še potencirajo (kar je res iz mojih izkušenj)
Je pa bila dobavljiva samo s faktorjem 25.
Je pa meni rekla, da nima veze, če je samo faktor 25, ker glede na moj tip kože več kot 25 min na soncu tako ne bi smela biti.
Cena pa je bila 18 €
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 30. jun 2011 8:04
Povezava do prispevka
Na hitro sem vzela Biosolis fail - smrdeče in težko mazljivo, cena pa tudi tam nekje kot ostale (15-20€).

Problem je ker je tako težko dobiti testerje, da bi videla če se obnese, konec koncev nisem ziher na kaj sem alergična, lahko samo 1 kemični filter ali 1 sestavino ki je v večini krem, samo kako naj vem, če ne morem kar zmetati 300€ za različne kreme pa vse preizkusiti, je pa 100% da ne dobim alergije po nobeni kremi ki je izključno 'mineralna', tako da je najbrž en kemičen filter, ali več.

Sofija hvala za tvoje izkušnje! Če fašem alergijo počakam da mine, razen če je zelo hudo, pol mi zdravnica 'nameša' eno kremo, pa zgine, ampak vsebuje kortikosteroide, pa se je raje izogibam če ni nujno.

Sinth se ta krema lepo maže, je res čisto brez vonja? Kje se dobi?
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. jun 2011 8:15
Povezava do prispevka
Razumem tvoj problem, jaz v življenju mogoče na 2 kremi tudi na močnem soncu nisem dobila alergije, na vse ostale pa.
 
Tikka, ta gel se res lepo razmaže, je popolnoma brez vonja in ne pušča nobenih belih sledi.
Ta gel naj bi bil za alergike. Ima alkohol, ampak jaz ga niti na obrazu ne čutim (pri vseh drugih kremah me vse takoj peče, če jo dam na obraz). Je pa res, da ga nisem še imela možnosti preizkusiti na močnem soncu. A od vseh, ki sem jih do sedaj gledala, deluje še najbolj obetavno in ni v njem sestavin, ki povzročajo alergije.
Jaz sem to kupila v Nemčiji, tako, da ne vem, če se dobi pri nas. A sem nekje zasledila, da se v Avstriji sigurno dobi.
 
Pred leti sem v lekarni kupila (mislim, da ) Ilrido gel (ali nekaj podobnega) in po njem tudi na močnem soncu nisem dobila alergije. Mogoče bi ti bila to alternativa? Ne vem pa kakšne so sestavine.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 30. jun 2011 9:53
Povezava do prispevka
Ilrido je omenila tudi Sofija, mogoče bom kar tega (še) vzela, ko preverim sestavo.

Se spomniš kakšen je vonj/mazljivost?

Dadosens sem našla samo na nemških/avstrijskih spletnih straneh.
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. jun 2011 10:19
Povezava do prispevka
Tikka, tega je sicer že 6 let nazaj, a mislim, da ni imel vonja, mazljivost je bila ok, ker je gel, me je pa motilo, da se je svaljkalo, če si ga nanesel malo več  in pa  lepljiv občutek.
 
 
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kreme z mineralnimi SPF - za alergike
Stran 1 od 5
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.