Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Mucki iščejo dom

Pojdi na stran 1 , 2
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2008 17:15
Povezava do prispevka
Prijateljica podari 4 ful fletne mucke .... kar kopiram njen oglas.


Podarimo 4 mucije dobrim ljudem in ljubiteljem živalic. 

Stari so 5 tednov. Navajeni so na mleko in mehko hrano, čeprav se še ne hranijo čisto sami, zato bi jih oddali avgusta. Poskušamo jih navaditi na WC (žaganje). Se ne bojijo ljudi. 

Okolica LJ.


image file name: 2kf79327f6e0.jpg

image file name: 2k1a95a9954d.jpg

image file name: 2kd00bf31839.jpg

edit: tel. sem zbrisala, ker se mucki še ne oddajajo (premali). Lahko pa jo dobite preko ZS.

Nazadnje urejeno 18. jul 2008 10:00; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
inči_ka
Starost: 32Pridružen: 12. okt 2006Prispevkov: 1452Kraj: okolica lj.Status:Offline
Objavljeno: 17. jul 2008 20:26
Povezava do prispevka
OMG !!! to so pa najlepši mucki sploh barva, samo enega sem imela točno take barve in sem si obljubila da če bo kdaj dovoljenje in pa možnost da bo še kakšen... sicer malo cvikam ker smo blizu ceste in do zdej se za veliko muckov ni končalo dobro 
Friends are like stars, you don't see them, but you know they are there!!!!!
0
Nazaj na vrh
Braunkopf
Starost: 37Pridružen: 13. apr 2006Prispevkov: 602Kraj: LJStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2008 21:12
Povezava do prispevka
Ne spuščaj ga ven, pa bo ok.
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2008 21:54
Povezava do prispevka
inči_ka joj če bi ga imela samo povej, pa sporočim prijateljici naprej.  Sicer pa tudi mi živimo zraven glavne ceste skozi naše mesto, ampak raje sploh ne razmišljam o tme kaj se lahko zgodi. Na srečo se naša Heidi še boji in ne hodi stran od hiše, ampak tavelik muc pa stalno hodi čez cesto. 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2008 22:27
Povezava do prispevka
To so rezervacije ali se dejansko oddajajo zdaj?

In, mimogrede, če bi jaz oddajala mucke, sigurno ne bi šli v noben dom, kjer bi živeli do svojega 1. leta ... Malce odgovornosti in pamet v roke, pa jih bo veliko manj ležalo raztreščenih na cestah.
0
Nazaj na vrh
Maja85
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2004Prispevkov: 1565Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 3:17
Povezava do prispevka
Lai, piše, da se oddajajo avgusta. Mislim, da morajo biti mucice stare 12 tednov, ko grejo na svoje ...? Torej bo tole kar prezgodaj ...
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 7:23
Povezava do prispevka
ja, zelo prezgodaj
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 8:52
Povezava do prispevka
Ja saj jih še ne oddajajo zdaj, le oglas so že dali ven. Res so šele neke vrste rezervacije. Samo v naših koncih se zelo težko odda mucke in preden koga najdeš najdeš kar traja (in še težko ga najdeš). Zato pa oglas že tako zgodaj.

Velikokrat muckov ljudje sploh ne morejo oddati oz. se niti ne potrudijo zato in verjemite nočete vedeti kaj se potem zgodi ...
0
Nazaj na vrh
vixi
Starost: -14Pridružen: 1. sep 2005Prispevkov: 3749Kraj: Ljubljana-LogatecStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 9:07
Povezava do prispevka
Kiely verjemi da nekateri prekleto dobro vemo, kaj se z mucki dogaja, zato pa opozorila in ves trud okrog tega. Mogoče bi prijateljici predlagala da se obrne na kako društvo, ki bi ji pomagalo z nasveti in predvsem z informacijami, ki so nujne pri oddajanju. Npr. vsa nujno potrebna cepljenja za mladiče, sterilizacija/kastracija oz. dogovor o tem ob oddaji, morda celo oddajanje prek društva s pogodbo... Predvsem pa sterilizacija njihove muce, ki je nujna, glede na to, da vidijo kako se mucki težko oddajajo. Iz napisanega je razvidno, da ne vedo kaj dosti o tem.
Ne gre samo za dobrohotne nasvete, gre za veljavni zakon v RS.
In heaven all the interesting people are missing | Friedrich Nietzsche
Vixi's Craft Duck
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 9:07
Povezava do prispevka
Žal vemo in žal ta "drek" za njimi pucajo drugi (vkolikor se ne odločijo, da jih vržejo zapakirane v vrečo/škatlo v reko ipd; jih utopijo v vreli ali ledeni - ne vem, katera verzija je trenutno bolj popularna - vodi). Včasih se nekdo spomne, da bi jih bilo fajn zapakirat v škatlo in odnesti v gozd, kjer jih včasih ... samo včasih nekdo slučajno "ponesreči" najde. Koliko je takih muckov (zapakiranih v škatli/vrečki) in kužkov (privezanih za drevo ali zapakiranih v škatli) ... ki jih nihče ne najde. Dajte sterilizirat/kastirat svoje mucke pa ne bo treba nobenega mačiča utapljat, zakopavat živega v zemljo, udrihat z lopato ob njih ...
 
Torej, Kiely, ja, vemo, kaj se z njimi zgodi. Vemo pa tudi to, da je to kaznivo. Po zakonu moraš preprečiti nezaželena legla, zakon pa tudi smatra zgoraj opisano početje za mučenje živali in je predvidena ustrezna sankcija. Vsakršno tako početje pa je potrebno prijavit - če bi vsi tisti, ki veste za take stvari, zadeve prijavili in zasuli pristojne s prijavami teh dejanj, bi se morda, nekoč, v daljni prihodnosti celo nekaj malega premaknilo ... Do takrat pa ... reši se kdor se more.
 
Tako da, srečno z oddajo muckov - ki morajo biti stari 12 tednov (ali več), kot je omenila Maja (in kot je to - spet - predvideno z zakonom), svoji prijateljici pa sporoči, naj poskrbi za sterilizacijo mame muce.
 
Aja, in hm, dobro, da me je Maja opozorila, spregledala sem"oddali bi jih avgusta" - torej niso rezervacije, vsaj ne v pravem pomenu besede. Saj ni potrebno pisat, kakšne so posledice za mucke, če odidejo prezgodaj od mame?
0
Nazaj na vrh
andreyka
Starost: n/aPridružen: 24. maj 2005Prispevkov: 2339Kraj: okolica LjubljaneStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 9:12
Povezava do prispevka
vixi je napisal/a
Kiely verjemi da nekateri prekleto dobro vemo, kaj se z mucki dogaja, zato pa opozorila in ves trud okrog tega. Mogoče bi prijateljici predlagala da se obrne na kako društvo, ki bi ji pomagalo z nasveti in predvsem z informacijami, ki so nujne pri oddajanju. Npr. vsa nujno potrebna cepljenja za mladiče, sterilizacija/kastracija oz. dogovor o tem ob oddaji, morda celo oddajanje prek društva s pogodbo... Predvsem pa sterilizacija njihove muce, ki je nujna, glede na to, da vidijo kako se mucki težko oddajajo. Iz napisanega je razvidno, da ne vedo kaj dosti o tem.
Ne gre samo za dobrohotne nasvete, gre za veljavni zakon v RS.
 
!
If you are arguing with some idiot, he is probably doing the same.
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 9:44
Povezava do prispevka
   vedno znova se vprašam in nikoli mi ne bo jasno, kako lahko kdo kaj takšnega stori živemu bitju
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 9:58
Povezava do prispevka
Lai Ming ja na to sem ciljala - tvoj prvi odstavek. Pač vem iz izkušenj, ker sem v preteklosti mogla preprečit nekaj podobnega (na srečo mi je uspelo) pri mojih starih starših.  Žal.

Ok prijateljici sem sporočila naj pazijo, da bodo mucki stari vsaj 12 tednov. Torej se bodo lahko oddajali šele septembra.

Zdaj jim bom predlagala naj se z oddajo raje obrnejo še na kako društvo, ki jim bo v pomoč. 


0
Nazaj na vrh
vixi
Starost: -14Pridružen: 1. sep 2005Prispevkov: 3749Kraj: Ljubljana-LogatecStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 10:06
Povezava do prispevka
To je najmanj kar lahko narediš  Vsak ki na novo osvoji te informacije lahko reši kup mačic. Informacij o tem je na netu kar veliko, že tu na podforumu živali je LaiMing zbrala kup naslovov in linkov, javljajo pa se tudi društva.
In heaven all the interesting people are missing | Friedrich Nietzsche
Vixi's Craft Duck
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 18. jul 2008 10:09
Povezava do prispevka
Dobro, hvala punce. 
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Mucki iščejo dom
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.