Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Mastna koža / nega mastne kože

Pojdi na stran 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15
*uršika*
Starost: 35Pridružen: 4. nov 2004Prispevkov: 60Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. nov 2004 16:23
Povezava do prispevka
normaderm - vsaj zame kr neki!!! škoda dnarja... probala kremo in tonik in mislm da se mi je stanje kože po uporabi samo poslabšala in razdražla... tko da sama ne priporočam
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 8. nov 2004 16:29
Povezava do prispevka
kiara je napisal/a

Čez nekaj mesecev bom stara 30 let in imam mastno kožo z razširjenimi porami. Trenutno uporabljam Gel za čiščenje obraza Loreal Pure Zone in tonik iz iste kolekcije. Za dan uporabljam Vichy Termal S Mat (mi je zelo dobra in je ne bi menjala). Ponoči pa ravno testiran Vichy Normaderm kremo.


Ker pa bi želela malo spremembe - in upam na izboljšanje kože - me zanima, če bi bilo to za mene:


- za čiščenje obraza: ???... čakam predloge (Vichy Normaderm?) - lahko, ali pa katerikoli od Schelelrja (najboljši je iz mineralne linije), lahko pa še naprej uporabljaš L orealov čistilni gel, je ok. Tonik pa niti slučajno ni v redu.


- tonik: Scheller, beli čaj za zrelo kožo - vsekakor ok.


- za dan: Vichy Termal S Mat - not ok.


- za noč: Avon, Overnight Blemish tretmant ali Vichy Normaderm. - po želji, kar ti bo pač pasalo, ampak učinkovine ima pa prvi vsekakor neprimerljivo boljše.


A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
kiara
Starost: 49Pridružen: 5. nov 2004Prispevkov: 2540Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 9. nov 2004 0:59
Povezava do prispevka

Hvala vsem za odgovore. Jaz sem pa mislila kako je Vichy oh in sploh, zdaj pa same kritike.


Tanja: zakaj Termal S Mat ni o.k.? Imam tudi od Loreala Hydrafresh in sem videla, da jo hvališ. V čem je razlika? Saj sem si že sprintala članek o sestavinah krem, obvladam pa še ne.


Seznam je narejen, jutri (oz. danes) pa v shoping.


 


 

Nikoli se ne kregajte z idiotom,spravil vas bo na svoj nivo in premagal z izkušnjami!
0
Nazaj na vrh
Maša
Starost: n/aPridružen: 27. apr 2004Prispevkov: 2946Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. nov 2004 6:23
Povezava do prispevka
Ce se lahko ustulim: v Termal S Mat je na prvih mestih slab alkohol. 
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 9. nov 2004 12:22
Povezava do prispevka
Ja, kot pravi Masa, ima Thermal S Mat (enako Normaderm) na drugem mestu alkohol, ki kozo susi in drazi.

Vichy je bolj tako-tako - kreme za suho kozo so ok, za mastno pa ne.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
kiara
Starost: 49Pridružen: 5. nov 2004Prispevkov: 2540Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 9. nov 2004 21:37
Povezava do prispevka

Hvala vsem za odgovore. Danes sem že kupila tonik beli čaj in imam po prvem nanosu dober občutek.

Nikoli se ne kregajte z idiotom,spravil vas bo na svoj nivo in premagal z izkušnjami!
0
Nazaj na vrh
irma
Starost: n/aPridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 24Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. maj 2005 14:18
Povezava do prispevka
zivjo
 ce je mogoce ze bla ta tema se opravicujem. no tkole je moja telo izloca mascobo 100 na uro!! se posebi se to opazi na obrazu, in to ni za nikamor!! zjuti ko ustanem sm cist mastna bo obrazu, umijem se z cistilno peno, nato tonik in potem se barvna krema (oriflame), ce pa ne grem zjutri nikamor pa si namesto barvne kreme dam differin, pudrov nocem vec uporablat, ker sm ze vse vrste uporablala ampak vseen noben ni obstojen, no glede obraza zdej-sveti se k da se z oljem namazem. vse kar sm probala mi ne pomaga, mastna sm velik prevec! mogoce mislte da pretiravam ampak sploh ne, moja koza je res prevec mastna 
ps: zdej junija sm narocena pri svojmu dermatologu-me je ze skor pozdravu, sm pa kje se se ksn mozol pojavi, ampak masna koza vecno ostaja..in a obstaja ksna taka "dermatoloska" kremca , da mal zatre to preveliko izlocanje mascobe.
  A IMA SE KATERA TAK PROBLEM IN KAJ UPORABLATE?????????
Bog je najprej naredil moskega nato pa zensko, tako kot vsak umetnik, ki najprej naredi skico nato pa umetnino!
0
Nazaj na vrh
laury
Starost: 34Pridružen: 26. feb 2004Prispevkov: 1425Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. maj 2005 14:27
Povezava do prispevka
Marsikatera ima tak problem mal pobrskej po forumu boš vidla je je na to temo že velik napisanga.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 22. maj 2005 14:27
Povezava do prispevka
Irma, tudi Colorstay pudre si probala?
 
Sicer pa proti taki težavi ne pomaga nobena krema, ampak notranje zdravljenje - Roaccutane, ki pa so zelo močne tablete in imajo precej in hudih stranskih učinkov, tako, da jih (upam) predpisujejo le v res nujnih primerih. So pa te tablete edina zadeva, ki trajno popravi stanje kože (zmanjša mastenje in odpravi akne) tudi, ko se jih ne jemlje več (vsaj v veliki večini primerov).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
irma
Starost: n/aPridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 24Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. maj 2005 14:37
Povezava do prispevka
sm probala tut ta puder  Colorstay in ni ..noben se mi ne vpije lepo, celo moja mami ki je stokovnjak za nansanje pudrov, ona me je enkrat namazala s pudrom ampak vseen je blo isto, ne vpije se lepo, po treh stirih urah kr taki flekci so po obrazu in se vidi da je puder gor, in grdo zgleda.nikol ne nacilam na tapravga..
tko da sm zdej obupala s temi pudri.. ce ni nc tazga normalnga kar bi pomaglo, potem mi ni pomoci in je najbols da se na dan tut do 50x umijem ce je treba, alpa skoz met pr seb robcke da se obrisem.
glede teh tablet roaccutane..sm zadnjic prosila dermatologa ce mi lahko napise recept, pa ni hotel, na noben nacin mi ni hotu dat recepta zaradi tega ker naj bi to skodovalo plodnosti.
 
 
Bog je najprej naredil moskega nato pa zensko, tako kot vsak umetnik, ki najprej naredi skico nato pa umetnino!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 22. maj 2005 14:44
Povezava do prispevka
irma je napisal/a
glede teh tablet roaccutane..sm zadnjic prosila dermatologa ce mi lahko napise recept, pa ni hotel, na noben nacin mi ni hotu dat recepta zaradi tega ker naj bi to skodovalo plodnosti.

Kolikor jaz vem, takrat, ko jih ješ, ne smeš zanositi ali biti noseča, ker je skoraj 90%, da bo plod okvarjen, dolgoročno pa ne škoduje plodnosti - to je vse.
A prescription-only drug derived from vitamin A, and which is taken orally. It essentially stops the oil production in sebaceous glands (the oil-producing structures of the skin) and literally shrinks these glands to the size of a baby s. This prevents sebum (oil) from clogging the hair follicle, mixing with dead skin cells, and rupturing the follicle wall to create an environment where a bacterium (Propionibacterium acnes) can thrive, which can result in pimples or cysts. Normal oil production resumes when treatment is completed, and the sebaceous glands slowly begin to grow larger again, but rarely as large as they were before treatment. "Because of its relatively rapid onset of action and its high efficacy with reducing more than 90% of the most severe inflammatory lesions, Accutane has a role as an effective treatment in patients with severe acne that is recalcitrant to other therapies" (Source: Journal of the American Academy of Dermatology, November 2001, Supplemental pages 188?194). However, Accutane is controversial for many reasons, principally because of its most insidious side effect: It has been proven to cause severe birth defects in nearly 90% of the babies born to women who were pregnant while taking it. Other commonly reported, although temporary, side effects of Accutane include dry skin and lips, mild nosebleeds (your nose can get really dry for the first few days), hair loss, aches and pains, itching, rash, fragile skin, increased sensitivity to the sun, headaches, and peeling palms and hands. More serious, although much less common, side effects include severe headaches, nausea, vomiting, blurred vision, changes in mood, depression, severe stomach pain, diarrhea, decreased night vision, bowel problems, persistent dryness of eyes, calcium deposits in tendons, an increase in cholesterol levels, and yellowing of the skin.

Glede pudrov - ne vem, kaj je narobe, ampak po mojem mora biti kakšna napaka v nanosu. Morda nimaš pravega odtenka (verjetno pretemen), pa morda si flekasta, ker si maščobo z robčki brišeš - treba je le popivnati, sicer si delno obrišeš tudi puder, zaradi česar si (predvidevam) flekasta.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
irma
Starost: n/aPridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 24Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. maj 2005 14:55
Povezava do prispevka
moja napaka: am takrat ko mam puder si popivnam takrat ko pa nimam pudra pa obrisem..se opravicujem kr sem se narobe izrazila..
sam men pol ni jasno zakaj je men dermatolog rekel da skoduje plodnosti, tut dolgorocno.
u glavnem bom pac probala zdej s to barvno kremo mal bol si tut vtirat v kozo, sej ce pa ne bo bols, pa nc..vse sm prezivela ..bom pa tut to 
 
okej hvala za tvoj cas tanja
js ne vem kaj bi mi tuki brez tebe
Bog je najprej naredil moskega nato pa zensko, tako kot vsak umetnik, ki najprej naredi skico nato pa umetnino!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 22. maj 2005 15:03
Povezava do prispevka
Irma, če boš šla na google in vtipkala Accutane, ti bo ogromno ven vrglo in najboljše, da se še sama pozanimaš. Tudi zdravniki ne vedo vsega - saj ne morejo.
Vseeno se mi zdi npr. CS Lite puder boljši od Oriflame kreme, zato, ker je zagotovo bolj obstojen, matira in nudi zanesljiv UV filter.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
marymary
Starost: 43Pridružen: 16. maj 2004Prispevkov: 791Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. maj 2005 17:43
Povezava do prispevka
Moja koža je manj mastna tudi odkar jemljem Diane35. Tko po parih mesecih se kar pozna. Tudi lase sem imela prej bolj mastne.
0
Nazaj na vrh
laury
Starost: 34Pridružen: 26. feb 2004Prispevkov: 1425Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. maj 2005 18:43
Povezava do prispevka
Tanja, men je tut dermatologinja predpisala te tablete in sem nekje prebrala tole,pa me zanima če je res:
 

Ti k uporablas roaccutane.. Tut jz sm pa mi je še zdj žou, ta stvar pušča trajne posledice, tablete so jako toksicne, poglej samo stranske ucinke, dalsi spisek tesko najdes pri kakrsnih koli tabletah. Zaboga celo samomorilna nagnjenja, odpoved ledivic, spremembe vida...
Na internetu obstaja celo stran ki so jo ustanovili uporabniki roacutana, ki se še po 30 letih soočajo s posledicami zarad uporabe..
Zdi se mi sramota da to predpisujejo, jz sm še zdej jezn. res da se izboljsa, pa se mi je potem spet vrnilo na staro stanje in to 2X, zdj pa nikol vec. sj scasoma sami zginejo, na kasnih forumih pa najdes dost nasvetov kok saj omilit mozolje.

0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Mastna koža / nega mastne kože
Stran 10 od 38
Pojdi na stran 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.