Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Hišni zajček - kunec

Pojdi na stran 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39
Suzek
Starost: 43Pridružen: 10. apr 2005Prispevkov: 1960Kraj: Breg pri PolzeliStatus:Offline
Objavljeno: 2. sep 2010 8:42
Povezava do prispevka
Katey tega sem se tudi sama najbolj bala in zato dokupila še enega kunčka, da bi Metka imela družbo medtem, ko sem jaz v službi. In potem pride vikend, ko sem končno doma in bi se ukvarjala z uhačkama, pa frajerki itak cel dan prespita Smile Do kakih 9ih sta še za igro, potem pa ležat in ležat do večera. Vmes se premakneta do stranišča in pogrizljata malo sena, še to velikokrat kar leže Smile
Tako, da skrb, da bo zajček preveč sam, ker delaš, je odveč. Zvečer, ko si doma, pa bi le bilo fajn, da se ukvarjaš z njim. Že to, da je v istem prostoru z ljudmi, jim veliko pomeni.
So pa res bolj nočne živali in čez dan dremajo.
Tale balkon se fajn sliši Wink
0
Nazaj na vrh
katey
Starost: 44Pridružen: 27. jul 2007Prispevkov: 3902Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. sep 2010 10:07
Povezava do prispevka
Suzek, hvala tudi tebi za pomoč.

Bom še malo prebirala, ko pa se odločim, vam sporočim.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 6. sep 2010 9:19
Povezava do prispevka
Citiram iz zaklenjene teme:
 
marjetica21 je napisal/apozdrav!

mogoče veste kje kupiti pritlikavega dolgodlakega kunca? gledala sem jih v trgovinah (mr pet itd.) pa me je strah, da so tam preveč razdraženi od nenehnega pritiska ljudi oz. da se me ne bi navadili, navezali name...
na bolhi pa imajo same čudne, kot bi bili neki mešančki.

najlepša hvala za info
 
emchy je napisal/aNajboljše bi bilo, da pogledaš pri kakšnih društvih, rejcih.Tam je nekako najbolj varno, preverjeno.

 
marjetica21 je napisal/aali lahko prosim napišeš konkretno kateri rejec? ker sem iskala po internetu in sem našla samo rejce kuncev kot hrano:(
hvala, lp
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. sep 2010 15:37
Povezava do prispevka

Marjetica21 najprej bi ti svetovala, da pač počakaš, da bo kakšen pravi zajček na prodaj. Sicer nič konkretno nisi omenila kakšne pasme zajček te sploh zanima. Zdaj kakšnih  prav pretirano dolgodlakih jaz osebno ne poznam, mogoče je še najboljši približek levjegrivi zajček. Ta pa v starosti dveh mesecov ( torej v starosti, ko je najbolj primerna za nakup zajčka, če si želiš, da bi te res  in brez pretiranih težav sprejel) nikakor ne zgleda dolgodlak, bolj kot kakšen puhek. Dlaka mu dokončno zraste šele tam okoli desetega meseca.
Res ti svetujem, da še malo počakaš na kakšen primeren oglas. Živalice kupljene v trgovini so lahko že malo prestare, da bi se brez težav navezale nate. Kolikor jaz gledam v trgovinah so to že skoraj dorasle živali in morajo biti stare že vsaj 4 ali več mesecov. Pri udomačitvi zajčka se pa vsak mesec pozna. Menim, da je najbolj idealna starost dva meseca. Pa marsikdo v trgovini dobi bolano živalco in so potem same skrbi kako bo z zajčkom.
Mi smo našo tudi kupili s pomočjo oglasa, nekje  pri Ptuju. Mogoče zdaj ni najbolj primeren čas za nakup zajčka, saj so poletni zajčki verjetno že prodani, jesenski pa še premladi za oddajo. 
0
Nazaj na vrh
Suzek
Starost: 43Pridružen: 10. apr 2005Prispevkov: 1960Kraj: Breg pri PolzeliStatus:Offline
Objavljeno: 6. sep 2010 16:04
Povezava do prispevka
Žal danes tudi rejci niso več kar so bili. Sem pol leta nazaj pri rejcu kupila samčka, za katerega pri samem ogledu nisem mogla reči, da ima kakšno bolezen. Ko pa sem ga prinesla domov pa se je začelo kihanje, takrat sem tudi opazila, da ima čisto moker smrček in že gnojni sprednji tački od nenehnega smrčka. Diagnoza seveda pasterela, ampak je bila razvita že do takega stadija, da po 14 dnevni ornk terapiji ni bilo niti malo napredka in je bil kunček vedno slabši. Žal sem ga morala dati uspavati, ker ta pasterela kunčkom pljuča spreminja v želatino in bi mali samo trpel Unhappy
Klicala sem tega rejca, mu povedala zgodbo, ki ji sicer ni verjel. Pa sem ga potem prosila, da naj da celo leglo pregledat, ampak je bil osoren in mi odložil. Dobila ga na telefon nisem več, sem ga pa prijavila.
Kaj hočem reči...da ne rejec in ne trgovine (v katerih bi naj živali bile pregledane na 14 dni) niso zagotovilo, da bo kunček popolnoma zdrav.
 
0
Nazaj na vrh
ugy
Starost: 37Pridružen: 22. jul 2010Prispevkov: 9Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. sep 2010 21:51
Povezava do prispevka
Pozdravljeni!
 
Zadnje čase opažam, da je moj kunček pravi atlet. Čeprav je majhen (ovnač, star 5 mesecev), sem ga ujela, da skače na pisalno mizo (kar nisem hotela), danes pa sem ga našla v koritu za rože na balkonu - kar se mi zdi zelo nevarno, saj lahko pade z balkona. Problem je takšen, da je kunček zelo rad na balkonu - večino časa poležava na sončku. Balkon mu predstavlja nadomestek za tiste dni, ko ne greva skakljat po vrtu, saj je zelo dolg in zelo primeren za mini tek. Nekje sem brala, da kunci ne znajo oceniti prave globine in me zanima, če bi lahko kar skočil dol? Višina balkona je 2,5 metra oziroma vrh ograje še nekaj več. Ali mu naj kar ukinem balkon? Tam ga puščam brez nadzora, saj si nisem mislila, da bo skočil na ograjo! Drugače  ni nikoli zaprt v kletki (edino, če je kaznovan). Res je, da je na balkonu nekaj predmetov, ki bi mu morda lahko pomagali zlesti gor (ki jih ne morem kar odstraniti). Kaj mi predlagate, ali imate takšno izkušnjo? Ali so zajčki spretni kot mačke ali ne? Vem, da se maček pri takšnem skoku najbrž ne bi poškodoval, kaj pa zajček?
 
Hvala za mnenje
0
Nazaj na vrh
Cama
Starost: -14Pridružen: 20. dec 2004Prispevkov: 1301Kraj: Kraški svetStatus:Offline
Objavljeno: 13. sep 2010 22:01
Povezava do prispevka
Jaz imam že od vsega začetka balkon ograjen z mrežo, tisto navadno, zeleno ki jo uporabiš tudi na vrtu.
www.dlvkos.si
0
Nazaj na vrh
ugy
Starost: 37Pridružen: 22. jul 2010Prispevkov: 9Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. sep 2010 9:45
Povezava do prispevka
To imaš namesto ograje, ali omrežen cel balkon - do stropa? Naša ograja je višja od enega metra...kako visoko lahko skoči pritlikavi kunček?
0
Nazaj na vrh
Suzek
Starost: 43Pridružen: 10. apr 2005Prispevkov: 1960Kraj: Breg pri PolzeliStatus:Offline
Objavljeno: 14. sep 2010 10:36
Povezava do prispevka
Če ti skoči na pisalno mizo, potem mu po moje tudi ograja ne bi bila problem. To glede globine pa nevem, moja Metka recimo gleda čez rob stopnišča, ker nimam ograje, ampak dol gre pa vedno po stopnicah. Vsaj upam, da ne bo kdaj kakih spiderman variant poskušala Smile
Jaz bi na tvojem mestu balkon čimbolje zavarovala.
0
Nazaj na vrh
Cama
Starost: -14Pridružen: 20. dec 2004Prispevkov: 1301Kraj: Kraški svetStatus:Offline
Objavljeno: 15. sep 2010 7:56
Povezava do prispevka
Hm, če je res toliko spreten, potem ne samo, da bi znal ograjo preskočit, ampak bi jo lahko preplezal. Enega takega sem že imela. Jaz bi vseeno poskusila zagraditi balkon, mogoče obstaja kakšna nenavadna varianta za preprečevanje pobega tistih bolj gibčnih.
www.dlvkos.si
0
Nazaj na vrh
ugy
Starost: 37Pridružen: 22. jul 2010Prispevkov: 9Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 14:36
Povezava do prispevka
Zanima me, katerega veterinarja bi mi priporočili za kastracijo zajčka, s katerim zdravnikom ste bili zadovoljni in je iz (okolice) Ljubljane? Ali ima kdo izkušnjo z veterinarjem na Vrhniki? Ali se zajčki hitro "poberejo" po operaciji? Bošček, nočem, da trpi, ampak to lulanje in kakanje po postelji se vsak dan stopnjuje... 
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 14:40
Povezava do prispevka
Vsekakor in brez dvoma Veterinarska fakulteta Ljubljana, ambulanta za eksotične živali .
Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 14:57
Povezava do prispevka

Se s kastracijo ta težava zagotovo odstrani, meniš, da potem ne bo več lulal in kakal po postelji?

Sicer pa je zelo dober veterinar prav za zajčke  dr. Kastelic iz Grosuplja, ambulanta Buba. Sama sem zelo zadovoljna z njimi, vse moje živalce vozim sem.
0
Nazaj na vrh
ugy
Starost: 37Pridružen: 22. jul 2010Prispevkov: 9Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 15:23
Povezava do prispevka
...ne vem, ali bom s tem lulanje popolnoma odpravila, upam, da vsaj malo omilila..Vem, da vsaj markiral ne bo. Mogoče bi se mogla posvetovati z veterinarjem, ampak ne vem, če bodo iskreni - zato iščem mnenja na forumu, preden se karkoli odločim. Kaj mi predlagate, da ga ne dam kastrirat? Ja, sem slišala za tega iz Grosuplja, ampak se mi zdi malo daleč - sem namreč iz okolice Vrhnike in zajčka ne bi rada mučila s predolgo vožnjo......Veterinarska fakulteta je tut vredu, ampak sem brala že veliko kritik, zato bi rada izrecno mnenje iz prve roke...hehe, še pri svojem zdravlju ne kompliciram toliko, kot pri zdravlju mojega malega srčeca... :)
 
 
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 15:59
Povezava do prispevka
Glede tvojega konkretnega problema sicer nimam pojma ali bi kastracija pomagala ali ne, sem pa prepričana, da bi ti na to znal odgovoriti kompetenten veterinar. Sama nimam zajčka/kunca, imam pa izkušnje tako z dr. Kastelicem, kot tudi z ekipo iz VF (dr. Račnik, dr. Zadravec) in zame sploh ni vprašanja komu bi zaupala svojo žival. So pa (očitno) izkušnje takšne in drugačne, končna odločitev pa tvoja . Kolikor vem kastracija sicer ni zelo hud poseg, če je žival drugače zdrava, tako da če izbiraš med Bubo in VF najbrž težko zgrešiš.
Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Hišni zajček - kunec
Stran 34 od 48
Pojdi na stran 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Kar nekaj zvezdnic se je odločilo, da se ne bodo podvrgle kirurškim popravkom temveč sprejele svoj naravni videz.