Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Evropska razstava psov v Celju - 30.09.2010 - 03.10.2010

Cama
Starost: -14Pridružen: 20. dec 2004Prispevkov: 1301Kraj: Kraški svetStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2010 13:52
Povezava do prispevka

Jutri se prične evropska razstava psov, ki bo tokrat organizirana v Sloveniji, in sicer v Celju!

 

Za vse ljubitelje psov in tiste, ki se zanimate za nakup pasemskega mladiča, je to ena res odlična priložnost za zbiranje realnih informacij o pasmi psa, ki mu želite v bližnji prihodnosti nuditi dom.

 

Sočasno z razstavo psov bodo potekale tudi razne predstavitve: avtohtona pasma kraški ovčar, policijski psi, terapevtski psi, agility, …

 

Več informacij se nahaja na uradni strani: http://www.eurodogshow2010.si/sl/.

www.dlvkos.si
0
Nazaj na vrh
Cama
Starost: -14Pridružen: 20. dec 2004Prispevkov: 1301Kraj: Kraški svetStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2010 11:54
Povezava do prispevka
No, takrat sem se udeležila prvega dne razstave v Celju in moram reči, da sem še vedno zelo impresionirana nad lepoto vse kosmatincev, ki so se razstave udeležili. Tisti dan je bila na vrsti skupina FCI2 v okviru katere so razstavljali kraške ovčarje, kavkaške ovčarje, šarplanince, srednjeazijske ovčarje, pirenejce, ... Žal nimam veliko slik, ker mi je crknila baterija.
 
 
 
 
Upravičen zmagovalec med samci kraškimi ovčarji - Faust Kamengorski
 
Poleg tega je bila ena cela hala namenjena nakupovanju vseh stvari, ki jih potrebujemo za naše kosmatince. Cene nekaterih stvari so bile res izjemno nizke, tako da moram reči, da se mi je obisk celjskega sejma res obrestoval.  Prodajali so brikete različnih proizvajalcev (žal te niso bili ravno prvovrstni), kvalitetne priboljške, igrače, bokse, povodce, pripomočke za nego, ...
www.dlvkos.si
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2010 17:44
Povezava do prispevka
Čudoviti psi. Ampak me pa zanima kaj so pa to eni psi na drugi sliki? Medvedki. No ja, medvedi.
Nagobčniki na njunih gobčkih napovedujejo ostro pasmo ali so samo del obvezne opreme na razstavah? Sodeč po drugih slikah bi rekla da ne.
Moja mlajša hči bi bila navdušena nad temi pasmami, ker samo velik pes je za njo pes. Vse ostale, predvsem manjše pasme imenuje kremže.
0
Nazaj na vrh
Cama
Starost: -14Pridružen: 20. dec 2004Prispevkov: 1301Kraj: Kraški svetStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2010 17:58
Povezava do prispevka
Potem bi se jaz in tvoja hči odlično razumeli. 

Na prvi in na drugi sliki gre za kavkaškega ovčarja, meni poleg kraševca edina sprejemljiva pasma psov.
Tako kot pri kraševcu, gre tudi tukaj za pastirsko pasmo, kar pomeni, da od črede odvrača zveri in vsiljivce. Na srečo ta kuža še danes opravlja to nalogo. Konkretna pasma je izredno ostra, posamezni psi pa tehtajo tudi več kot 80 kg. Načeloma gre za pse z izjemno uravnoteženim karakterjem, vendar pri kakšnih dominantnih samcih ni za tvegati (tudi sama bi uporabila nagobčnik). Vsekakor upam, da se pasma ne bo skomercializirala, saj zna to privesti do zelo neljubih incidentov ipd. Je pa zanimivo, da te kužate ponavadi handlajo ženske, ki nimajo več kot 50 kg.
Sicer pa je kavkaški ovčar tudi zvezda tega filma:


Vir: http://www.stormheart.fi/presentation/index.html
www.dlvkos.si
0
Nazaj na vrh
Dominika
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2009Prispevkov: 1020Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2010 18:37
Povezava do prispevka
Hvala, Cama.
Film si pa moramo ogledati, mogoče bi si ga lahko celo izposodili v knjižnici. Po opisu sodeč je zelo zanimiv. Po vsej verjetnosti bomo tudi jokali, vsaj pri tistem delu, ko se spozna usoda njegovih staršev.
Po tvojem opisu sodeč to res ni pasma za vsakogar ( mednje štejem tudi sebe) je pa zelo lepa, mogočna.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. okt 2010 19:05
Povezava do prispevka
Waw, kakšni psi, res so zelo lepi Mi je bilo zelo žal, ker nisem šla na to razstavo (imela sem namen pa je nekaj drugega vmes prišlo).
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Evropska razstava psov v Celju - 30.09.2010 - 03.10.2010
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zavedati se moramo ene pomembne stvari: eno so moda in trendi, ki pridejo in gredo; drugo pa je večna, ženstvena klasika.