URESNIČITE SPREMEMBE
Nekateri ljudje enostavno ne zaupajo sebi da se lahko spremenijo. Imajo občutek, da so njihovi problemi pretežki, pregloboki ali pa so razočarani z dosedanjimi poizkusi, spremeniti se. Velikokrat smo zmožni izgubiti motivacijo, če se velike spremembe ne pokažejo v mesecu ali dveh, včasih tudi ko se zavedamo da nismo prav intenzivno vadili za izboljšanje.
Včasih prakticiramo določene vaje in tehnike neredno, npr. nekajkrat na mesec in po nekaj mesecih nismo zadovoljni z rezultati. Z druge strani so osebe ki se predano trudijo, včasih pričakujejo prevelike spremembe v prekratkem času in ko se to ne zgodi, motivacija hitro pade.
Npr.; S treningom pisave si lahko pomagamo na več načinov. Lahko izboljšamo svoje dobre lastnosti, da so še boljše, lahko slabe lastnosti zmanjšamo, nevtraliziramo (da ne vplivajo na naše počutje) ali se jih rešimo. Trening pisave traja 45 – 60 dni brez prekinitve ali toliko časa, da svoj novi rokopis sprejmemo v podzavest in prenehamo premišljevati o novi formi pisave. V tem času je potrebno 3 krat na dan napisati nekaj strani s določeno tehniko in spremenjenimi črkami po navodilih grafologa.
To je kot z dieto za hujšanje ali učenje neke spretnosti – igranje nekega instrumenta, borilne spretnosti, kreativnega pisanja, risanja ali kaj drugega, če si kot uresničitev cilja določite nekoliko tednov. Ne da boste samo nezadovoljni z rezultatom, ampak tudi s postopkom. Kratek rok vam bo ustvaril pritisk in občutek neuspeha in pomanjkljivosti in se boste kot pri hitrostni dieti vrnili na stare navade in stare probleme. Bolj modro je vzeti si pol, eno ali dve leti, odvisno od problema, ter določiti redno vadbo ali izgraditi navado, katero se boste držali z zadovoljstvom in uživali dolgoročno ali celo življenje.
Ljudje v resnici govorijo o pozitivnih premikih, če gre za določeno prepričanost ali emocijo npr. krivda, jeza in podobno v povezavi z določenim kontekstom. Za pomembno spremembo osebnosti ali za doseganje življenjsko pomembnih ciljev, kot je sprememba službe ali uresničevanje želenega partnerstva je potrebno spremeniti vrsto prepričanj in neustreznih emocionalnih reakcij in ne samo ene ali dveh, kot velikokrat upamo. Pri ljudeh s težko preteklostjo določenega prepričanja zaradi vrste travmatičnih izkušenj in nezdravih odnosov, je potreben daljši čas in intenzivnejše delo na sebi.
Naša psihološka struktura je po naravi inertna – lena, potrebna nam je določena stalnost, neprekinjenost in postopen prehod iz znanega v neznano namesto nagle spremembe.. Nekateri ljudje se tudi zavestno bojijo spremembe, toda veliko več ljudi občuti ta strah, ki prihaja iz podzavesti. Naša osebnost je sestavljena iz velikih število delov, takozvanih podosebnosti, nekaj več in nekaj manj aktivnih, katere odrivamo ali jih niti ne slutimo. Potreben je čas da bi se reorganizirali in prilagodili spremembi. Nekateri od njih se lahko pričnejo upirati spremembam zaradi strahu, izgube stare osebnosti ali prehoda v neko vrsto ničevosti. Obstaja tudi strah zaradi izgube lastnega jaza in zavesti o sebi.
Človek včasih niti ne zna niti ni zmožen videti v svojo notranjost. Pri tem je vam lahko v pomoč grafoanaliza vašega rokopisa, ki dovolj natančno odkrije vaše psihično počutje in kar je skrito, odrinjeno v podzavest.
Možni so tudi občasni skoki v napredku, značilne in trajne pozitivne spremembe v kratkem času, vendar so one rezultat predhodnega dolgotrajnega dela na sebi s katerim je pogojen prehod na novo stopnjo percepcije.
Podobno kot pri dieti za hujšanje, sposobnost sprejeti, da se v trenutku ne moremo osvoboditi nepopolnosti je ključnega pomena da bi do resnične osvoboditve prišlo. Podobno je kadar gre za izbiro dela ali hobija, pomembno je da lahko čutimo zadovoljstvo v samem procesu i ne le v rezultatu.
Spremembe se uresničujejo postopoma, korak za korakom, kontinuirano, stabilno in s trajnim učinkom. Leto dni potrpljenja in discipline nam pogosto prihranijo desetletja brezplodnih naporov in neuspehov. Na koncu se boste z zadovoljstvom ozri nazaj in rekli sami sebi: »Da sem pred dvemi - tremi leti mogel sebe videti kakšen sem danes, se ne bi prepoznal«.
Rokopis je pravzaprav umopis. Če puščamo sledi na papirju ali na čem drugem, gre impulz iz možganov v roko (usta ali nogo – invalidi) s katero pišemo potem je možno tudi obratno. Grafologi so pregledali umopise (rokopise) oseb pred poškodbo rok in po poškodbi. Osebe so obdržale enake oblikovne lastnosti, le črke so bile bolj okorne.
Ni pomembno povečati obseg dela, pomembno je ustvariti novo delo