- Nega obraza &
telesaZadnje novice
Najbolj brano
- Make up &
ličenje - Moda &
stil - Rekreacija &
hujšanjeZadnje novice
Najbolj brano
- Zdravje &
odnosiZadnje novice
Najbolj brano
- Nosečnost &
starševstvo
12. dec 2007 15:35
Tale šampon sem uporabljala že zelo dolgo nazaj (pred kakšnima dvema letoma), ampak se ga še izredno dobro spomnim - žal na negativen način.
Kot so povedale že predhodnice, vsebuje šampon mentol in če sklepam po učinku, ga očitno vsebuje ogromno. Zadeva namreč takoj po nanosu začne rahlo hladit, med masiranjem las in lasišča pa se občutek stopnjuje do resnično zastrašujočega, saj je vsaj mene lasišče začelo grozovito pečt in skelet, da človek postane že napol blazen in hiti spirat šampon z glave. Tle se resnično pojavlja vprašanje, kako bi naj tako agresiven šampon pozitivno vplival na lasišče s prhljajem, ki je ponavadi že v osnovi občutljivo, razdraženo in nemalokrat razpraskano ... nimam blage veze, res ne.Drugače je tale šampon enak vsem Head&Shoulders bratcem, je takšen gost in zelo kremozen, že ob manjši količini ustvari zavidljivo bogato peno in zelo dobro umije, vendar pa mene moti tista plast, ki jo pusti na laseh in lasišču. Prvi dan pranja je to še dobrodošlo, saj so lasje zaradi nje nekako bolj debeli in posledično volumnasti, kasneje pa se pokaže, da se zaradi tega lasje tudi hitreje zmastijo in že naslednji dan totalno padejo dol. Kar se tiče same učinkovitosti v zvezi s prhljajem, imam tudi jaz občutek, da zadeva stanje bolj kot ne zakamuflira, ne nudi pa resnične ozdravitve, kar se pokaže tudi v tem, da deluje zgolj takrat, ko ga uporabljate - umijte si potem lase enkrat ali dvakrat z drugim šamponom in prhljaj bo takoj nazaj. Ne priporočam, ker je preagresiven in predvsem zato, ker ne nudi dolgoročne rešitve v zvezi s prhljajem.11. dec 2007 20:42
Seveda sem pred leti preizkusila tudi tega, ko sem padala na vse pisane in moderne reklame. Tudi o sestavinah nisem vedela nič. Splošna karakteristika šampona je enaka vsem, gost, se super peni, dobro očisti lase.
Vendar pa tako, kot so predhodnice napisale- je res čuden. Najprej- takoj ob nanosu mi je lasišče hladilo, kot bi me špikale hladne iglice. Okej no, saj je mentol, čeprav ni bilo ravno fajn občutek...že tista misel, kak mora biti to agresivno, če ima tak učinek? In to na spraskano prhljajasto lasišče? Potem, še preden sem si uspela zmasirati in speniti celo lasišče, je začelo peči-skeleti. Prav na vroče, gomazelo, skratka tak občutek, da se za uporabo premisli tudi totalen laik. Mogoče je bilo tako, ker imam pomavadi srbeče lasišče, tudi pogosto spraskano, pa je bilo tako zaradi miniaturnih hrastic.Zdaj se samo zgrozim ob spominu. Embalaža enaka vsej ostali kolekciji.27. jan 2007 13:02
Včasih se zgodi, da zmanjka mojega najljubšega šampona in takrat pač posežem po tistem, ki je v kopalnici na razpolago. Tako sem preizkusila tudi tega, vendar ga odsvetujem zaradi vsebnosti mentola in agresivnih čistil (če se prav spomnim, vsebuje sodium lauryl sulfate). Lase sicer solidno očisti, vendar je skoraj nujen še balzam, poleg tega pa je ves proces umivanja čutiti nadležno pekoč občutek. Vsekakor ni rešitev na dolgi rok, tudi kot sredstvo za odpravljanje prhljaja ni primeren, saj ga ne odpravi. Embalaža je praktična, cenovno pa se mi glede na kvaliteto zdi predrag.
31. okt 2006 21:10
Po šamponih iz linije H&S posežem le takrat, kadar se pojavi prhljaj in nadležna srbečica po lasišču (radosti izpitnega obdobja), saj mi začuda le ti pomagajo. Tale je kar najslabši predstavnik linije. Sicer mi že po dveh zaporednih uporabah popolnoma odpravi prhljaj, vendar pa je uporaba sila neprijetna: mentol zelo hladi lasišče, na koži (sploh ob ušesih) me prav peče, tudi potem, ko peno že izperem. Sicer se zelo peni, je tudi precej gost in posledično ni potrebna velika količina za zadovoljivo pranje. Lase so po uporabi suhi in trdi, zato vedno posežem po maski za lase, da si lahko malo opomorejo. Po njem posežem res le takrat, ko nimam druge izbire (oče je navdušen nad H&S in čakam, da si izbere kakšnega drugega iz linije), ga pa resnično odsvetujem.
Embalaža je priročna, jaz z odpiranjem nimam težav, lepa pa ni. Cena je okrog 600 tolarjev, veliko za neprijetne občutke ob uporabi.17. okt 2006 13:10
Vsak je H&S šampon je u redu in, recimo, Citrus je lepo svež.
Ta z mentolom pa je nenormalno svež.Kor je Ariadna napisala, občutek je zastrašojoč!Šampon za lase Elseve Extraordinary Clay je posebej namenjen negi las, ki se hitro mastijo in ...
S 5 % UREA regeneratorja in učinkovine proti prhljaju ter pantenolom. Za suho, luskasto lasišče, ...
- Nežno očisti lasišče in kožo telesa brez izsuševanja ali iritacije - Posebno primeren za ...
Balea BEAUTY EXPERT kremni gel za telo vsebuje 5 ...
Šampon za lase Elseve Extraordinary Clay je ...
Intenzivno vlažilna in hranilna krema z ureo, ...
S 5 % UREA regeneratorja in učinkovine proti ...
Lahkoten gel serum za prefinjeno polt Z ...