- Nega obraza &
telesaZadnje novice
Najbolj brano
- Make up &
ličenje - Moda &
stil - Rekreacija &
hujšanjeZadnje novice
Najbolj brano
- Zdravje &
odnosiZadnje novice
Najbolj brano
- Nosečnost &
starševstvo
22. jul 2007 15:54
Svež, mladosten, s perfektno mešanico potonik in ribeza, ki ustvari svež in hkrati topel vonj. Vonj - dobre volje, sreče, nedložne deklice, ki se igra v cvetličnem vrtu. Da ga ne občutim samo jaz tako, je dokaz moje sodelavke, ki je rekla, da jo vonj spominja na dneve, ko se je kot deklica igrala v babičinem vrtu, kjer so cvetele velike rdečkasto-roza cvetlice (imena rož se ni mogla spomniti). Potem me je še nekaj prijateljic vprašalo, kaj je to za en parfum, ker jim je bil neznan in hkrati zelo privlačen. Včeš mi je tudi zgodba, ki je bila inspiracija za ta parfum.
Camille Goutal (hčerka Annick) se je sama odpravila na dolgo potovanje v tujino. Zaradi dolge odsotnosti jo je skrbelo, da se bo ohladila ljubezen njenega fanta. Ko pa se je vrnila v svoje stanovanje v Parizu, je na stopnicah in v vsem stanovanju ležalo polno potonik in vrtnic. To je bilo darilo njenega fanta ob ponovnem srečanju. Pri sebi si je rekla: "Quel amour!!" Kasneje sta se poročila.To je eden mojih najljubših parfumov, ki ga rada uporabim, ko si zjutraj rečem, danes bo pa en krasen dan. Čeprav je bolj pomladanski vonj, ga uprabim tudi poleti, pozimi pa za posebne priložnosti.6. avg 2006 18:27
quel amour! ali "kakšna ljubezen!" je očarljiv, lahkoten, spogledljiv, mladosten in optimističen vonj in ima v tem oziru svojemu imenu ustrezen karakter. kot dopolnilo zgornjemu, uradnemu opisu, je potrebno poudariti, da gre v prvi vrsti za parfum z vonjem vrtnic, ki igrajo glavno vlogo v začetni fazi, pa vse do drydowna. vrtnice so sveže, bogate, a vseeno lahkotne, prekrasno dopolnjene z nežnim vonjem potonik in rdečega ribeza. celoten vtis je izjemno pomladanski (glede na sočasno prisotonost razcvetelih vrtnic in potonik junijski), mene asociira na lahkotna oblačila v barvah fuksije in živo rdeče, pa morda tudi bele in limonasto rumene, na slamnik in piš vetra skozi pikasto poletno obleko. po začetnem, rahlo kislem izbruhu vrtničnega oblaka se na koži odigra prava sončna simfonija vse do rahlo sladkega, robidasto-ribezovega drydowna, ki spominja na sadni sladoled. prihodnjo pomlad se bo steklenička zagotovo znašla na moji polički ;). tudi v edt verziji precej obstojen, z dostojno sillage, a brez bojazni, da bi se kdo od mimoidočih ali nič hudega slutečih sodelavcev zadušil. cena v parfumeriji sinel fra na nazorjevi cca. 18.000 za 50ml edt; prekrasna, za AG značilna steklenička (tista na zgornji fotografiji je LE in jo je nekoliko težje dobiti, je pa za sam vonj izredno ilustrativna). zelo priporočam vsem ljubiteljicam cvetličnih klasikov.
The fresh oriental fragrance enhances exceptional raw materials: Carla Lavender from Provence, ...
Mon Guerlain is a tribute to today’s femininity: a strong, free and sensual femininity, inspired ...
Čutna eksotična parfumska voda z vonjem tamarinde in ingverja. INCI: Alcohol Denat., Parfum, ...
Balea BEAUTY EXPERT kremni gel za telo vsebuje 5 ...
Šampon za lase Elseve Extraordinary Clay je ...
Intenzivno vlažilna in hranilna krema z ureo, ...
S 5 % UREA regeneratorja in učinkovine proti ...
Lahkoten gel serum za prefinjeno polt Z ...